» »

Sem kupil pokvarjen wifi usb adapter?

Sem kupil pokvarjen wifi usb adapter?

barakus ::

Pri Enaa trgovini sem vzel TL-WN722N sub wifi adapter tukaj: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Stvari nikakor ne morem usposobit.

Najprej sem jo vtaknil v Win 7 mašino, ki je javila tole:

 Obvestilo takoj po priklopu

Obvestilo takoj po priklopu


 Ko sem kliknil na obvestilo...

Ko sem kliknil na obvestilo...


 Device manager...

Device manager...


 Sploh ne najde PID / VID

Sploh ne najde PID / VID



Sem poskusil z interneta pobrati driverje in jih namestiti preko device managerja preko "update driver..." ampak win 7 javi da so driverji up to date.

Stvar sem poskusil še na prenosniku... (Win XP, vsi updejti)
 Vtaknem wifi v prenosnik...

Vtaknem wifi v prenosnik...



Na tej točki (kot pravi quick install knjigica) bi se mi moral pognati add/remove hardware wizard jaz pa bi moral pognati setup na CDju. Wizard se ne pojavi. Ko pa poženem setup iz CDja pa javi tole...
 Naprava ni prisotna...

Naprava ni prisotna...




Poskusil sem še s trejtim PCjem (linux) in javi tole:




Ali je na tem mestu pravilno sklepati, da je naprava, ki sem jo prejel v okvari?
Lahko še kaj poskusim?
Kako naj postopam, če je naprava res pokvarjena? Bom imel stroške?

Hvala za odgovore.
  • spremenil: barakus ()

Robi :P ::

pošlji jo nazaj kaže da je skurjena... tudi sam jo imam že 2 leti brez težav!!! se mi je pa z USB ključom zgodilo enako kot tebi s to kartico

barakus ::

Hm, bom kontaktiral Enaa, ne vem kako bomo uredili glede poštnine, če sploh bodo vzeli nazaj, sux to...

Nemixxx ::

da nebom odpiru nove teme...

uporabljam wireless usb in nevem zakaj usak tolk cajta nedela internet.uspodaj v orodni vrstici se pri internetu pokaze zraven rumen trikotnik.Nato moram odstranit usb in ga ponovno priključit potem pa spet dela
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Gray_Warden ::

verjetno slab wireless usb in slabi gonilniki.

Nemixxx ::

bom probu posodobit zadevo
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Gray_Warden ::

če se bo seveda dalo. Sem imel včasih podobne probleme kot ti.

Vsakič ko je šel računalnik v spanje, je usb wirelees enostavno nehal delati. Sem ga moral izključiti in nazaj priključiti da je spet oživel. Posodobitev gonilnikov ni delovala saj so bili najnovejši gonilniki stari 2 leti.

Rešitev je bila edino nakup novejšega usb wirelessa.

Robi :P ::

to je ponavadi za u smeti seveda pa lahko probaš posodobit zadevo če bo šlo...;)

Nemixxx ::

sm posodobil zdej bom pa vidu kaj bo

pa usb sm kupil pred 2 mesci v comshopu in mi je najbolj ponuju tega katerega sem pol tudi vzel

http://homestore.cisco.com/en-us/Adapte...
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Gray_Warden ::

potem naj ne bi bil problem z gonilniki. Če bo stvar še vedno nagajala pač nesi reklamirat v comshop..

s1m0n ::

Mislim, da je s tem adapterjem kar nekaj podobnih problemov!
Lepo razloži stanje in ga vrni ali zamenjaj za drugega.

M1_Abrams ::

Robi :P je izjavil:

pošlji jo nazaj kaže da je skurjena... tudi sam jo imam že 2 leti brez težav!!! se mi je pa z USB ključom zgodilo enako kot tebi s to kartico

Skurjena - drži. Men se je zgodilo da ko sem kupil nov tiskalnik in priključil preko USB-ja (priložen USB kabel ni bil original od tiskalnika) na PC najprej nisem moral namestit gonilnikov. Potem priključim USB ključ v isto USB reži in evo ga, se je skuril.
PHP & MySQL

Icematxyz ::

@barakus

Poskusil sem še s trejtim PCjem (linux) in javi tole:


Ta kartica najverjetneje deluje na Ubuntu 11.10 (32bit) out-of-the-box.

Torej če boš z LiveUSB ali LiveCD poskusil zadevo mora zadeva delovati brez, da kaj nameščaš posebej in če ne deluje jo še izključiš in vključiš v računalnik, medtem, ko je Ubuntu že zagnan. Kvečjemu še potem test na kakšnem drugem računalniku, da resnično zadevo potrdiš, da je napaka na strani kartice in potem si že lahko prepričan pri čem si. Ali bo delovala ali pa je okvarjena. S tem da kakšen Ubuntu 10.04 še nima out-of-the-box podpore za to kartico!

barakus ::

Icematxyz je izjavil:

@barakus

Poskusil sem še s trejtim PCjem (linux) in javi tole:


Ta kartica najverjetneje deluje na Ubuntu 11.10 (32bit) out-of-the-box.

Torej če boš z LiveUSB ali LiveCD poskusil zadevo mora zadeva delovati brez, da kaj nameščaš posebej in če ne deluje jo še izključiš in vključiš v računalnik, medtem, ko je Ubuntu že zagnan. Kvečjemu še potem test na kakšnem drugem računalniku, da resnično zadevo potrdiš, da je napaka na strani kartice in potem si že lahko prepričan pri čem si. Ali bo delovala ali pa je okvarjena. S tem da kakšen Ubuntu 10.04 še nima out-of-the-box podpore za to kartico!


Javlja tisto zgoraj...
Na isti usb reži mi pa drug usb wifi lepo dela.

Icematxyz ::

Po vsem napisanem menim, da je verjetnost, da gre za okvarjeno kartico visoka. Zamenjaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167102 (31995) hojnikb
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721073 (8340) nsa_ag3nt
»

"Access is denied" če hočem iniciirat disk (zunanji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291870 (1361) ncop1
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365858 (5250) TAA66
»

High Definition Audio device - Težave Z Namestitvijo & Code 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
132432 (2268) nooby

Več podobnih tem