» »

"Access is denied" če hočem iniciirat disk (zunanji)

"Access is denied" če hočem iniciirat disk (zunanji)

ncop1 ::

En disk ki mi je služil kot notranji disk sem dal v ohišje od WD-ja in ga priklopil kot USB zunanji disk.
Disk je OK, kot notranji je deloval odlično, SMART parametri OK, vse normalno. Ampak prek USB pa ne gre. Piše da ga mora inicializirat. AMpak tega se ne da ker napiše Access is denied. Poskušal sem z WD orodji, poskušal sem z novimi driverji, z zbrisanjem naprav (in disk in USB) v devide managerju... brez uspeha. kakšna ideja mogoče?
 access denied

access denied

Riff ::

kaj pa če mora bit wd disk za v wd ohišje ??

blackbfm ::

odpri command prompt kot administrator, pa probaj potem z orodjem DISKPART ... navodila si pa pogooglaj

ncop1 ::

Riff: pač zazna ga zato sem mislu da bi moglo iti. Načeloma je Samsung še celo napiše pravilno kapaciteto, tudi SMART parametre bere (tosto orodje od WD-ja) tako da mislim da to ni problem. zdi se mi da so problem administratorske pravice ali pa kej v tem smislu

Blackbfm:
Tudi s tem nimam dostopa.

janezvalva ::

mislim da moraš formatirat potem bo ok.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ncop1 ::

Ne gre formatirati. Ne pokaže ga v Moj računalnik, ne morem preko command prompt, nič.
Še tole sem poskusil, pa slike:
 disk

disk


 Tole so SMART parametri tega "problematičnega diska"

Tole so SMART parametri tega "problematičnega diska"

gddr85 ::

zloadaj en minitool partition pa s tistim probaj

issak ::

Probaj Ubuntu live zbootat pa z gparted uredit zadevo
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Baja ::

google diskpart clean

ncop1 ::

Baja: DiskPart has encountered an error: Access is denied.
See the System Event Log for more information.
Ne gre nič niti s tem.

Gddr85: ne da se s tem

Issak: bom poskusil še s tem, če bom znal

ncop1 ::

linux ne zazna :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncop1 ()

Spajky ::

Zazna ti ga kot particijo P:\ na usb priključku ! ... Premeščaj ga med raznimi USB priključki ... probat ni greh ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Isto stvar sem imel pred dobrim letom, ko sem iz starega računalnika (ki je delal pod XP-ji) prestavil IDE trdi disk v zunanje ohišje in ga preko USB-ja povezal na prenosnik kot zunanji disk. Prenosnik ima naložene Win 7. Po nekajurnem googlanju se je izkazalo, da je problem v lastništvu (ownership) datotek na disku. Potem sem naredil tako, kot je zapisano tukaj:

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Datoteke so potem bile vse dostopne in zadeva še danes lepo deluje....

LP

Jože

ncop1 ::

Spajky: ne to je drug disk, na tej sliki sta bila dva vključena...

Barbarpapa2: mal sem zgubljen. ne dela nič kaj. ne morem črke določiti, in zao tudi ne morem ownership prevzeti...

takole to zgleda. Disk 1 je ta problematični disk. Spodaj so napisani Volume. Ne vem kaj je tisti E, ker nimam DVD rom predvajalnika, najbrž je to disk prepoznan kot E. Ne morem ustvariti novih. Ne morem delati particij, ne morem dodeliti črke...



DISKPART> convert dynamic

DiskPart has encountered an error: Access is denied.
See the System Event Log for more information.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncop1 ()

r3dkv1c4 ::

Pa pa je šel...če imaš kakšne pomembne podatke gor, ga niti ne priklaplaj, ker vsakič, ko ga želiš pognat, gre še kakšen sektor k vragu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

ncop1 ::

ma ne ni mi fora v podatkih, sam rad bi da dela. podatki so na varnem, jes bi ga sam v funkcijo rad spravil, sej kot SATA še zmerej dela v kompu

ncop1 ::

DISKPART> detail disk

WD Ext HDD 1021 USB Device
Disk ID: 00000000
Type : USB
Status : Online
Path : 0
Target : 0
LUN ID : 0
Location Path : UNAVAILABLE
Current Read-only State : No
Read-only : No
Boot Disk : No
Pagefile Disk : No
Hibernation File Disk : No
Crashdump Disk : No
Clustered Disk : No

There are no volumes.

Baja ::

v diskpartu:

select disk 1
clean

to bi moglo biti to.

ncop1 ::

To gre, sam ni dost. Jes rabm particije, pa se crko dodelit...

konspirator ::

Kaj bi rad ? Hdd je crknil (oz če je samo datotečni sistem vsul do konca, potem uporabi checkdisk oz orodje proizvajalca - wd in seagate imata orodje, ki dela v "dosu").
Za reševanje podatkov uporabi free testdisk ali plačljiv getdata back ntfs/fat; kopiraš itak na drug hdd.
--

Zgodovina sprememb…

OmegaM ::

Mogoce banalno, ampak kaj ce bi si pod upraviteljem dodal admin pravice? :D
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ncop1 ::

konspirator je izjavil:

Kaj bi rad ? Hdd je crknil (oz če je samo datotečni sistem vsul do konca, potem uporabi checkdisk oz orodje proizvajalca - wd in seagate imata orodje, ki dela v "dosu").
Za reševanje podatkov uporabi free testdisk ali plačljiv getdata back ntfs/fat; kopiraš itak na drug hdd.


NI crknil!
na sata priključek dela odlično. in podatkov ne rabim, sploh niso podatko problem tukaj. a lahko najprej temo prebereš prosim.

OmegaM: saj sem uporabljal comand prompt (admin).

Moj sklep je da je zgleda vezje nekompatibilno z diskom, tako da najbrž bom kupil nov kabel USB/SATA. Če ima pa kdo še kakšno idejo da poskusim pa z veseljem probam.

OmegaM ::

Nisem imel v mislim cmd, ampak v upravitelju diskov lahko na ta disk dolocis pravice.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ncop1 ::

a narobe sem razumel. ne tudi to ne pomaga :|

janezvalva ::

IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ncop1 ::

Mhm, sej nekej taksnega si bom umislu. Alpa ce gdo zeli disk, ga zamenjam za nekaj podobnega zunanjega.

Duhec ::

Bodi povezan z netom, nato desni klik na Disk1 (tisti del kjer je rdeče/bel logo puščice), Properties, zavihek Driver, Update Driver, izberi prvo možnost "Search automatically for updated driver sw". Načeloma se naloži ali osveži Generic External usb Device driver.
Po restartu test.
Poročaj.
http://blackbird.si/

konspirator ::

Če je hdd 3.5", potem kupi nekaj takega http://www.ebay.com/itm/MAIWO-3-5-USB-3... .


Za 2.5" hdd http://www.ebay.com/itm/Portable-ORICO-... .
--

Duhec ::

Ker ne morem več editirati prejšnjega testa zato:
p.s.
Vidim, da imaš Win10 sistem, zato prvo aktiviraj administratorski račun, restartaj pc ter se prijavi kot administrator.
Aktiviraš ga tako:
DK na Start, izberi Command Prompt (administrator), in odtipkaš:
net user administrator /active:yes
S tem si skriti račun aktiviral; restart, prijavi se kot admin in še 1x test inicializacije diska.
http://blackbird.si/

ncop1 ::

Na zalost nic ne dela, @Duhec tudi to ne dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk - problem !?!

Oddelek: Strojna oprema
242024 (711) buttcrack
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253933 (1842) Skylord
»

bootanje usb-ključa

Oddelek: Operacijski sistemi
121254 (973) konspirator
»

Problem z USB ključem

Oddelek: Strojna oprema
141950 (1853) Jst
»

Particija ,ki ne obstaja v Nortom Partition magic

Oddelek: Pomoč in nasveti
71563 (1469) StratOS

Več podobnih tem