» »

led žarnice

led žarnice

Temo vidijo: vsi
««
15 / 16
»»

kuglvinkl ::

Premalo mocne za moje potrebe.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Ugodna cena, ki jo pa 10 evrov poštnine precej podraži.

Furbo ::

Jaz sem vzel 2x6 in še neke malenkosti, poštnina me je prišla 12€, torej € po žarnici.
Res niso najmočnejše, ampak sedaj imam že vsaj 5 let neke kitajske cca 3W s senzorji po hodnikih in garaži, nekaj bi se moralo poznati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Ta teden je za vedno ugasnila ena od treh pred 2,5 leti kupljenih Osram Parathom 10W E27, made in Italy. V stenski luči je začelo nekaj prasketati in smrdeti, sledil je mrk. Spodnji del sijalke z navojem je bil zelo vroč.

Ta serija sijalk je nenormalno težka, zato sem pričakoval daljšo življenjsko dobo, tudi zato, ker niso kitajskega izvora. Crknila je tista, ki je z drugo vezana na isto stikalo. Tretja, ki jo vklapljamo bolj pogosto in ločeno, deluje brezhibno. Na škatlici navajajo 3 leta garancije. Mi jo bodo v LeClercu brez kompliciranja zamenjali? Račun seveda imam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kuglvinkl ::

Kolk si dal zanjo?
Your focus determines your reallity

Han ::

Takrat so bile po skoraj 10 eur.

kuglvinkl ::

Ce nisi ravno z rudnika, bi kaz bsaj poizkusil poklicati.
Your focus determines your reallity

mat xxl ::

Bodo zamenjali, žal pa ne takoj, boš moral 2 x tja.

Han ::

Zakaj dvakrat? A ne preverijo na licu mesta, da žarnica ne deluje in ti prinesejo novo?

Enkrat sem tam kupil navadne "svečke", ki so imele v steklu majhno luknjico. Ko sem prvo priklopil doma, se je samo pokadilo. Takrat so takoj zamenjali vse te defektne žarnice v Wolframovo nitko...

mat xxl ::

Ne, najprej prineseš prevzamejo, nato servis pregleda, ugotovi, kako je z reklamacijo, te obvestijo in ti greš 2 tja in ta ali zamenjajo ali vrnejo denar.

Bilo je pa še ene 3 leta nazaj, res tako, da so kar iz prve menjali....

Han ::

Bil včeraj na Rudniku, imel original račun in crknjeno ledico v originalni nepoškodovani škatli. Nobenih komplikacij in čakanja. Najprej je na informacijah rekla, da lahko grem po novo enako. Ko sem ji povedal, da identičnih nimajo več, sem dobil 100% dobropis in sem lahko za 9,99 eur, kolikor je takrat stala žarnica, kupil karkoli.

Je pa zanimivo, da je bila stara 10W (LED) = 60W (klasika), "enake" nove so pa le še 8W.

kuglvinkl ::

Rad bi nabavil ohišje za LED "neonko", se pravi G13 oz. podobno dimenzijo, dolgo 150cm. Vendar kakor vidim, se ponuja samo gotov lust, v katerm svetilke že pridejo, so pa za moj okus prehladne. Je mogoče kdo kupoval samo ohišje za tovrstne led svetilke? T8 recimo. D best bi bilo, če bi bla na voljo še zrcala.

Recimo tale bi bla dbest, če bi imela vsaj pokrov: https://www.ledstar.si/si/izdelek/300/p...

Ker se mi ne da hecat s prevezavami in rezanjem dušilk...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Da se jaz pristavim piskercek: Kaj za menjavo navadne tube z LED tubo je potreben le elektronski starter, ali je potrebno se kaj drugega ? Trenutno je ta noter.
Dovie'andi se tovya sagain.

energetik ::

Ne, za menjavo moraš odstranit komplet driver za fluo lampo in na sponke pripeljati direktno 230V. Na katero stran LED tube poglej podatke na LED. Driver vsebuje že sama cev.

kuglvinkl ::

Da dodam, nisem nikjer odkril boljse verzije kot zgoraj. Ima kso se kaksmo idejo?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

jest10 je izjavil:

Bela in topla bela. Hladnih belih se izogibaj


V vsakem primeru čim bolj toplo...

Sem imel v kuhinji nevtralno belo pa je bilo že prehudo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

energetik ::

Raptor F16 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Bela in topla bela. Hladnih belih se izogibaj


V vsakem primeru čim bolj toplo...

Sem imel v kuhinji nevtralno belo pa je bilo že prehudo.
Zakaj? Barvna temperatura je stvar osebne izbire, kaj ti je bolj všeč. Le zvečer ni dobro imeti hladno belih in belih.
Zato pa zmagajo LED paneli na daljinca, kjer lepo štelaš od 2700 - 6500K in svetlost 10-100%. Sredi dneva, ko je oblačno in deževno napališ na 100% 6500K in je zakon!

Raptor F16 ::

energetik je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Bela in topla bela. Hladnih belih se izogibaj


V vsakem primeru čim bolj toplo...

Sem imel v kuhinji nevtralno belo pa je bilo že prehudo.
Zakaj? Barvna temperatura je stvar osebne izbire, kaj ti je bolj všeč. Le zvečer ni dobro imeti hladno belih in belih.
Zato pa zmagajo LED paneli na daljinca, kjer lepo štelaš od 2700 - 6500K in svetlost 10-100%. Sredi dneva, ko je oblačno in deževno napališ na 100% 6500K in je zakon!


Hja, glede na to, da sem se v kuhni zadrževal pretežno ob jutrih in večerih mi je tista bela svetloba prav nemarno utrujala oči. Šlo se je za navadne standardne sijalke na navoj. Serm dal za kuhinjo belo, bcoz delovni prostor mora biti svetel... dejansko pa je bil en HUGE discomfort. Belo sem dal v garažo, za v kuhinjo pa kupil Osramovo toplo belo. Milina za moje oči.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

energetik ::

Kaj ti potem šele naredi, ko prideš po zajtrku ven, tam imaš že zjutraj 6000K, v senci celo 20000K od modrega neba.

Saj pravim, osebna preferenca. Meni tudi zjutraj paše hladno bela za zbudit, prav tako imam sedaj v delovni sobi, le zvečer po celi bajti preklopimo na švoh 2700K razsvetljavo.

Raptor F16 ::

energetik je izjavil:

Kaj ti potem šele naredi, ko prideš po zajtrku ven, tam imaš že zjutraj 6000K, v senci celo 20000K od modrega neba.

Saj pravim, osebna preferenca. Meni tudi zjutraj paše hladno bela za zbudit, prav tako imam sedaj v delovni sobi, le zvečer po celi bajti preklopimo na švoh 2700K razsvetljavo.


Shades, man...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

ŠTROMKICLER ::

pozdravljen,

Glede barve svetlobe ti priporočam, da si pogledaš: https://www.google.com/search?q=color+t...

ali pa napisi color rendering v google in išči slike. Primarno se uporablja 3000-5000K, nad 5000K je svetloba že kar agresivna in postaja modrikasta. Za dober "prijeten ambient" (dnevna soba) se uporablja 3000-4000K - rumena-rumeno bela, za delavnice 4000-5000K.

Je pa res, da je recimo pri 5000K višji izkoristek (več svetlobe z enako močjo) kot pri 3000K. https://www.atriva-kandelabri.si/ tukaj se nahaja katalog https://www.atriva-kandelabri.si/Portal... , kjer si lahko pogledaš več informacij.

Glede moči ti je najbolj pomembna stvar lumen/w, ki ti pove koliko svetlobnega toka boš dobil iz enega W moči. Nivoji osvetljenosti pa so odvisni od prostora in potrebe katere imaš v prostoru. Npr delavnice 300-500lx... hodniki 150lx...

Če te še kaj zanima pa vprašaj :)

lp

energetik ::

Komu pa to odgovarjaš?

Glede CCT nima veze, kaj se ponavadi uporablja, važno je kaj posamezniku ustreza. Tudi v dnevni ima še kako vezo kateri del dneva je. Sredi dneva bo 3000-4000K zgledalo preveč rumenkasto, pozno zvečer pa preveč belo. Zato pa so zakon ledice s spremenljivim CCT in jakostjo. Nastaviš vsak del dneva drugače.

Za delavnico oz. delovno sobo jaz najraje uporabljam 6500K, ni nič agresivna, saj je tudi zunaj taka svetloba. Ob postelji pa imam najšvohnejšo 3W 2700K brlivko, pa še ta je skoraj preveč. Če bi našel 0,5W in ~1500-2000K bi bilo še bolje.

BorutK-73 ::

Promovira svojo spletno stran.:P

lolipop2 ::

Eno vprašanje. Kupujem luster in v specifikacijah je tole:

Max. moč ene žarnice (W) 60 W (LED ~ 9W)

Ali lahko notri dam LED Žarnico ECOLINE A65 E27/15W/230V 3000K

Ali je težava, da ima 15W? Moram gledati, da bo 9W?

kuglvinkl ::

moraš gledat, da bo led pod 60W
Your focus determines your reallity

lolipop2 ::

60 W (LED ~ 9W)

žarnica E27/15W/230V 3000K

Katere W pa gledam? A morajjo biti tisti 15W pri opisu žarnice 9W?

kuglvinkl ::

da skratimo - lahko daš svojo Led noter.
Your focus determines your reallity

lolipop2 ::

kuglvinkl je izjavil:

da skratimo - lahko daš svojo Led noter.


:) Tnx

energetik ::

lolipop2 je izjavil:

60 W (LED ~ 9W)

žarnica E27/15W/230V 3000K

Katere W pa gledam? A morajjo biti tisti 15W pri opisu žarnice 9W?

Tisti 9W zraven samo zavaja in je dejansko napačen podatek. Luster lahko prenese 60W toplotne moči in to je to.

lolipop2 ::

Se mi je zdelo, da je nekaj takega. Sem pa gledal tiste lumne in na podlagi tega vzel. Mater, "milijon" opcij teh žarnic je ;((

energetik ::

To se ti samo zdi. Dosti pa je 10min Wikipedie, pa ti je vse jasno.
Oziroma OŠ fizika.

Furbo ::

Led je zakon, iz marsikatere stare brljivke lahko narediš orenk luč z enostavnim upgrejdom na led.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Dejte mi prosim pomagat:
Za delavnico/pisarno rabim novo osvetlitev. Plan je LED 95+CRI. Easy peasy, nabavim led cevi in je rešeno. Sam da je 95+ cevi zelo težko najt.

Navadnih e27 95+cri pa zmeraj polno.

A ima kdo kakšno pametno industrijsko platfonjero z e27?

kuglvinkl ::

Ne, jaz bi imel recimo 2xe27 pa je ni,vsaj jaz ne najdem. Philips je delal precej lustne za kopalnice, pa ne delajo vec.

Za reflektorsme, se prav gu10 je pa nekaj vec izbire. Sam sem nabavil kpoje philopsovega runnerja, z imenom Kona in je identicen. Imam vse variante, od 1x, 2x, 3x, 4x. Notr so osrami, ki imajo po deklaraciji okol 500 lm.
Your focus determines your reallity

anketar ::

eno vprašanje, še vedno furamo navadne žarnice ampak a so nove ledice sijalke? imajo živo srebro kot pred leti ''sijalke''

matobeli ::

Danes je večina sijalk na LED tehnologiji (ki nima živega srebra)

GU10 tudi pride v upoštev. Mal je sicer problem ker nimam plavajočega stropa pa tudi tolk simpel za našraufat kot so bile stare neonke ni več.

Trenutno je neka starejša opcija tegale:
https://ledsvetloba.si/artikel/nadgradn...
ampak še na neonke.

Všeč mi je kako fino je za montirat, kako ne blešči od strani in razpršenost svetlobe.
Čisto nič mi pa ni všeč kvaliteta svetlobe. Še dobro da v uporabi ni več barvno kodiranih uporov ker je nemogoče videt a je rjava/zlata/rdeča...

Moram pogledat še led trakove če je kaj finega.

kuglvinkl ::

Opcuja je tudi, da kupis to, in LED tibe ki dela neposredno s tem. Poglej na philips page. Sam to kupujem v nemciji, za 150cm sem dal okol 25e za eno, 2500lm.
Your focus determines your reallity

matobeli ::

sem gledal in bi bila to super opcija. Ampak ni nobene z 95CRI.

Če se že lahko zmišljujem bi pa rad imel dobro svetlobo

matobeli ::

Sicer opcija ko sem se ji želel izogniti, ampak vsaj pogoje izpolnjuje:
https://www.ledstar.si/si/izdelek/1276/...

mal so mi teli paneli mimo ker ko crkne en jaden del elektronike lahko vržem stran vse skupaj.

energetik ::

Teli paneli imajo lepo notri LED trak in posebej driver. Oboje se komot dobi, če nimaš 2 levih rok se da komot zamenjat. Ni pa za vsakega. Sicer pa so po mojem E27 plafonjere za ledice fejl, ker ne izkoriščajo usmerjene svetlobe ledic. Rabiš precej močnejše kot pri panelih. Poleg tega je v panelu driver ločen od ledic in s tem je tudi boljše hlajenje.
Za ločitev barv (npr. vijolična/rjava) pa ne rabiš nujno CRI 95, tudi s 80+ gre. Ampak je treba vzeti 6500K sijalke. Vsaj jaz sem vse barve razločil pri 80+ fluorescentkah, 6500K. Pri 2700K nisem razločil vsega.

Sicer pa - EGLO panele sem namontiral po pol bajte 4 leta nazaj pri vselitvi. Zaenkrat nič ne kaže, da bi kaj crknilo, upam da bo tako še dolgo. Sem pa vmes zamenjal že nebroj GU10 in E14 sijalk.

kuglvinkl ::

men gre to na živce, da bi moral potem vse zamenjat, kar pomen spet najdet itd... drugač mam pa 1500lm od Philipsa, se prav dve, neki je treba dat stran zarad stekla in bi blo top, na treh mestih kjer rabim. z GU10 ne prideš dlje od okol 500lm po svetilki.

Se je pa en uvznik hvalil poleti, da bo imel klasične plafonjrere, sam sem potem pozabil vprašat. Če bo kej, javim.
Your focus determines your reallity

energetik ::

Jaz imam v dnevni luč s 6xGU10. Sijalke sem staknil nekje 600-700lm po komadu, tako da je vse skupaj okoli 4000lm. Če upoštevaš da svetijo izključno dol, je kar dobro osvetljeno, nič se ne izgubi. Je pa za moj okus še vedno premali kot svetilnosti, čeprav so 120°.

Ko bom imel čas, bom za dnevno sam izdelal panel nekje 80x80cm, notri pa led trak in driver na daljinca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

lolipop2 ::

Kako velika pa je razlika med tema dvema žarnicama

a) 15W 1400lm
b) 10W 900lm

Hvala.

Furbo ::

Odgovor se skriva v vprašanju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lolipop2 ::

Furbo je izjavil:

Odgovor se skriva v vprašanju.


ok :)

A ostaja kakšen video, kjer si lahko vizualno predstavljam to razliko? :)

Furbo ::

Lej če imaš v sobi samo eno grlo e27 in želiš imeti svetlo vsekakor vzemi močnejšo. Drugače pač kupi vsako eno in probaj, saj se te žarnice vedno ponucajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

lolipop2 je izjavil:

Kako velika pa je razlika med tema dvema žarnicama

a) 15W 1400lm
b) 10W 900lm

Hvala.


cca 60W proti 100w navadne žarnice. Mogoče malo manj ker naj bi bila 100W žarnica okoli 1600lm.

Cveto ::

A kdo ve za kakšno močnejšo LED žarnico od cca 15W/1550lumen (100W ekvivalent). Sem dal to v igralnico namesto 100w halogenke pa ni niti približno tako svetlo. Pa da fizično ni preveliko (da gre še pod plafonjero).

srus ::

lolipop2 je izjavil:

Kako velika pa je razlika med tema dvema žarnicama

a) 15W 1400lm
b) 10W 900lm

Hvala.


Brlivka in malo manj brlivka.

matobeli ::

Cveto je izjavil:

A kdo ve za kakšno močnejšo LED žarnico od cca 15W/1550lumen (100W ekvivalent). Sem dal to v igralnico namesto 100w halogenke pa ni niti približno tako svetlo. Pa da fizično ni preveliko (da gre še pod plafonjero).


Seveda ni, 15W je ekvivalent 100W navadni žarnici, halogenka da več od sebe.

rešitev je da daš dve, več svetlobe bo tudi če bo žarnica obrnjena pravokotno na strop, paltfonjera je itak najslabše za svetilnost, igralnico daš lepo 3 reflektorčkez po 15W LED in je rešeno.
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461868 (6110) dela
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265194 (4259) Šimpanz
»

Led žarnice 230V, vaše izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
235459 (4478) mrTwelveTrees
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594122642 (91566) BigWhale
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015932 (14427) energetik

Več podobnih tem