» »

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Relanium ::

Dobil sem v pregled računalnik od znanca, da določim kaj je narobe.
Plata: foxconn 6100m2ma - integrirana grafična (nek GeForce 6100)
proc: AMD AM2 3500+
Ram: ena palčka DDR2 512MB, Transcend 667 al nekaj (čipi samo na eni strani)
Grafična: Sapphire radeon, PCI-E

Ok priklopim zadevo, štartam in nič....
odklopim vse nepotrebne stvari (diske) in pogruntam da se ob zagonu sliši zvočni signal,
ampak zelo pozno. Torej vržem ven grafično, priklopim na integrirano in zadeva špila.
Slika je sicer bila zelo modre barve, nevem, dam Ubuntu CD notri, po nalaganju dobi normalne barve.
Vse dokler se nisem igral še naprej in resetiral biosa, spet vse modro.
Dobro, si pač mislim da so potrebne neke sistemske nastavitve ob prvem zagonu OS-a.

Tu sem mislil, da sem našel krivca - PCI-E grafična kartica zanič.

Torej, vzamem kišto, grem ven in jo s kompresorjem spiham, prinesem nazaj v bajto,
lepo vse priklopim (tudi diske) zadevo štartam in......
nič od nič!
Ventilatorji se začnejo vrtet ampak nič ne piska (zvočnik je vklopljen)
Spet vse odklopim, ostanejo samo plata, rami in procesor (ter napajalnik)
Poskusim vse:
-odstranitev baterije (več kot 10 sekund, držim gumb) - nič
-jumper na plati (prestavim, vklopim, izklopim, prestavim) - nič
-vzamem ven procesor pa nazaj in novo pasto - nič
-prestavim rame - nič
-sčistim kontakte na ramih - nič
-jih odstranim - nič (tu bi morali biti dolgi piski če se ne motim ampah jih ni bilo)
(Med tem poskušanjem imam vedno priklopljeno samo integrirano grafično)

Nikakor ga ne morem zbudit!

Napajalnik sem sprobal na drugem računalniku, deluje BP (20 pinska plata, ta problematična je 24)

Ena stvar, ki sem jo še opazil: takoj ko vklopim elektriko in stisnem start, malo zažene ventilatorje, ampak neha.
Potem še enkrat pritisnem in zažene, ampak dlje od vrtenja ne gre.
Še ena zanimivost: Preden sem dobil kišto, so baje tudi pihali prah ven, in potem ni več deloval, nakar sem ga dobil.
(ampak nimam pojma kako, ker je bilo notri še vse prašno)

Sam mislim da je najvrjetneje plošča, ampak nimam nobene primerne za probo, tudi drugih ramov nimam.

Ima kdo kako idejo kaj bi to bilo?
Oz. kaj še sploh lahko poskusim?

Janac ::

probaj vsseno še drug napajalnik, če bo isto je verjetno plata fuč

Goran's Blog ::

1.Najbrž je matična.
2.Najbrž ko so ga prvič pihali ga niso pravilno je prišlo do elektrostatične napetosti ki je nekako poškodovala plato.

Relanium ::

Glede drugega napajalnika sem pa poskusil tudi to (imam na drugem računalniku enega od LCja 550W)
Ker ga pač rabim sem dal na hitro skupaj 2 kišti in kabel kar čez potegnil na tega problematičnega,
ampak nekako ni hotel sploh zagnati ničesar (lučka zadaj na mrežni je gorela)

Zdaj nevem, ker je vse bilo bolj tako tako...

solatko ::

Crknil procesor.
Delo krepa človeka

XsenO ::

Si pogledal stanje kondenzatorjev?
1 + 1 = 1

Relanium ::

Kondenzatorji zgledajo vredu, mogoče je eden malenkost dobil izbokline, ampak to še vrjetno ni problematično.

Zdaj ko googlam simptome crknjenega procesorja ugotavljam da je morda res mogoče,
ampak ponavadi naj nebi ravno procesor crknil (hlajenje ima ok),
še iščem ideje in predloge

amigo_no1 ::

Kolegu je kak teden nazaj crknil amd athlon64 x2 black edition 5000 (am2), nikoli nič navito.

Runnagain ::

Relanium je izjavil:

Kondenzatorji zgledajo vredu, mogoče je eden malenkost dobil izbokline, ampak to še vrjetno ni problematično.

Zdaj ko googlam simptome crknjenega procesorja ugotavljam da je morda res mogoče,
ampak ponavadi naj nebi ravno procesor crknil (hlajenje ima ok),
še iščem ideje in predloge


V kolikor je en kondenzator dobil izbokline, je že lahko problematičen. Zamenjaj kondenzator in poskusi še enkrat.

Lp, Runnagain!!

solatko ::

AMD procesorji kar lepo crkavajo. Poizkusi dobiti drugega, pa sprobaj.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Kui najcenejšo plato in CPU. Ceneje in hitreje kot ves čas ki ga boš zabil s popravilom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

Runnagain je izjavil:

V kolikor je en kondenzator dobil izbokline, je že lahko problematičen. Zamenjaj kondenzator in poskusi še enkrat.

Lp, Runnagain!!

Po besedah mojega brata (hodi na FERI) naj nebi bil problematičen dokler ne pušča,
ampak ok ne dam roke v ogenj.

Ja, bom vrjetno res kar kaj drugega montiral, ker se mi ne da več...

Brane2 ::

To ne bo čisto res. Čim je izboklina, pomeni da se je nekoč v njem razvil plin v taki meri,d a je povzročil pritisk in skrivil ohišje.

Za kondi AFAIK niti ni nujno da je izbočen, da je slab. Lahko so plini ves čas uhajali po malem, ne da bi kaj zvili...

My bet- izsušeni kondiji ali pa hladen lot na plati, nastal zaradi segravanj in krčenj. Ali pa iz istih vzrokov kje kaka počena metalizacija v plati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

solatko ::

Invictus - z nakupom najcenejše plate, bo dobil tudi najslabše komponente, razen, če kupi 1366 chipset x58, ker je bil že sam chipset tako drag, da nobena od teh plat ni poceni in slaba.
Najceneje kupiš samo takrat, ko rabiš za kak pisarniški računalnik, za leto, dve, če pa ga hočeš zase, za domačo uporabo, se pa splača vzeti malo dražjo ploščo (neka srednja cena cca 100 - 120€), saj boš lahko dajal gor tudi močnejše komponente, brez da bi vse skupaj odpovedalo (CPU, grafiko, RAM-e) in ti ne bo potrebno ob vsaki potrebi po močnejši mašini, sestavljati novega kompleta (kupiš cenen CPU, grafiko, ki jo rabiš danes - ne za prihajajoče igre, programe), potem pa iz poceni, močnejših rabljenih komponent, nadgrajuješ svoj PC.
Zakaj bi dajal danes za proc 300+€, če bo čez pol leta na eBay-u stal le še kakšnih 50-100, enako z grafiko.
Če kupiš ceneno osnovo, pozabi na nadgradnje ali navijanje.
Delo krepa človeka

Samson ::

Plata: foxconn 6100m2ma - integrirana grafična (nek GeForce 6100)

Glede na plato in chipset imas veliko moznosti da je krivec chipset. Sam sem jih segrel kar nekaj. Je pa bila zanimiva ena plata z istim chipsetom (Biostar)...Odletel driver mosfetov pri ramih. Nasel cisto po nesreci med odstranjevanjem mosfeta zraven tega driverja. Plata namrec dejansko bila pod napajanjem, saj med testi nimam jebemtilatorjev napikanih not, tako da nisem vedel da "dela". No v glavnem, med segrevanjem mosfeta se platka sama po sebi prizge. Super sem reku - hladen spoj mosfeta. Pocinam zadevo, plata ne dela. Grem se enkrat gret, zalaufa. In tako na koncu najdem krivca - 9202 z osmimi nogicami. Zamenjam, zadeva zalaufa iz prve in plata se vedno dela pri enem kolegu, pa je vec kot pol leta nazaj postimana.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mat xxl ::

Par dni nazaj sem sam nekaj podobnega reševal težava je bila, da dela se pa stalno ugaša.... cca 6 let star računalnik še z nalepkami pečatnimi..... no ko sem vse spucal isto ..... no na koncu sem ugotovil, da je crknil disketnik, ki je zgleda povzročal težavo na eni veji napajalnika, ki ni imel aktivnega PFC ja, pač najcenejši..... no ko sem dal novega tudi pocenskega vendar za vsaj 30 eur z aktivnim PFC jem ta sploh ni hotel štartati ...???? Vrnem starega dela ???? Vrnem novega tokrat ne priklopim kar ni nujno dela ...takoj ko priklopim disketnik ne dela .... no jasno, disketnik sem odklopil tudi podatkovni kabel in zadeva deluje v nulo . Ja svetujem pa, da kupujete kvalitetne napajalnike z aktivnim PFC-jem, vse ostalo je loterija....

Relanium ::

Se zahvaljujem vsem za pomoč :)
vrjetno je res kaka taka stvar na plati, ampak se mi ne da preveč ubadat z njo, niti nimam časa,
tako da sem včeraj naročil novo GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 in Pentium G630 + 8gb ramov...
vse skup za 160€

Upam da bo šlo dolgo, z Gigabyte imam zaenkrat dobre izkušnje.

LP

Invictus ::

solatko: karkoli bi kupil. oz. zdaj je, je boljše kot zafrkavanje s predpotopno, počasno plato. razen če se ne bo zdaj pozabaval za svoj hobi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

Žal je iz ekonomičnega stališča pač tako.

Tud marsikateri avto je še v dobri kondiciji in vozen,
ko pa crkne kak pomemben del, pa je samo tisti dražji od celega avta.

Čeprav popravit se dostikrat še vedno da :)

Riff ::

na bolhi se da dobit pocen plate za vsa podnožja tako da :D se da tud pocen rešit

evo en primer: http://www.bolha.com/amd-osnovne-plosce...

cene so tam nekje od 20-30 samo nova AM2 plošča je pa mal čez 40E

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksplozija V Napajalniku, Sedaj še Problem Z Matično!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241940 (1437) ST-777
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151739 (1533) B0rg
»

Kaj je crknilo, plata ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
262270 (1488) Pyr0Beast
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605431 (4525) Pyr0Beast
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310108 (8047) Pyr0Beast

Več podobnih tem