» »

SSD se pregreva?

SSD se pregreva?

ZiedRieke ::

Glede na to, da sem bral, kako so omenjeni diski tihi, hitri, nizke porabe in se ne grejejo, me zanima zakaj ima prav ssd najvisjo temperaturo v racunalniku(58-60*C). Ali je to normalno?

Disk imam v laptopu, na njem nalozen OS in vse programe.

WarpedGone ::

Stavim, da ga ogreva procesor.
Zbogom in hvala za vse ribe

ZiedRieke ::

Mozno tudi, ker imata podobne temperature:
 SSD

SSD



Se da sploh kej naredit?

WarpedGone ::

V prenosniku praktično nič razen namestitve vseh primernih gonilnikov, ki vklopijo vsa možna varčevanja z energijo.
Vseeno je pa sumljivo da je SSD toplejši od CPU. Ni izključeno, da ti tale SW kaže napačne vrednosti.
Zbogom in hvala za vse ribe

technolog ::

V mojem prenosniku je disk na 23°C trenutno. Ne vem kaj vi delate?? :)

Edina logična razlaga je po mojem napačna meritev.

ZiedRieke ::

hmmm nevem, zato ker je tut kr toplo na tem mestu ko je disk spodaj. Bom prestavil disk na drugo mesto, da nebo tak blizo cpuja, pa da vidm, ce bojo kake spremembe...

RejZoR ::

SSD-ji vglavnem sploh nimajo temperaturnega senzorja in pol programi kažejo kr eno vrednost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

poglej v biosu temp

technolog ::

RejZoR je izjavil:

SSD-ji vglavnem sploh nimajo temperaturnega senzorja in pol programi kažejo kr eno vrednost.


To je pa ena debela bučka.

SSDji imajo SMART, ena od postavk tam je tudi temperatura diska. Možno pa je, da glupi windowsi kaj pobrkljajo, saj zato sem pa rekel.

Probejte vsi gor pogledat kako mate temperaturo s kakim takim orodjem:

http://www.urltoy.com/asc.htm

mr1two ::

SDD večino toplote prejme iz okolice, saj se sam načeloma ne ogreje za več kot stopinjo, dve kot je temperatura okolice, saj se nima od česa segrevat. Imaš torej to možnost, da ga segreva nekaj drugega. Poskusi kaj se dogaja, če ga vzameš iz prenosnika.

Janac ::

vzemi iz prenosnika in potipaj ce je vroč

RejZoR ::

technolog je izjavil:

RejZoR je izjavil:

SSD-ji vglavnem sploh nimajo temperaturnega senzorja in pol programi kažejo kr eno vrednost.


To je pa ena debela bučka.

SSDji imajo SMART, ena od postavk tam je tudi temperatura diska. Možno pa je, da glupi windowsi kaj pobrkljajo, saj zato sem pa rekel.

Probejte vsi gor pogledat kako mate temperaturo s kakim takim orodjem:

http://www.urltoy.com/asc.htm


Edina debela bučka tukaj si ti. Praktično noben SandForce based disk nima temperaturnega senzorja. Zdej pa pejt po štacunah pa poglej kolk je SSD-jev s tem kontrolerjem. Z izjemo Intel, Crucial in Samsung so praktično vsi ostali SandForce based SSD-ji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

technolog ::

Od kdaj je pa to, da ima disk senszor za temperaturo odvisen od kontrolerja?

hojnikb ::

Tudi Crucial m4 in Intel 320 nimata temparaturnega senzorja, ker se te zadeve če so ok ne grejeo tak, da bi bla potreba.
#brezpodpisa

PlayTheGame ::

RejZoR je izjavil:

SSD-ji vglavnem sploh nimajo temperaturnega senzorja in pol programi kažejo kr eno vrednost.


Samsung 830 serija npr. temperaturni senzor ima, za ostale pa res ne vem. Temperature pa so znatno nižje kot pri HDD-jih, trenutno kaže 21°C :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

seznzor za temperaturo, sposoben pošiljati podatke

Oddelek: Kaj kupiti
163898 (3192)          
»

Branje temperatur iz grafičnih kart

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181594 (1229) kuglvinkl
»

Zalman CNPS7000A-ALCu se vrti z samo 2500rpm

Oddelek: Navijanje
251374 (1163) Veron
»

temp graficne

Oddelek: Navijanje
91061 (950) _spirit_
»

temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181781 (1404) DJroky

Več podobnih tem