» »

Apple posodobil OS X, Safari

Apple posodobil OS X, Safari

vir: 9to5Mc
9to5Mc - Apple je na popravni torek izdal posodobitvi za svoj operacijski sistem Mac OS X (10.7.3) in brskalnik Safari (5.1.3). Oba popravka sta na voljo tako preko sistema Software update kot za ročni prenos (997 MB).

Spremembe vključujejo podporo za hrvaški, slovaški, romunski, grški, ukrajinski in tajski jezik (našega še ni), zajeten kupček varnostnih popravkov pri prijavi v domeno oz. s kartico, popravek za težave z wi-fi in grafiko po obuditvi iz spanja, izboljšano podporo za uporabi deljenih map na Windows računalnikih in RAW podporo za še več proizvajalcev digitalnih fotoaparatov. Popravek za Safari za zdaj zadeva le uporabnike Snow Leoaparda.

Na voljo so še popravki za Remote Desktop klienta, administracijska orodja in varnostna obliža tako za Snow Leoparda kot Liona. Pred nameščanjem nikar ne pozabite na izdelavo varnostne kopije sistema skozi Time Machine.

28 komentarjev

Zheegec ::

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

a za slovenčke še ni prevoda OS X-a v slovenščino?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Limit-sky ::

Pa ne, no... Ravno sem rebootal mašino. Enkrat julija. Damn. :8)
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

zee ::

Ravnokar sem namestil ta popravek. Brez pripomb. Dela™. YMMV.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ufek ::

Zheegec je izjavil:

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.


Meni popravek ni rešil ničesar, ravnokar sem moral izklopit in vklopit wi-fi.. ;(

Tear_DR0P ::

mtosev je izjavil:

a za slovenčke še ni prevoda OS X-a v slovenščino?

ne, ker država ne da toliko denarja za prevod, kot MSu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mavrik ::

A s tem namiguješ da država plačuje tudi Googlu in vsem ostalim, ki prevajajo svoje storitve in programsko opremo v Slovenščino? Uf, mora pa Ubuntu ogromno zaslužiti ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Limit-sky ::

Ne. Napisal je MSu. Ubuntu je popolnoma off topic. Tema je o OS X. Drži se teme, prosim.


ufek je izjavil:

Zheegec je izjavil:

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.


Meni popravek ni rešil ničesar, ravnokar sem moral izklopit in vklopit wi-fi.. ;(

Lahko, prosim, opišeš problem, ker nisem zasledil nič takega in me resno zanima, če lahko to napako najdem pri sebi.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

ufek: kateri hardver pa uprabljaš?

Zheegec ::

ufek je izjavil:

Zheegec je izjavil:

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.


Meni popravek ni rešil ničesar, ravnokar sem moral izklopit in vklopit wi-fi.. ;(

Zanimivo, bom probal dones na par mašinah, 3 od 5h so zafrkavale.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ufek ::

driver_x je izjavil:

ufek: kateri hardver pa uprabljaš?


MacBook Pro 13, mid 2010, 2.4ghz c2d, 4gb ram, geforce 320M 256mb

Zheegec ::

Sem updatal in sedaj zadeva dokaj OK deluje. Ko se zbudi iz sleep se je sicer še vedno potrebno ročno konektati na WiFi (kljub temu, da se po restartu normalno poveže sam), ampak potem vsaj povezava na internet deluje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ufek ::

Danes sem na eduroamu do večera. Bom potem videl če bo kaj bolje. Sem pa po posodobitvi včeraj nardil še "renew dhcp lease" a ni nič pomagalo..

ufek ::

Limit-sky je izjavil:

Ne. Napisal je MSu. Ubuntu je popolnoma off topic. Tema je o OS X. Drži se teme, prosim.


ufek je izjavil:

Zheegec je izjavil:

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.


Meni popravek ni rešil ničesar, ravnokar sem moral izklopit in vklopit wi-fi.. ;(

Lahko, prosim, opišeš problem, ker nisem zasledil nič takega in me resno zanima, če lahko to napako najdem pri sebi.


Saj je dokaj znan problem. Veselo branje: https://discussions.apple.com/thread/31... :)

Zheegec ::

Očitno imajo ljudje še vedno težave kljub updatu... No ja, bo treba pač dat Windows gor da bo delalo :)
Še sreča, da je 10.7.1 update popravil največje težave, da je Lion sploh normalno deloval na vseh mašinah...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Ja eden še vedno malo zafrkava, ampak je dosti bolje kot prej.
Na srečo je Apple in se noben ne upa pritožiti, da ne bi sosedje mislili, da je kupil jajca :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

ufek je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Ne. Napisal je MSu. Ubuntu je popolnoma off topic. Tema je o OS X. Drži se teme, prosim.


ufek je izjavil:

Zheegec je izjavil:

koooončno popravek za WiFi droppanje... To je pa trajalo.


Meni popravek ni rešil ničesar, ravnokar sem moral izklopit in vklopit wi-fi.. ;(

Lahko, prosim, opišeš problem, ker nisem zasledil nič takega in me resno zanima, če lahko to napako najdem pri sebi.


Saj je dokaj znan problem. Veselo branje: https://discussions.apple.com/thread/31... :)

Zanimivo. Ena mojih mašin je popolnoma enaka tvojemu MBP. Probaj nalimat takle screenshot.

sam nimam nobenih težav. Wifi je takoj povezan.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

ufek ::

Meni teh podatkov ne izpiše v menuju, se pa povezujem na siolov Sinope568+.

MedusasPath ::

Drži tipko alt, pa klikni.

ufek ::

Evo:



@MedusasPath tnx :)

Limit-sky ::

Na tistem linku, ki si mi ga priporočil za veselo branje, je par možnosti rešitve. Katero si poskusil?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

ufek ::

Tisto, kjer dodaš novo lokacijo v network nastavitvah. Ni pomagalo. Danes sem v roku ene ure moral že vsaj 5x izklopiti in vklopiti wi-fi. Za znoret...

Ti imaš DHCP ali imaš ročno dodeljene ip-je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

techfreak :) ::

@ufek: Težavo imaš samo na Mac OS Xu ali tudi na Windowsu/Linuxu preko Boot Campa?

ufek ::

@techfreak to pa ti ne morem povedat ker nimam bootcampa, imam samo mac os x lion na mbp.

Lahko pa potrdim, da imam preko etherneta priklopljen sočasno še sioltv prek vlc-ja, ki pa deluje nemoteno. Tudi ko se wi-fi obesi, deluje stream od sioltv-ja brez problema dalje. Pa tako btw, na Snow Leopard-u teh problemov nisem nikoli imel, tako da je težava v Lion-u.

zee ::

Siolov Sinope ima zanic wireless.

Imel sem podobne probleme, ki sem jih resil z nakupom Airport Expressa (poljubni router za 120 € bi bil enako dober), tako da wireless zdaj dela kot mora, wireless na Sinope-ju je pa posledicno izklopljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ufek ::

To že, samo problem ima ogromno ljudi po vsem svetu, ki nimajo sinopeja.. :) Verjamem pa, da deluje brez problema pri uporabi applovega airport express.

Zheegec ::

zee je izjavil:

Siolov Sinope ima zanic wireless.

Imel sem podobne probleme, ki sem jih resil z nakupom Airport Expressa (poljubni router za 120 € bi bil enako dober), tako da wireless zdaj dela kot mora, wireless na Sinope-ju je pa posledicno izklopljen.

Pri WRT160NL (DD WRT in brez) so bile težave pri 4h Macih od 5h (Macbook Air 13, Macbook Pro 13, Macbook Pro 15, iMac27), vsi letnik 2011, edino pri iMac21.5 ni težav. Sedaj po updatu nekaj zafrkava samo še Air13, ostalo pa lavfa. Nimajo pa seveda VSI te težave, ampak kar dosti pa. Vmes kakšnih 20 PCjev, Android telefonov, iPhonov in iPadov lepo deluje brez težav že od štarta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

driver_x ::

Meni AIR 12 2011 brez vsakih težav deluje na treh linkSys-ih WRT54GL (DD-WRT), emen D-Linku (ne vem modela) in enem Ciscu E4200. Brez težav sem bil tudi v vseh treh hotelih na neznanih AP-jih. Težave sem imel edino na enem WRT54GL (DD WRT), ampak so jih na istem AP-ju imeli še Androidni telefon, Linux in Windows prenosnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 dobil dodatna tri leta razširjene plačljive podpore

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
369722 (7108) gendale2018
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270166 (62416) dr.Akula
»

do kdaj bodo deloval windows xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
589413 (8070) blackpirat
»

Slaba varnost sistema MacOS X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10024925 (20841) Bistri007
»

Nič več Internet Explorerja za MacOS

Oddelek: Novice / Brskalniki
102404 (2404) Road Runner

Več podobnih tem