» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
37 / 58
»»

rozman ::

Čisto odvisno, koliko želiš zapraviti za tipkovnico.
Kvalitetne firma: Ducky, Filco, WASD, Cooler Master (kar celotna serija), Corsair (serija s tastarim logotipom), Logitech (nekatere G710 so imele probleme z lučkami, ostale so vredu. Kot zanimivost, ko je Logitech izdal serijo G710+ s Cherry MX Brown, so od Cherryja zahtevali samo najboljše switche. Takrat je kvaliteta ostalih firm dosti padla), Vortex, HHKB in Razer (ampak samo Blackwidow 2013!), Leopold Verjetno obstaja še dosti firm, ki so solidne, ampak to je kvečjemu to.

Izogibaj se novih Razerjevih tipkovnic, novih Corsair, Das Keyboard, OZONE (!!!), Tesoro.

Iz osebnih izkušenj, lahko povem, da sta Ducky in Coolermaster zakon, in da je Ozone tako sranje, da kar glava boli.

Ziga1990, če nisi prepričan, če je tvoja Dellova tipkovnica mehanska, jo samo dvigni. Če je težka, dober kilogram, maš zagotovo mehansko, drugače pa ne.

ziga1990 ::

^^ hvala Gledam Logitech G910 ali pa G810 pa sta ti dve dobri?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

rozman ::

Veš mogoče, kakšne switche želiš?
Tipkovnici sta dobri, če boš vzel G910, vzami Orion Spectrum, malo novejša.

Si kdaj probal Romer G switche?

ziga1990 ::

Obe G910 in G810 sta Orion Spectrum.
Kakšne switche ?

ne nisem probal Romer G switche
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

rozman ::

Switchi oz. stikala so pod tipkami


Switchov je ogromno vrst (Cherry MX Blue, Red, Brown, Black, Clear ||| Romer G ||| Kailh Red, Black, Brown, Blue ||| Razer Green, Orange ||| Topre ||| Cooler Master switches). Vsak ma malo drugačen občutek tipkanje eni trdi, drugi mehki, eni tihi, drugi glasni.

Pač med njimi je res veliko razlike. Najbolj popularni so Cherry MX Brown (mislim da ugajajo večini ljudem), Cherry MX Blue (glasni ampak udobni), MX Red (kot taka malo bolj kvalitetna membrana), MX Black (če so ti všeč, se ti zdi, kot da po oblakih tipkaš), Romer G (meni osebno niso všeč, saj vedno ko tipkam, se zdi, kot da ne morem tipke do konca pritisniti).

Svetujem ti, da greš nekomu, ki ima nekaj mehanskih tipkovnic, in preizkusiš, ali si kupiš switch tester na ebayu, ali pa greš v trgovino (Bigbang ima ponavadi Razer Green, ELeclerc ima MX Brown/Red) preizkusit. Ne zdi se mi smiselno dati 100€+ za tipkovnico, če ti na koncu mogoče ne bo všeč občutek tipkanja.

ziga1990 ::

^^hvala
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ales ::

ziga1990 je izjavil:

ali obstajajo še kakšne druge kot pa mehanske tipkovnice?

Da, gre se za tip stikala v posamezni tipki. Nekatere so membranske npr., itd.. Večina cenejših tipkovnic ni mehanskih, pa tudi marsikatera konkretno dražja ni mehanska.


jaz imam staro Dell-ovo tipkovnico ki je verjetno mehanska in iščem v tej smeri samo hočem kvalitetno tipkovnico

Mogoče je, mogoče ni. Kup starejših tipkovnic ni mehanskih, včasih je lahko tipkovnica tudi konkretno težka, pa še vedno niso mehanska stikala v njej. Pogooglaj model tipkovnice ali pa napiši sem, pa boš hitro zvedel...

ziga1990 ::

Imam Dell RT7D20
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

BorutK-73 ::

Večina tipkovnic je membranskih. Mehanske imajo klik zvok ko pritisneš tipko.

PARTyZAN ::

Res je, da je večina tipkovnic membranskih, ni pa pravilna tvoja druga trditev. Preberi si malo o različnih tipih stikal, ki se uporabljajo v mehanskih tipkovnicah.

BorutK-73 ::

Na klik sem mislil na splošno, imam mehanko (cheary black stikala)

issak ::

ziga1990 je izjavil:

Imam Dell RT7D20


Tole ni mehanska tipkovnica... Če si v dvomu, dvigni eno tipko, če je spodaj stikalo, je mehanska, če je luknja in spodaj kos gume, je običajen rubber dome.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

tt2 ::

A ima kdo izkušnje, če bodo te kapice v redu na logitechovi g610 tipkovnici (mx brown)?
http://www.corsair.com/en-eu/fps-backli...

Uporabnix ::

Hej, če želiš mehansko tipkovnico s slo tipkami, je verjetno kar najlažje kupiti v Slo, ane?
Me pa nekaj zanima. Na uradnih slikah, ki jih uporabljajo tudi slo trgovine, imajo tipke vedno US layout (ali nekaj podobnega), pri opisu le napišejo, da so tipke SLO. Zdej to potem vedno pomeni, da bo tipkovnica imela ČĆŽŠĐ, ali da bodo poleg tistih klasičnih črk tudi znaki \|EUR[]@{§ (to slednje mi je pomembno!)? Poleg tega, bodo tipke res zamenjane ali bodo le nalepke gor? To je še posebej pomembno pri tipkah, ki so osvetljene in morajo biti znaki prozorni in zato nalepe ne pridejo v poštev. Ali se pač pričakuje, da boš sam dokupil tipke?
Recimo za to me zanima:
Logitech G413, Romer-G https://www.mimovrste.com/tipkovnice/lo...


Iščem neko budget (najraje do 70EUR ali manj) mehansko, Cherry red če se da (da bo tiho), s kar se da intimno osvetlivtijo za v temi.

Recimo tole dost pohvalijo, je poceni, a kaj ko je v SLO izvedbi ne najdem: Redragon K551 https://www.amazon.com/Redragon-Backlit...

Zgodovina sprememb…

okica11 ::

Je kdo poskusil/si lasti poceni mehansko tipkovnico (sub 40€)? Na trgu jih je cel kup, če ima kdo kako priporočilo (amazon, ebay, aliexpres...)

Infusion ::

Iz angleškega Amazona sem naročil Corsair K70 RGB Lux MX Brown (QWERTY). Moram reč, odlična tipkovnica, je videti kvaliteto in same ledice so na prvi pogled odlične, pa software tudi. Definitivno premium feeling, bolj kot Ducky Shine 4.

Beta2 ::

G413 je gravirana s SLO znaki in ni slovenska, sem jo videl v bigbangu, meni je srebrna zgledala fajn ampak ko ima ta romer-g stikala ki meni nikakor ne pašejo :/.

gufy123 ::

Zakaj vas pa tko moti odsotnost slovenskih znakov na tipkovnici? Kupujete malo bolj specifično robo. Človek bi pričakoval, da ste tudi sami malo bolj specifični in znate vsaj na pol slepo tipkat- torej poznate kje so čšž na nemškem layoutu. Če ne, je vseeno ali ropotate po navadni ali mehanski tipkovnici.

Imam das keyboard model s professional, rjavi mx cherry, nemški layout, kupljen na caseking.de. Če koga ne motijo modri mx cherry, imajo sedaj akcijo: https://www.caseking.de/das-keyboard-3-...

Tac20 ::

okica11 je izjavil:

Je kdo poskusil/si lasti poceni mehansko tipkovnico (sub 40€)? Na trgu jih je cel kup, če ima kdo kako priporočilo (amazon, ebay, aliexpres...)


Če iščeš tenkeyless, imam sam:



Imam jo kakšen mesec in pol in se mi zdi zelo OK. Cena je bila cca 50 s poštnino, morda kakšen eur manj. Imam pa "brown" switche.

issak ::

Beta2 je izjavil:

G413 je gravirana s SLO znaki in ni slovenska, sem jo videl v bigbangu, meni je srebrna zgledala fajn ampak ko ima ta romer-g stikala ki meni nikakor ne pašejo :/.


ne-graviranih ne boš našel, je premajhen trg da bi se izplačalo proizvajalcu naresti še en SKU. Če hočeš si lahko kupiš nove capse s slovenskim layoutom, ali pa se navadiš slepo tipkat. Jaz že od nekdaj tipkam po nemških ipd. tipkovnicah pa sem se navadil, in tudi zelo hitro sem ugotovil da slovenskega layouta pač ne bom dobil na mehanski.

Tukaj lahko naročiš custom layout tipk: http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...

je pa kar drago.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

c0ck4m0u53 ::

okica11 je izjavil:

Je kdo poskusil/si lasti poceni mehansko tipkovnico (sub 40€)? Na trgu jih je cel kup, če ima kdo kako priporočilo (amazon, ebay, aliexpres...)


Še ena možnost poleg tipkovnice, ki jo je linkal Tac20, je tudi Noppoo Lolita Spyder. Moje prve vtise najdeš tukaj.

Nekaj dejstev glede omenjene tipkovnice;

- ima ANSI razpored tipk oz. USA layout, ki je drugačen, kot ga imamo mi Slovenci, ki bazira na nemškem ISO razporedu (najbolj opazna razlika je mala tipka za Enter).

- ni osvetljena; to je lahko + ali -, če ti je osvetlitev nujna potem ta tipkovnica odpade, je pa res, da je bilo tudi v tej temi tudi nekaj napisanega o crkovanju ledic na osvetljenih tipkovnicah.

- ima Kailh Blue stikala, ki so podobna Cherry MX Blue stikalom, kar pomeni, da so glasna, clicky stikala, če preferiraš tišja stikala potem se ozri za rjavimi stikali oz njihovimi ekvivalenti.

- pri nakupu preko nemškega Amazona, te tipkovnice žal ne pošiljajo v Slovenijo, zato je potrebno malo telovadbe preko posrednika recimo Mailboxde. Skratka tipkovnico naročiš na njihov naslov, oni pa ti jo potem prepošljejo na tvoj naslov v Sloveniji.

- tipkovnico uporabljam kot daily driver in je za ta denar, čisto ok, zaenkrat nimam nobenih težav in prav lepo ropota pod mojimi prsti:)
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

mojca ::

Se komu sanja, kje dobiti samo stikala CHERRY MX SILENT RGB RED? Potrebovala bi jih nekaj za test (dovolj eno), če se obnesejo, pa tam do 200. Problem je, da jih nikjer ne najdem v količini, manjši od 8000.

Zares iščem kakršnakoli podobna linearna tiha stikala s podporo za vgradnjo LEDice. Ni treba, da je ravno Cherry.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

Crossfire ::

Ledice gredo v vsako cherry stikalo. Pri starejših stikalih namesto diode; diode po novem namreč vgrajujejo kar na PCB.
Kraljica linearnih je po moje še zmeraj vintage black z 62g vzmetjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

mojca ::

Pozabila sem omeniti, da bi rada RGB ledice, kot npr. tele (ali katerokoli drugo RGB-jko z vgrajenim kontrolerjem za individualno nastavljanje barve), ne navadnih enobarvnih.

V standardnih stikali sta verjetno samo dve luknji? Sicer bi verjetno lahko zrezkala režo, da bi dobila več prostora.

Ampak glavno vprašanje: kje sploh dobiš originalna stikala v majhnih količinah?

Dodatna vprašanja za cherry vintage black:
- Kako glasna so?
- Bi šle ledice iz linka v to stikalo? (Če bi malo zrezkala prostor?)

Poleg možnosti RGB-ja mi je najpomembnejši parameter tihost. Pomembna mi je še možnost čim hitrejšega pritiskanja. Predstavljam si, da je pri nižji sili lažje hitreje tapkati, ampak to je bolj ugibanje.

Crossfire ::

Za kateri PCB se gre?

Za novejše batche MX blackov se trdi, da naj bi bila precej podobna starim pre-94 MX black stikalom.

mojca ::

Za lasten (torej še neobstoječ) PCB.

Ne delam tipkovnice za tipkanje ali gaming, potrebujem samo tiha kvalitetna preverjena stikala z možnostjo RGB osvetlitve in zelo hitrega pritiskanja, na katera bi nataknila svoje (3D sprintane?) okrogle kapice. Zato mi je vseeno, iz katerega batcha in od katerega proizvajalca so, samo da opravljajo funkcijo. Zaradi mene so lahko tudi analogna (oz. bi bilo še bolje, če bi bila, ampak da ne bom preveč off-topic).

(Stikala, ki sem jih kupila v IC elektroniki, so živa katastrofa. Slika je simbolična, izgled je enak, kvaliteta ni. Poleg problemov z debouncingom, preveliko potrebno silo in silno zoprnim form factorjem - raje ne povem, kako sem vrtala "kvadratne" luknje v PCB, jih po parih urah uporabe lahko samo še zabrišeš v kanto, ker primejo samo še vsakič petič, pa še to samo, če se res potrudiš.)

Na eBayu se najdejo kloni neznane (vprašljive?) kvalitete, nekaj sem jih danes naročila. Ampak rada bi dobila vsaj nekaj originalnih vzorcev za testiranje (v upanju, da so kvalitetnejši/tišji/boljši).

Crossfire ::

Probaj uporabnika 7bit kontaktirati tukaj: https://deskthority.net/group-buys-f50/...
Mogoče te lahko založi z RGB switchi, navedenih sicer nima. Vprašat ni greh.

V kolikor lahko rgb zagotoviš tudi kako drugače in ne skozi stikala, se ti potem odpira več možnosti. Sploh ker ne gre za gaming/tipkanje, tvojih specifičnih želja/zahtev pa žal ne poznam.

V kolikor potrebuješ kakšen switch za sprobat bi se tudi pri meni kaj našlo. ZS.

Binji ::

Jaz imam 2 tipkovnici z okvarjeno elektroniko in MX brown stikali, pa se lahko zmeniva za neko simbolično ceno, če bi ti ustrezalo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

mojca ::

Hvala, ampak sumim, da brown (razen za pogledat, kako je narejena luknja za LEDico) ne bo primeren, ker verjetno nočem feedbacka, kdaj je tipka pritisnjena /... time goes by .../ in potem se čez par ur zavem, da imam delujoče mehansko tipkovnico pred seboj, za katero sploh nisem imela pojma, kakšna stikala ima. Pred vašimi odgovori se tudi tega nisem zavedala, da imajo vsa stikala luknjo za diodo. Po razkopu se izkaže, da so tudi moja stikala rjava, da imajo luknjo za diodo, da pa obstaja dodaten verjetno nepremostljiv "catch": dimenzija ledice mora biti 3 mm. RGB-jke so pa 5 mm, tako da ta scenarij odpade. OK, saj bi lahko preživela samo z enobarvnimi, ampak to je za ene milijonkrat (2^24 :D) manj kul.

Dobra novica po razkopu je, da levji delež hrupa prihaja od kapic, ne od stikal. Če naredim dobre kapice, stikala ne bodo tako hrupna kot na delujoči tipkovnici.

LEDico bi teoretično lahko namestila ob tipko, ampak rada bi se čim bolj približala temu, da sveti tipka. Če dam ledico nekam stran, ni jasno, kateri tipki pripada lučka in bo verjetno grdo izgledalo.

Hvala za link do 7bit-a. Sicer mi še ni čisto jasno, kaj ima/nima, ampak se bom nekako znašla ...

pierch ::

Danes je na Amazon.it deal za G810 US layout.
Pierch

PARTyZAN ::

mojca: kako točno pa si želela krmilit RGB diode v tipkovnici?

mojca ::

Z Arduinom preko protokola za WT2812 (vsaka LEDica ima DataIn, DataOut, Power, Ground).

Excavator ::

Kje bi najceneje našel CM Masterkeys PRO L z blue switchi? Oz. lahko tudi kakšno alternativo, po boljši ceni?
Alternativa bi bila G610 z brown switchi. Budget ~110€, oz čim manj.

tomazic89 ::

Glede glasnosti priporocam o-ringe: http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...
dalec najbolj efektivno, predvsem pa poceni.

Enkrat sem jih za foro nataknil na levo polovico Kinessis Advantage-a z MX Brown. Ampak sem pogresal klikanje =)

BigWhale ::

mojca je izjavil:

Z Arduinom preko protokola za WT2812 (vsaka LEDica ima DataIn, DataOut, Power, Ground).


Ce ze delas custom tipkovnico, potem lahko uporabis 3mm diode in zraven nalotas WS2811 kontroler. Tko dobis 3mm addressable RGB led. Kontroler je sam po sebi zelo majhen in ne rabis blazno veliko prostora zanj.

mojca ::

Tole je zdaj za mehanske tipkovnice že malenkost preveč off-topic, ampak ne vem, kako primerno forkaš pogovor na forumu ...

Kje pa sploh dobiš 3mm RGB ledice? Če odšteješ SMDjke, ki jih v ta stikala itak ne moreš dati, si sploh ne predstavljam, kam stlačiš vse štiri pine. Že tako sem imela probleme z lotanjem 5 milimetrskih na samozjedkan/samovrtan board in je bilo treba nogice dodatno širiti, kar je prineslo druge probleme s poravnavo po vertikali. Ampak tudi če je board profesionalen ... si še vedno ne predstavljam home-made rešitve za 3 mm, sploh pa ne sebe, da bi morala na roke nalotati vseh tistih 8 mikronskih pinov na tipko x 100 tipk. Pa seveda še mikronski smd kondenzator in kajvemkakšnegavsegabogašene. Če bi dala na pick-and-place, mogoče. Ampak dveh kopij za prototip ti na pick-and-place-u nihče ne bo delal.

borisk ::

pasta in heat gun?

BigWhale ::

To imas prav, ja. Lotanje ne bi blo tko zlo enostavno. :) So pa 3mm RGB ledice res majhne.

jaklo1 ::

Zdravo, pred časom sem si za test kupil eno malo cenejšo mehansko tipkovnico, zdaj pa nameravam kupit nekaj bolj resnega pa me zanima še kakšna vaša pripomba. Nekaj sem sicer že bral druge forume, ampak dodatno mnenje nikoli ne škodi.
Iščem:

    ANSI TKL tipkovnica
    za programiranje, tipkanje
    preprost izgled
    100-200EUR

Trenutno imam eno poceni mehansko tipkovnico iz Amazona za 30EUR VicTsing
Tale ima modre switche, ki so mi kar všeč. Sem poskušal tudi druge v Big Bangu, ampak bom verjetno ostal kar pri modrih, ker imam tipkovnico samo za doma.

Trenutno imam nagledano Filco Majestouch 2. Kolikor sem bral je kar konkretna tipkovnica, edina slaba stvar so ABS tipke, ki pa jih itak mislim zamenjat.

Za tipke še ne mislim investirat konkretnega denarja, ker bi najprej rad sprobal par profilov, zaenkrat imam ogledane Dolch DSA PBT iz Aliexpressa.

Videl sem, da ljudje kar hvalijo Cherry in DSA profile tipk, ampak kolikor sem videl so DSA uporabljeni bolj na manjših ravnih tipkovnicah zaradi enake višine, ne vem kako bodo pasale v Filco.
Na trenutni tipkovnici imam nameščene tudi O-ringe, ker me moti tisti zvok, ko tipka nabije v kovino, tako da jih bom verjetno dal tudi na novo tipkovnico.

Zanima me če je tale Filco tipkovnica vredna svojega denarja ali so kakšne boljše alternative za podoben denar. Dosti sem bral tudi o Topre tipkovnicah, samo ne upam investirat toliko denarja na slepo, ne vem pa če se jih da stestirat kje v Sloveniji. Vesel bi bil tudi kakšnega priporočila glede profila tip in O-ringov, čeprav se bom verjetno kar ravnal po principu "kupi in sprobaj".

Že vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jaklo1 ()

adhoc ::

Za ta denar dobiš že RF 87U 45g (malo rabljeno). Cap seta ne rabiš dokupovati, ker bolj kvalitetne plastike denar ne more kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Crossfire ::

Trenutno uporabljam Filco TKL z ANSI in Maxkey Orange on Dolch SA setom na MX brownih. Mi zelo ustreza, sploh ker nudi zelo dobro izkušnjo, kvaliteto in look pod 200 EUR total (tipkulja in set).

Tudi RF87U je zelo dobra alternativa. Pride že v osnovi z bolj kvalitetnim setom (PBT) in tudi topre stikala so super za tipkat; naj bo 45 ali 55g.

Kot si že sam ugotovil, je v tem hobiju pač tako, da boš moral za probo določenega boarda/switcha tega pač kupiti, saj drugače ne boš imel priložnosti preizkusit kar (sivi) trg ponuja. Svetujem ti, da sprobaš še kakšne vintage boarde v stilu G80-1000/3000/1800 (pre 94) z vintage MX blue ali MX black, AEK II (alpsi), IBM Model F oz M in pa HHKB pro 1 (2). Potem boš tudi točno vedel, kaj ti paše/ustreza. Pa tudi problem jih ne bo prodat, saj je zanimanja veliko (Evropa, svet).

borisk ::

kako ste se kaj navadili na ansi razpored? sam skoz uporabljam iso, sedaj pa razmišljam da prešel na mehansko, ampak je na ansi ogromno več izbire (tak občutek imam).

adhoc ::

Osebno mi je ANSI bolj všeč, tako iz vizualnega kot praktičnega vidika. Navadil sem se mimogrede, brez truda, je pa res da to zna variirat od osebe do osebe.

profdoktor ::

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu. Katero kupiti? Das Keyboard 4 Professional?

adhoc ::

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu.

Subjektivno.

profdoktor je izjavil:

Das Keyboard 4 Professional?

Objektivno zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

jaklo1 ::

@adhoc, Crossfire

Ko sem sprobaval switche so se mi zdeli rjavi malo premehki napram modrim, tako da bi bilo verjetno bolje če bi vzel Topre RF87U 55g ali ne? Kakšne so vajine izkušnje z njimi?

Verjetno bom kupil kar novo pa me zanima če se kje v Evropi dobi Topre tipkovnice še ceneje kot na keyboardco?

profdoktor ::

adhoc je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu.

Subjektivno.

profdoktor je izjavil:

Das Keyboard 4 Professional?

Objektivno zanič.


K95 RGB PLATINUM? Cherry Speed, Brown mi ne sede ker preveč klika.

Crossfire ::

jaklo1 je izjavil:

@adhoc, Crossfire

Ko sem sprobaval switche so se mi zdeli rjavi malo premehki napram modrim, tako da bi bilo verjetno bolje če bi vzel Topre RF87U 55g ali ne? Kakšne so vajine izkušnje z njimi?

Verjetno bom kupil kar novo pa me zanima če se kje v Evropi dobi Topre tipkovnice še ceneje kot na keyboardco?

https://deskthority.net/for-sale-f55/dc...

https://www.reddit.com/r/mechmarket/sea...

Pred dnevi je šla RF87U za 140eur plus poštnina iz DE. Kraja imho.

adhoc ::

jaklo1 je izjavil:

@adhoc, Crossfire

Ko sem sprobaval switche so se mi zdeli rjavi malo premehki napram modrim, tako da bi bilo verjetno bolje če bi vzel Topre RF87U 55g ali ne? Kakšne so vajine izkušnje z njimi?

Verjetno bom kupil kar novo pa me zanima če se kje v Evropi dobi Topre tipkovnice še ceneje kot na keyboardco?


Yikes, drago. Jaz sem itak Topre fanboy in bolj kot ne ekskluzivno na Topre switchih zadnjih...6 let? Tu nekje. Je pa tako, kupuješ board za 20 let. Če pogledaš ceno na leto, je to poceni.

Če želiš sprobati 45g Topre switch, ti lahko v Mariboru prinesem en HHKB (navadni ali Type S) za sprobo ob kafeju.

Meni so 55g preutrujajoči. Imam med 130-140 WPM in me z 55g zelo hitro začnejo boleti prsti. 45g so mi super. Osebno bi ti priporočal HHKB, ampak razumem da ni za vsakogar in je RF odlična izbira za bolj konzervativno priporočilo. Odsvetujem 55g, žal pa nimam več RF 87U 55g, da bi jo lahko dal za probo. Po kakšnem mesecu dni sem ugotovil, da me enostavno bolijo prsti in sem prodal.

Crossfire je bolj izkušen s Cherry switchi (ki so meni vsi bolj kot ne...meh, razen plavih, ki pa niso najbolj primerni za pisarno) in ostalimi geto modi ipd.

profdoktor je izjavil:

adhoc je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu.

Subjektivno.

profdoktor je izjavil:

Das Keyboard 4 Professional?

Objektivno zanič.


K95 RGB PLATINUM? Cherry Speed, Brown mi ne sede ker preveč klika.


Nimam srca priporočiti gamerske tipkovnice. Če bi absolutno MORAL kupiti Cherry switch, bi najbrž gledal v smeri G80-3000 LSCDE-2, da dobiš tisto sweet sweet POM plastiko. Žal ne morem nikomur priporočati ABS capov, ker jih ne maram.

EDIT: Vprašal si za najboljši board na svetu - moj odgovor je HHKB ali RF 87U če ti layout HHKB ne ustreza. Out of the box, se bo še Crossfire - the topre hejtr - najbrž moral strinjati, da RF nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

jaklo1 ::

Hvala obema za odgovore.
Žal sem iz Ljubljane, tako da verjetno ne bom hodil v Maribor samo zaradi tega, če bom slučajno kje blizu pa ti javim. Sicer pa se zahvaljujem za ponudbo.
Zdaj so imeli na keyboardco black friday popuste, bom počakal še do božiča, če bodo še kaki, drugače bom pa že požrl še tistih 25€.
Do zdaj so mi bili najbolj všeč modri switchi, tako da se moram še malo odločit med 45g in 55g. Za HHKB pa še nimam poguma zaradi oblike, verjetno kdaj v prihodnosti.
Zanima me še to, če si kdaj uporabljal tudi silent in pa variable verzijo. V čem se točno razlikujeta od navadnih?
««
37 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925061 (1265) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212887 (10545) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305763 (2269) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047991 (42601) LordPero

Več podobnih tem