» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
«
1 / 58
»»

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Ker je moja Logitech media 600 tipkovnica odlužila svoj namen, kupujem mehansko tipkovnico.
Igre igram dokaj pogosto (predvsem FPS), imam pa problem pri izbiri tipkovnice.
Gledal sem malo našo ponudbo in sta mi v oči padli razer black window (ultimate) in steelseries 6Gv2.
Ker pa nisem ednini uporabnik PCja, moram upoštevati tudi nekaj pogojev:
- slo nabor črk
- tipka enter mora biti velika (pri omenjeni razer ni)
- velik (poldogovat) shift in backspace
- zaželjeno da je samo ena windows tipka
- kakšne touch fore ne pridejo v poštev (v mislih imam medijske tipke na touch)
- sam bi pa rad da je kolko tolko elegantna
- zaželjena je osvetlitev tipk

Cena nekje do 90€ (če je vredna lahko tudi kj več).
Za predloge se vam že vnaprej zahvaljujem.
LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

springfresh ::

Si že kaj nabavil?
Jaz sem malo v dilemi glede CHERRY MX tipk. Namreč sam bi imel najrajši plave ali rjave. Sam do cene okol 90 eur dobiš plave, črne ali rdeče.
Mi bi lahko nekdo priporočal katere tipke vzet glede na to, da bom tipkovnivo uporabljal za tipkanje in ne za igranje.

LP

kuglvinkl ::

Modre so za tipkanje.

demon#666 ::

springfresh je izjavil:

Si že kaj nabavil?
Jaz sem malo v dilemi glede CHERRY MX tipk. Namreč sam bi imel najrajši plave ali rjave. Sam do cene okol 90 eur dobiš plave, črne ali rdeče.
Mi bi lahko nekdo priporočal katere tipke vzet glede na to, da bom tipkovnivo uporabljal za tipkanje in ne za igranje.

LP


Huh, je že preteklo kar nekaj časa od tga ko sem iskau tipkovnico. Na koncu se mi je izšlo, da nisem vzel mehanske, ker sem dobu zelo zelo poceni G110.
LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Noobish ::

Si bom kar tole temo sposodil:)

Počasi se odločam za nakup nove tipkovnice, pa imam kar zahtevne (ali pa tudi ne) želje:
-ergonomska oblika (ali pa vsaj taka, ki ima oblazinjeno za zapestje)
-osvetlitev tipk (ne da med tipkami ven sveti, ampak da mi znake osvetljuje)
-priporočljiva brezžična, vendar tudi žične niso izključene
-niso tudi kompleti tipkovnice in miške niso izključeni
-v primeru da imam logitechovo miško, se da tipkovnico in miško tako skombinirat, da bi imel samo en USB receiver?
-slovenski nabor tipk

Pa da za konec dodam še to, nočem take tipkovnice, ki jo bom čez dve leti stran vrgel, ampak bi rad tako, da bo zdržala malo dlje časa. Budget zaenkrat ni problem, najprej bi sploh rad videl kakšna je ponudba.

kuglvinkl ::

To rabiš mehansko? Ker če ne, si odpri svojo temo.

Zgodovina sprememb…

Noobish ::

Lahko je membranska ali škarjasta ali mehanska, kot sem rekel, bi rad najprej sploh videl kakšna je ponudba.

kuglvinkl ::

Odpri si torej svojo temo.

Sixty9 ::

Srečno vsem skupaj.

Imam vprašanje. Kupujem mehansko tipkovnico - kaj kupiti? Za igranje in tipkanje - nekaj vmes recimo...

Izkušnje? Predlogi?

(pa, da ni 200€ :))

Hvala in LP,
Simon.
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Sixty9 ::

Dodal bi samo še to - MORA imeti normalen (tavelik) ENTER, ker drugače vse drugo pritisnem, kot enter... (tipkam slepo :D)

Hvala in LP,
Simon.
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

Halfdead987 ::

Black Widow (Ultimate). Če ti izgled ni pomemben, lahko tudi G710.

DrYuri ::

Jaz imam corsair k90, brat pa ima k60. Zelo dobri tipkovnici, priporočam :)

PARTyZAN ::

Corsairjeve mehanske tipkovnice uporabljajo switche brez tactile feedbacka. Tolk, da ne bo potem kakšnega presenečenja :).

DrYuri ::

ja to pa res, uporabljajo rdeča stikala.

suhi ::

Jaz imam Logitech G710+ z rjavimi stikali - ta so namenjena ravno 'vmesnim' uporabnikom, čeprav, roko na srce, brez problema boš počel vse tudi z vsemi drugimi stikali, ki obstajajo :) Je osvetljena, taktilni odziv je sicer precej manj izrazit kot pri modrih stikalih, je pa zato zadeva tudi mnogo tišja.

Zelo zadovoljen z nakupom, ne vem sicer, kaj naj bi manjkalo njenemu izgledu, meni se zdi čisto OK na pogled. Cena je mogoče malo previsoka, ampak itak je to zelo dolgoročen nakup. Priporočam.

Sixty9 ::

Hvala vsem za odgovore - bom preveru mal tole še - kako zgledajo, pa kje se dobijo z našo ENTER tipko :)

LP,
Simon.
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

suhi ::

Za Logitech lahko potrdim (zgoraj pozabil napisat), da ima taveliko Enter tipko.

Sixty9 ::

Super... ravno sem gledal pri našem dobavitelju - piše sicer, da je SLO, vendar je US slika in nameravam jutri jih kar poklicat... ;) Da vidmo, kaj majo zame...

Hvala in LP,
Simon.
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

mokasin ::

Kje pa se da kupiti te tipkovnice, ki imajo slovenski layout?

Babel ::

Prebiram temo, pa imam eno noob vprašanje:

se splača nabaviti mehansko tipkovnico, če jo uporabljaš samo za (ultrahitro) tipkanje (nič gaminga)? Kaj dejansko pridobim tipkarskega v primerjavi z recimo logitech k120?


V kleti imam že cel kup vseživih tipkovnic (večinoma wireless), nazadnje pa vedno pristanem nazaj na k120, tak da vem, da ni vseeno kaka je tipkovnica. Ampak te mehanske so kar drage.

kr?en ::

Hitro in bolj udobno tipkanje.

Ce ogromno tipkas (pa ne nabijanje iger) se ti verjetno splaca dat malo vec denarja za neko kakovostno zadevo in imas bolj ali manj za vedno mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Pro_moted ::

Babel je izjavil:

Prebiram temo, pa imam eno noob vprašanje:

se splača nabaviti mehansko tipkovnico, če jo uporabljaš samo za (ultrahitro) tipkanje (nič gaminga)? Kaj dejansko pridobim tipkarskega v primerjavi z recimo logitech k120?


V kleti imam že cel kup vseživih tipkovnic (večinoma wireless), nazadnje pa vedno pristanem nazaj na k120, tak da vem, da ni vseeno kaka je tipkovnica. Ampak te mehanske so kar drage.



Zato je ravno mehanska najboljša. Sigurno boš povišal svoje število znakov na minuto s mehansko, plus manj napak boš delal, bolj dolgo zdrži itd itd.
Za gaming ne pridobiš kaj dosti z mehansko, pa še malo jih je takih ki so opremljene s kakšnimi uporabnimi lastnostmi ( backlight, pomožni ekrančki, macro tipke itd.)
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Jaka5 ::

Še vedno naprodaj Razer BW ultimate 2013 nova - dobil za darilo, orig. zapakirana = 100€ :)

Babel ::

Hvala kr?en in pro_moted!

Jah, na tipkovnicah sem že skuril več kot 300€ :P
Katera stikala izbrati za tipkanje? Se jih da v Sloveniji kje sprobat?

kr?en ::

Jaz imam Cherry MX Blue stikala na svoji Filco tipkovnici. Naj bi bila bolj tipkarska (poleg mehanskega se zvocni odziv, kdaj tipka "prime"). Rjava so brez zvocnega odziva, crna so pa linearna stikala, ki imajo enakomerno porazdeljeno cono pritiska.

Primerjava stikal: http://www.tomshardware.com/reviews/mec...

Jaz sem svojo kupil na http://www.keyboardco.com/ . Prisla me je cca. 150eur z davkom in postnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Babel ::

Hvala za link kr?en - res poučno! :)

Modri definitivno torej, da bo popevala kot pisalni stroj! Mene rajca tale Das Keyboard, samo me mede to, da imajo na amazon.de pripisane kratice DE EU UK US, čeprav je tipkovnica brez nalepk.
Kaj to pomeni, število tipk? "Slovenska" tipkovnica je torej EU ali US?

tony1 ::

Slovenska (YU) tipkovnica je bila narejena po nemškem vzoru.

kr?en ::

Sam layout znakov in velikost "Enter" tipke ter potisk znakov. Ce znas slepo tipkat ti bo itak vseeno, ker si v OSu nastimas kaksno tipkovnico uporabljas (angleski ali slovenski layout).

Npr. za programiranje je vsaj zame imo obvezen US layout, ker so [,],;,{,} itd. znaki drugace razporejeni in hitreje dosegljivi kot na SLO layoutu (razne altgr + random_tipka telovadbe).

Keyboard layout @ Wikipedia
Na sredini nekje imas razlicne layoute (ISO, ANSI).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

rkobarov ::

jz se boljse tipkovnice od logitech ultra x premium nism nasu :)
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Babel ::

Če je samo layout potem res nima veze, ker tale itak nima znakov, pa moraš slepomišit.

No zdaj vem, kaj rabim - hvala lepa za pomoč!

Brane22 ::

Jaz si planiram s tiste strani enkrat ko bo $$$ ubost Topre Realforce 105.

Kapacitivne tipke z različnimi silami vzmeti tipk glede na cono razporeditve ( tiste, ki jih pritisneš z mezincem so mehkejše itd).

mokasin ::

Kje se da kupit mehanske tipkovnice s slovenskim layoutom?

tony1 ::

Težka bo. Morda boš kakšno Cherryjevo G-81 (ni mehanska, ampak vsekakor ne zanič) ali G-80 iz stare zaloge dobil pri Tipru:
http://www.tipro.si/

mokasin ::

A če kupim recimo nemško se da repogramirat tipke?

tony1 ::

Seveda, nič ni treba repromgramirat. V OSu imaš nastavljen jezik na SL in je vse OK.

Nemška tipkovnica je za zamenjavo s slovensko še posebej primerna, ker je razpored knofov na obeh enak (enter je ta velik in kjer so tam znaki s preglasi so pri nas sičniki in šumniki), saj se je YU keyboard layout naredil po vzoru nemške.

Nemško Cherry G-80 boš na Amazon.de dobil zelo poceni (ene 50 EUR).

sloxl8 ::

Keytronic KT-2001: klika kot stare IBM-ove, pritisk na tipke je mehak in odziven, tipkovnica pa je v uporabi že kakih 10 let (pretrpela veliko prevajalskega tipkanja). Deluje še vedno kot nova.

tony1 ::

Ni mehanska tipkovnica.

Enron x86 ::

Zanimam se za nakup mehanske tipkovnice, ki naj ustreza naslednjim kriterijem:
– Uporabljala se bo za delo, tako da mislim, da bi bila najprimernejša takšna s stikali CherryMX brown. Mislim, da so modra stikala malo preglasna za moj okus.
– Biti mora ožičena in brez osvetljave, oz. če jo ima, da se jo da izklopit.
– Nujno mora imet veliko tipko enter.
– Videz ni važen, prav tako ni važno, če so na njej npr. nemške črke.
– Naročil bi iz Slovenije, Avstrije ali Nemčije.
– Končna cena tam nekje do 120 eur.

Kaj predlagate?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

tony1 ::

Cherry G-80 na amazon.de, preveri tip stikal...

mihor ::

Enron x86 je izjavil:

Zanimam se za nakup mehanske tipkovnice, ki naj ustreza naslednjim kriterijem:
– Uporabljala se bo za delo, tako da mislim, da bi bila najprimernejša takšna s stikali CherryMX brown. Mislim, da so modra stikala malo preglasna za moj okus.
– Biti mora ožičena in brez osvetljave, oz. če jo ima, da se jo da izklopit.
– Nujno mora imet veliko tipko enter.
– Videz ni važen, prav tako ni važno, če so na njej npr. nemške črke.
– Naročil bi iz Slovenije, Avstrije ali Nemčije.
– Končna cena tam nekje do 120 eur.

Kaj predlagate?

lp


Za kakih 40 EUR več dobiš iz anglije že filco majestouch, ki je res odlična in ti bo zdržala cel lajf: http://www.keyboardco.com/keyboard/germ...
Različice TKL (brez numpada) so še malenkost cenejše: http://www.keyboardco.com/keyboard/germ...
Sicer pa morda lahko pogooglaš za kako Ducky tipkovnico, so dost poceni, nekatere imajo sicer backlight (se najbrž da izklopit, nisem preverjal) samo pazi, da ima set ISO (torej 105 tipk - veliki enter), ker večinoma jih delajo v ameriškem setu ANSI (104 tipke, gnil enojni enter).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Enron x86 ::

Hvala za predloge. Rabim tudi numerični del.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Enron x86 ::

Takole, sem se malo poglobil in trenutno sem zagret za tole tipkovnico: Cherry G80-3000LSCDE2, tukaj je še link do posnetka na YouTube. Kolikor sem uspel razbrati, gre za model z modrimi stikali, drugače pa ustreza vsem mojim kriterijem. Ne najdem takšnega z rjavimi stikali, tako da bo očitno pač bolj ropotalo :) Ali ima kdo še kakšen nasvet, preden naročim? Bo ta tipkovnica v redu?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

mihor ::

Mislim, da za tako ceno težko dobiš boljšo tipkovnico. Je pa res, da je kvaliteta prav tako bolj "budget". Tu je review z reddita: http://imgur.com/a/Fh4g7

kr?en ::

Forum namenjen tipkovnicam: http://geekhack.org/

Babel ::

Jaz samo javljam, kako se je iztekla moja "raziskava" glede teh tipkovnic:

če bi takoj upošteval kr?en-ov odgovor z 2. aprila 2013 bi mi to prihranilo 10 ur nadaljnjega iskanja cenejše variante itd.

Izkazalo se mi je, da je Filco tipkovnica @ keyboardco edina smiselna in dostopna varianta za tipkarske potrebe (blue cherry) z nemškim razporedom tipk, pa sem iskal po vseh mogočih nemških in avstrijskih straneh.. No zdaj ga imam in se prav fajn škljoca :)

Hvala še enkrat kr?en!

bojsi ::

Še ena zanimiva tipkovnica (uporablja Cherry MX Clear stikala): Code Keyboard

nightbird ::

http://www.coolermaster-usa.com/product... to tipkovnico pozna kdo? po prebranem mi je zelo zanimiva.

http://www.overclockersclub.com/reviews...

ko

razr ::

Ima mogoče kdo tole mehansko tipkovnico? Klik
Kakšno mnenje? So kr cenovno ugodne glede na ostale, tako da bi prosil za kakšen vtis, če jo ima kdo..

tnx!

hendriks ::

razr je izjavil:

Ima mogoče kdo tole mehansko tipkovnico? Klik
Kakšno mnenje? So kr cenovno ugodne glede na ostale, tako da bi prosil za kakšen vtis, če jo ima kdo..

tnx!


Jaz jo imam. Najboljša tipkovnica, kar sem jih imel do sedaj.

kuglvinkl ::

Oh, v primerjavi s cim, IBM M?
Your focus determines your reallity
««
«
1 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13924714 (918) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305735 (2241) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047676 (42286) LordPero

Več podobnih tem