» »

Katero tipkovnico kupiti

Katero tipkovnico kupiti

1
2
»

Horas ::

Zvitor kako ne najdeš? pojdi na mimovrste, izberi svoj budget in preglej. ali pa ceneje.si

Zvitor ::

Hočem reči da ko gledam ponudbo ima večina tipkovnic ameriški tip tipke Enter...

Sem končno našel nekaj zase, čeprav je draga: Cherry MX-Board 1.0

Se pa ne morem odločiti med MX Red in MX Brown (ti 2 sta na voljo v Sloveniji), pregledal vse videe o tem, ampak ne vem kaj bi bilo bolje (do sedaj nisem uporabljal mehanske tipkovnice - imam Logitech K740). Nagibam se k MX Brown, obe sta tihi... Kaj mislite, izkušnje? Več tipkam tekst kot igram igre.

gego ::

Han je izjavil:

@gego: Sem stestiral še na PC in telefonu (Samsung Galaxy). Na teh kombinacija Ctrl + Home/End deluje, Shift + Home/End pa ne. Hitreje lahko označuješ s kombinacijo Ctrl + Shift + levo/desno.

Tudi na telefonu ni bolo potrebno namestiti posebne aplikacije.

Najlepša hvala za vse. Čudi me sicer razlika med tablico in tefonom, saj je android na obeh...

OldSkul ::

Za veliki enter je verjetno dobra izbira Crucial K75 iz Nemčije z nemškim razporedom. Imam k70 (mx brown) že nekaj let in je res dobra, nobenih težav.

srus ::

V IT poslu sem dobrih 30 let in tipkovnica, monitor ter stol so zame najpomembnejši deli računalniške opreme, veliko pomembnejši od raznih gigahertzov, gigabytov in podobnega.

Pri tipkovnicah je moja izbira Cherry G-80 LPM. Prave vzmeti, ravno pravi hod, pravi klik.

Han ::

gego je izjavil:

Han je izjavil:

@gego: Sem stestiral še na PC in telefonu (Samsung Galaxy). Na teh kombinacija Ctrl + Home/End deluje, Shift + Home/End pa ne. Hitreje lahko označuješ s kombinacijo Ctrl + Shift + levo/desno.

Najlepša hvala za vse. Čudi me sicer razlika med tablico in tefonom, saj je android na obeh...

Na tablici sem testiral v WPS Office, na PC in telefonu pa v Wordu.

sm4rt4ss ::

Pozdravljeni.

Iščem en kvalitetnejši wireless komplet za home office uporabo (veliko tipkanja). Ne rabi bit nič fancy, tud osvetlitve ne potrebujem. Koliko berem reviewe brezžičnih kompletov jih ima večina probleme s signalom (lag), če sprejemnik ni v videm polju miške in tipkovnice. To zna bit problem, ker bo pc pod mizo. Sicer se da to enostavno rešit s podaljškom. Tako da zdaj razmišljam ali kupiti wireless komplet ali pa žičnato tipkovnico (lag free) in pa brezžično miško.

Tale komplet lahko v leclercu dobim za cca 35€ https://www.mimovrste.com/miske-in-tipk...

Kak nasvet kaj kupit?

lolipop2 ::

Mi lahko kdo pove, v čem je fora mehanske tipkovnice? Kakšne pa še obstajajo poleg mehanske?
Jaz imam sedaj Logitech s510, ki je začela zezat. Sedaj pa ne vem, a je ta moja mehanska ali ne?

A obstaja nekaj podobnega, kot imam sedaj (Logitech s510) pa da je wireless, brez lučk, SLO črke veliki enter in da ni cela bogatija?

Oz. da še dodam vprašanje: A lahko pri Logitech s510 z izvijačem dam tipko ven, da očistim kontakt?

Bo3z ::

lolipop2 je izjavil:

A obstaja nekaj podobnega, kot imam sedaj (Logitech s510) pa da je wireless, brez lučk, SLO črke veliki enter in da ni cela bogatija?

https://www.mimovrste.com/brezzicne-tip...

Han ::

Mehanske nimajo membrane, ki ponavadi prej odpove kot kvalitetno stikalo.

Tvojo staro je Logitech zamenjal z MK540. Ta je ena redkih, ki menda še ima osnovno SLO gravuro. Najceneje v EnaA.com.

Hvala za namig. Vseeno bi najprej probal očistiti tisto tipko, ki me zeza. Mogoče rešim tipkovnico. A imajo vse tipkovnice isti sistem, da lahko tipko ven stakneš z izvijačem?
1
2
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Kaj kupiti
2304376721 (2854) sebas4
»

Tipkovnica z osvetlitvijo za programiranje?

71033 (694) jernejl
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

524550 (2208) zhigatsey
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

16026290 (20900) LordPero
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
718143 (6560) 3man

Več podobnih tem