» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
36 / 58
»»

ToniT ::

Kabel? Slab stik nekje....

tackamacka ::

ToniT je izjavil:

Kabel? Slab stik nekje....


Nekaj mora biti...sicer se mi je od takrat ko sem to napisal izklopila samo 1x...a mogoče kdo ve za kako brez žično tipkovnico ni obvezno da je gamerska, je pa obvezno da so osvetljene tipke cena nekje do 50€?

54j0 ::

Pred leti sem imel tipkovnico gigabyte osmium in ta je bila zanič do te mere, da jo je prekinjal GSM signal, čeprav je imela žično povezavo. Zakaj, ne vem - je pa vedno začela štekati, ko sem dobil klic/sms in je bil telefon v njeni bližini. Testiraj. Je pa zelo majhna verjetnost, da je to razlog...

BorutK-73 ::

Vi veste da je to tema o mehanskih tipkovnicah in ne navadnih membranskih?

54j0 ::

Tackamacka ne ve, ostali vemo in nam je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

galu ::

@issak
Em. Tipkovnica mora biti tudi lična. :P

@adhoc
Iščem sicer DE layout in ja, sej se jo da dobiti, ni pa jih ravno v izobilju.

Nekako se odločam med:
Corsair K65
in
Razer Tournament

Ima kdo katero od teh dveh, da bi delil vtise?

P.S. predlogi za dobro ne-mehansko z DE layoutom in brez numeričnega dela so tudi zelo dobrodošli.
Tako to gre.

Crossfire ::

Glede na to, kar trg ponuja se K65 in Razer Tournament v tem cenovnem rangu ne zdita nič posebnega - ne iz vidika videza, kvalitete izdelave, stikal. Če že mora biti ISO TKL, naj bo recimo kak Filco, Ducky, CM,...tako boš lahko na dolgi rok, ko se bodo cenen ABS tipke zlizale, lahko brez problema kupil nov, kompatibilen Cherry MX set, ki bo dejansko pasal v smislu layouta. Corsair in Razer sta specifična zaradi samosvoje širine nekaterih tipk...just sayin' ;)

Bwaze6 ::

Po 4 letih je začela izdihovati Razer BlackWidow Ultimate 2013 STEALTH... Stikala so še v redu, vendar vedno več tipk občasno ne prime ali prime večkrat. Sem poskušal že vse mogoče, nekatera stikala s težavami so po čiščenju začela bolje delovati, so pa simptome dobila druga. Nisem preveč navdušen, da tipkovnica za 140 EUR crkne prej kot vsaka membranska... Pa še na US layout se nikakor ne morem navadit.


Gledam za MX Brown, po možnosti DE razpored + če se le da, slovensko gravuro. Ampak je bolj revščina.


Ena poceni (in po testih dokaj uboga) je Cherry MX-Board 3.0, MX Brown, USB, DE SLO g. za okrog 84 EUR, ampak mi je layout čisto všeč:



Očitno je obstajala tudi Das Keyboard 4 Professional, MX brown, USB, DE SLO g., ampak je ni nikjer več (če je sploh kdaj bila dejansko na voljo). Ima kdo Das Keyboard Prime 13, MX brown, USB, SLO ali Das Keyboard 4 Professional, MX brown, UK (SLO gravura)? Kako izgleda layout?

Bwaze6 ::

Našel, Das Keyboard 4 Professional, MX blue, USB, UK SLO:




igorpec ::

Jaz imam Das Keyboard ultimate 4C brown - po enem letu uporabe sem že zamenjal 6 tipk, kmalu bom spet šravfal in zamenjal še dve :) Ne vem ali je ta keyboard res tako zanič, ali pa sem tolk heavy user.

Bwaze6 ::

A ni to razlog za uveljavitev garancije? Moj Razer je že starejši od dveh let, drugače bi šel veselo nazaj.

Kaj pa custom gravura tipk? Vem, da jo ponuja WASD za kar visok denar, slišal pa sem tudi za custom lasersko gravirane PBT tipke iz kitajske.

Beta2 ::

Das 4C ima Kalith stikala, 4 pro ali ult pa ima original Cherry kar je precej bolje :).

adhoc ::

igorpec je izjavil:

Jaz imam Das Keyboard ultimate 4C brown - po enem letu uporabe sem že zamenjal 6 tipk, kmalu bom spet šravfal in zamenjal še dve :) Ne vem ali je ta keyboard res tako zanič, ali pa sem tolk heavy user.


Res je tako zanič. Kot smo že povedali večkrat v tej temi.

igorpec ::

Das 4C ima Kalith stikala, 4 pro ali ult pa ima original Cherry kar je precej bolje :).

To le potrjuje mojo domnevo, da so ta stikala zanič. Če bi to vedel, tega keyboard nikoli ne bi kupil, no zdaj pa Das keyboard zagotovo ne bom, ever.

A ni to razlog za uveljavitev garancije?

Beri moj mail na support. Moj prvi zajeb je bil, da sem domneval da je sigurno vsaj dve leti garancije in sem čakal, da še kaka tipka crkne ... Epilog: vrnili so mi 21 EUR :) in poskrbeli za eno najslabših nakupovalnih izkušenj. Tole je moja komuniklacija z njihovim helpdeskom ... nimam idej, kaj lahko še naredim - niti se mi ne da, razen da zamenjam vse tipke s ponardki iz ebaya, ki delajo dosti bolje :) oz. da vržem v smeti in končam agonijo :)

Dear sirs,

In late 2015 I decided to abandon my 15 years old but still 100% operational Logitech Dinovo, which was exposed too all kind of fluids in this period.

After long considerations I made a choice and purchase Das Keyboard Ultimate 4C.

I am using keyboard on daily basis since I am a Linux professional. After about 10 months of usage (clean and dry environment) I spotted first problems with accuracy which slowly emerges into full unresponsiveness of more than one key. I contacted your local representative regarding this issue but when I manage to get keyboard there, the 1 year warranty was just over. I said, well, I pay for this repair, just fix the problem. I reported 5 broken keys at that time.

It took them 2-3 weeks to (presumably!) fix the problem. When I came to pick up the keyboard, we try and discover that keys were not repaired at all. They apologised and took keyboard back into repair on the spot.

After about two months(!) they send me a text, that keyboard is repaired and charged 21 EUR for that. I called twice during this period and I was told that keyboard was send back to manufacturer(?) and between the lines I got info that I have "old keys". I have no idea what that means and if this is related to the problems I face.

They encourage me that now everything is fine, but in few days I found out that one of the repaired keys sometimes just doesn't work and I have few new failed. It makes me cry :(

I am deeply disappointed with the product and service. Is there anything that could change this? I only want a keyboard that works and that it last longer than the most cheap keyboard on the planet. My experience proved the apposite way.




Thank you for contacting us. I'm sorry to hear what's going on with your keyboard, and I'm very sorry to hear about your experience in trying to get the situation rectified.

I've assigned this ticket to the appropriate department so they can assist you further. They will reach out to you as soon as possible.

Thank you for your patience!



sorry for the mess you have. I contact our distributor and will speak with him and to help you.

In our warehouse DK4C is sold out except the german layout.

I will give your more information the next days.


Na to mi niso več odgovorili:

I have been in contact, in person, with our local distributor, but am not sure if I can close the ticket yet. All they could do was to refund me 21 EUR, since they did not solve the issue. I am sure they replaced failed keys, but since one of the replaced keys is already failing, makes me think something else could be wrong. They said they can try to replace the keys again, but anything else is beyond their power.

Since they can't actually repair it, now what? Please advice me. To trash this, one year in service, keyboard is beyond my imagination.

issak ::

galu je izjavil:

@issak
Em. Tipkovnica mora biti tudi lična. :P


Kaj pa ni ličnega pri naštetih? Si pogooglal vse, ali samo linke klikal? Ducky one je čisto lična, neupadljiva, primerna za pisarno ipd.

Ne mehanskih TKL pa še nisem videl, razen ThinkPad tipkovnico in Apple tipkovnico.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Bwaze6 ::

Kupil Das Keyboard Model S Professional, MX Blue, DE SLO gravura".

Zaenkrat vse štima. Clickity click! Malo me je skrbelo, ker je neosvetljena, ampak je tisk na tipkah razločen in svetel in zadošča že minimalna svetloba monitorja, da je čisto berljivo. Osvetljen Razer je bil z izklopljeno razsvetljavo čisto neberljiv. :D Ni pa dograviranje slovenskih znakov na nemško tipkovnico čisto brez zgrešenih znakov - npr. ni # na tipki 3, znak / je v bistvu ÷, pa še par detajlov - nemški napisi. In velikosti tipk prve vrstice niso ravno standardne zaradi dodatne funkcijske tipke:

Tilen88 ::

A so zakaj te nemške ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

6151 ::

Ima kdo topre tipkovnico iz LJ? Bi zelo rad sprobal switche saj sem ravno v fazi menjavanja tipkovnice.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

N0t0ri0us ::

Kaj storiti, ko izbiraš 3 mesece vrsto stilal, probaš vse mogoče tipkovnice in kupiš mx-blue v prepričanju, da je to to... potem pa čez 2 leti brat kupi mx brown.. in ugotoviš, da si "faliv" z nakupom -.-"

Osebno mi je mx blue pregroba tipka. Preveč feedbacka in pa preglasna. mx brown mi bolj ustreza :D

issak ::

N0t0ri0us je izjavil:

Kaj storiti, ko izbiraš 3 mesece vrsto stilal, probaš vse mogoče tipkovnice in kupiš mx-blue v prepričanju, da je to to... potem pa čez 2 leti brat kupi mx brown.. in ugotoviš, da si "faliv" z nakupom -.-"

Osebno mi je mx blue pregroba tipka. Preveč feedbacka in pa preglasna. mx brown mi bolj ustreza :D


Kupiš MX Brown, kje je težava? :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

adhoc ::

6151 je izjavil:

Ima kdo topre tipkovnico iz LJ? Bi zelo rad sprobal switche saj sem ravno v fazi menjavanja tipkovnice.


V Mariboru jih imamo kol'ko češ :)

6151 ::

Haha, sem kar dosti gor, če bi se lahko zmenili za test me prosim kontaktiraj na zs ;)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Skyman ::

Mogoce kdo ve kje bi se dala dobit kaka corsair tipkovnica v slo? Kolikor sm gledal zadeve so bolj slabo dobavljive (mimovrste ze kake 2 mesca ni znan rok dobave).Preostane mi nakoncu res nakup iz tujine(nemcija) ter DE layout,mogoce kaksn drug predlog?Hvala

issak ::

Skyman je izjavil:

Mogoce kdo ve kje bi se dala dobit kaka corsair tipkovnica v slo? Kolikor sm gledal zadeve so bolj slabo dobavljive (mimovrste ze kake 2 mesca ni znan rok dobave).Preostane mi nakoncu res nakup iz tujine(nemcija) ter DE layout,mogoce kaksn drug predlog?Hvala


Tudi če jo dobiš pri nas bo UK layout z nalepkami gor ali kaj takega.

Namesto Corsair raje vzemi Ducky, Funtech jih ima.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Skyman ::

Gledal sm corsair k95 platinum.Je pa cenovno tam kot Ducky,sicer ce sm cist iskren nism se slisal za to firmo ker imam se navadno tipk v lasti,in bi sedaj nekaj mehanicnega vzel.

6151 ::

corsair software je shit, raje ducky
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tt2 ::

A Cherry MX Black tipkovnic se pri nas ne da dobiti?

6151 ::

https://www.mimovrste.com/tipkovnice/st... tale ima, ampak je cena kar velika. Kakšen razlog zakaj ravno mx-black?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

tt2 ::

Rabin nekaj kar potrebuje malo več pritiska. Sem imel romer-g ter mi ni ugajalo, ker imam roko položeno ves čas nad tipkovnico in so se tipke non stop aktivirale. Nato sem tesiral še mx-brown in so imele skoraj isti občutek kot romer-g, tako da tudi te odpadejo. MX-red in blue pa so itak še hujše. Daleč najboljša tipkovnica mi je bila g213, ki ima membranske, ampak si želim nekaj kvalitetnejšega, kjer bom lahko brez skbi imel položeno roko ter ne bom skrbel, da se mi bodo tipke ves čas vklapljale.

6151 ::

Potem boš imel problem pri skoraj vseh, saj imajo isti actuation point, razlika v sili pa spet ni tako velika. Morda ti bi ustrezali topre, oziroma če že cherry, potem kakšni green, ki jih pa skoraj ni za dobiti.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

paraboŁa ::

Je kdo že stestiral tole? Naj bi bila mehanska in za male pare 31€? Mehanska tipkovnica MS thunder pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paraboŁa ()

morosito ::

Za gta 5 online je potrebno mehanska tipkovnica ali je ok tudi membranska?

111111111111 ::

morosito je izjavil:

Za gta 5 online je potrebno mehanska tipkovnica ali je ok tudi membranska?

Ena boljših zadnje čase. :D

tony1 ::

Vprašanje leta :) Sploh glede na to, koliko ur smo zabili z q2 pred dvajsetimi leti z G-83 :)

Novo vprašanje t tej temi: fasal sem sindrom karpalnega tunela, verjetno zato, ker ves čas tipkam s "prelomljenimi" zapestji (ko tipkam imam roki v zraku). Prišel sem na idejo, da bi šel kupit prelomljeno "ergonomsko" tipkovnico (kot jo je včasih delal MS ali pa, še prej, Cherry). Ali sploh še danes kdo dela takšno tipkovnico? Kaj pa, če bi si zaželel še Cherry brown stikala v njej? :P

Beta2 ::

Nabavi si wrist pad za tipkovnico, kaj drugega tukaj ne bo bistveno pomagalo po moje, še to verjetno ne. In pa vertikalno miško, ponavadi imajo tisti s karpalnim bolj probleme z roko v kateri je miška.

r3dkv1c4 ::

111111111111 je izjavil:

morosito je izjavil:

Za gta 5 online je potrebno mehanska tipkovnica ali je ok tudi membranska?

Ena boljših zadnje čase. :D

Pozabil si omenit, da potrebuje še razer deathader miško in razer podlogo.

Pa mizo za jurja.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Crossfire ::

tony1 je izjavil:

Vprašanje leta :) Sploh glede na to, koliko ur smo zabili z q2 pred dvajsetimi leti z G-83 :)

Novo vprašanje t tej temi: fasal sem sindrom karpalnega tunela, verjetno zato, ker ves čas tipkam s "prelomljenimi" zapestji (ko tipkam imam roki v zraku). Prišel sem na idejo, da bi šel kupit prelomljeno "ergonomsko" tipkovnico (kot jo je včasih delal MS ali pa, še prej, Cherry). Ali sploh še danes kdo dela takšno tipkovnico? Kaj pa, če bi si zaželel še Cherry brown stikala v njej? :P

Ergodox in "konvencionalni" korejski split v obliki VE.A

tomazic89 ::

tony1 je izjavil:


Novo vprašanje t tej temi: fasal sem sindrom karpalnega tunela, verjetno zato, ker ves čas tipkam s "prelomljenimi" zapestji (ko tipkam imam roki v zraku). Prišel sem na idejo, da bi šel kupit prelomljeno "ergonomsko" tipkovnico (kot jo je včasih delal MS ali pa, še prej, Cherry). Ali sploh še danes kdo dela takšno tipkovnico? Kaj pa, če bi si zaželel še Cherry brown stikala v njej? :P

Prelomljena tipkovnica definitivno pomaga.
Sam sem uporabljal Microsoft Ergonomic Keyboard 4000 (2 leti), zamenjal firmo in delal spet na 'flat' tipkovnici. Zelo kmalu (govorim v dnevih) so se pojavile bolecine (pri meni sicer najvec v ramenskem delu). Nato sem nekaj casa delal na Kinesis Freestyle 2 z vip3 dodatki - bolecine so izginile.
Ker pa sem zelel mehanske tipke sem se nato odlocal med ErgoDox in Kinesis Advantage - slednjo sem kasneje tudi nabavil in ni mi zal niti eura (so pa kolegi z ErgoDoxi ravno tako zelo zadovoljni). Tipkovnica te prisili v pravilno 10-prstno tipkanje brez zvijanja prstov in predvsem palca, ima pa tudi podporo za zapestja.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

tomazic89 je izjavil:

tony1 je izjavil:


Novo vprašanje t tej temi: fasal sem sindrom karpalnega tunela, verjetno zato, ker ves čas tipkam s "prelomljenimi" zapestji (ko tipkam imam roki v zraku). Prišel sem na idejo, da bi šel kupit prelomljeno "ergonomsko" tipkovnico (kot jo je včasih delal MS ali pa, še prej, Cherry). Ali sploh še danes kdo dela takšno tipkovnico? Kaj pa, če bi si zaželel še Cherry brown stikala v njej? :P

Prelomljena tipkovnica definitivno pomaga.
Sam sem uporabljal Microsoft Ergonomic Keyboard 4000 (2 leti), zamenjal firmo in delal spet na 'flat' tipkovnici. Zelo kmalu (govorim v dnevih) so se pojavile bolecine (pri meni sicer najvec v ramenskem delu). Nato sem nekaj casa delal na Kinesis Freestyle 2 z vip3 dodatki - bolecine so izginile.
Ker pa sem zelel mehanske tipke sem se nato odlocal med ErgoDox in Kinesis Advantage - slednjo sem kasneje tudi nabavil in ni mi zal niti eura (so pa kolegi z ErgoDoxi ravno tako zelo zadovoljni). Tipkovnica te prisili v pravilno 10-prstno tipkanje brez zvijanja prstov in predvsem palca, ima pa tudi podporo za zapestja.

Definitivno je vse to res, kar si napisal ampak main problem vseh tvojih bolečin pa verjemi, da ni neprava tipkovnica.

Tisti del, ki povzroča podobne bolečine v ramenskem delu je skrit in se kliče - statičnost v prostem času.
Torej, z gotovostjo trdim, da skoraj nihče ne dela vaj ramenskega obroča, vratne hrbtenice in ledvenega dela, zjutraj, ko vstane predno odide na delo.
Se strinjaš?

Napačna pozicija sedenja, napetost v ramenskem obroču, ki se pojavi s časom prilagajanja telesa nevedoč, da se premakneš je tisti problem pri katerem je potrebno začet reševat težave.
Tipkovnice samo izničijo tisto piko na i, predno telo eksplodira.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

tomazic89 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Tisti del, ki povzroča podobne bolečine v ramenskem delu je skrit in se kliče - statičnost v prostem času.
Torej, z gotovostjo trdim, da skoraj nihče ne dela vaj ramenskega obroča, vratne hrbtenice in ledvenega dela, zjutraj, ko vstane predno odide na delo.
Se strinjaš?

Napačna pozicija sedenja, napetost v ramenskem obroču, ki se pojavi s časom prilagajanja telesa nevedoč, da se premakneš je tisti problem pri katerem je potrebno začet reševat težave.
Tipkovnice samo izničijo tisto piko na i, predno telo eksplodira.

Se strinjam. Definitivno pa se te zadeve nalagajo. Vem le, da sem imel hude bolecine po rokah. Ob menjavi tipkovnice je bilo bolje.
Sam nimam ze lep cas nobenih tezav, je pa res, da sem eliminiral 'staticnost v prostem casu' =)

tony1 ::

Hvala vsem za nasvete.

Grem v nabavo Kinesid 2 QD in bom privajanje na novo tipkovnico izkoristil še za učenje dvoraka... :-)

Mimogrede, so Kinesisove pokončne miši za kaj?

Tomson ::

Ali se od teh poceni mehanskih tipkovnic kaj splača kupit ali je bolje dat 100EUR+, za ne nek hardcore gaming? Npr. tale Elephone EleEnter Game1 za 30EUR? Cena je res ugodna, nekaj testov je na voljo, tudi precej pohvalijo - klik, klik, tudi na Amazonu ima 4.2/5 oceno. Ima kdo izkušnje s temi cenejšimi tipkovnicami, kje se najbolj pozna razlika (za nezahtevnega kupca) ali gre po večini samo za brand in pač kvaliteto mehanike, ki se na krajši rok v praksi ne pozna toliko?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

AaBoy ::

@Tomson
Tukaj imaš dva linka in si poglej, če je tak vmes oz če ti kera druga v oko pade, ki so jo pohvalili.
Cheap $45 Mechanical Keyboard Round Up!
Cheap $25 Backlit Keyboard Round Up!

Tac20 ::

Jaz sem vzel Drevo Tyrfing z "mx brown" switchi, tipkovnica deluje zelo kul in dobro narejena. Bomo videli kaj bo čas pokazal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Tomson ::

Kewl, hvala za info, bom malo pregledal ... Očitno so kljub nizki ceni tole čisto poštene tipkovnice.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Samo opomin vsem ki razmišljate o nakupu Ducky tipkovnice. Jaz mam Ducky Shine 3 MX Red z zelenimi ledicami in mi je v roku dveh mesecev pocrkalo ene 5 ledic. Po malo več kot enem letu mi ne deluje 8 ledic. Konstrukcija tipkovnice je odlična samo ledice so zanič.

tt2 ::

A se morda da kje pri nas kupiti tipkovnica z MX Clear stikali? Sem našel eno izjemno lepo, ampak ne vem, če je kakšen način, da jo pošljejo k nam?

https://mechanicalkeyboards.com/shop/in...
https://www.newegg.com/Product/Product....

ziga1990 ::

Fantje kere znamke tipkovnic so najboljše za miške vem da je Logitech za tipkovnice pa ne vem?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ales ::

Ni enostavnega odgovora na to, sploh pa si najbrž falil temo, razen če sprašuješ prav za mehanske tipkovnice.

ziga1990 ::

ali obstajajo še kakšne druge kot pa mehanske tipkovnice?

jaz imam staro Dell-ovo tipkovnico ki je verjetno mehanska in iščem v tej smeri samo hočem kvalitetno tipkovnico
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
36 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925150 (1354) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212955 (10613) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305772 (2278) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048068 (42678) LordPero

Več podobnih tem