» »

Mehanska tipkovnica

Mehanska tipkovnica

««
38 / 58
»»

adhoc ::

Silent se ne splača. Meni je moja navadna s poceni o-ringi iz Kitajske ljubša kot original utišana. Je pa to vse stvar osebnih preferenc, tako kot switchi in občutek površine plastike. Če ti bo preglasna, lahko še vedno naročiš o-ringe iz kitajske za ~10€ in jih utišaš - dejansko delujejo odlično. Je pa res, da hod tipk skrajšaš za ~0.3mm, medtem ko ima utišana RFka podaljšan hod, da izniči razliko v o-ringu.

Variabilna verzija ima v bistvu 3 različne switche noter, tako da so tipke, ki jih pritiskaš z mezincem pri 10 prstnem tipkanju, najmehkejše (30g). Tipke za ostale prste so 45g, tipke za palce pa 55g. Nisem še sprobal, ampak če se navadiš je najbrž super, moraš pa tipkati slepo 10 prstno, sicer boš z močnimi prsti pritiskal bistveno lažje tipke, temu pa zadeva ni namenjena.

Crossfire ::

adhoc je izjavil:

jaklo1 je izjavil:

@adhoc, Crossfire

Ko sem sprobaval switche so se mi zdeli rjavi malo premehki napram modrim, tako da bi bilo verjetno bolje če bi vzel Topre RF87U 55g ali ne? Kakšne so vajine izkušnje z njimi?

Verjetno bom kupil kar novo pa me zanima če se kje v Evropi dobi Topre tipkovnice še ceneje kot na keyboardco?


Yikes, drago. Jaz sem itak Topre fanboy in bolj kot ne ekskluzivno na Topre switchih zadnjih...6 let? Tu nekje. Je pa tako, kupuješ board za 20 let. Če pogledaš ceno na leto, je to poceni.

Če želiš sprobati 45g Topre switch, ti lahko v Mariboru prinesem en HHKB (navadni ali Type S) za sprobo ob kafeju.

Meni so 55g preutrujajoči. Imam med 130-140 WPM in me z 55g zelo hitro začnejo boleti prsti. 45g so mi super. Osebno bi ti priporočal HHKB, ampak razumem da ni za vsakogar in je RF odlična izbira za bolj konzervativno priporočilo. Odsvetujem 55g, žal pa nimam več RF 87U 55g, da bi jo lahko dal za probo. Po kakšnem mesecu dni sem ugotovil, da me enostavno bolijo prsti in sem prodal.

Crossfire je bolj izkušen s Cherry switchi (ki so meni vsi bolj kot ne...meh, razen plavih, ki pa niso najbolj primerni za pisarno) in ostalimi geto modi ipd.

profdoktor je izjavil:

adhoc je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu.

Subjektivno.

profdoktor je izjavil:

Das Keyboard 4 Professional?

Objektivno zanič.


K95 RGB PLATINUM? Cherry Speed, Brown mi ne sede ker preveč klika.


Nimam srca priporočiti gamerske tipkovnice. Če bi absolutno MORAL kupiti Cherry switch, bi najbrž gledal v smeri G80-3000 LSCDE-2, da dobiš tisto sweet sweet POM plastiko. Žal ne morem nikomur priporočati ABS capov, ker jih ne maram.

EDIT: Vprašal si za najboljši board na svetu - moj odgovor je HHKB ali RF 87U če ti layout HHKB ne ustreza. Out of the box, se bo še Crossfire - the topre hejtr - najbrž moral strinjati, da RF nima konkurence.

Crossfire ni topre hater niti cherry peasant. :)
Mel sem 5 hhkbjev, rf87 in novatoucha. Lubed topre je najboljša membranka na svetu. :D haha

PBT pa tudi ni vedno bolji od kvalitetnega ABS-a. Vse je stvar subjektive, absolutno čim več sprobat, da dobiš občutek za to kar se dobi. Potem je odločitev enostavna.
Najboljši mehanski switch za moje pojme? lubed clicky cream alps in capacitive buckling spring (IBM Model F). Šele nato vintage MX blacki in lubed topre (ki je teoretično mehanska membranka @Adhoc :P).

profdoktor ::

Ko kaže je treba tipkovnice probat, ker tu se gre zgleda bolj o tem katera je bolj redka in težje dobavljiva. Eni ste zašli in delate težko znanost iz tega.

adhoc ::

Crossfire je izjavil:

Lubed topre je najboljša membranka na svetu. :D haha


Bla bla ;D

Crossfire je izjavil:

PBT pa tudi ni vedno bolji od kvalitetnega ABS-a. Vse je stvar subjektive, absolutno čim več sprobat, da dobiš občutek za to kar se dobi.


To se strinjam. Meni je osebno sicer dober PBT > POM > slab PBT > dober ABS > slab ABS, ampak to je stvar okusa. Še posebej na Cherry stikalih, kjer ima debelina plastike velik vpliv na občutek capsov. Je pa zelo enostavno kupiti zanič ABS tipke, na žalost.

profdoktor je izjavil:

Ko kaže je treba tipkovnice probat, ker tu se gre zgleda bolj o tem katera je bolj redka in težje dobavljiva. Eni ste zašli in delate težko znanost iz tega.


Kaj te vem no, predlogi so zelo simple, vse je masovno štancano in pripravljeno za prevzem skoraj kjerkoli. RF, HHKB, AEK II ali Model F. Če hočeš zakomplicirat, ti lahko Crossfire pokaže kaj doma sam skup lota neke custom korejke z obskurnimi stikali ipd. Debata, ki teče tukaj, je zelo površinska. Ogromno izbire je, pač.

Lahko pa si kupiš Das za 200EUR s poceni kitajskimi ponaredki od stikal in najcenejšimi tipkami na svetu pa misliš da si opravil dober nakup. Po želji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Crossfire ::

profdoktor je izjavil:

Ko kaže je treba tipkovnice probat, ker tu se gre zgleda bolj o tem katera je bolj redka in težje dobavljiva. Eni ste zašli in delate težko znanost iz tega.


So samo subjektivne preference za tiste, ki znajo to ceniti.
Za tebe bo 200 eur RGB Corsair china made top izbira...vsakemu svoje. Who cares, it's not my money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

Okapi ::

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu. Katero kupiti? Das Keyboard 4 Professional?

Če bi rad "najboljšo možno", je samo ena možnost.;)

adhoc ::

Okapi je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Rabil bi najboljšo možno tipkovnico na trgu. Katero kupiti? Das Keyboard 4 Professional?

Če bi rad "najboljšo možno", je samo ena možnost.;)



No, no, to pa ni IBM industrial SSK (TKL model M) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

trstenjak ::

Adhoc, bi pa jaz bil zainteresiran za preizkus v Mb, recimo v Kibli na kafeju. Pa prinesem s seboj še svoje MX-blue in Mx-black, da malo primerjamo. Če bi še kdo prišel, še prinese svojo tipkovnico, da malo sprobamo. Termin recimo v petek popoldan?

Zgodovina sprememb…

adhoc ::

Jaz lahko do 15. ure, recimo. Bi pa bilo lepo če bi Crossfire še alpse s seboj prinesel :)

Crossfire ::

adhoc je izjavil:

Jaz lahko do 15. ure, recimo. Bi pa bilo lepo če bi Crossfire še alpse s seboj prinesel :)

AEK II in M0110 sta rekle, da sta za.

trstenjak ::

Kaj potem rečemo, ob 13h v Kibli?

Crossfire ::

Kar se mene tiče bi šlo.

adhoc ::

Meni tudi.

adhoc ::

adhoc je izjavil:

Meni tudi.


Aja pa jaz pridem z HHKB Type S.

trstenjak ::

Zmenjeno. Termin je v petek, 1. december ob 13h v Kibli, Maribor. Razpoznavni znak je Lidlova vrečka s tipkovnico-ami :). Vabljeni še ostali, posebej, če ima kdo za pokazati svojo tipkovnico.

6151 ::

Uff, če bo kaj takšnega v LJ sem takoj za :)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

trstenjak ::

6151 je izjavil:

Uff, če bo kaj takšnega v LJ sem takoj za :)

Pa pripelji se v Mb, ti plačam hamburger, pa fajn se bomo imeli :)

6151 ::

trstenjak je izjavil:

6151 je izjavil:

Uff, če bo kaj takšnega v LJ sem takoj za :)

Pa pripelji se v Mb, ti plačam hamburger, pa fajn se bomo imeli :)


Saj bi, če ne bi imel ravno kolokvija za odpisati :'( Se pa naslednjič zagotovo pridružim ;)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

trstenjak ::

Fajn je bilo. Hvala pubeca, drugo leto smo zopet zmenjeni s kakšno novo tipkovnico.
https://www.facebook.com/marko.trstenja...

jaklo1 ::

Spet jaz. Zadnjih par dni sem še malo gledal tele tipkovnice pa se mi Leopold FC660C kar dopade pa še v Evropi ga lahko dobim za 200€. Ga je kdo od vas mogoče že sprobal?

adhoc ::

Osebno imam raje Topre PCB mounted, ampak je dober board.

radmannsdorf ::

Kakšna izbira je Ducky One za mehanskega začetnika? Je kaj boljše v tem rangu? Cena je pomembna. :)
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/t...

Zgodovina sprememb…

rozman ::

@radmannsdorf
Če začneš z ducky, ti ne bo hudega. Če ti je do podobne kvalitete in lučk, poglej še Logitech.

radmannsdorf ::

Ok, zdej sem se zagledal v Logitech G610, dilema je pa MX-red ali MX-brown switchi. Pomoje bom probal najdt nek Big Bang kjer imajo obojne, pa da grem probat.

pierch ::

Kupil sem Logitech g810(ta ima sicer Romer-G switche) na CyberWeek dealih. Zaenkrat sem zadovljen, edino kar bi še imel je kovinsko ohišje, oz. vsaj zgornji del. Mogoče naslednja ;)
Pierch

Excavator ::

Big bang v europarku(MB) ima browne in rede za sprobat.

radmannsdorf ::

Klical sem v BB Kranj, spraševal ali imajo MX rdeče in rjave za probat, pa mi je gospodič rekel "vse kar imamo tukaj se lahko proba", pa sem še enkrat bolj počasi razložil kaj hočem, pa sem dobil spet odgovor da vse kar imajo, se lahko sproba. Nisem ziher če razume da imajo mehanske tipkovnice različne switche...
Tako da ne vem kaj imajo na zalogi, ker se prek spletne strani to težko ugotovi, razen če kliknem vsako tipkovnico in pogledam če je na zalogi v Kranju.
Tistim ki poznate rjave in rdeče switche, kateri so vam ljubši? Nisem gamer na veliko, obrnem pa kakšno igrco vsaje tolk časa, streljačino recimo Sniper Elite 3, Ultima Online..
@pierch, kolk si dal?

Zgodovina sprememb…

rozman ::

@radmannsdorf
Meni so rjavi bolj všeč, majo malo več feela, boljši feedback, boljše kliknejo kot rdeči.
Ampak tut rdeči niso slabi.
Na ebayu/aliexpress si lahko kupiš tester
https://www.ebay.de/itm/Keyboard-9-Key-...
https://www.ebay.de/itm/Mechanical-Keyb...

Ampak vedi, da boš dobil drugačen feedback, če boš pisal na tipkovnici, kot pa stiskal samo en gumbek.
Če boš kaj v LJ, v Bigbangu imajo Razer Green (podobno MX blue), Razer Orange (podobno MX brown), Mx brown in Mx red.
Bil sem gor kakšen mesec nazaj

radmannsdorf ::

Ja, bom šel pogledat če bom v kratkem kaj v LJ.
Kaj pa tale, Ducky One 711 Limited, ki ima kar vseh 11 različnih Cherry tipk :)

pierch ::

Jst sem sprobal G810 v BigBangu na Rudniku v LJ. Mislim pa da jih majo tud v BTC. Drugače sem pa zanjo dal okroglih 100EUR na Amazon.it cyber dealu(US intl. verzija).
Če primerjam te romer G switche s tistim kitajskim testerjem (kopije) MX switchew bi rekel da so nekje vmes med rjavimi in rdečimi. Če bi zbiral MX switche pa bi verjetno hotel rjave.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Brez Gesla ::

Zadnjic v Big-Bangu v LJ probal malce tipkovnice, izredno se mi je dopadla RAZER BLACKWIDOW X CHROMA. Ce sem prav razbral Green switch-es z 50g? Zvok klikanja ki ga proizvaja mi je dejansko super. Probal sem tudi zloglasno Logitech G413 ki pa mi nekako ne sede. Je v podobnem rangu za manjsi denar kaksna z podobnimi specifikacijami kot prej omenjena Razerka. 160eur mi je namrec kar malce huda za tipkovnico, 100eur bi se dal.

issak ::

Brez Gesla je izjavil:

Zadnjic v Big-Bangu v LJ probal malce tipkovnice, izredno se mi je dopadla RAZER BLACKWIDOW X CHROMA. Ce sem prav razbral Green switch-es z 50g? Zvok klikanja ki ga proizvaja mi je dejansko super. Probal sem tudi zloglasno Logitech G413 ki pa mi nekako ne sede. Je v podobnem rangu za manjsi denar kaksna z podobnimi specifikacijami kot prej omenjena Razerka. 160eur mi je namrec kar malce huda za tipkovnico, 100eur bi se dal.


Ne razer, poceni kitajska stikala za drage pare. Če ti ni važno da ima tipkovnica slovenske znake, naroči cooler master masterkeys Pro L iz tujine, z MX Blue stikali.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Brez Gesla ::

Ubistvu mi je vazno da ima + da ima veliki ENTER, kar Cooler Master nima kolikor sem opazil...

6151 ::

Ima, ampak moras kupiti DE verzijo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

radmannsdorf ::

Ali kdo ve, kaj točno pomeni "SLO" oznaka pri tej G810 tipkovnici, ali ima velik enter in slovenske tipke, sepravi take da se lepo vidi led osvetljava skozi tipko, ali je samo nekaj dodatno na nemški layout narejeno? Če je samo nekaj dodatno, pol rajši vzamem prav nemško.
Če jo kdo ima, prosim za fotko. Hvala.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Lokalizacija tipk: US razpored - SLO gravura

radmannsdorf ::

O pa res! Se opravičujem, nisem dobro pogledal. Ok, torej je mali enter in dodatno lasersko vgravirani znaki poleg že obstoječih, kar pa itak pomeni da gravirani niso osvetljeni. Oscetljeni so pač original znaki na tipki. Tnx :)

pierch ::

V vednost.
Imam G810 US verzijo, kupljeno na Amazon IT. Na škatli piše US, na sliki v Amazonu in na sami škatli je ta mali enter, ampak dobil sem vseeno ta "velik" enter. Sicer ni to kar sem hotel in naročil, ampak sem se prilagodil, ko mi je Amazon ponudil dodaten 10% refund. No kasneje sem izvedel, da se proizvaja 2 verziji US layouta. ANSI US z malim entrom, in ISO (ponekod tudi INTL) US z valikim entrom (primer).
Pierch

Beta2 ::

Vse Logitech tipkovnice ki niso original lokalizirane pri nas so US international layout torej ISO in velik enter. To je dejansko US razpored znakov z EU layoutom (ISO) za evropski trg. Torej tudi G810 ima velik enter če vzameš na mimovrste le slike imajo velikokrat od navadnega US ker drugih verjetno ni, sem pa določene že videl kjer je zraven tudi slika dejanskega layouta + gravura :).

jaklo1 ::

Zdravo, spet jaz.
Končno sem naročil malo bolj resno mehansko tipkovnico. Na koncu sem se odločil za OLKB Planck, ker mi je všeč postavitev in to, da ga lahko sam sprogramiraš.
Notri nameravam dat Zilent (Zeal Silent Tactile) switche pa me zanima, če je kdo od vas že sprobal Zealios switche in kakšno je vaše mnenje o njih?
Zanima me še, če se da kje v Evropi dobit kakovostne PBT tipke, ali mi ostane samo Mechmarket, Amerika in Kitajska?

radmannsdorf ::

Brez Gesla je izjavil:

Ubistvu mi je vazno da ima + da ima veliki ENTER, kar Cooler Master nima kolikor sem opazil...

Ima, ampak fotke so ameriške, jaz bom vzel tole, pride 105€ skupaj z dostavo(uporabljen 5€ welcome bon).

neo5468 ::

Če kupiš tank ki se imenuje 6gv2, ne boš nikoli več kupil nove tipkovnice, ker ti bo služila čez celoten lifetime. Pa še lučk nima kar je bonus.

Crossfire ::

neo5468 je izjavil:

Če kupiš tank ki se imenuje 6gv2, ne boš nikoli več kupil nove tipkovnice, ker ti bo služila čez celoten lifetime. Pa še lučk nima kar je bonus.

Dej. Ga. Lomt. :)

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Brez Gesla je izjavil:

Ubistvu mi je vazno da ima + da ima veliki ENTER, kar Cooler Master nima kolikor sem opazil...

Ima, ampak fotke so ameriške, jaz bom vzel tole, pride 105EUR skupaj z dostavo(uporabljen 5EUR welcome bon).

Imajo jo tudi pri Funtech za 100,88EUR.
Bom vzel kar pri njih, ker so kul. :)
PS: "Ob spletnem naročilu s kodo za popust DOSTAVA prejmete brezplačno pošiljanje artiklov na vaš naslov."

Zgodovina sprememb…

Brez Gesla ::

Malce gledam za MASTERKEYS S PBT (ISO) vendar vidim da jo je skoraj nemogoce dobit ker je ze lep cas vse out of stock

tt2 ::

Če vas ne moti tuji layout, ceneje od fnatic tipkovnic verjetno ne dobite, ali?
https://shop.fnatic.com/products/rush-l...

radmannsdorf ::

CM Mastekeys Pro S z MX Brown je tukaj. Glasna je. Katere o-ringe mi priporočate?

radmannsdorf ::

Ok, sem naročil prozorne(led tipkalo) no-name iz kitajske.

radmannsdorf ::

Še fotka CM Masterkeys Pro S White, Cherry Brown.

Tsunamii ::

radmannsdorf je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Brez Gesla je izjavil:

Ubistvu mi je vazno da ima + da ima veliki ENTER, kar Cooler Master nima kolikor sem opazil...

Ima, ampak fotke so ameriške, jaz bom vzel tole, pride 105EUR skupaj z dostavo(uporabljen 5EUR welcome bon).

Imajo jo tudi pri Funtech za 100,88EUR.
Bom vzel kar pri njih, ker so kul. :)
PS: "Ob spletnem naročilu s kodo za popust DOSTAVA prejmete brezplačno pošiljanje artiklov na vaš naslov."


JAz jo imam ze vec kot leto dni. Zelo zadovoljen. SAmo vedi da je glasna :D Mene sicer se moti..moti pa mojo zeno ;)
««
38 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925288 (1492) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212997 (10655) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305788 (2294) Pat_MaGroin
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048252 (42862) LordPero

Več podobnih tem