» »

Nakup avta in garancija

Nakup avta in garancija

black ice ::

V kratkem nameravam kupiti avto. Kakšnega in za kolikšno vsoto za to debato ni pomembno. Decembra sem nekje zasledil (sem žal že pozabil vir informacije), da je v veljavo stopil nov zakon, ki določa obvezno enomesečno garancijo prodajalca na brezhibnost avtomobila ne glede na starost avtomobila.

Se nahaja kdo tukaj, ki ve o tem povedati kaj več?

Edit: našel
  • spremenilo: black ice ()

crush ::

Kar jst vem imas garancijo samo ce kupis od pravne osebe, od fizicnih ne (razen prekrite napake, ki pa jo je nemogoce dokazat).

Nevem, pa da bi se kej spremenilo pred kratkim v tej smeri..

Vikking ::

Tukaj pobrskaj: http://www.ti.gov.si/nc/si/splosno/cns/...

Sicer ti znajo preprodajalci marsikaj obljubljati, ko pa pride do dejanske okvare pa se zgovarjajo. Oziroma ponavadi se doseže reklamacija le preko sodne poti, ki pa zna trajati precej več kot leto dni.

RejZoR ::

Ko smo mi pred leti v mislim da Avtomerkurju kupil Škodo Felicijo so nam dal mislim da 1 mesec garancije, ker je bilo pač kupljeno v salonu. Avto so tud dvignili, da se je pogledalo stanje podvozja in šasije, če je bil resenje zaleten se tam takoj opazi, ker ne moreš nikioli povsem poravnat zadeve. Avto je bil ob nakupu star 5 let. Če salon da kaj nase se iz tega ne bo zajebaval.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bi bilo ilegalno, če bi ponaredil ponudbo za nov avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
536215 (4174) Stikalo
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38783756 (33880) FlyingBee
»

Kateri avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619428 (7874) scipascapa
»

Testna vožnja

Oddelek: Na cesti
397664 (5377) balluf

Več podobnih tem