» »

slovenčki zapuščajo slovenijo?

slovenčki zapuščajo slovenijo?

«
1
2 3

mtosev ::

http://24ur.com/novice/slovenija/vse-ve...

Medtem ko se politiki ne morejo zmeniti, jim v tujino beži vse več državljanov. Število želja za izselitev v Avstralijo se je lani podeseterilo, migracijski agenti pa tudi letos pričakujejo pravi bum iskalcev boljšega življenja v tujini.

Slovenčki so očitno hitri, da zapustijo državo ko začnejo stvari iti narobe. v preteklosti sn poslušal na TVju kak slovenci ljubijo svojo državo, kako bi naredili vse za svojo državo, kak je slovenija najlepša država na svetu...etc zdaj pa takoj bežijo ko se je stanje malo slabšalo. Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

zee ::

Slovenija je lepa dezela ... za krajsi ali daljsi dopust. Glede vsega ostalega je pa resnicno svoh. Medtem ko se drzava gospodarsko potaplja in vse kaze, da bo prislo do ponovne recesija, se nasi politikanti igrajo v peskovniku -pardon- parlamentu.

Stanje ni "malo slabse", ampak je obupno z zelo slabo prognozo za bliznjo prihodnost.

Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?


Bistveno precenjeni pojmi, ker noben od njih ne kupi ne kosa kruha ne strehe nad glavo.

Pozdrav iz Singapurja, kjer je Slovencev vedno vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

oldguy ::

Jebote narodna pripadnost ko jo vlečeš gor, obenem pa sam sebi praviš slovenček. Grow up!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Malajlo ::

Slovenčki so tisti, ki grejo v tujino. Ostali smo kleni Slovenci, halo!

Ted ::

Bo prišlo do nove recesije? Mi smo v recesiji od konca 2008 :). 1% gospodarska rast (v letu 2011) je za državo v razvoju (ne dosegamo povprečja EU) defacto recesija. Mi potrebujemo 2-3% gospodarsko rast da število novih zaposlitev začne presegati število ukinjenih delovnih mest.
Da mladi iščemo priložnost zunaj pomeni, da smo nad stanjem v Sloveniji obupali. Nad temi podatki bi se morali zamisliti predvsem slovenski sindikati, ki so v zadnjih letih zablokirali vsako reformo...
Mah...

oldguy ::

Malajlo: Si pa optimist, da misliš, da ima mtosev tak domet.

PacificBlue ::

Na amerisko celino migrirajo slovenci ze od 19. stoletja.

Tudi v naso drzavo migrirajo ljudje od drugod. Nič kaj pretresljivega. Razen ko gre za begunce oz iskalce azila.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mtosev ::

Ted je izjavil:

Bo prišlo do nove recesije? Mi smo v recesiji od konca 2008 :). 1% gospodarska rast (v letu 2011) je za državo v razvoju (ne dosegamo povprečja EU) defacto recesija. Mi potrebujemo 2-3% gospodarsko rast da število novih zaposlitev začne presegati število ukinjenih delovnih mest.
Da mladi iščemo priložnost zunaj pomeni, da smo nad stanjem v Sloveniji obupali. Nad temi podatki bi se morali zamisliti predvsem slovenski sindikati, ki so v zadnjih letih zablokirali vsako reformo...


če bi bili politiki sposobni bi jim uslepo prepričati sindikate ali pa spremeniti zakon in preprečiti referendume o nujnih reformah.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gladi ::

mtosev je izjavil:

http://24ur.com/novice/slovenija/vse-ve...

Medtem ko se politiki ne morejo zmeniti, jim v tujino beži vse več državljanov. Število želja za izselitev v Avstralijo se je lani podeseterilo, migracijski agenti pa tudi letos pričakujejo pravi bum iskalcev boljšega življenja v tujini.

Slovenčki so očitno hitri, da zapustijo državo ko začnejo stvari iti narobe. v preteklosti sn poslušal na TVju kak slovenci ljubijo svojo državo, kako bi naredili vse za svojo državo, kak je slovenija najlepša država na svetu...etc zdaj pa takoj bežijo ko se je stanje malo slabšalo. Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?

In to pravi potomec Makedonca v Sloveniji. Ironija:))

koyotee ::

kaj pa makedončki šiptarji, kdaj boste zapustili raj na zemlji?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

STASI ::

zee je izjavil:

Pozdrav iz Singapurja, kjer je Slovencev vedno vec.

Imaš kake nasvete kako priti do službe v Singapurju?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

mtosev ::

koyotee je izjavil:

kaj pa makedončki šiptarji, kdaj boste zapustili raj na zemlji?

never
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valvoline ::

Sej ni treba daleč hodit. Moj dober prijatelj se je preselil v Linz,elektrotehnik tako k jaz,zasluži 2-2.5kE na mesec,AT je veliko bolj urejena država kot naš Slovenistan. Država kjer so neproduktivni državni paraziti ki nič ne prispevajo v skupno malho najboljše plačan folk pač nima prihodnost.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Za Slovenijo bi sedaj prišla v poštev edino le še rešitev a la Douglas Adams: državne parazite je treba nekako zmamiti na zastonj sindikalno križarjenje po Jadranu (tako malo jugo nostalgično)... nakar jih v prvi globoki vodi torpediramo :P
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

MIHAc27 ::

Tko ene 10 let nazaj ko sem služil vojsko v sloveniji.. če bi bilo treba bi prec dal življenje za njeno obrambo. Danes, ko sem naredil napako da malo več spremljam politiko in razmere pa se sprašujem čemu, in bi 10x razmislil, če bi življenje še vrgel stran.

Če si ne bi ustvaril vmes družine bi tudi jaz gledal bolj na tuje.

Invictus ::

Ja, tisti, ki kaj znamo, smo že v tujini. Plačila so redna, in šefi te ne je**** v glavo zaradi brez zveznih stvari.

Vprašanje če bom še kdaj delal v Sloveniji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

in v kateri državi si sedaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

francek1 ::

No, sam sem zapustil Slovenijo zato, ker, ko napišeš resnico o vzrokih, ti zbrišejo komentar zaradi "spodbujanja nestrpnosti". Se bo moral nekdo enkrat vprašat, zakaj do tega sploh pride....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

zee ::

@francek1:
Do tega pride zato, ker se namesto resevanja poglavitnih (resnih) problemov, ki sta pomanjkanje vizije razvoja drzave* in nepripavljenosti na temeljite (a nepriljubljene) reforme, slovenski politiki rajsi ubajajo z minornimi problemi (npr. nov druzinski zakonik, evergreen je kakopak WW2, narodnosti volivcev kaksne politicne opcije, ...).

* - Vstop v EU/NATO/OECD so zgolj sredstva, ki morajo voditi v razvoj gospodarstva - podobno, kot sta srednja sola in fakulteta zgolj sredstvi za dosego financne nedodvisnosti in nekega blagostanja posameznika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Malajlo ::

Po anketah Eurostata je več kot 80% Slovencev zadovoljnih. In nekje toliko jih tudi pravi, da je gospodarstvo v peesdi. Torej "Jamr, jamr, jamr..." http://www.mladina.si/108130/na-temacni...
Bom pa resno razmišljal, da stegnem na drug konec sveta, če bo SDS po enem letu še vedno srala po državi.

USS Liberty ::

Tisti, ki se vsako leto zbirajo v prvih vrstah v Dražagošah, so v 20 letih uničili Slovenijo. Na žalost bi velik del tistih, ki so sedaj nazadovljni in razmišljajo o odhodu v tujino, še vedno tudi naslednjih 20 let podpiral brambovce iz Dražgoš... to je velik paradoks..
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

RejZoR ::

Jamr jamr jamr ja... Je folk ne tko dolgo nazaj povedal z granitnimi kockami, pa se je kaj spremenilo? Goalzen se je samo ogabno nasmihala, obsojala narod nakar so škodo poplačali z davkoplačevalskim denarjem in vse je spet na istem. Če bi njih kaj prizadelo bi se spremenilo, ker pa jih ni, jih pa boli k. Očitno bi nekdo enga moral mal lopnit or worse, da bi se parlamentarne pijavke mal zbudile in zamislile. Pa ne da bi zagovarjal nasilje ampak včasih zaleže samo to...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Daedalus ::

Računam na premik v tujino v roku nekaj let. Počasi imam dosti te greznice, ki si pravi država.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

RejZoR ::

K sreči nisem edini ki sem to kdajkoli izjavil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zee ::

@francek1:
1. Tvoj prispevek je bil brisan zato, ker je bil v nasprotju s pravili foruma. Imas Pritozbe, ce se ne strinjas.
2. S povedjo:
Vstop v EU/NATO/OECD so zgolj sredstva, ki morajo voditi v razvoj gospodarstva - podobno, kot sta srednja sola in fakulteta zgolj sredstvi za dosego financne nedodvisnosti in nekega blagostanja posameznika.


sem zelel povedati, da so bili v Sloveniji EU/NATO/OECD predstavljeni kot cilji, ne pa kot sredstva za dosega nekega cilja.

Ostalega ne bom komentiral.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kixs ::

Ma tisti, ki je pameten, je ze pred leti zapustil ta nas "raj na Zemlji". Tudi sam sem o tem dosti razmisljal, a mi je zmanjkalo poguma - priznam :8)

5er--> ::

Slovenija je raj na zemlji za študirat, pa če imaš kakšno avtoimunsko bolezen.
Ve kdo katera država ti še plača študij za 2 faksa?
Katera država ti še nudi top-notch inzulinsko črpalko, ali pa kakšno drago zdravljenje (imunoglobulini, biološka zdravila) v okviru zavarovanja?

detroit ::

nikoli se nism počutil pripadnega teji državi sorry
Skero

Buggy ::

zalostno je ker odhaja intelekt, ostaj pa nesposoben gnoj, tak ki bi rad na lahko zivel...ko je govora o tistih, ki imajo moznost oz. sredstva da bi odsli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Gigahertz ::

dol majo slovenska društva, šole, vrtce, kot bi bili v podalpskih dolinah, pa srečno pot... :)

Invictus ::

mtosev je izjavil:

in v kateri državi si sedaj


Trenutno Bruselj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

carota ::

Malajlo je izjavil:

Slovenčki so tisti, ki grejo v tujino. Ostali smo kleni Slovenci, halo!

Če tuja država nudi boljše možnosti za življenje kot rodna gruda se je za zamislit in tem, ki nam praviš kleni Slovenci smo dejanko ene velike mone. :)

djordjevic ::

Invictus je izjavil:

mtosev je izjavil:

in v kateri državi si sedaj


Trenutno Bruselj ...

Lepo, sem vesel zate. Bi pa bil hkrati vesel, če se ne bi do velike večine sodržavljanov 'izseljenci' vedli, kot da so sami debili in neprilagojenci, ker pač slučajno ne iščejo sreče v tujini. Ljudje imajo XY razlogov, da se za selitev na tuje ne odločijo. In to običajno nista le intelekt & sposobnosti. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

djordjevic ::

Hvala, dobro uspevam v domovini. Če bom pa kdaj iz ekonomskih razlogov pomislil na selitev v tujino, pa se bom prav gotovo obrnil nate. Prav? :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Beli_Zajcek ::

djordjevic je izjavil:


Lepo, sem vesel zate. Bi pa bil hkrati vesel, če se ne bi do velike večine sodržavljanov 'izseljenci' vedli, kot da so sami debili in neprilagojenci, ker pač slučajno ne iščejo sreče v tujini. Ljudje imajo XY razlogov, da se za selitev na tuje ne odločijo. In to običajno nista le intelekt & sposobnosti. ;)


Neke vrste samopumpanje. So šli iz Slovenije, ampak Slovenija ni šla iz njih. Če nisi z nami si ovca.
Drugače pa nič hudega, če ste si ustvarili lepo življenje na tujem. Važno je, da vam je fajn, pa kjerkoli ste.

Tear_DR0P ::

kaj jamrate tu, spokajte se v tujino in nam kakor zee sporočajte kako se imate fino
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Arto ::

Eh, več služb za tiste, ki bodo ostali tu. Win-win.

JamesBond ::

zee je izjavil:

Slovenija je lepa dezela ... za krajsi ali daljsi dopust. Glede vsega ostalega je pa resnicno svoh. Medtem ko se drzava gospodarsko potaplja in vse kaze, da bo prislo do ponovne recesija, se nasi politikanti igrajo v peskovniku -pardon- parlamentu.

Stanje ni "malo slabse", ampak je obupno z zelo slabo prognozo za bliznjo prihodnost.

Kje je ta tako opevana narodna pripadnost, domoljublje, ponos do države in ljudi...?


Bistveno precenjeni pojmi, ker noben od njih ne kupi ne kosa kruha ne strehe nad glavo.

Pozdrav iz Singapurja, kjer je Slovencev vedno vec.


Pa pajkov :S Kako je kaj s pajki?

Kak je pa kaj Nova Zelandija napram Avstraliji? Jaz bi šel nekam, ko ni groznih žvali :D

jype ::

Nova Zelandija ma kitajski firewall.

Avstralija je vedno bolj zanimiva, pa če se bodo v ZDA zresnili, bo tudi spet.

JamesBond ::

Kako je pa kaj s pajki v Singapuru? Resno sprašujem, ker sem par takih slik videl, da bi me stisnilo, če bi zbudil zraven take beštije.

LordTado ::

Južnjaki pa ostajajo:)

technolog ::

Ko bi vsaj bli slovenci mal bolj odprti za soljudi, bit prpravljeni spoznat in sprejet koga, ki ima drugačna mnenja, ne se sam držat svoje male skupince, ki misli 99% isto. Pa ko nebi imel predsodkov proti vsemu in vsem.

Da mamo potem referendum za družinski zakonik, o katerem debatirajo vsi, v bistvu pa je samoumeven, namesto, da bi se posvetili kakemu realnemu problemu.

Da dajemo 1,3 miljona evrov za razne informacijske sisteme, ki potem še delujejo ne (nedavni primer za izplačila socialnih transferjev), ki bi se jih verjetno dalo napisat za stotinko cene, 10x bolj kakovostno. Podkupovanje in korupcija.

Sama družba je v kurcu, totalno. Nasploh so slovenci zelo hladni, sej ni čudno, da je tok samomorov. Potem pa že kdo gre raje v kake toplejše kraje, v takem ali drugačnem smislu.

Kar hočem povedat, mislim, da za stanje ni krivo samo gospodarstvo in politika, temveč tudi soljudje in stanje družbe. Upam da se kdo strinja :)

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Butast naslov teme za dovolj butasto debato. Nekateri posti so na nivoju, spet drugi odrazajo stanje v nasi butasti druzbi. Kaj pa bi ti mtosev naredil za izbolsavo te nase drzave? No, povej. Kaj bi spremenil? Kaj delas v tej smeri, da se tvoji kolegi, sonarodnjaki, slovenčki ne bi izseljevali v tujino? Sam jamrate neke, jaz mam dela okol bajte še pa še, da preživimo tu gor na Pohorju. Mamo svoje probleme, ki jih rešimo in če je cajt pomagamo še sosedam pri kakih opravilih. In bomo tu ostali, ker nam nič ne primankuje. Eni se nimamo cajta ukvarjat z butasto politiko, ekonomijo in jamranjem, ker nimamo od tega ama nobene koristi... živimo življenje kot ga lahko.

Torej tudi sebe krivi, mtosev, da ljudje odhajajo, ne sam ostalih. Ne gledat okol pa kazat s prstom.
@ Pusti soncu v srce... @

Sakin ::

technolog je izjavil:

Ko bi vsaj bli slovenci mal bolj odprti za soljudi, bit prpravljeni spoznat in sprejet koga, ki ima drugačna mnenja, ne se sam držat svoje male skupince, ki misli 99% isto. Pa ko nebi imel predsodkov proti vsemu in vsem.

Da mamo potem referendum za družinski zakonik, o katerem debatirajo vsi, v bistvu pa je samoumeven, namesto, da bi se posvetili kakemu realnemu problemu.

Da dajemo 1,3 miljona evrov za razne informacijske sisteme, ki potem še delujejo ne (nedavni primer za izplačila socialnih transferjev), ki bi se jih verjetno dalo napisat za stotinko cene, 10x bolj kakovostno. Podkupovanje in korupcija.

Sama družba je v kurcu, totalno. Nasploh so slovenci zelo hladni, sej ni čudno, da je tok samomorov. Potem pa že kdo gre raje v kake toplejše kraje, v takem ali drugačnem smislu.

Kar hočem povedat, mislim, da za stanje ni krivo samo gospodarstvo in politika, temveč tudi soljudje in stanje družbe. Upam da se kdo strinja :)



Introvertiran narod, posledično samodestruktiven in nezaupljiv do vsega "tujega". O tem je pisal psiholog Vid Pečjak že leta nazaj. Politika in gospodarsko stanje pa sta samo zrcalna preslikava bolane družbe.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

SmeskoSnezak ::

Narodna pripadnost, domoljubje in ponos nimajo nič s tem, da ljudje hočejo preživljati sebe in svojo familijo. Malo maš pojme pomešane. Moj stric je v Ameriki, imam pa tud par tet v Nemčiji in so vsi ponosni Slovenci, a sem ne pridejo, ker so si sporihtali tam lajf.
@ Pusti soncu v srce... @

zee ::

@JamesBond:
V bloku v zadnjega pol leta nisem zasledil nic cudnega razen gekonov, pa se te pustim lepo na miru, ker skrbijo, da se mi ne zaredi kaksna cudna zadeva v stanovanju.

Kakopak lahko v parku vidis kaksno kaco, ki ni nujno nestrupena, pajka, scurka, ... pac v tropih si, kjer je celo leto vroce, zato je tudi zuzkov in ostale golazni vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mikic007 ::

@jamesBond

Ce se ze zivali bojis, in to v ogromnih mestih, potem res bolje, da ne razmisljas o preselitvi.

Kar pa se tice izseljevanja, kot imajo eni n razlogov, da ostanejo, jih imamo drugi prav toliko, da gremo. In to z domoljubjem nima nobene veze. Slovenija je se vedno tam, nekako si se zmerom povezan (in ce propade se Adria, se nadejam tudi boljsih prometnih povezav) in enkrat se bom tudi vrnil.

Jasno mi je, da nekomu, ki podeduje nepremicnino, ustvari druzino, dobi nek siht, ki mu dogovarja, ni potrebno iti nikamor. Jaz nisem imel v Sloveniji nobenega premozenja, ki bi me nanjo vezalo, samo veliko tezav in mi je zal, da nisem spokal ze leta nazaj.

Politicna, moralna in gospodarska situacija pa je dejansko slaba, to ni neka fama in jamr. Seveda se vedno lahko naredis kaj iz sebe, nekdo lazje in bolje od drugega, ampak vlagati prevec truda v negotovo prihodnost, hvala lepa.

djordjevic ::

Čist realno, čist kulturno. Take poste z veseljem preberem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Isotropic ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

I love Slovenia (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114003 (10449) FrRoSt
»

Zlovenija, slovenceljni in jamranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
679082 (5834) GrX
»

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414776 (9894) Scaramouche
»

Slovenci množično zapuščajo domovino (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35550770 (37412) OrkAA
»

Delo v Avstraliji (tujini) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518131 (9866) Pegaz

Več podobnih tem