» »

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur?

Zivljenje in delo v tujini - je se kdo izkusil, da je povsod cefur?

«
1
2

koral55 ::

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.
  • odbrisal: Mavrik ()

PrihajaNodi ::

Pojdi v Romunijo in Bulgarijo. Če poznaš podjetja se boš odlično počutil na vzhodu in med ljudmi. Pa še nižji standard je. Sicer pa ne razumem kaj vsi lezete na zahod.

Zgodovina sprememb…

koral55 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pojdi v Romunijo in Bulgarijo. Če poznaš podjetja se boš odlično počutil na vzhodu. Pa še nižji standard je. Sicer pa ne razumem kaj vsi lezete na zahod.


zakaj le...

 nuja.jpg

nuja.jpg

PrihajaNodi ::

Pajade. Denar se da povsod dobro zaslužit.

Mufasa ::

Mene so v sloveniji vedno vlekli povsod s sabo v sales in presales postopke obenem sem bil na papirju senior dev in imel plačo temu primerno.

Na Bavarskem sem po 5ih letih šef lastnega oddelka in to povečini Nemcem - razvijalcem, datascientistom,.. domačim bavarcem, ne preseljenim. Delam kar me veseli 7.5h in še to efektivno tam okoli 60%. Domotožje je že davno za mano, ko me kdaj prime, grem dol se ga nabutam s kolegi in ugotavljam da ni opcije da se preselim v "hajmat". (neglede na to da zadnje čase dobivam zelo spodobne ponudbe iz slovenskih koncernov)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

Vprašanje kaj je zate dober denar ;).

V Romuniji ti ne bodo dali 600EUR/dan...

Sevda nimam nič proti, če jih dobiš. Veš za kak tak posel?

Drugače pa zahodna Evropa nima ppojma o zemljepisu Evrope, še manj pa o dogodkih zadnjih 20 let. Zato smo za njih še vedno Jugoslovani, razen za redke izjeme.

OP: Če te imajo povsod za čefurja, je pa mogoče v tebi problem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Drevesce ::

Definitivno je v njemu problem...

chort ::

OP, jaz imam odlične izkušnje tako z Švedi (s katerimi največ delam), kot z Norvežani in Danci, Angleži so pa kokr kdo, nekateri te pač tlačijo v isto etnično z Romuni pred supermarketi, ampak to je njihov problem. V Goteborgu sem preživel kako leto po par mesecev skupaj, ljudje super, vreme pa pač isti k kot v vseh ostalih državah ob severnem morju, kar je zame instant deal-breaker. Če imaš šanso it v Stockholm, bi izbral to. Na koncu pa prej ali slej ugotoviš, da je Slovenija razen par jamračev in naše poslovne kulture itak zakon, tako da remote iz Kure za brate zahodnoevropejce zame zmaga.

Aja, delaj na svoji angleščini, lahko tudi namensko razvijaš angleški ali ameriški akcent. Po mojih izkušnjah pomaga, vsi me sprašujejo koliko časa živim v USofA, čeprav sem akcent najverjetneje nekje uzput potegnil iz filmov. Definitivno ne-čefur, razen po karakterju ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

NikolormousB ::

Aja, delaj na svoji angleščini, lahko tudi namensko razvijaš angleški ali ameriški akcent. Po mojih izkušnjah pomaga


Sicer ne delam v tujini, delam pa skoraj izključno s tujino. Imam podobne izkušnje. Žižek style angleščina lahko pusti dokaj slab prvi vtis.

FTad ::

Po treh letih v AT se nisem se pocutil, da bi z menoj delali, kot da sem nek Jugoslovan/Cefur/etc tukaj. Res, da se trudim govoriti nemsko kjer se le da, ce se ne spomnim besede, pac recem anglesko.

Mogoce pomaga tudi to, da sem bolj "arijskega" izgleda - modre oci, visok, svetli lasje :P :D

koral55 ::

FTad je izjavil:

Po treh letih v AT se nisem se pocutil, da bi z menoj delali, kot da sem nek Jugoslovan/Cefur/etc tukaj. Res, da se trudim govoriti nemsko kjer se le da, ce se ne spomnim besede, pac recem anglesko.

Mogoce pomaga tudi to, da sem bolj "arijskega" izgleda - modre oci, visok, svetli lasje :P :D


Problem solved. Pa se lokalke lahk zges.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Mr.B ::

Hm,
V AT ni problema. Samo zase se moraš postaviti, pa te spoštujejo.
Seveda če nimaš znanja, potem pa še pomanjkanja jezika, zna pač biti zanimivo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Očitno hodiš po napačnih projektih.

Moje izkušnje po EU projektih in pri zdajšnjem delodajalcu so odlične. Pokažeš jim, kako vse jim lahko pomagaš, in se ti klanjajo.

Seveda najdeš podpovprečne osebe v vseh deželah in kulturah.

blackbfm ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.


Si se vprašal če je kaj narobe s tabo da takole kur*aš vse po vrsti? Zelo verjetno si sam rasist

Obrambni mehanizmi, projekcija: pripisovanje lastnih negativnih oz. nesprejemljivih misli, čustev ali lastnosti drugim, npr. »Res je vzvišena.«

ginekk ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.


Točno tako (in res nekateri Švicarji so zdijo zadrgnjeni fašisti). Na srečo delam v multi-nacionalki v slovenski podružnici. Znotraj firme najraje nazaj zajebavam take tiče na način, da jim pred vsemi odkrito dokažem kako so zabiti. Nekateri dojamejo in so tiho, drugi težijo in se zapletajo še bolj, v moje veselje.

mojster_joni ::

na zahodu/severu boš čefur, vsaka naslednja država misli da so pod njimi necivilizirani čefurji

koral55 ::

ginekk je izjavil:

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.


Točno tako (in res nekateri Švicarji so zdijo zadrgnjeni fašisti). Na srečo delam v multi-nacionalki v slovenski podružnici. Znotraj firme najraje nazaj zajebavam take tiče na način, da jim pred vsemi odkrito dokažem kako so zabiti. Nekateri dojamejo in so tiho, drugi težijo in se zapletajo še bolj, v moje veselje.


da se ti da tam bit pa s tem se zajebavat. zame je bila svica res neka cvetka - od tezkih ksenofobov, raistov pa do snobovskih, sovinisticnih, zadrhanih in ozkoglednih lokalpatriotskih kmetavzarjev. pasivne agresije kolikor cas, sodelavec npr., je nekajkrat fasal jogurt na havbo.

mojster_joni je izjavil:

na zahodu/severu boš čefur, vsaka naslednja država misli da so pod njimi necivilizirani čefurji

amen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

jype ::

je izjavil:

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.
Mene niso nikjer imeli za čefurja, ker sem videti kot skandinavec. Pobarvaj se na blond in poizkusi znova.

pegasus je izjavil:

Moje izkušnje po EU projektih in pri zdajšnjem delodajalcu so odlične. Pokažeš jim, kako vse jim lahko pomagaš, in se ti klanjajo.
Tudi pegasus je visok in (vsaj včasih) blond.

NikolormousB je izjavil:

Sicer ne delam v tujini, delam pa skoraj izključno s tujino. Imam podobne izkušnje. Žižek style angleščina lahko pusti dokaj slab prvi vtis.
A, morda je tudi v tem catch. Moja angleščina je znosna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mojster_joni ::

ti si itak izjema ki potrjuje pravilo

m0LN4r ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.

Sva oba z zeno gor, pa nisva niti priblizno cefurja. Srecujem pa balkance, ki se obnasajo in izgledajo kot cefurji, tako da ni cudno.
Moja zena dela v teamu, kjer je veliko tujcev iz cele evrope, imajo tudi enga sirca. Na sreco se zelo dobro razumejo in tudi delajo. Cefurjev na firmi ni. Cefurje vidis pr kakih gradbenih cestnih delih in poleti pri avto industriji. Problema cefur v njeni stroki ne poznajo.
Jaz tudi nisem imel nobenih tezav, pa ze od prvega delovnega dne komuniciram v nemscini z bavarci. V teamu sploh niso vedli, da sem od tu dol dokler me niso vprasali. Tudi niso verjeli, da sem tu komaj slabi dve leti.
Zelo verjetno je, da ce izpades cefur potem to tudi nekak pokazes.

Sem tudi bil v kaki restavraciji, kjer je lastnik hrvat in dokler mi sodelavec ni rekel, nebi pogruntal. Je pa ze dlje casa tukaj. Tudi otroke sem ze slisal govoriti slovensko po trgovinah.

Ce si pa trd si pac trd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

pegasus je izjavil:

Očitno hodiš po napačnih projektih.

Moje izkušnje po EU projektih in pri zdajšnjem delodajalcu so odlične. Pokažeš jim, kako vse jim lahko pomagaš, in se ti klanjajo.

Seveda najdeš podpovprečne osebe v vseh deželah in kulturah.

Kaj pa izven sluzbe?

Mene niso nikjer imeli za čefurja

Razen tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Ce si mal bolj temne polti s crnimi lasi podoben kakemu turku, potem pa imas se tak tipicen juzni naglas, potem si pac reci jebiga.
Meni je bol hecno, ko pride stranka do mene pa jih po naglasu pogruntam, ce so madzari ali pa iz jugo dezel xD potem pa se barva polti te tudi hitreje izda.
Zdej mi pa ze uspeva odkriti tudi kake poljake in ruse po naglasu.

PS:
Po mojem je tudi razlika ali si bolj na domacem okolju, kaksno manjse mesto, vas ali pa v kakem velikem mestu, kjer cefur klice drugega cefur.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Včeraj sem imel odlično popoldne z Dellovim direktorjem HPC Solutions Egineering. Človek je turk in je čist faca. Tudi pred leti sem na enem eu projektu delal z enim turkom, ki je pravtako bil faca in priden dečko. Ni čisto nič jamral, ko je moral kot expert za dizajn mikroprocesorjev programirati web service v javi. Še nam se je to zdelo čudno ...

tikitoki ::

V sloveniji imas idiote, ki ti tezijo, ce nisi iz njihove vasi. Pa te pol podjebavajo, ti delajo skodo, ce lahko,.
.
Pa se cudite, ce so v tujini taksni.

opeter ::

V ZDA pojdi, če dobiš zeleno karto. Tam je dežela priložnosti in lahko živiš ameriške sanje. No ali pa tudi ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Yakamashi ::

mojster_joni je izjavil:

na zahodu/severu boš čefur, vsaka naslednja država misli da so pod njimi necivilizirani čefurji


Stiri leta sem prezivel na severu v AMS, pa se mi Nizozemci, no, vsaj Holandci, zdijo izredno strpni, take stvari sicer pogruntas takrat, ko rabis pomoc - kar mam jaz izkusenj, so se izkazali v svetli luci, kljub temu, da so kot narod precej zadrzani. Pac, tezko se gres tezkega ksenofoba v drzavi, ki meri skor genau dve Sloveniji in ima 18MIO prebivalcev popolnoma vseh narodnosti sveta. Ne marajo Poljakov in Marocanov, ampak tukej iz prve roke povem, da majo za to dobre razloge, mejte te bucke za sosede dva tedna in bo vse jasno.

Mal se edino nasmiham temi in izrazu cefur - odrascal sem v olimpijski vasi na Gorenjskem in se mi je zdelo, da razumem izraz, no, jutri bo pa tri leta, odkar zivim na Malti, tukejle pa gledam narod, ki se gre cefurje v lastni drzavi in na to so ponosni. Najbrz zato, ker nimajo, vsaj po njihovem mnenju, nikogar vec na jugu :)

mojster_joni ::

Yakamashi je izjavil:

mojster_joni je izjavil:

na zahodu/severu boš čefur, vsaka naslednja država misli da so pod njimi necivilizirani čefurji


Stiri leta sem prezivel na severu v AMS, pa se mi Nizozemci, no, vsaj Holandci, zdijo izredno strpni, take stvari sicer pogruntas takrat, ko rabis pomoc - kar mam jaz izkusenj, so se izkazali v svetli luci, kljub temu, da so kot narod precej zadrzani. Pac, tezko se gres tezkega ksenofoba v drzavi, ki meri skor genau dve Sloveniji in ima 18MIO prebivalcev popolnoma vseh narodnosti sveta. Ne marajo Poljakov in Marocanov, ampak tukej iz prve roke povem, da majo za to dobre razloge, mejte te bucke za sosede dva tedna in bo vse jasno.

Mal se edino nasmiham temi in izrazu cefur - odrascal sem v olimpijski vasi na Gorenjskem in se mi je zdelo, da razumem izraz, no, jutri bo pa tri leta, odkar zivim na Malti, tukejle pa gledam narod, ki se gre cefurje v lastni drzavi in na to so ponosni. Najbrz zato, ker nimajo, vsaj po njihovem mnenju, nikogar vec na jugu :)

amsterdam je razred zase tam so itak vsi čefurji

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

l0wc4 ::

Delam za angleže, nizozemce, nemce, avstralce in novo zelandce. Nikoli nisem dobil takega občutka. Ko imamo kak Skype Call, pa kako po naše zinem, recimo "Je***u ma**r" ali "3PM" oz. kaj podobnega, se nasmejejo, ker že vedo kaj to pomeni. Pri večini strank sem bil že osebno. Spoštujejo moje delo, saj me dobro plačajo. Prej bi rekel, da nam zavidajo, da toliko vemo, kot pa da nas podcenjujejo. No, morda pa se le motim.

next3steps ::

Če te muči, da te imajo za čefurja, preizkusi njihovo inteligenco. Še vedno te ne bodo imeli radi. Ne zaradi tega, ker si čefur temveč zaradi sebe, ker je čefur inteligentnejši od domačina.

kuall ::

Haha tujine nisem sprobal in tole kar op razlaga je eden od razlogov, zakaj me ne mika. V tujino samo če si top of the top, pol nisi čefur, drgač pa v tujino gre tudi veliko takih, ki doma ne morjo dobit službo, torej nižja klasa, ne gre v tujino samo smetana kot se zdi.

Unknown_001 ::

Da odgovorim @OP-u

JA in NE

Odvisno kam prideš. Navadno kaki stari omejenci ali mali ljudje ki niso ravno presežek v razgledanosti zviška gledajo nate kot na navadnega jugoviča. Seveda če sploh porajtajo da si od DOŁ.

Načelno ni problemov, vkolikor se znaš kultivirati v okolje. Če bi pa rad bil poseben kot so pri nas kakšna "srbska brača" ali bosanđeroti ter se ven metal potem se pa ne čudi če bodo fehali čez tebe.

Če se znaš vključiti in prilagoditi okolju te lahko zelo toplo sprejmejo. Recimo dosti potujem na sever ali Italijo pa ni bilo problemov nikoli. Še vsak normalen pogovor je stekel kulturno. Izbit si je treba iz glave razliko NAŠI so taki VAŠI onaki.

Mislim da bi bilo vstop v tujo državo bolj pravilno dojemati kot obisk tuje DEŽELE ne pa države. Država je politični pojem ki bi se moral uporabljati takrat ko govorimo o političnih medsebojnih odnosih med različnimi deželami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scaramouche ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.

Pa poglejmo:
Nemcija: Kup arogantnih pizd, pocutil sem se kot yugo-gasterarbeiter. Definitivno cefur.
UK: Tile mozakarji bi na prvi pogled rekli, da sem romun, bolgar, vcasih pa kar east european scum ali pa bloody commie. Bolj kot slavic face sovrazijo slavic accent. Definitivno cefur.
Grcija: Za njih sem Rus. Tezki so. Definitivno cefur.
Irska: Kolikor toliko prijazni v faco (razen bab), malo kisli za hrbtom, vendar pa totalne pizde ko so pijani. Bigoti. Definitivno cefur.
Svica: V tej drzavi sem se pocutil kot cefur vseh cefurjev. Tudi ti me lopnejo nekam v rusijo, albanijo, bolgarijo ali pa romunijo. Bol odvratnega folka, ki meji na tezke rasiste, pa se ne. 5/5 Cefur.
Nizozemska: Neki cudni rasisti. Definitivno cefur.
Francija: Naduta, lokalpatriotska drhal. Definitivno cefur.

Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.

EDIT: Dodal francoze na listo.



Nisi edini celo naš filozof Debeljak je ekel da je to isto čutil pri angležih, po Eu sploh, tako da je to res.

Ena ki je v Angliji študirala je rekla da so jo imeli za eastern block, ne moreš tok napredovat, nimaš predigreja..

V Švici tudi Slovence dajejo v isti kotel kot ostale balkance!

No pa se končno počutite kot mi ki smo ić tukaj..

Malo za smeh,malo zares..

bambam20 ::

koral55 je izjavil:

V tujini se sfural nekaj krajsih IT projektov in moram priznat, da ce je ze placilo dost v redu, me kljub vsemu ne mika da bi kjerkoli ostal na daljsi rok. Razlog? Ker sem povsod cefur.



Ne vem kaksne izkusnje imate ostali, ampak zapadne zemlje so vsaj zame zajebana stvar.



Men se zdi, da si ti takšnega južnjaškega izgleda. Potem je to normalno, da te tako obravnavajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Scaramouche ::


Men se zdi, da si ti takšnega južnjaškega izgleda. Potem je to normalno, da te tako obravnavajo.


to je normalno?

A ti misliš da če si bel in avtohton Slovenec da zgledaš enako kot kak Šved,Norvežan,Anglež?

Kod drugo, normalno je da te nekdo obravnava drugače ker tako zgledaš?

Boš to rekel našim reprezentatom ki tebi dajejo tebi sloves po svetu in s katerimi se ti hvališ kot da bi bili avtohtoni?

Debeljak je rekel da je to čutil na severu EU pa zgleda 100% NE BALKANC!

blabla80 ::

V nemčiji živim in delam že 5 let. Že od prvega dneva v službi govorim tekoče nemško.
V koncernu v katerem delam imamo v naši firmi (IT) po moje vsaj ene 20-30% tujcev iz cele evrope "pa i šire".
Odnos v firmi do nas tujcev je super, tudi v kraju kjer bivam je vse OK (čeprav bi že v Sloveniji ta kraj spadal pod kategorizacijo "vukojebina"/"na deželi"), je pa res da se vsi zavedajo da brez nas, visokokvalificiranih tujcev industrija tukaj enostavno ne more.
Glede na to da naša firma posluje z firmami iz koncerna, katere so locirane po vsem svetu moram reči, da tudi je tudi pri komunikaciji z vsemi temi firmami odnos tudi štimal.

Posploševanje je .... vedno .... mnja ... nevarno.
Vsaj za Baden Württemberg menim da odnos do tujcev ni slab, predvidevam da je morda vzhod Nemčije bolj problematičen.

Mogoče malo samorefleksije - a mogoče z svojim obnašanjem sprožaš tovrstne reakcije .... ali pa imaš pač zgolj smolo da lih na take kretene vedno naletiš ... nevem.

Mi ni žal da sem šel v Nemčijo, tu se počutim odlično, sem cenjen in spoštovan. Pri meni vrnitev v .si ni v planu.

eric_cartman ::

Osebno izkušenj še nimam neposredno s tujino. Imam pa 3 okrog sebe (žlahta in prijatelji) vse v Angliji in nočejo več nazaj v Slovenijo.

1. Polsestrična dela v Sheffield-u kot veterinarka. Ne želi več nazaj v Slovenijo.

2. Bratranec v Londonu se profesionalno ukvarja s plesom. Ne pride več nazaj. Vsaj ne v bližnji prihodnosti.

3. Družinski prijatelji, arhitektka prav tako v Londonu. Tukaj z magisterijem in tik pred doktoratom ni dobila dela. Šla s trebuhom za kruhom. V Londonu dobila delo - zadovoljna. Dvomim, da pride nazaj.

Tako da že ne more bit tako hudo kot praviš.. Kaj pa vem...

Zgodovina sprememb…

zee ::

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Isotropic ::

eric_cartman je izjavil:

Osebno izkušenj še nimam neposredno s tujino. Imam pa 3 okrog sebe (žlahta in prijatelji) vse v Angliji in nočejo več nazaj v Slovenijo.

1. Polsestrična dela v Sheffield-u kot veterinarka. Ne želi več nazaj v Slovenijo.

2. Bratranec v Londonu se profesionalno ukvarja s plesom. Ne pride več nazaj. Vsaj ne v bližnji prihodnosti.

3. Družinski prijatelji, arhitektka prav tako v Londonu. Tukaj z magisterijem in tik pred doktoratom ni dobila dela. Šla s trebuhom za kruhom. V Londonu dobila delo - zadovoljna. Dvomim, da pride nazaj.

kaj pa brexit?

eric_cartman ::

UK je tako mlačna okrog tega brexita, glede na to, da še sami ne vedo kaj so s tem želeli doseč. Nekateri celo govorijo o ponovnem referendumu prav za brexit.

Sicer pa to ne pomeni, da jih bodo nabrcali ven iz države. Kader, ki je visoko usposobljen bo tam ostal, to brez dvoma. Tisti, ki životarijo pa se strinjam, da tam nimajo kaj počet.

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

Živel sem v prestolnici Francije štiri leta in se vrnil nazaj. Povsod lepo, doma najlepše - zame še kako drži. Nekaterih težav, ki jih imamo tu, tam res ni bilo, so bile pa zato druge, o katerih se nam v deželi kranjski še sanja ne. Kar se tiče pa "čefurstva" - ko greš v tujino si pač tujec, četudi nate ne gledajo ravno zviška. A kot so tudi drugi omenili, je ključ v govorjenju jezika in spoštovanju navad ljudi, v čigar deželo si prišel.

D3m ::

zee je izjavil:

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.


Ko bo počilo pa prideš nazaj? :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

vostok_1 ::

zee je izjavil:

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.


To vemo že nekaj časa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

D3m je izjavil:

zee je izjavil:

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.


Ko bo počilo pa prideš nazaj? :))

Ko bo počilo, bo šel v drugo takrat boljšo državo. Nekako normalen odziv normalnega človeka.

vostok_1 ::

Predvidevam, da NK.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Machete ::

next3steps je izjavil:

D3m je izjavil:

zee je izjavil:

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.


Ko bo počilo pa prideš nazaj? :))

Ko bo počilo, bo šel v drugo takrat boljšo državo. Nekako normalen odziv normalnega človeka.


Ja ampak edino, če ne gre pred našimi očmi, čez našo zemljo. Ker tega pa ne bomo dopustili. Kaj šele pomagali. Slovenec po svetu pa seveda ni problema, je pa naravno da išče boljšo zaplato planeta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

vostok_1 ::

Singapur da bi bila boljša? hah. Da finančno morda.
Saj pravim...da ti je tam všeč moraš bit "poseben" človek.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mlamat ::

Jaz sem se v domovini počutil bolj čefursko kot se sedaj v tujini, čeprav sem čistokrvni Slovenec.

Nobeden mi ni dal priložnosti, ker nisem iz "prave" familije.

next3steps ::

Machete je izjavil:

next3steps je izjavil:

D3m je izjavil:

zee je izjavil:

Zivim v Singapurju, kjer se pocutim dosti bolj "doma" kot v Sloveniji. Vrnitev v Slovenijo zaenkrat ni v planu. Podobno razmisljajo tudi ostali Slovenci, ki zivijo tu.


Ko bo počilo pa prideš nazaj? :))

Ko bo počilo, bo šel v drugo takrat boljšo državo. Nekako normalen odziv normalnega človeka.


Ja ampak edino, če ne gre pred našimi očmi, čez našo zemljo. Ker tega pa ne bomo dopustili. Kaj šele pomagali. Slovenec po svetu pa seveda ni problema, je pa naravno da išče boljšo zaplato planeta.

No ja, tudi jaz ti ne bom pomagal, ko se boš boril za svojo zemljo. Bom pa njemu, ko bo hotel iti čez tvojo.

thom4s ::

mlamat je izjavil:

Nobeden mi ni dal priložnosti, ker nisem iz "prave" familije.


A ti morajo vsi vse dat? No ja, to pa razumem da je socialna v tujini višja, da več dajo.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

thom4s je izjavil:

mlamat je izjavil:

Nobeden mi ni dal priložnosti, ker nisem iz "prave" familije.


A ti morajo vsi vse dat? No ja, to pa razumem da je socialna v tujini višja, da več dajo.


On bi rad na izi način prišel do denarja oz. Super plačane službe. Je pa res da doma je najlepše, pa mi lahko reče kdo karkoli hoče.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo, ki bi bilo poravnano z mojimi vrednotami

Oddelek: Loža
344988 (3179) user-pass
»

Internetni nategi

Oddelek: Loža
152504 (2035) Machete

Čapci v mestu Maribor

Oddelek: Loža
202262 (1925) dzinks63
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112097 (9440) k4vz0024

Več podobnih tem