» »

Zlovenija, slovenceljni in jamranje

Zlovenija, slovenceljni in jamranje

«
1
2

martincek1 ::

Že vnaprej se opravičujem za naslov.

Debata vedno večkrat nanese na pogovor o tej temi. Si Slovenci res nadpovprečno mečemo polena pod noge, jamramo več kot ostale nacije, smo bolj skregani s sosedi kot drugi? Ali so to le floskule tistih, ki posplošujejo iz svojih lastnih izkušenj oziroma sami sebe povzdigujejo?

Pri sebi opažam, da mi zadnje čase prav dvigne pisker, ko kdo omeni besede iz naslova.

jype ::

martincek1 je izjavil:

smo bolj skregani s sosedi kot drugi?
Niti ne.

kuall ::

jype je izjavil:

Niti ne.

To pa sigurno pišeš iz svoje izkušnje iz tujine, ko si se skregal s sosedi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

kuall je izjavil:

To pa sigurno pišeš iz svoje izkušnje iz tujine, ko si se skregal s sosedi.
Ne sodi drugih po sebi.

MasterTade ::

Mnogi pač tako sproščajo frustracije da posplošijo vse na cel narod in bentijo tako čez vse. Sebe seveda izvzamejo in se tako bolje počutijo. Enake oziroma zelo podobne posplošitve sem nekje opazil npr. med Francozi, ko so se obkladali s podobnimi forami. Res zanimivo je to, koliko ljudi misli, da je zavist nekaj tipičnega za Slovenijo. In potem na internetu bereš kake tuje komentatorje ki enake stvari govorijo za svojo državo
Mors omnia aequat

FrRoSt ::

zee >:D ZEE :|

Kje si!? zee!??>:D

DEŽI JIH! ;(
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

TheBlueOne ::

Po mojih izkusnjah, v primerjavi z Avstrijo in Nemcijo je najvecja razlika v tem, kako se da moznosti za uspeh drugim. V Sloveniji sem vedno imel obcutek, da zaposleni drug drugega drzijo nazaj, v Avstriji in Nemciji se dosti bolj podpira. Nikjer ni popolno, ampak to se mi zdi, da se v tej relaciji se najbolj cuti.

Druga razlika je, da se v Sloveniji vidi sefovska delona mesta, politiki itn. kot luksuz, v tujini se teh poklicev vecina izogne.

Oboje zgoraj morda ni toliko stvar nacije ampak bolj standarda. Se mi zdi, da je dosti lazje mirno gledati bolj premozne, ce imas sam, kar menis, da potrebujes.

Sosedi se kregajo povsod, z razliko, da imajo na zahodu, kjer zivim jaz, dosti vec varovalk na ravni zakonov, ki minimalizirajo moznosti za konflikte. Ampak ne vzeti tega kot plus s stalisca Slovenije, ker to so dodatne regulative, ki se jih naceloma ne mara.

Jamranja je v Sloveniji brutalno veliko, na zahodu ga ni niti priblizno toliko, na Hrvaskem je priblizno enako kakor v Sloveniji. To je morda najvecji nacinalni problem, ker ljudje dosti raje tarnajo, kot pa karkoli naredijo. Praviloma je tarnanje in zraven opravicilo, da se nic ne da in zato ne naredis nic.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Druga razlika je, da se v Sloveniji vidi sefovska delona mesta, politiki itn. kot luksuz, v tujini se teh poklicev vecina izogne.

Tole...

Seveda je to posledica sistema še iz socializma, kjer je plača rasla glede na pozicijo, ne glede na znanje.

V tujini imajo dostikrat podrejeni višje plače kot njihovi šefi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

TheBlueOne je izjavil:

Po mojih izkusnjah, v primerjavi z Avstrijo in Nemcijo je najvecja razlika v tem, kako se da moznosti za uspeh drugim. V Sloveniji sem vedno imel obcutek, da zaposleni drug drugega drzijo nazaj, v Avstriji in Nemciji se dosti bolj podpira. Nikjer ni popolno, ampak to se mi zdi, da se v tej relaciji se najbolj cuti.

Ne da držijo nazaj. Bojijo se tistih, ki znajo več. Njihovo mišljenje je da če nekdo zna več od njih, potem bodo oni odveč in bodo leteli iz službe.
Pa recimo ne pustijo avtomatizirat stvari, ker potem nebi imeli "dela" in bi spet bili na listi za odstrel. (mislijo, da nebi imeli dela, ker delo se itak vedno najde)

TheBlueOne je izjavil:

Druga razlika je, da se v Sloveniji vidi sefovska delona mesta, politiki itn. kot luksuz, v tujini se teh poklicev vecina izogne.

Zato ker se voditelje poveličuje še iz časov socializma, raja je pa ničvredna. Poanta pa je da če večino šefov odstraniš, bo firma še vedno delala.

TheBlueOne je izjavil:

Oboje zgoraj morda ni toliko stvar nacije ampak bolj standarda. Se mi zdi, da je dosti lazje mirno gledati bolj premozne, ce imas sam, kar menis, da potrebujes.

Ko imaš dovolj za MIRNO življenje, je življenje lažje. Problem je, da večina tega nima, radi bi pa bili podobni tistim, ki imajo. Zato imajo tisti na sociali verjetno boljše in dražje telefone, kot tisti, ki delajo za dobro plačo.
mirno življenje je zame takrat ko se nehaš spraševati ali bo dovolj za čez mesec ali ne, ampak da greš lahko v trgovino in imaš dovolj denarja da vedno in povsod lahko kupiš OSNOVNE potrebščine.


TheBlueOne je izjavil:

Sosedi se kregajo povsod, z razliko, da imajo na zahodu, kjer zivim jaz, dosti vec varovalk na ravni zakonov, ki minimalizirajo moznosti za konflikte. Ampak ne vzeti tega kot plus s stalisca Slovenije, ker to so dodatne regulative, ki se jih naceloma ne mara.

Na splošno je v večji državi manj pogledov k sosedu. Pri nas ko pa vsak vsakega pozna, je pa pogledov čez ograjo več, ker vsakega zanima kaj je pa sosed, ki zasluži manj, spet kupil, da ima več kot ...

TheBlueOne je izjavil:

Jamranja je v Sloveniji brutalno veliko, na zahodu ga ni niti priblizno toliko, na Hrvaskem je priblizno enako kakor v Sloveniji. To je morda najvecji nacinalni problem, ker ljudje dosti raje tarnajo, kot pa karkoli naredijo. Praviloma je tarnanje in zraven opravicilo, da se nic ne da in zato ne naredis nic.

Problem je v tem, da smo bili v socializmu in so vsi dobili plačo, četudi je človek cel mesec presedel in nič naredil, je na koncu dobil enako kot nekdo, ki se je pretegnil v celem mesecu. In še vedno mislijo, da bo država poskrbela za njih. Na zahodu vedo, da je vprašanje obratno; "Kaj bodo oni storili za državo". In zato tudi manj jamranja, ker vedo, da ne bo nič "padlo z neba".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

zobnik ::

Veš nebivedu eni pošteno delajo tako kot v tujini pa dobijo tukaj 700 neto, v tujini pa 1100-1500 evrov neto.
Za isto delo pri istih stroških.
Imaš pa še druge, ko za nič dela dobijo preveč.
Imaš tudi ljudi, ki za svoje brezposelnost dobivajo pomoč, čeprav bi jih moral po zakonu že zdavnaj ukinit vse pravice. V Avstriji velja, zavrneš drugo delo, odletiš po celi črti, nobene več pomoči.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

TheBlueOne ::

@nebivedu, skoraj tezko verjamem, da je tukaj za vse kriv socializem. Bi bilo fletno, ce bi bilo tako enostavno, ampak verjetno ni, ker vidim enak vzorec tudi pri tistih, ki niti niso bili rojeni v socialnizmu. Seveda vsak vidi razlog v tem, cesar ne mara, predvidevam, da ne maras socilizma?

Sam glavni problem vidim v relativni revscini. Iz te perspektive izgleda vsaka majhna kraja disproporcionalno velika.

@Zobnik, kaj mislis pri istih stroskih?

Ce ti dam primer iz prejsnega podjetja, so delavci iz Slovenije, ki so za tri smene dobivali okoli 800-900€, dobivali v Avstriji 2000€+, stroski za delodajalca na podjetju, kjer sem bil so bili vec kot trikratnik na zaposlenega, ker ni samo vecja placa in visji stroski dela v Avstriji, ampak moras tudi planirat vec rezerv zaradi dopustov in bolniskih, ki jih ne gre tako improvizirat, kot v Sloveniji. Najnizja bruto placa po kolektivni je bila 1950€ buto (bilo na oglasni tabli), kjer je do celotnega stroska delodajalca se dalec zaradi dodatkov, bremen, ki jih pri bruto ne vidis itn.

zobnik ::

isti stroški bivanja, mi je en direkt iz Avstrije iz oči v oči govoril kako plačo ima in stroške....mi smo res bu*ale s kakim evri preživimo.
In potem eni pričakujejo, da bodo ljudje še solidarni do soljudi.

zobnik ::

saj računica je preprosta, dobiš 700 evrov, ki jih v celoti porabiš za stroške bivanja
dobiš 1300 evrov ki od tega 800 porabiš za stroške bivanja.
Ostane Slovencu 0 evrov
Ostane Avstrijcu 500 evrov

Torej Kako bo nekdo nekomu pomagal da bi vsi nekaj imel od tega več....z 0 evri !!!!!!
A na bus greš tudi v upanju, da te spustijo brezplačno, a v zdravstveni dom greš tudi brez zavarovanja, avto se pelje na zrak??? In to ej tisto kar si Avstrijci pomagajo s 500 evri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

TheBlueOne ::

Jaz lahko trdim, da zivim v Avstriji ceneje v smislu najemnine, ce primerjas enako veliko mesto s Slovenijo. Ce ti povzamem ostalo, avto je v Avstriji dosti drazji, ce nima minimlano konjev, hitro 1000€/leto, pri gradnji hise (ravno gradimo) je davec priblizno dvakraten napram Slovenije, ce ti delajo samo Avstrijci, lahko pribijes nekje 30%-100%.

Long story short, ce imas malo dohodka in si skromen je Avstrija poceni, ce imas denar in ga zapravljas bos za vsak nadstandard, kjer je za recimo avto s 120 konji+ dosti drazji od smislo kaj das drzavi, kot v Sloveniji. Nemcija je menda dosti podobna, ampak tam se nisem imel naslova.

Sicer vecina pojamra, ko je treba placati davek za avto itn. ampak ne ponavaljajo to ves cas pri vsaki priloznosti, kot v Sloveniji. V Sloveniji je tako, da ce ti gre nekaj na zivce bos to poskusil povedati v vsaki temi v smislu "Zunaj je oblacen dan" dobi odgovor "Ni tako oblacen, da bi se videlo tako malo, kot so netransparentni davki.".

T743 ::

"Ne da držijo nazaj. Bojijo se tistih, ki znajo več. Njihovo mišljenje je da če nekdo zna več od njih, potem bodo oni odveč in bodo leteli iz službe.
Pa recimo ne pustijo avtomatizirat stvari, ker potem nebi imeli "dela" in bi spet bili na listi za odstrel. (mislijo, da nebi imeli dela, ker delo se itak vedno najde)"

Zadel si žebljico na glavo...Neznanje in strah in pred izboljšavami, ker se ruši rutina in "krivinašenje", v smislu "To pa sigurno ne bo šlo, od zmeraj smo delali tako(lagano sportski)."

MTB ::

martincek1 je izjavil:

Že vnaprej se opravičujem za naslov.

Debata vedno večkrat nanese na pogovor o tej temi. Si Slovenci res nadpovprečno mečemo polena pod noge, jamramo več kot ostale nacije, smo bolj skregani s sosedi kot drugi? Ali so to le floskule tistih, ki posplošujejo iz svojih lastnih izkušenj oziroma sami sebe povzdigujejo?

Pri sebi opažam, da mi zadnje čase prav dvigne pisker, ko kdo omeni besede iz naslova.


Tudi meni ob podobnih besedah dvigne tlak.
Se mi zdi, da želijo negativci z zgornjimi trditvami in posploševanjem samo omiliti svojo zafrustriranost.

feryz ::

Slovenci smo super ultra veri fajn.
Najnovejša iz medijev danes to zelo lepo pokaže.
Najvišji po rangu, lažnivec, verjame lažnivcu, ki verjame lažnivcu. Podpora kraji je vgrajena v vsako poro te vukojebine.
Če se da, se teh načel držite tudi ostali. Toplo priporočam. Življenje bo lažje.

Seveda drugje ni popolnoma nič bolje. Smo zgolj povprečni. Ker gliha vkup štriha in nekako ne moreš kar skočiti ven iz Evrope. Takle mamo.

TheBlueOne ::

MTB je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Že vnaprej se opravičujem za naslov.

Debata vedno večkrat nanese na pogovor o tej temi. Si Slovenci res nadpovprečno mečemo polena pod noge, jamramo več kot ostale nacije, smo bolj skregani s sosedi kot drugi? Ali so to le floskule tistih, ki posplošujejo iz svojih lastnih izkušenj oziroma sami sebe povzdigujejo?

Pri sebi opažam, da mi zadnje čase prav dvigne pisker, ko kdo omeni besede iz naslova.


Tudi meni ob podobnih besedah dvigne tlak.
Se mi zdi, da želijo negativci z zgornjimi trditvami in posploševanjem samo omiliti svojo zafrustriranost.


O mentaliteti se je vcasih kar pametno pogovarjat, ker je lahko neko kolektivno stanje duha kar velik problem. Zame je skoraj bolj problem, ker vsi okrivijo svojega dezurnega krivca, kjer so pogosti sami del problema. Mnogi zelo uspesno najdejo probleme, manjka pa jim samo razumevanje, kaj jih povzroci. Ce je tako, potem samo jamras o jamranju, ker resitev ne more biti, ce sam nic nisi pripravljen spremeniti. Potem pac imas nekoga, ki krivi komuniste, ker on to ni in ne bo kaj spreminjal, drug krivi kapitalizem, kar on ni in se ne bo spreminjal itn. Potem pa imas vrtec, kjer samo vsi kricijo...

XLapse ::

Invictus je izjavil:


V tujini imajo dostikrat podrejeni višje plače kot njihovi šefi.

crack is bad mkay
alien technology

digitalcek ::

Lahko zagotovim, da proti Hrvaški, Hrvatom nenehno poteka močna odklonilna kampanja predvsem na MON, pa tudi drugje.

Ali to pišejo tisti, ki hodijo v Koper v tisti lavor morja, ki ga imamo, ne vem.
Mogoče pa so to "plačanci" slovenskega Direktorata za turizem?

Niso samo očitki, zakaj hodimo tja na dopust, nekateri celo pretirano potencirajo slabe stvari hrvaškega turizma. Kot da je drugje vse idealno?
Pa tudi šuntanja v smislu: ne nosite jim dol denar, jih bo prej vzel hudič, je veliko.

Taki ne vedo tistega osnovnega: da je vsekakor dobro imeti relativno (finančno) dobro stoječega soseda, ne pa reveža, klošarja...
Kar velja seveda tudi za odnose med sosedi v Sloveniji.

Privoščljivost, zavist in ostala "čustva" so se razbohotila tako močno,
da nekatere celo jezi, ko zvedo, da Hrvat plača LETNO le 600 kun (80 evrov) davka na posteljo, ki jo oddaja.
V Sloveniji pa je davka 22,5%...

TheBlueOne ::

XLapse je izjavil:

Invictus je izjavil:


V tujini imajo dostikrat podrejeni višje plače kot njihovi šefi.

crack is bad mkay


Redko res enoznacno, neto pa resnicno pogosto visji pri delavcih.

Primeri, na katere sem naletel. Vodja strokovnega kadra je imel nizjo placo, kot kaksne 30% njegovaga teama. Drug primer je bil vodja v proizvodnji, ki pa je delal samo eno smeno in so ga je pri netu prehitelo ali bilo blizu kar nekaj delavcev, ki so delali vec smen, vecinoma CNC operaterji itn.

Place vseh sefov vsaj eno stopnicko visje od teh dveh, so absolutnon nedosegljive za nizje rangirane.

feryz ::

Jaz sem direktor manjšega podjetja (okrog 20 ljudi).
Imam najmanjšo plačo od vseh. Skoraj 50% manjšo (oz. ima on skoraj 100% več od mene) od prvega nad mano.
V čem je point?


Hint, ni vse v plači. Pravzaprav ni skoraj nič v plači.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

@nebivedu, skoraj tezko verjamem, da je tukaj za vse kriv socializem. Bi bilo fletno, ce bi bilo tako enostavno, ampak verjetno ni, ker vidim enak vzorec tudi pri tistih, ki niti niso bili rojeni v socialnizmu. Seveda vsak vidi razlog v tem, cesar ne mara, predvidevam, da ne maras socilizma?

Vem, da je težko verjeti, ampak tako miselnost kot v Sloveniji sem videl praktično po celi vzhodni Evropi. Dobesedno hlapčevsko miselnost plus odnos ene stopnje višjega od tebe do podrejenih...

Pa se mi zdi, da tako kot večina, mešaš socializem s socialnostjo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

@nebivedu, skoraj tezko verjamem, da je tukaj za vse kriv socializem. Bi bilo fletno, ce bi bilo tako enostavno, ampak verjetno ni, ker vidim enak vzorec tudi pri tistih, ki niti niso bili rojeni v socialnizmu. Seveda vsak vidi razlog v tem, cesar ne mara, predvidevam, da ne maras socilizma?

Vem, da je težko verjeti, ampak tako miselnost kot v Sloveniji sem videl praktično po celi vzhodni Evropi. Dobesedno hlapčevsko miselnost plus odnos ene stopnje višjega od tebe do podrejenih...

Pa se mi zdi, da tako kot večina, mešaš socializem s socialnostjo...


Nic ne mesam, dalec od tega. Sam vidim dosti vec skupnih imenovalcev, kot samo bivsi sistem. Sploh pa se nerad potolazim, da je razlog nekaj, kar ne gre spreminjat in je bolj reklama za kaksno politicno opcijo, ki enako posplosuje.

Invictus ::

feryz je izjavil:

Jaz sem direktor manjšega podjetja (okrog 20 ljudi).
Imam najmanjšo plačo od vseh. Skoraj 50% manjšo (oz. ima on skoraj 100% več od mene) od prvega nad mano.
V čem je point?


Hint, ni vse v plači. Pravzaprav ni skoraj nič v plači.

Direktor vedno reče, da ni vse v plači, ko se pripelje z novim službenih Mercedezom...

Lastnik podjetja ima lahko sicer manjšo plačo od ostalih, je pa drugih privilegijev, plačanih direktno iz firme, več.

Če pa suma sumarum zaslužiš manj od svojih delavcev, si pa zanič lastnik in direktor ;).

TheBlueOne je izjavil:


Nic ne mesam, dalec od tega. Sam vidim dosti vec skupnih imenovalcev, kot samo bivsi sistem. Sploh pa se nerad potolazim, da je razlog nekaj, kar ne gre spreminjat in je bolj reklama za kaksno politicno opcijo, ki enako posplosuje.

Zraven moraš prišteti še avstroogrski uradniški sistem, ki zgleda, je bil pisan na kožo Slovencem.

Tako nam je všeč, da ga še danes furamo dalje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

martincek1 je izjavil:

Že vnaprej se opravičujem za naslov.

Debata vedno večkrat nanese na pogovor o tej temi. Si Slovenci res nadpovprečno mečemo polena pod noge, jamramo več kot ostale nacije, smo bolj skregani s sosedi kot drugi? Ali so to le floskule tistih, ki posplošujejo iz svojih lastnih izkušenj oziroma sami sebe povzdigujejo?

Pri sebi opažam, da mi zadnje čase prav dvigne pisker, ko kdo omeni besede iz naslova.


V grobem - odgovor je ne. Slovenci ne odstopajo nič od tega, kar sem videl po tujini.

Je pa ena druga stvar: Slovenija obstaja kot država 25+ let. Policaji pišejo kazni, kot da jim je to prihodek. Nikjer nisem videl takega inkasantstva. Inšpektorji,podobno, pisarijo kazni. V tujini imajo varovalke, tudi tiste, ki kršijo zakone opomnijo, sankcije so za tiste, ko dejansko namerno delajo škodo.

Korupcija je sicer povsod (da se ne bo kdo čudil), v Sloveniji je to "modus-operandi".

Osebna odgovornost, vključno z etično, je v Sloveniji v qurcu. Nekdo, recimo gospod Miško Miško, dobro ve, da je za hrbtom deležnikov zlezel v fotelj in ne bo odstopil.

Javni sektor se je razpasel do onemoglosti. In je seveda neučinkovit. Posledično to vleče državo Slovenijo dol.

Pač vidi se, da Slovenija ni etablirana, zrela država. To bo trajalo 50+ let, da pridemo k sebi. Če ne bo vojne vmes in bo zopet nek sosed (Avstrija, Italija, Madžarska) stegoval prste.

In upam, da bomo imeli funkcionalnega predsednika države, ker dosedanji komunalni delavec na črno to ni.

In boljšega predsednika vlade, ker falirani tišlar to ni. Pa saj uni paranoidni Jajo tudi ni.

Beda, skratka.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Pod črto, v vsaki državi ljudje mislijo, da so slovenceljni.
Raziskave med študenti v Avstriji kažejo, da si večina študentov najbolj želi čimprej ucvreti iz Avstrije.
Kar se, meni osebno, zdi dosti bolj na mestu, kot jo ucvreti iz Slovenije.
Je pa res, da jo mi imamo kam ucvreti, kjer nam bo, kao, bolje (kar je, seveda, laž), Avstrijci pa nimajo dosti izbire.

MrStein ::

digitalcek je izjavil:


Taki ne vedo tistega osnovnega: da je vsekakor dobro imeti relativno (finančno) dobro stoječega soseda, ne pa reveža, klošarja...

Ena redkih pametnih stavkov na forumu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FrRoSt ::

TheBlueOne je izjavil:

@nebivedu, skoraj tezko verjamem, da je tukaj za vse kriv socializem. Bi bilo fletno, ce bi bilo tako enostavno, ampak verjetno ni, ker vidim enak vzorec tudi pri tistih, ki niti niso bili rojeni v socialnizmu. Seveda vsak vidi razlog v tem, cesar ne mara, predvidevam, da ne maras socilizma?

Sam glavni problem vidim v relativni revscini. Iz te perspektive izgleda vsaka majhna kraja disproporcionalno velika.

Seveda ni vsega kriv socializem. ;) Saj to niti ne trdi! :D

Gre za mešanico vsega, mentalitete, gona po preživetju, navad, .... :O

Še najbliže temu je neka prišla novinarka: 8-)

https://svetkapitala.delo.si/trendi/psi...

Ena redkih, ki se s tem sploh ukvarja. 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Glugy ::

V bistvu gre za štiri različna vprašanja.

1. Si Slovenci res nadpovprečno mečemo polena pod noge?
2. Slovenci jamramo več kot ostale nacije?
3. Se hitreje skregamo s sosedi kot drugi ?
4. Ali so te trditve le zablode tistih ki pridejo iz posameznikovih lastnih izkušenj ki jih potem povzdigujejo?

Moje mnenje

1. V zasebnem življenju ne; v službi da.
V zasebnem življenju boš npr še vedno naletel na odrasle moške ki jim bo pod čast umit posodo, al pa ženske ki jim bo pod čast pomagat sestavljat pohištvo in se bodo z izgovori in svojim šarmom temu ognile. Ampak to je v bistvu še bolj izrazito v drugih državah. Pri nas je situacja v bistvu malce boljša.

V službi pa če ne obvladaš vse tipi topi se takoj kdo vtakne vate z zaničevalnim al pa nestrpnim tonom. V tujini tega ni tok. Cilj v tujini je da se deluje kot ekipa; skupaj smo v dobrem in slabem. Če en neki zafrkne ga drug pokrije ker ve da tud sam ni nezmotljiv in bi isto želel ko tud sam zafrkne od sodelavca. Poleg tega pa šefom v tujini ni tak problem tud zadevo pokazat ne sam na hitr bleknt in potem če hitr dojameš kaj je tvoje delo je ok če pa ne si pa takoj spoznan za zabitga. Pač imajo razumevanje da obstajajo dobri zaposleni ki pa mogoče rabijo kej več kot sam besedo da dojamejo kako se kej naredi na začetku. Pa niso sitni če jih kej vprašaš kar ne veš. V bistvu to da vprašaš tujemu delodajalcu pove da si resen; ne da boš na vsak način delal samo da boš delal ampak da se zavedaš svojih napak in se jih boš poskušal izogniti namesto da bi jih ignoriral.
Pač ni tok tistga pričakovanja da boš takoj genij. Usposabljanje je bistveno bolj prijazno do zaposlenega v tujini.

2. Jamramo v bistvu premalo; ampak preveč razpršeno in brezciljno. Dobro poznam Francoze pa najprej mal omenijo recimo proteste. Pol pa vidijo kako se odzoveš; in na podlagi tega potem točno vejo kaj vse jim ni prav in znajo vse lepo naštet in obrazložit. Oni ne mečejo stran energije pri jamranju po nepotrebnem. Delujejo ciljno in namesto da bi jamral nad zelo različnimi zadevami nekak znajo vso jamranje povezat v nek smiselni paket. In ne mešajo jamranja iz enega paketa v drugega. Tako ima to jamranje v bistvu smisel.

3. To ne bi vedel. Iz svojih izkušenj pa lahko rečem da tega nisem občutil. Nisem se nikoli kregal z sosedi ne doma ne v tujini. Slišiš pa marsikaj ja. Mislim da se pri nas razne ljudske čenče hitreje širijo in je občutek tak da je več tega pri nas. Ampak v tujini imam občutek da jih ne zanimajo sosedski spori do te mere da bi se o tem kej dost z drugimi pogovarjal. Ni to neka zanimiva tema izven Slovenije.

4. Verjamem da res. Sej na nek način je to tud jamranje da se govori kake hude stereotipe imamo in kako da je vse to res in kako smo oh in sploh zabit narod. Pa nismo. Nismo zdej boljši kot drugih ampak slabši pa tud ne. Samo različni mal. Mi smo po večini bolj prijazni ; nismo pa tok smiselno usmerjeni z jamranjem k drugi. Vsak narod ima neki dobrega pa neki slabga bolj izraženega. Vsi pa imamo vse.

In ja mislim da s povzdiguje zadeva bolj kot bi se mogla. V bistvu je v človeku ena potreba po tem da se razlikujemo od drugih. V tujini to različnost ljudje lepo poiščejo v drugačnem oblačenju; se imajo za odrasle dojenčke; si dajo cosplay gor na običajn dan včasih; se slikajo v raznih hecnih kostumih; so odštekani ; se preživljajo z igranjem rač. iger; sej se ne spomnm dobrih primerov; ker so tud mnogi manj radikalni primeri ampak na splošno v glavnm so lahko odštekani in ljudje jih bodo načeloma manj zavračal kot v Sloveniji. V tujini pač tako izražajo svojo unikatnost ali pa posebnost. V Sloveniji tega praktično ne moreš naredit.

In zato je narod kulturno vzgojen da se poslužuje zavračanje lastne nacije v smislu nesmiselno zvenečih se stereotipov. Pa tud če mogoče niso tako pogosto kot bi se zdelo glede na to kako pogosto se o njih govori.

Glugy ::

Razumem da smo pri hišnih opravilih na splošno nad povprečjem. Ne piše nič za pomivanje posode specifično.

Glugy ::

Glej pomivanje posode je eno najbl zoprnih opravil. Po mojih opažanjih dedcem res ni problem pospravit al pa pomest po tleh; lažje se do tega pripravijo v Sloveniji kot pa v tujini. Ampak posode se pa večina teh ne bo pritaknila. Zato sem tud dal primer pomivanja poseode in ne hišnih opravil na splošno.

krneki0001 ::

TheBlueOne je izjavil:

@nebivedu, skoraj tezko verjamem, da je tukaj za vse kriv socializem. Bi bilo fletno, ce bi bilo tako enostavno, ampak verjetno ni, ker vidim enak vzorec tudi pri tistih, ki niti niso bili rojeni v socialnizmu. Seveda vsak vidi razlog v tem, cesar ne mara, predvidevam, da ne maras socilizma?


Starši so rojeni v kapitalizmu in prenašajo na otroke miselnost. Bomo rabili par generacij, da bomo stran od te miselnosti.

Na socializem imam lepe spomine, tako da nisem med tistimi, ki bi ga ne marali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

showsover ::

glugy, za neke takšne trditve moraš navesti vire, tvoje mnenje je premalo vredno... si pa čisto izven realnosti, saj imaš pomivalni stroj, niti ni tako nepredstavljiva stvar...

Invictus ::

FrRoSt je izjavil:



Še najbliže temu je neka prišla novinarka: 8-)

https://svetkapitala.delo.si/trendi/psi...

Ena redkih, ki se s tem sploh ukvarja. 8-O

Ona se nič s tem ne ukvarja, samo skopirala je Mazzinija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Markus386 ::

V sloveniji je precej tipično gledat soseda privatnika (vodovodarja, električarja,...), ga obtoževat da ne plačuje davkov, da nateguje državo, in da ima zato novega passata (pa četudi ga ima zares zato), potem, ko kličeš privatnika (vodovodarja, električarja,...) pa sledi tista tipična "bi se dalo kak popust, ker računa jaz ne rabim...".

puRetuer ::

krneki0001 je izjavil:


Na socializem imam lepe spomine, tako da nisem med tistimi, ki bi ga ne marali.


kaj pa je bil najlepši del življenja v socializmu? Ko smo hodili po kavbojke, čevlje, kavo, avtoradije... v tujino, ali ko je bila tako velika inflacija da smo vsi takoj prodali socialistični dinar, za kapitalistično marko?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

MTB ::

krneki0001 je izjavil:

Na socializem imam lepe spomine, tako da nisem med tistimi, ki bi ga ne marali.

Tudi jaz. Da je oče prišel domov, sedel v avto in šel 14 km stran v trgovino po banane. Da je imel srečo, ker je tisti dan lahko vozil par, ko so bile omejtive par/nepar. Da sem gledal 500 m kolono na črpalki, predno so uvedli bone za gorivo. Da je bilo treba po kavo, riž in margarino v tujino. Da smo bili veseli, ko smo dobili kuhinjo, čeprav je bil en element druge nianse. Da smo švercali preko meje 100 DEM, ko smo leta 1980 šli v Nemčijo. In še marsikaj.

puRetuer ::

MTB je izjavil:

Da je imel srečo, ker je tisti dan lahko vozil par, ko so bile omejtive par/nepar.


To sem pa pozabil. Pri nas smo doma meli eno veliko plastično kanto bencina. Sedaj v zlobnem kapitalizmu ti sploh ne pustijo točit bencina v plastično kanto.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

HappyPills ::

Jst se iz 80ih kot smrkavc spomnim edino, da smo bili 2 meseca na morju, ker sta mela stara noro dopusta.

krneki0001 ::

puRetuer je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Na socializem imam lepe spomine, tako da nisem med tistimi, ki bi ga ne marali.


kaj pa je bil najlepši del življenja v socializmu? Ko smo hodili po kavbojke, čevlje, kavo, avtoradije... v tujino, ali ko je bila tako velika inflacija da smo vsi takoj prodali socialistični dinar, za kapitalistično marko?


Mladost, pitje s kolegi v parku, spanje na plaži, potovanja z vlakom po celi evropi (za 100 mark si kupil karto in šel čez celo Evropo za ta denar - probaj to narest danes),...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

showsover ::

krneki0001 je izjavil:

Mladost, pitje s kolegi v parku, spanje na plaži, potovanja z vlakom po celi evropi (za 100 mark si kupil karto in šel čez celo Evropo za ta denar - probaj to narest danes),...

ja, mladosti tudi tebi ne more nihče vrniti, ne...
če pa je 100 DM (za vlakovno potovanje) glavni motiv v življenju, pa super :-)

krneki0001 ::

puRetuer je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Na socializem imam lepe spomine, tako da nisem med tistimi, ki bi ga ne marali.


kaj pa je bil najlepši del življenja v socializmu? Ko smo hodili po kavbojke, čevlje, kavo, avtoradije... v tujino, ali ko je bila tako velika inflacija da smo vsi takoj prodali socialistični dinar, za kapitalistično marko?


Drugače bi jaz temu že rekel jamranje. :))

showsover je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Mladost, pitje s kolegi v parku, spanje na plaži, potovanja z vlakom po celi evropi (za 100 mark si kupil karto in šel čez celo Evropo za ta denar - probaj to narest danes),...

ja, mladosti tudi tebi ne more nihče vrniti, ne...
če pa je 100 DM (za vlakovno potovanje) glavni motiv v življenju, pa super :-)


Ko se boš na koncu življenja vprašal, kaj si skozi življenje sploh ustvaril, naredil, užival,.. se boš spraševal o motivih življenja?

To je jamranje in napačen pogled na življenje. Namesto, da bi imel lepe spomine na vsako stvar, ki ti je uspela, jamraš, kako je bilo težko. In to je tipično slovenceljsko jamranje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

showsover ::

krneki0001 je izjavil:

Ko se boš na koncu življenja vprašal, kaj si skozi življenje sploh ustvaril, naredil, užival,.. se boš spraševal o motivih življenja?

To je jamranje in napačen pogled na življenje. Namesto, da bi imel lepe spomine na vsako stvar, ki ti je uspela, jamraš, kako je bilo težko. In to je tipično slovenceljsko jamranje.

ja, no, če ti je popotovanje po evropi z vlaki nekaj neprekosljivega, odlično, tudi sedaj lahko greš. resda ne za 100 DEM, ker niso veljavno plačilno sredstvo, plačaš pač nekaj EUR in je. namreč, če te razumem, šteje izkušnja, ne denar, vsaj tako nakazuješ s tem "na koncu življenja"... pejdi, uživaj, ne ustavi se pred ničemer... saj res: kaj narediti, če se ti vendarle kje valjajo DM ? je to možno še kje menjati v EUR?

krneki0001 ::

Nemška nacionalna banka mora še menjat. Tako kot pri nas banka slovenije mislim da še vedno menja tolarje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

vahid ::

Markus386 je izjavil:

V sloveniji je precej tipično gledat soseda privatnika (vodovodarja, električarja,...), ga obtoževat da ne plačuje davkov, da nateguje državo, in da ima zato novega passata (pa četudi ga ima zares zato), potem, ko kličeš privatnika (vodovodarja, električarja,...) pa sledi tista tipična "bi se dalo kak popust, ker računa jaz ne rabim...".


Se vecja fora je, da pa vsi ostali to stoicno gledajo in se cudijo, kako se znajdeta, kljub temu, da oba kradeta naravnost iz njihovega zepa (in bi jih raje prijavili - prebutati jih je skoda, ker potem se zdravstvo nasrka). Vsaka utaja davkov pomeni, da vsi ostali placajo vec.

Samo za vsak slucaj napisal, ce se vedno obstajajo butci, ki tega ne razumejo.

Ker mora biti jasno vsakemu drzavljanu, da so neplacevalci davkov navadne pizde in imamo "visoke" davke in zunanji dolg, cez katere se radi pritozujemo, ravno zaradi njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Markus386 ::

vahid je izjavil:

Markus386 je izjavil:

V sloveniji je precej tipično gledat soseda privatnika (vodovodarja, električarja,...), ga obtoževat da ne plačuje davkov, da nateguje državo, in da ima zato novega passata (pa četudi ga ima zares zato), potem, ko kličeš privatnika (vodovodarja, električarja,...) pa sledi tista tipična "bi se dalo kak popust, ker računa jaz ne rabim...".


Se vecja fora je, da pa vsi ostali to stoicno gledajo in se cudijo, kako se znajdeta, kljub temu, da oba kradeta naravnost iz njihovega zepa (in bi jih raje prijavili - prebutati jih je skoda, ker potem se zdravstvo nasrka). Vsaka utaja davkov pomeni, da vsi ostali placajo vec.

Samo za vsak slucaj napisal, ce se vedno obstajajo butci, ki tega ne razumejo.

Ker mora biti jasno vsakemu drzavljanu, da so neplacevalci davkov navadne pizde in imamo "visoke" davke in zunanji dolg, cez katere se radi pritozujemo, ravno zaradi njih.


Problem je tudi to, da je zaradi takih, visokih davkov, utaja tudi vse bolj mamljiva.

Drug problem je pa, da ima povprečen slovenec napačno predstavo o številkah... če on (in milijon drugih) nategne državo za 200eur je to ok, če nek "tajkun" (en izmed 10ih, ki jih poimensko vrtijo po tv) za 5000eur, ga je treba linčat, ko gre pa milijarda v NLB je pa tišina.

jype ::

Markus386 je izjavil:

Problem je tudi to, da je zaradi takih, visokih davkov, utaja tudi vse bolj mamljiva.
Utaja je mamljiva zaradi slabe vzgoje, ne pa zaradi visokih davkov.

scipascapa ::

Vsi čimprej ven iz države.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

GrX ::

scipascapa je izjavil:

Vsi čimprej ven iz države.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...


Zaradi 4 centov na liter? OK, grem spakirati kovčke.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218313 (88872) kamiKaZaA
»

V Sloveniji zaradi visokih davkov težje doseči finančno neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714526 (10674) gruntfürmich
»

Vrnitev iz tujine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11922822 (17703) dope1337
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541112877 (96339) darkolord

Več podobnih tem