» »

Trebušna gripa ?

Trebušna gripa ?

power12 ::

Živjo !

Danes zjutraj, sem se zbudil z močnih bruhanjem. Kljub temu sem bil v šoli, kjer sem v stranišču še 4 bruhal in nato le šel domov !

Problem je da imam skoz občutek slabosti, in vse kar pojem in popijem zbruham ven. Zdele že cel dan nisem jedel in pil ( tudi če sem, sem zbruhal ).

Kaj vi jeste, kaj se mora jesti po bruhanju in piti ? ter ali je to znak trebušne gripe ?

Hvala za odgovore !

Mentalist ::

Tudi jaz sem imel takšno virozo, trajala približno 2 dni, nisem jedel mleka in mlečnih izdelkov, po 3 dneh sem šel v šolo. Jedel sem bolj lahke stvari, juhe in podobno.
Lool.

blackbfm ::

Svinjska stvar, zna bit še driska zraven poleg bruhanja, traja lahko nekaj dni. Narest ne moreš praktično nič, kot to da čakaš da mine. Je pa jeba ker je stvar ultra kužna, tako da je velika verjetnost da se bodo še domači nalezli.

Rias Gremory ::

Jej pa samo kakšne lahke stvari, če ti ne paše se ne silit.
Če veliko bruhaš/imaš drisko moraš veliko piti, da nadomestiš izgubljeno tekočino.

Mogoče je še tukaj kaj pametnega: http://vizita.si/clanek/infekcijske_bol...
Pa kaj še strica googla vprašaj. :)

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

RokX ::

Prepečenec + čaj
Kdor kuha ta nekaj zakuha

SkIDiver ::

Čaj iz cele kumine in janeža. Lahko se doda še kamilice. Sestavine vržeš v odprto posodo z vodo, zavreš, ugasneš, pokriješ posodo s krpo za 10-15 minut, precediš v skodelico in piješ ob ustrezni temperaturi (mlačno). Vmes pa poskusi z žvečenjem brinovih jagod. Nekaj jagod v usta, zgrizeš in nekaj časa prežvekuješ. Na koncu izpljuneš ali poješ.

Meni vedno pomaga, ko imam razdražena prebavila, da pomiri.

blackbfm ::

Mislim da je tale okužba malo prehuda da bi jih lahko zdravil z nekimi kvazi čajčki.

SkIDiver ::

Ni bilo mišljeno kot sredstvo za zdravljenje ampak kot sredstvo za lajšanje krčev in razdraženosti.

Arto ::

K zdravniku bo treba, če ne drugega, za vsak slučaj.

blackbfm ::

Nevem točno kako se ukrepa v tem primeru, če res rabiš zdravniško pomoč, ampak meni se ne zdi pametno hodit tja, sploh med kakšne starejše v čakalnico.

Steinkauz ::

No ja. Če traja kak dan ali dva, si doma pa piješ nesladkani čaj + prepečenec/suhe borovnice.
Vsaj to je men ratal jest/pit brez kozlanja(je šlo pa hitro skozi).

Če je pa dlje brez izboljšanja, je pa fajn it k dohtarju.

rdecaluc ::

Kot prvo.. dieta ostane ista.. to je ubistvu tisto kar ti paše jest. Konec je diet s prepečencem ipd.

Zaradi bruhanja je dobro nadomestit vse elektrolite, ki jih izgubiš.. še posebej kalij.

Če še ne veste, infekcijska klinika ima 24h urgentno ambulanto.
Est modus in rebus. ,typos

Isotropic ::

prdenje je sploh carsko:D

DOOM_er ::

not sure if fart or poop came from the ass
Robots will steal your job. But that's OK

Malajlo ::

A na temo "sem mislu, da bo sapca, je bla pa župca"?

Jej kar ti paše. Če dvomiš in obenem še vse iz sebe zmečeš (zgoraj ali spodaj), se nacejaj z navadno vodo.

Invictus ::

Za prebavne motnje kupi brinovec. Ampak pravega, ne fake z vonjem po brinu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Avenger ::

Jaz sem šel po točno takih simptomih k zdravniku. Je rekla, "oh, to je le rahla virozica... ;)".

Ješ lahko enostavne stvari, kot rečeno prepečenec in piješ dovolj tekočine -kakšen blagi čaj. Pomembno je, da je hrana BREZ VLAKNIN. Ne vem več točno zakaj, ampak ni v redu če jih ima. 2-3 dni bo trajalo. In če kdo mene vpraša, mam stokrat rajši navadno 7 dnevno gripo kot 2 dnevno trebušno gripo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Bob Rock ::

Pomembno je tudi, da ko pijes, da pijes po manjsih pozirkih. Ce bos spil celo salico naenkrat, jo bos takoj zbruhal/posral
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211718 (10271) imagodei
»

Hude bolečine v trebuhu [Was: Potrebujem Pomoč !]

Oddelek: Loža
3010921 (9636) mihec87
»

Pogoste bolečine v trebuhu...

Oddelek: Loža
4745382 (23966) ThinMan
»

Kako odgnat drisko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5258621 (57295) rdecaluc
»

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
409363 (8048) overlord_tm

Več podobnih tem