» »

Krofi Trojane

Krofi Trojane

Temo vidijo: vsi

Gregor P ::

c3p0 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vsaka gostilna ti nabije toliko hrane, da potem na koncu vsi po cigansko v alu folijah to domov nosijo in še 3 dni jedo tisto staro hrano. Ali pa vzamejo kao "za psa".

Gostinci so pač dosti glupi, ker bi lahko isto zaračunali in dali manj hrane - toliko, da bi bili vsi siti in ne bi bilo ostankov. Ampak miselnost je taka glupa, da ljudje gredo tja, kjer dobijo "več za svoj denar". In potem jedo meso, ki je 3 eur nabavna cena in dobiš pol kile mesa na porcijo. Namesto, da bi raje jedli boljše meso, za višjo ceno nakupno ceno in manjšo količino, katero lahko poješ v gostilni.

To je povsod, pri vseh jedeh. Tudi pri pijačah je isto. Velik in mali pir je skoraj ista cena. Kot, da je važno ali mu teče iz pipe 2, 3 ali 5 deci.


Saj imaš razne "nedeljske bufete", kjer so folk nažira z ocvrto in pretirano mastno ali sladko hrano do onemoglosti. Pa ne vidi, da bi tudi, če bi sam kupil ta krš od hrane v Hoferju in jo sam ocvrl, prišel ceneje skozi. Pa še olje bi verjetno uporabil bolj sveže, ne da se ti še 3 dni riga po tistem zažganem "motornem" olju.
Kot študent sem v tujini z radostjo hodil v "all you can eat" restavracije, kjer sem se nažrl za več dni skupaj (v tujini ne poznajo študentskih bonov) :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

Pravim kako je pri nas, v tujini sem celo že jedel v kakem spodobnem bufetu, sploh z indijsko kulinariko.

Horas ::

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

PacificBlue ::

Gregor P je izjavil:

Magic1 je izjavil:

donvito je izjavil:

Ma kakšni krofi, miške so zakon.

Točno tako. Enostavne za naredit, uporabiš poljubno moko, jogurt, sveže olje, opcijsko domačo marmelado in poješ ziher sveže. Na nivoju najboljših krofov in za drobiž.

Miške so miške; ne glede na testo, se tukaj pogovarjamo o krofih. Iz tega istega testa se itak da narediti marsikaj.:)


Meni so bolj vsec flancati. Saj vem isto testo, sam flancati so odlicni brez sladkorja, ponavadi so bolj zapeceni.
Pa tudi ker niso tipicna pustna hrana in jih lahko pripravis kdaj koli.

krho ::

Mah ne vem... tile od Rašice so meh. Mastni za znoret. Kaj me briga, če je imel Lidl zamrznjene Mlinotoestove. Vsaj mastni niso za znoret.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WizzardOfOZ ::

krho je izjavil:

Mah ne vem... tile od Rašice so meh. Mastni za znoret. Kaj me briga, če je imel Lidl zamrznjene Mlinotoestove. Vsaj mastni niso za znoret.


LČe bi bral kaj prejšnje poste, bi videl, da smo jih že skritiziral, ker nisop niti malo podobni tistim, ki so se še leto dni nazaj prodajal v tej slaščičarni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Magic1 ::

Šefe bo imel za nov avto. En teden je folk stal kot obseden tam za drage in hkrati cenene krofe. Najbolj žalostno pa je, da ni na googlu nobenih slabih ocen. Zadnji je napisal en teden nazaj in dal oceno 3 zvezdice.
Magic

Gregor P ::

Sezona se je začela.

Danes sem videl, da v mercatorju pečejo te Don donove in sem poskusil in so ok, torej boljšega okusa kot tisti njihovi odmrznjeni, ki jih prodajajo poleg. Eden stane 1,29 evrov (odmrznjeni so malo manjši in stanejo 0,59 evra kos).

Naslednji teden pa grem po večje "ribe" v center; slonovi (3 evre kos), maxi itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Magic1 ::

Jaz sem danes vzel dva Sparova kroofa. Marmelada cheap in jo je not bilo v obeh ravno za vzorec. Testo brez okusa.
Magic

Okapi ::

V Ljubljani so najboljši tule:
https://maps.app.goo.gl/H37J56sWXQgs8r2...


Hebiga, šiptar, ampak nimaš kaj.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

feryz ::

Naši so jih danes vzeli pri Trubarju v Lj.
Gromozansko veliki, testo dokaj ok, vendar skoraj brez marmelade. Jej, jej. Ga ni čez šparanje, pravijo.

Hmmm, v istem momentu. Če so tukaj ok, potem dobri krofi ne obstajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Gregor P ::

Bom šel tudi tja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

V-i-p ::

Mah, meni so Hoferji čisto super :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Groot ::

Okapi je izjavil:

V Ljubljani so najboljši tule:
https://maps.app.goo.gl/H37J56sWXQgs8r2...


Hebiga, šiptar, ampak nimaš kaj.;)


Še en glas za Trubarja. Gre pa sicer za "sestrske" krofe tistih iz Rašice ker kolikor mi je poznano sta lastnika družinsko povezana oziroma nekaj takega.

globoko grlo ::

Trubar azim islami?

Kje se pa parkiras na trubarjevi?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

tikitoki ::

PacificBlue je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Krofi so bolj zdravi, kot pa ribe v konzervi.
izjava sicer ni točna ampak …. kaj imajo krofi veze z ribami v konzervi? 8-O


Alergijske reakcije, histaminska intoleranca

Veliko bolj pogoste so pri ribah, kot pa pri krofih.


Probaj ziveti od krofov, pa porocaj.

DamijanD ::

feryz a niso neki super dobri krofi tudi nekje na Vrhniki? Enkrat jih je bivši sodelavec nosil...

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Včeraj sem jedel par krofov, vmes tudi iz Maxi-a. Sej je bil dober, samo tolk pa spet ne. Krof je težko nek presežek. Slonovih ni bilo že ob štirih. Jao od maxija so 1,80EUR in se danes sprašujem ali je vredno. Slonovi so pa 2,8EUR 8-O


Raje kupim eno cist solidno cokolado. Al pa dam malo vec in kupim gibanico al pa kaksno bolj kvalitetno sladico.

PacificBlue ::

Fun facts:
Iz 1 kg moke(0.5 kg ostre in 0.5 gladke moke) + ostale sestavine lahko naredite okoli 25 krofov.
Če jih pojeste sami se boste zredili za približno 1 kg.

kixs ::

Si racunal samo moko ali tudi marmelado, sladkor, olje?

ahac ::

globoko grlo je izjavil:

Trubar azim islami?

Kje se pa parkiras na trubarjevi?


P+R Dolgi most, potem pa furaš Bicikelj, da porabiš kalorije od krofov. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PacificBlue ::

kixs je izjavil:

Si racunal samo moko ali tudi marmelado, sladkor, olje?


Izračun je v bistvu zelo preprost:
1 kg maščobnega tkiva ima priblizno 7700kcal, povprecno velik krof(100g) vsebuje okoli 300kcal.(z marmelado, sladkorjem)..Trojanski krofi so 200g in vsebujejo x2 kalorij. Hoferjevi so 90g.
25x 300kcal= 7500kcal
Okoli 25 krofov torej, če jeste Hoferjeve pa lahk se kaksnega vec:)

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Se spomnim, ko smo bili otroci, smo v času pusta zmazal od šuba ene 10 krofov - smo kupovali po dva platoja dnevno; je pa res, da smo tudi veliko trenirali. Danes pa težko pojem več kot dva krofa naenkrat, trojanskega pa itak komaj, ker je tako velik.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

KAVINSKY ::

DamijanD je izjavil:

feryz a niso neki super dobri krofi tudi nekje na Vrhniki? Enkrat jih je bivši sodelavec nosil...


Berzo (sosed od Cankarja). Naj krof slovenije leta 2022 in 2023. Na ulici je že gneča.

bozicek ::

Nasi so najboljsi :P:))
Darila letos samo za poredne

Bellator ::

PacificBlue je izjavil:

kixs je izjavil:

Si racunal samo moko ali tudi marmelado, sladkor, olje?


Izračun je v bistvu zelo preprost:
1 kg maščobnega tkiva ima priblizno 7700kcal, povprecno velik krof(100g) vsebuje okoli 300kcal.(z marmelado, sladkorjem)..Trojanski krofi so 200g in vsebujejo x2 kalorij. Hoferjevi so 90g.
25x 300kcal= 7500kcal
Okoli 25 krofov torej, če jeste Hoferjeve pa lahk se kaksnega vec:)


100g krof ima približno 400 kalorij.

Gregor P ::

Probal danes te od maxi-ja za 2,19 na kos in se mi ni zdel tako dober kot lansko leto oz. sploh nič posebnega.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

feryz ::

KAVINSKY je izjavil:

DamijanD je izjavil:

feryz a niso neki super dobri krofi tudi nekje na Vrhniki? Enkrat jih je bivši sodelavec nosil...


Berzo (sosed od Cankarja). Naj krof slovenije leta 2022 in 2023. Na ulici je že gneča.
Po mojem laičnem mnenju so boljši v Kljukcu v Logatcu, kot pri Berzotu.
Zadnjič so jih prinesli od Pečjaka, pekarne kao. Nikad više.

K Trubarju smo šli še enkrat probat. Enak rezultat. Krof tolikšen kot glava, nadev pa zaman iščeš noter. Težko je zbasati vase tolikšen krof, če ni nič za podmazat noter.

segedin740 ::

A da bi pa imeli babice/tašče/zoprne žene, ki bi doma spekle krofe - a je to že izumrlo al kako?

Prav čudim se, ko tukaj berem - niti eden ni omenil da so krofi njegove babice/tašče/žene pa najboljši od vseh?

Ali to vsi malce trolate al je šlo vse zugrund?

Zakaj za hudiča vam matere ali babice ne pečejo krofov? Kje so družinska srečanja, povezanost, identiteta, tradicija, skupnost? Ali smo res vsi postali samo potrošniški stroji in praznoglave puhle sence ljudi z nikakršno identiteto in tradicijo?

Tole brati je živa groza...Da niti eden ni omenil, da so krofi njegove stare mame/žene... najboljši?

Magic1 ::

Magic1 je izjavil:

Včeraj sem jedel par krofov, vmes tudi iz Maxi-a. Sej je bil dober, samo tolk pa spet ne. Krof je težko nek presežek. Slonovih ni bilo že ob štirih. Jao od maxija so 1,80EUR in se danes sprašujem ali je vredno. Slonovi so pa 2,8EUR 8-O

Gregor P je izjavil:

Probal danes te od maxi-ja za 2,19 na kos in se mi ni zdel tako dober kot lansko leto oz. sploh nič posebnega.

Torej 20% inflacija in kvaliteta dol...
Magic

Ijus ::

Krofi Trojane niso več to kar so bili!
Imajo pa promet na račun stare slave.

PS: že ene 15 let niso več to kar so bili. včasih so bili podobin recimo krofom zmajčoveka butika. uber dobri. danes so pa samo veliki pa pusti... kot pustni karkoli že. beda no v glavnem. fuj pfej.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

feryz ::

Za en krof letno se pa res ne splača toliko olja stran vreči.
Sicer je doma težko ocvreti dobre. Fizika za krofe je znana in doma jo je težko doseči.

gruntfürmich ::

segedin740 je izjavil:

Prav čudim se, ko tukaj berem...

slabo bereš ali pa si prebral samo zadnjih par postov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MIHAc27 ::

Včasih smo Trojanske kupovali na veliko. Naslednji dan so bili še enako dobri. Danes če se ga kupi gre še topel v promet. Mrzel že ni več kot bi moral biti.

Moja mama je delala včasih krofe in so bili top. Žena ne obvlada, naredi pa ok miške.

edi123 ::

Ne vem kaj sploh debatirate o krofih, ker je eden in edini najboljši krof iz Ptujskih pekarn.

Likalnik ::

Rašica, Berzo...to je to od krofov kar pojem...vse ostalo je en drek...Trojane sem včasih konzumiral...sedaj pa že nekaj let nič več...sem bil parkrat razočaran in sem nehal pri njih krofe kupivat.

kixs ::

edi123 je izjavil:

Ne vem kaj sploh debatirate o krofih, ker je eden in edini najboljši krof iz Ptujskih pekarn.


Vidim v Jager katalogu, da jih imajo - sveze. Se morda zapeljem do njih en dan.

Smo bili vceraj v Samoboru na fasniku... med drugim krofov kolk ces. Takih in drugacnih. Sprobal nobenega. Mrzli mi ne teknejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

c3p0 ::

Ptujski sveži so res najboljši (meni). No, moji domači so boljši, a se mi ne da letos.

kixs ::

Moja jih je kupila danes v Sparu. 4-pack po 80g in mi ni bil dober. Suh in res malo marmelade.

Vcasih kupim v Eurospinu njihov 4-pack in so mi cisto ok.

IL_DIAVOLO ::

Domaci krofi so edini dobri, ostali me niti zanimajo, ker so vsi zanic, pa se kaloricni v 3pm.

edi123 je izjavil:

Ne vem kaj sploh debatirate o krofih, ker je eden in edini najboljši krof iz Ptujskih pekarn.


Mislis na meji sprejemljivega?

feryz je izjavil:

Za en krof letno se pa res ne splača toliko olja stran vreči.
Sicer je doma težko ocvreti dobre. Fizika za krofe je znana in doma jo je težko doseči.


Naj ti kaka oma naredi krofe, bos celi pladenj zmazal in vprasal ce se ima kaksnega.

Seveda krofe se mora pojest se tople.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Na celjskem ima zelo okusne krofe pekarna Kuder iz Levca, prodajajo jih, skozi vse leto, tudi v okoliških Tuših. Priporočam.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kixs ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Domaci krofi so edini dobri, ostali me niti zanimajo, ker so vsi zanic, pa se kaloricni v 3pm.

edi123 je izjavil:

Ne vem kaj sploh debatirate o krofih, ker je eden in edini najboljši krof iz Ptujskih pekarn.


Mislis na meji sprejemljivega?

feryz je izjavil:

Za en krof letno se pa res ne splača toliko olja stran vreči.
Sicer je doma težko ocvreti dobre. Fizika za krofe je znana in doma jo je težko doseči.


Naj ti kaka oma naredi krofe, bos celi pladenj zmazal in vprasal ce se ima kaksnega.

Seveda krofe se mora pojest se tople.


Domaci pa niso kaloricni? Navadno so se bolj. Saj so obicajno bolj mastni, kar je sicer dobro za okus.

IL_DIAVOLO ::

Hotel sem rect, ce jem kalorično, potem naj bi vsaj okusno :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gruntfürmich ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Seveda krofe se mora pojest se tople.

Ampak pri hladnih pa vidiš, če kaj veljajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

radmansdorf ::

Ijus je izjavil:

Krofi Trojane niso več to kar so bili!
Imajo pa promet na račun stare slave.

PS: že ene 15 let niso več to kar so bili. včasih so bili podobin recimo krofom zmajčoveka butika. uber dobri. danes so pa samo veliki pa pusti... kot pustni karkoli že. beda no v glavnem. fuj pfej.

Razmišljam, če si ti, ta, o katerem se že več let smejimo, ko vsako leto probava krofe, tam kjer mu že 15 let niso dobri. Ali je več takih ljudi tukaj? HAHA :)

kixs ::

Kateri trgovski krofi so letos dobri?

Sprobal:
sparove - poceni, veliki, suhi, zelo malo polnila (slabi)
ptujske v Jagru - drazji, normalna velikost, bolj mastni, vec polnila (ok)

Danes grem v Spar po provansalske krofe. Upam, da bodo upravicili ceno :lol:

gozdar1 ::

Men so bli dost dobri (mislim da) slonovi, ki jih prodajajo na čopovi.

kixs ::

Gregor P ::

Danes sem poskusil Slonove krofe in moram priznati, da so dejansko okusni, vsekakor boljši od maxi-jevih. Stanejo pa 3 evre in očitno uporabljajo aditive (E) glede na deklaracijo sestavin.





The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Okapi ::

Gregor P je izjavil:

in očitno uporabljajo aditive (E) glede na deklaracijo sestavin.

O, groza - Eji so noter!:))

E160a - karoten. Barvilo (rdeče), ena od snovi v korenju.
E101 - riboflavin. Uporabljen kot barvilo (rumeno), drugače bolj znano kot vitamin B2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Najslabše restavracije/gostilne v SLO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213220 (1346) starfotr

Ukrepi za 90% precepljenost

Oddelek: Loža
241917 (1776) PrihajaNodi
»

zakaj se reče trojanski konj ne pa trojski konj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
649305 (6999) mikhaair
»

Funkcionalna nepismenost ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7316771 (14261) harmony

Več podobnih tem