» »

Mreža med win 98in win7

Mreža med win 98in win7

staher ::

l.p.
Nikakor mi ne uspe postaviti mrežo med win7 in win98.
win7 dostopa na win98 brez problema, ko pa bi moral z 98 na win7, pa piše, da mreža ni podprta.
Kaj soriti? če sploh to dela?

hvala hvala
staher

tony1 ::

Če bi vmes postavil Sambo, bi šlo. Takole pa? Kdo ve?

staher ::

tony1 kaj hočeš reči, da ne bo šlo!

tony1 ::

Enostavna rešitev: pač prenašaj fajle samo iz win 7 na 98.

Malce bolj komplicirana: postavi vmes linux škatlo s Sambo.

Čarobna rešitev: pojma nimam če obstaja. (Veš, fant, letos bo minilo 14 let od izida win98 in pravo čudo je, da je sploh še kaj kompatibilno. V starih dobrih časih računalništva si v toliko letih zamenjal ene 10 računalnikov in med prvim in zadnjim ni bilo kompatibilne ene same stvari.) Časi so danes malo drugačni, in veliko tega je prinesel tudi MS. Ampak vsega pa le nima interesa zrihtati in takrat bodo odprtokodne rešitve še vedno delovale.

Riff ::

poglej pod network and sharing center pa maš prav opcije za mrežo in skupna raba, preglej te nastavitve jaz imam naprimer pasword off :),potem pa za probo daj eno mapo v skupno rabo

Invictus ::

Na obe škatli namesti SlimFTP. To je en FTP strežnik, ki ne zaseda skoraj nič.

Boš pa prenašal datoteke preko FTPja. Dela povsod in na vseh OSih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

staher ::

Vse mi je jasno, da je to staro ampak stroj dela še na dosu in ni druge kot, da še par let teramo 98.
bom probal z tem SlimFTP.

amigo_no1 ::

Ne vidim zakaj nebi mogel, win98 podpirajo tcp/ip protokol...

http://forums.mydigitallife.info/thread...

kje je problem, oz kaj je potrebno spremeniti:
So are you SOL? If you don't continue to read this guide you will be. I've made a quick walk through with screen shots guiding you on how to restore your file sharing capabilities with older Windows File Sharing computers including but not limited to Windows Vista, Windows XP, Windows 2000, Windows 95/98/ME, and even Linux distributions running the SMB service.
http://www.tannerwilliamson.com/2009/09...

Windows 98 cannot access shares or printers on Windows 7
http://social.technet.microsoft.com/For...

preprosta checklista za filesharing:
http://compnetworking.about.com/od/wind...

Zgodovina sprememb…

Spc ::

staher je izjavil:

l.p.
Nikakor mi ne uspe postaviti mrežo med win7 in win98.
win7 dostopa na win98 brez problema, ko pa bi moral z 98 na win7, pa piše, da mreža ni podprta.
Kaj soriti? če sploh to dela?

hvala hvala
staher

Enable-al guest account v Windows 7.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

staher ::

amigo_no1

Lahko malo razložiš kerna raznih foromih pišejo tudi bedarije na hitro sem preletel!

spc
kako si to mislil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

amigo_no1 ::

Kaj naj razložim ?

še ena posebnost na win98
šesti korak
http://www.windowsnetworking.com/articl...

mat xxl ::

To mora iti BP, je pa res težko nastaviti v W7, kako dovoliti dostop, drugim. Trenutno imam sam težavo iz W7 na W7, sicer sem se malo že poglabljal, moraš en cel kup pravic med nastavitvami W7 dovoliti menda celo vpisati kateri user ime računalnika lahko dostopa na W7.................. no sam se še nisem prebil do konca moram še malo preštudirati, ni pa na W7 to tako na easy, kot v XP ko rečeš, dam v skupno rabo in deluje .......... če pa kdo ve kaj več, pa naj javi... meni se gre, ker imajo mašine velike diske, da dam eno particijo cca 200GB na vsakem računalniku v skupno rabo za delanje navzkrižnih bakupov... no najprej moram nastaviti, da pridem z enega na drug računalnik, kar mi še ne gre samo se nisem ravno zelo poglabljal še ...... če pa kdo ve ali ima link ....

Spc ::

staher je izjavil:

amigo_no1
spc
kako si to mislil?

Tako oz. podobno:

 

staher ::

Ja samo ne gre tako da bi prosil če je komu uspela mreža da lahko z win98 na 7 razen ftp strežnika!

mat xxl ::

Je meni danes uspelo in iz xp in iz W98 ! Kot sem na koncu ugotovil me je nekaj moril v katerem omrežju sem domačem službenem ali javnem in mi napisal, da samo v domačem lahko kao tako dostopam, no sem šel na domače tam nastavil, potem se pa premislil in šel nazaj na službeno in spet me je vse vprašal okoli tega, ali bom kaj delil , no rekel sem da samo datoteke .... in dal potem, kot mi je nekdo svetoval samo eno mapo v skupno rabo, ne torej diska in noter en testni fajl in uporaba za vse uporabnike ki lahko read and write.... in je delalo in še dela, ker sem se spomnil na vas, sem za hec priklopil en star računalnik z W98, ki ga rabim samo za neke nastavitve enih starir US roboticsovih modemov, ker že v XP ne gre ...no in ni bilo problema tudi iz njega na W7, seveda le v to mapo.

Me pa moti, ker sem nastavil, da mape, kot so moja glasba..... niso skupne, pa jih W7 vseeno kaže in dovoli dostop, kar ne bi rad.

staher ::

mat xxl
Pa iz 98 lahko dostopaš do map na 7?

Tomay ::

Meni je uspelo iz win98 dostopat do map v win7. Težava je, da to ne gre z dvojnim klikom v omrežni soseščini ampak \\ime_w7_mašine\share.

Tiskalnika v skupni rabi na win7 pa mi ni uspelo uporabljat.
Voodoo 4Ever

mat xxl ::

staher je izjavil:

mat xxl
Pa iz 98 lahko dostopaš do map na 7?



bp !!!

mat xxl je izjavil:

staher je izjavil:

mat xxl
Pa iz 98 lahko dostopaš do map na 7?



bp !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MTm2H37rqt7B ::

je mogoce problem v dolzini imena win7 masine? ali si probal tudi direktno preko ip? (\\ip)

amigo_no1 ::

Daj kratko ime brez presledkov.

staher ::

l.p.
ip imam vse na dinamik tako, da ga bom dal na statik in ga bom proba pongat, 7 je 6 črk bo tudi to zmanjšal.

mat xxl ::

Ni problem v dolžini problem je nastaviti v W7 pravilno dovoljenja !!!

staher ::

l.p.
pa dajmo malo o nastavitvah če ste pri volji?

kaj pa to ni, ni nič navodil!

staher

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

staher ::

l.p.
Vidim, da je smo blef v resnici pa še vedno ne vem, če ta mreža delije? in kako to narediti?

hvala še enkrat

email
staher33@gmail.com

staher

Tomay ::

Možno je in tudi deluje. Malo pogooglaj. Ni tako zapleteno. Moraš pa obvezno poskušat z \\ime_racunalnika, ker omrežna soseščina ne deluje.
Voodoo 4Ever

staher ::

l.p.

Prosim za vse znalce DOS -a, da mi priskočite na pomoč.

Imam zelo staro mašino, rezalnik kateri ima dosov program in ga ni možno prenesti vsaj na win 98. Imam na razpolago samo seriski port, slišal sem, da obstoja program s katerim deluje mreža preko seriskega porta. Če bi kdo imel ta program in če bi ga hotel posredovati z nekaj navodili vred bi mu bil zelo hvaležen.

staher33@gmail.com

hvala staher

MadMax ::

Mreža glih ni, za filetke prenašat na drug PC je bil pa Norton Commander enkraten.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

amigo_no1 ::

Na hirens boot cd-ju se da nastaviti tudi tcp/ip.

fosil ::

Za mrežo ne bo dovolj samo program, boš rabil tudi mrežno kartico oziroma kakšen adapter.
Tako je!

staher ::

Prenos podatkov preko serijskega in nul kabla bojda se da, nisem te generacije! in ne vem zato prosim za pomoč!

Duhec ::

staher je izjavil:

l.p.
Prosim za vse znalce DOS -a, da mi priskočite na pomoč.
Imam zelo staro mašino, rezalnik kateri ima dosov program in ga ni možno prenesti vsaj na win 98. Imam na razpolago samo seriski port, slišal sem, da obstoja program s katerim deluje mreža preko seriskega porta. Če bi kdo imel ta program in če bi ga hotel posredovati z nekaj navodili vred bi mu bil zelo hvaležen.
staher33@gmail.com
hvala staher

Bolj podrobno razloži "in ga ni možno prenesti vsaj na Win98?"
Kaj ni disketne enote, je dos program zaščiten proti kopiranju, ne deluje na Win98 sistemu ...?

DOS-a ver. 6.22 je imel Interlnk.exe, ki si ga moral inštalirat tja v Config.sys na Clientu in program Intersvr.exe, ki si ga pognal na server mašini, predno je zalaufal Client pc. Vmes si povezal mašini s serijskim kablom s posebno vezavo (laplink):
http://pinouts.ru/SerialPortsCables/lap...
Samo je velikokrat šlo kup živcev, da je stvar zalaufala, kljub znanju.

Veliko boljša komoditeta komuinikacije in prenosa podatkov je bila s plačljivim programom LapLink, ki je deloval praktično vedno in takoj, če je le kabel (paralelni ali serijski) bil pravilno zvezan.
Z WIn95/98 je bila zadeva še preglednejša že zaradi gui vmesnika. Tam si inštaliral povezavo preko Direct Cable Connection inštalacije ampak to je že stran od dos-a.
Lahko sicer bereš dinozavrske teme:
http://www.kime.net/directcc/directcc31...
vendar, če imaš disketno enoto potem kopiraj preko nje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442158 (29377) bajar
»

prosim pomoč WIN XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
544182 (2570) staher
»

Windovs 7 in disketnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
322495 (1595) staher
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289324 (6260) bastadu
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654875 (4111) Klemenn

Več podobnih tem