» »

Lan med win 2k inwin 98se

Lan med win 2k inwin 98se

1
2
»

Klemenn ::

ko praviš naj zbrišem ICS..kak to lahk zbrišeš sploh?

aja, gateway je že na 192.168.0.1, napaka na sliki
dnsji so že dodani :\

novi ::

Bo še jaz mal uskoču:D

Nastavi takloe:
rac1. Mrezna 1: 192.168.0.10; 255.255.255.0 tle mas ADSL in obklukaj ISC, pa se DNS od siola utipkaj.
rac1. Mrezna 2: 192.168.0.1; 255.255.255.0 tukaj ne obklukaj ICS pa se DNS od siola utiklaj!
rac2. Mrezna 3: pa naštimej na DHCP (Obtain na IP address automatically; Pa tudi DNS automatically) in tukaj ne obklukaj ICS!

To bi moral delat!

Klemenn ::

še ene problem je; tm kjer maš ICS mora bit nujnu 192.168.0.1 IP! :\

ToniT ::

še ene problem je; tm kjer maš ICS mora bit nujnu 192.168.0.1 IP!


Mislim, da se gremo tukaj gluhega telefona.
Kolikokrat pa smo to že napisali?

Še enkrat preberi ta članek od začetka do konca.


Jaz sem končal s to temo. Problem presega moje znanje.

perci ::

ToniT: LOL, mislim da smo to ze vsi ugotovili. Problem ni v mreži ampak v človeku, ki jo postavlja ;).

Klemenn ::

ja, v tem sem res mogoče malo bolj ``levi´´ :\

|GrEgOr| ::

Jebediah: zgleda, da si tudi v branju bolj levi. Kr tolk kot so ti napisali bi že zdaj moja mati uspela mrežo usposobit - pa nima pojma o računalnikih.

Stratus ::

LOOOOOOOOL!
Tolk se pa že dolg nism nasmeju, zdele k to pišem je ura ena zjutraj in je moja bolš polovica pršla pogledat če se davim, pa ša napiz... me je da bom otroke zbudu.
LOL

Duhec ::

Jebediah, jest še zmeri navijam zate in upam, da ti bo uspelo ...

ali3n ::

Saj vsi navijamo zanj! :D Go Jebediah, Go! Smack that LAN! >:D

Vsi so bili na njegovi strani, zato se je čoln prevrnil.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klemenn ::

yeah ;D

lan mi že deluje, sm še ICS moram ugnat :D

Klemenn ::

em, ICS mi glih ne uspe naredit, mam sicer mrežo narejeno, nimam pa ICS, mam pa 2x win2k (dejte mi povedat sm nastavitve katere morajo bit, da bo ICS delal) :\

Cokolesnik ::

Mislim, da bo boljše, če računalnike odneseš v eno od računalniških podjetij ali poklišeš serviserja na dom, da ti uredi celotno zadevo. Žal namreč ne kaže, da bi težave lahko rešil samostojno in z našo pomočjo. Ali boš to storitev (postavitev mreže) dobil brezplačno, pa poskusi za spremembo urediti sam. Upam si celo trditi, da boš z opazovanjem serviserja, če bo to mogoče, odnesel veliko koristnega znanja.

Nikogar od uporabnikov nimam v mislih, vendar pa človek dobi občutek, da so članki in koristne teme/prispevki v forumu več kot podcenjeni in razvrednoteni (zaradi določenih trdilnih/vprašalnih/nikalnih komentarjev posameznikov v nadaljevanju).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

mnja. zdej sem pa jezen. ;((

z pomočjo sem končno urihtal mrežo, s tem da sem na drugem compu (tm kjer bi meu rad ICS posnel win xp namest win2k, ker sem mislil da mi bo wizard pomagal. potem pa še zaženem wizarda še na w2k, ko mi pove da za te windowse to nažalost ne radi ;(

torej..problem je v tem..

mreža dela BP..fora je v ICS..sem urihtal tako, da sem na RASPPPOE povezavi od siola naredu sharing na kartico, ki povezuje oba računalnika. Ok, stvar je delala. Zgodi se pa neki čudnega. Ko še enkrat zaženem, stvar dela več NE! Prav tako računalnik, ki ima adsl, neče pingat ICS računalnika. Ne vem kaj naj naredim. Problem rešim tako, če brišem vse IP-je in DNS-je in ICS, in vse to na novo nastavim, potem vse lepo pinga in lepo dela..vse se ponovi po ponovnem zagonu..ma kdo idejo kaj je=?

Klemenn ::



še toel se mi zdi čudno ; kaj je to?

(glejte podstavko MODEMI - v rčaunalniku ni modemov, ne vem niti zakaj bi bila compa 2x povezana)

Klemenn ::

ja0 k res nben ne ve?

pa fora je še v tem, k recimo ta comp k nima adsl-a, mi lepo pinga tega z adslom, ta z adslom mi pa neče pingat unga brez. ko nastavim mi sicer, ampak je nadležno to vedno brisat in na novo nastavljat. res nben ne ve? :\
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333331 (2607) MrStein
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289380 (6316) bastadu
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151568 (1322) DSmidgy
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222163 (1937) TribesMan
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212211 (1900) tac

Več podobnih tem