» »

prosim pomoč WIN XP

prosim pomoč WIN XP

«
1
2

staher ::

L.P.

Kako naj začnem, imamo nek star laser in za nalaganje na njega je dosova aplikacija, pa deluje na win98.

Imeli smo servis in prišel je nemec in je imel ta isti program dodelan da deluje na XP. Imel je staro osnovno ploščo, in disk in na hiter smo skup zmetali en comp in to vse lepo dela. Nemec je mel disk formatiran na fat32 in gor xp, (povem za to ker ta isti program ne dala na slo xp, format ntfs). Sistem xp nemški in to je lepo delovalo 2-3 dni sedaj se xp postavi in tik pred prijavo napiše nekaj o licenci in ne gre nikamor tudi varnem zagonu ne.

Bom jutri napisal kaj napiše samo še podobnega problem nisem videl.



hvala na pomoči



staher

staher ::

tole je slika!

zanoma me ko naj registriram xp-je?

AndrejS ::

Stisneš "JA" in slediš navodilom.

staher ::

ja stisneš on ti da prijavo,stisneš prijavo on ti da to!

staher ::

ni in i uporabne pomoči!
v registru mi ne pusti ničesar popravit ali dodati! ne vem, če še obstoja kakšen način da xp registriram.

hvala
staher

Tomay ::

Poglej tukaj:
Video

Potem bi morala iti aktivacija, če ne drugače pa prek telefona.
Voodoo 4Ever

staher ::

Tomay
tole pa je zlo podobno bom jutri poskusil pa javim!

staher ::

Tomay hvala!
tole je pravi postopek super hvala!

staher

staher ::

Še nekaj kateri program uporabljate za clon disk, acronis ali še kaj enostavnega- hitrega!

BorutK-73 ::

Acronis

Lahko pa daš free program
http://www.techradar.com/news/software/...

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Clon diska lahko narediš tudi s tem orodjem, tako, da enostavno narediš copy partition, označiš kot active, ob prvem zagonu pa moraš imeti instalacijski DVD ali ključek, da daš na repair.

http://www.partitionwizard.com/
Delo krepa človeka

staher ::

l.p.
se mi zdi da bom moral dat gor acronis ne bo druge!

solatko ::

Če imaš WD disk, je eno orodje tudi acronisov true image.
Delo krepa človeka

staher ::

Sedej sem vse poštimal, samo vsako toliko časa mi se spet sistem zaklene in moram postopek ponoviti.
Poskušal sem xp registrirati, pa se nekak ne dajo, program za registracijo se sploh noče zagnati!
V registru, pa ne morem spremeniti ali dodati ničesar!
staher

Hayabusa ::

Ti imaš probleme samo z lastno nesposobnosjo in piratsko kopijo winsev, na žnj straneh najdeš corporate verzijo win xp, ki ne potrebuje aktivacije ali "zdravilo" za home/pro verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

staher ::

Hayabusa
Problem je v tem, ker je to sistem, ki ga je dal servisant(nemec) in samo na tem sistemu (disku) dela ta njegov program! Servisantu sem dal na novo nasneto mašino z licečnimi xp, pa je dva dni ni zrihtal, rekel je, da ne gre in konc debate.
Jst bi pa rad to vezijo registriral, če se da in to je tudi use kar bi rad imel.

hvala
staher

Hayabusa ::

Potem teži Nemcu, storitev ti je zaračunal in zadeva ne dela.


Kako naj začnem, imamo nek star laser in za nalaganje na njega je dosova aplikacija, pa deluje na win98.

Nemec je mel disk formatiran na fat32 in gor xp, (povem za to ker ta isti program ne dala na slo xp, format ntfs).

Do explain, kajti na win xp x32 lahko na ntfs/fat particiji poganjam igre/programe iz časov 80386 in delajo bp.

https://slo-tech.com/forum/t580303/p416...
Če dobivaš ta zaslon je stvar jasna, ste nesposobni gusarji in pika.
V drugem primeru (imaš licenčna polkna s papirji), kliči na MS SLO support, zato so tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

imagodei ::

OP, pišeš pa tud tko, da človek rabi šifrirno knjižico na dosegu roke, da te lahko razume.
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

staher je izjavil:

L.P.

Kako naj začnem, imamo nek star laser in za nalaganje na njega je dosova aplikacija, pa deluje na win98.

Imeli smo servis in prišel je nemec in je imel ta isti program dodelan da deluje na XP. Imel je staro osnovno ploščo, in disk in na hiter smo skup zmetali en comp in to vse lepo dela. Nemec je mel disk formatiran na fat32 in gor xp, (povem za to ker ta isti program ne dala na slo xp, format ntfs). Sistem xp nemški in to je lepo delovalo 2-3 dni sedaj se xp postavi in tik pred prijavo napiše nekaj o licenci in ne gre nikamor tudi varnem zagonu ne.

Bom jutri napisal kaj napiše samo še podobnega problem nisem videl.



hvala na pomoči



staher


bi ti zelo rad pomagal ampak ne morem saj me tvoje pisanje zelo spominja na pisanje tako zvanih nigerijskih princov, ki za prevode uporabljajo google translate.

staher ::

no pa vklopima google translate

staher ::

Na sistemu xp mi sploh noče zagnati programa za registracijo!! kako naj to popravim! potem bom, pa že registriral xp-je.

imagodei ::

Lej, resno, eden izmed problemov, da ne dobiš odgovora, je ta, da pišeš nerazumljivo. Da ne uporabljaš velikih začetnic samo še pripomore k nečitljivosti.

Vejice, pa tudi, mečeš po stavkih kot da, bi jih malo na random, postavljal.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

kateri program za registracijo to uporabljaš, če ni skrivnost ? >:D
#brezpodpisa

staher ::

imagodei
Super samo to, nima smila!

XP imajo v menuju start- pripomočki- sistemska orodja tudi registracijo, ki ti ponudi registracijo preko telefona ali preko neta.
Če zaženem ta program, pa se ne zgodi nič.
Točno te nasnete vindose hočem registrirati, da mi ne bo vedno po nekem preteklem času zopet težil o registraciji in o nelegalni opremi.
Ko je bil servisant pri nas sem mu dal na novo nasnet računalnik z z xp-ji, pa mu dva dni ni uspelo zagnati ta njegov program.
Pustil je disk in osnovno ploščo in rekel, glej tukaj dela vredu. Servisant se odpelje, po dveh dneh ali treh se račualnik zaklene in težave so tu.

Prikaz na začetku, zgornja slika:
Ko sem to poštimal, en mesec to dela bp potem, pa ista pesem. Rešitev je samo registracija xp-jev, upam.
Poskusil sem z veliko prikazanimi primeri na youtube, tudi tega v registru mislim da OOBN tukaj se ne da nič spremeniti.

hvala
staher

Tomay ::

Če še slučajno nisi naredi clon diska na drug disk s kakim acronisom.

Zaženi še sfc -scannow System file checker

Potem poročaj, če je kaj popravilo.
Voodoo 4Ever

staher ::

Tomay
Ja originalni disk je na varnem.
Bom tudi to probal.

l.p.
staher

staher ::

Še en problem!
Novi računalnik, matična asus, sistem xp brez vsega smo nasneti xp-ji. Problem je, da mi ne dela skupna raba. Dal sem mapo v skupno rabo, vsi računalnik vidijo mapo v skupni rabi a je ni možno odpreti.
Dostopajo različni sistemi dos, xp in 7 , pa nihče ne odpre napiše, da nimam dostopa v obratni smeri pa gre brez problema.
Staher

BorutK-73 ::

Jaz sem to rešil z fiksnimi IP-ji za vsak PC v routerju.

Hayabusa ::

Firewall ? Lahko pingaš pcje v lanu iz tvojega in tudi obratno ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

crniangeo ::

firewall, je v isti workgrupi itd itd? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

solatko ::

Kot uporabnik, moraš v xp namestiti geslo, potem bo delalo.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

staher ::

L.P.
Sem vse na novo nasnel in sedaj deluje dobro, tako da bo za 5 let mir, :)).

staher

staher ::

A ostaja še en problem z drugo mašino in nemškimi xp-ji, ki mi vsak čas težijio, da niso licenčni in se zaklenejo kot kaže gornja slika. Te xp-je še moram nekako regisrirati pol pa bo mir upam.

staher ::

L.P.
Vse sem porihtal in tudi uspel sem jih registrirati.
Imam pa še en problem ko se WIN XP postavijo mo javi tole: RUNDLL Fehler beim laden von cm1 06.cpl


Kako še to popraviti???

hvala
staher

Tomay ::

Verjetno gre za eno od komponent nadzorne plošče. Poglej če sploh je ta datoteka na disku.

Opiši še kako si rešil z aktivacijo, če bomo imeli tudi drugi podobne težave.
Voodoo 4Ever

staher ::

Tomay, delal sem po postopku!



Še zmiraj nimam rešitve za ta cn106.cpl na disku je ni!

Hayabusa ::

Opiši še kako si rešil z aktivacijo, če bomo imeli tudi drugi podobne težave.

Ostali pirati imajo corporate verzijo polken ali so wpa težave rešili s patchem.

staher ::

Kaj in kako naj odpravim to opozorilo za začetku RUNDLL Fehler beim laden von cm1 06.cpl ?

Hayabusa ::

Na 2 načina: odpraviš posledico ali vzrok.

Riff ::

na novo naloži win xp sp3 pa izklući vse posodobitve če nimaš original win xp

imagodei ::

Če OP nima original Polken, je tema zrela za zaklep.
- Hoc est qui sumus -

Cold1 ::

staher je izjavil:

Kaj in kako naj odpravim to opozorilo za začetku RUNDLL Fehler beim laden von cm1 06.cpl ?


Ali se gre za napako v delovanju? Ali karkoli ne deluje? Ali je zgolj prikazano okence z napako?

Če pustimo ob strani katastrofo, ki jo imaš očitno nameščeno je rešitev preprosta: iz zagonske procedure umakni postavko ki Rundll-ju naloži zagon komponente "06.cpl" (mimogrede, tole do neba zaudarja po kakem malware-u).

Programček ki ti bo v pomoč je Autoruns:
http://technet.microsoft.com/en-us/sysi...
Autoruns je orodje v katerem pogledaš kaj vse se zaganja skupaj z Okni, glej predvsem zavihek "Logon".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

staher ::

L.P.
Da smo si na jasnem:
windowse xp mi je uspelo registrirati in so licenčni, zato sem vložil kr nekaj truda. Problem, pa je, da na teh winsih deluje eden od željenih programov zato format odpade, bilokakšno prestavljanje na drug, nov sistem, pa se žal ni obneslo.
Sedaj mi use dela samo to opozorilo se mo pojavi na začetku in bi ga rad odpravil.

hvala
staher

Tomay ::

Preišči register za 06.cpl in izbriši vnos. (prej naredi kopijo veje, ki jo boš izbrisal)
Voodoo 4Ever

staher ::

Tomay
Bom poskusil preiskat register, pa da vidim, če bo kaj našel.

staher ::

Sem pobrisal vse iz registra, pa se še kr javlja, da ga ne najde!

staher ::

l.p.
Kaki pirati ste čudni do konca, ko se srečaš z problemi, jih hočeš rešiti in zato si pirat bravo!

[D]emon ::

Ce imas neoriginalne windowse vsekakor.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Lonsarg ::

@[D]emon, kaj pa če bi prebral celotno temo, preden delaš zaključke. Človek ima serijsko, pa zaradi pokvarjene inštalacije ne pride do registracijskega okna, kjer bi vtipkal serijsko, oziroma dobil kodo, ki bi jo povedal na MS Supportu, skupaj z njegovo originalno serijsko, ki jo ima.

Mislm halo, ni vsak neregistriran XP posledica piratstva.

OPjev serviser "nemec" je pač uporabil neoriginalni ISO, kar niti slučajno ni ilegalno ali piratsko, v kolikor nato registriraš Windows z original serijsko. Ta ISO ima napako in jaz svetujem, da se naloži sistem še enkrat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony tv in podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
8835 (729) staher
»

Linksys wrt160nl

Oddelek: Omrežja in internet
111271 (795) Hayabusa
»

Windovs 7 in disketnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
322495 (1595) staher
»

philips 39pfl 5022/12

Oddelek: Zvok in slika
6546 (474) staher
»

Mreža med win 98in win7

Oddelek: Omrežja in internet
303163 (2408) Duhec

Več podobnih tem