» »

Google Apps ali Microsoft Office 365? Berkeley pravi Google

Google Apps ali Microsoft Office 365? Berkeley pravi Google

Wired News - Google in Microsoft ponujata vsak svojo paleto programskih rešitev za elektronsko pošto, koledar, adresar in druge dele elektronskih pisarn. Google Apps je bil na voljo prej, a je Microsoft s svojim Officeom 365 postal več kot dostojna konkurenca. Oba si prizadevata, da bi se za njun izdelek odločimo čim več podjetij in organizacij; še zlasti pomemben je visokošolski segment. Na Univerzi Berkeley so se znašli pred dilemo, kateri izdelek izbrati, saj so se odločili za migracijo z obstoječega sistema CalMail in CalAgenda, ki ni bil dovolj zanesljiv.

Odločili so se za Googlovo rešitev, a za nas je v izobraževalnem duhu od končne izbire pomembnejša pot. Na Berkeleyju so temeljito preverili lastnosti obeh ponujenih paketov in se odločili, da Googlov bolje izpolnjuje njihove zahteve in pričakovanja, ter vse skupaj javno in pregledno predstavili v preglednici. Kot pravijo, so se zato odločili, ker so kot proračunski porabnik (Berkeley je javna univerza) zavezani k transparentni porabi denarja.

Ocenjevanje so razdelili v štiri skupine, ki je imela vsaka še svoje podskupine. Ponekod je bil boljši Google, denimo pri hitrosti migracije (rok je 6-10 tednov), tehnični podpori, integraciji z obstoječo infrastrukturo, omejitvi odgovornosti ali seznanjenosti uporabnikov s storitvami, drugod je prepričljivo zmagal Microsoft, denimo pri uporabnosti koledarja, varovanju podatkov, lokaciji podatkov itd. Na koncu so se odločili za Google.

Pri tem so poudarili, da odločitev nikakor ni bila enostavna, še manj pa dokončna. Gre za stvari, kjer je potrebno nenehno spremljanje konkurence, razvoja novih storitev in napredka, saj se lahko situacija hitro obrne. Microsoft se je na odločitev uradno odzval stoično, saj so povedali, da še vedno sodelujejo z Berkeleyjem in jim licencirajo programsko opremo. Neuradno pa je vodja informatike na Berkeleyju Shelton Waggener povedal, da jih je Microsoft kontaktiral in zahteval določene popravke v objavljeni tabeli rezultatov.

Waggener je še povedal, da so mnoge univerze in druge organizacije izrazile hvaležnost za delo, ki ga je opravil Berkeley. Temeljita primerjava bo namreč koristila še komu, ki je v dilemi, za katero rešitev se odločiti. Ob tem velja poudariti, da ni ene boljše rešitve, ampak je potrebno vsakokrat pogledati, kaj je za posamezno organizacijo smiselneje. Na Berkeleyju je bil to pač Google Apps.

18 komentarjev

Good Guy ::

Se je Microsoft premal skeširov ;)

r0ker ::

Tudi je potrebno poudarit, da je MS v prednosti v večini točk tega njihovega seznama, ima bolje izpeljane "resne" zahteve.
V tem primeru so pač ugotovili, da google večina že uporablja (ali kaj podobnega) in bo za to potrebno manj dela z prestavljanjem drugih.
Iz napisanega v seznamu bi lahko komot prišli do drugega zaključka.

Ali se ve kaj je MS zahteval da popravijo in ali so že popravili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Phantomeye ::

in katere so te resne zahteve?

ales85 ::

Tudi sam sem opazil, da ima MS v seznamu mnogo prednosti napram Google. Predvsem v "resnih zadevah" kar nekako preseneča končno odločitev.

Mr.B ::

Toda pod Priority 1, tam zmaguje google. To je pač nekaj kar v Sloveniji ni pomemben faktor ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

destroyer2k ::

Verjetno microsoft tudi ni dobil pogodbo, ko se je sedaj izvedlo, da je dal privatne podatke ameriskim agencijam (ceprav google je tudi 100% ze dal).

darkolord ::

Good Guy je izjavil:

Se je Microsoft premal skeširov ;)

Se je Google več skeširov ;)

crobat ::

:D - a se meni samo zdi ali res dobivamo novo populacijo ala "apple i-fans" samo da so zdaj google fani xD. Google google google google

Mr.B ::

Kot da kak TELEKOM, ala Simobil ala Slovenski Hosterji tega niso oziroma nebi naredili 8-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Looooooka ::

Berkeley ma tok opensource projektov, da se cudim, da sploh majo Microsoftove izdelke.

r0ker ::

Zato ker -kar se marsikdo ne zaveda- odprta koda ni boljša per se.
MS zraven programske rešitve ponuja še vso ozadje, ki rešitvi pripada, recimo varnost, dostopnost, ipd. "resne" zahteve

Mr.B ::

r0ker če nisi opazil je prioriteta tisto kar da glavni ? zakaj je izbran google. Sicer ne smeš to povezovati s slovenskimi univerzami, tam bi rad vsak za svojo rit poskrbel, kaj da bi....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blisk ::

destroyer2k je izjavil:

Verjetno microsoft tudi ni dobil pogodbo, ko se je sedaj izvedlo, da je dal privatne podatke ameriskim agencijam (ceprav google je tudi 100% ze dal).


Microsoft precej izsiljuje s pogodbami in zahteva nenormalno visoke zneske, zato so se verjetno odločili za google.

Me pa zanima katere so te resne prednosti od Microsofta, meni nobena ni ne vem kako resna!

darkolord ::

Sodeč po tej tabeli so se za Google odločili, ker je bližje njihovemu trenutnemu "znanju" in obstoječi infrastrukturi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

para! ::

Me pa zanima katere so te resne prednosti od Microsofta, meni nobena ni ne vem kako resna!

Glede na tvoja vprašanja pod "pomoč in nasveti", tudi tvoje znanje o računalništvu ni niti najmanj resno, tako da bi se vzdržal glede resnosti MSjevih prednosti :)

lp
Death before dishonor!

MAGGOTs! ::

Microsoft ne bo nikdar pocenil svoje storitev :8)
Play TF2 until death! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAGGOTs! ()

Looooooka ::

Blisk je izjavil:

destroyer2k je izjavil:

Verjetno microsoft tudi ni dobil pogodbo, ko se je sedaj izvedlo, da je dal privatne podatke ameriskim agencijam (ceprav google je tudi 100% ze dal).


Microsoft precej izsiljuje s pogodbami in zahteva nenormalno visoke zneske, zato so se verjetno odločili za google.

Me pa zanima katere so te resne prednosti od Microsofta, meni nobena ni ne vem kako resna!

Kaj tocno je pa ta resna prednost Googla?
Sicer ne uporabljam ne enga ne druzga...ampak ko sem nazadnje gledal googlove zadeve za razpredelnice mail in ostale bedarije je vsaj meni njihov vmesnik dales za microsoftovim.
Vem, da so se nekaj hvalili, da so povozili Microsoft v naslednji verziji ampak...resno dvomim.

MrStein ::

Looooooka je izjavil:

Berkeley ma tok opensource projektov, da se cudim, da sploh majo Microsoftove izdelke.

Izbirajo glede na lastnosti, namesto na podlagi "religije" ?
Kak si drznejo... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Berkeley bo onemogočil dostop do 20.000 videoposnetkov predavanj

Oddelek: Novice / Ostale najave
4111741 (8830) Mehmed
»

Najtanjši tranzistor meri 1 nm

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
64490 (2652) David1994
»

GIMP praznuje 20 let

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3812590 (9293) Truga
»

Google Apps ali Microsoft Office 365? Berkeley pravi Google

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
187334 (4584) MrStein
»

Nova vrsta litij-ionskih baterij z Berkeleya (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5016626 (13653) Lion29

Več podobnih tem