» »

Siol TV na novem računalniku

Siol TV na novem računalniku

J.McLane ::

Na starem računalniku sem imel dve mrežni kartici eno za TV drugo za internet, vse skupaj mi je lepo delovalo v Media Portalu, VLC ali Multicast TV. Sedaj sem kupil nov računalnik vse isto naložil (Win 7 x64) nastavil fiksen IP za mrežno za TV (isti IP kot v starem PC-ju), pa mi zadeva ne deluje.

OK si rečem v VLC-ju bi ziher moglo delat izklopim kabel za internet, povežem samo kabel za TV, v VLC-ju nastavim vse potrebno (IP kartice, UDP port), in nič, onemogočim firewall in nič, onemogočim antivirus (avast) in nič, nastavim avtomatsko dodeljevanje IP-ja, priklopim v drugo mrežno kartico. Nič ne pomaga v statusu mrežne se vidi da je recived packets = 0.

Vzamem prenosnik vklopim UTP od TV zalavfam VLC zadeva deluje iz prve.

Kaj za boga bi lahko še onemogočalo promet po UDP, oz. so kakšni namenski programi, da ugotovim kje se zatakne, je Siol začel filtrirati nove MAC adresse?
  • spremenil: J.McLane ()

roCkY ::

Z Multicastom tudi ne gre?, mrežna DHCP

Multicast je daleč najbolj trotlziher za sliko dobit. Pol pa naprej iskat zakaj ostalo ne špila vkolkor Multicast ne ustreza.
Pred par meseci sem nazadnje na novem PC le zagnal Multicast z ustrezno PL, WIN firewall je vprašal za dostop... in špila. OS isti kot tvoj.

J.McLane ::

Sem poizkusil z MulticastTV - staro verzijo, dopolnil kanal SLO1 na 232.4.1.1:5002 in še vedno nič, sem pa opazil v statusni vrstici MulticastTV da mi izpisuje pasovno širino 2,6 Mb/s - 2,7 Mb/s, ampak slike ni in tudi v statusu mrežne je recived še zmeraj 0.

roCkY ::

Windows ne kaže prometa prek kartice v uporabi za IPTV.

Zakaj? Pojma nimam. Naj kdo pove, ker me zanima zakaj je tako.

Stream si očitno dobil!

Mislim, da je zadeva v nastavitvah za prikaz slike. Probaj direct3D namesto directX in spreminjaj razpletanje in ostalo kar je tam okoli. Imaš kako vgrajeno grafično? Gonilniki so OK?

J.McLane ::

Sem še malo testiral in mi ni uspelo prikazati slike. Imam Core i3 procesor z intelovo grafiko, driverji kot pridejo z windows update (21.10.2011), v device managerju ni klicajev ali kakšnih napak.

Če stream pride skozi mrežno, bi moralo snemanje delati, ampak ne deluje, pravtako v VLC-ju ne deluje pretok v file.

Kaj bi lahko šlo še vmes narobej? je mogoče stream naložiti v graphedit ali kaj podobnega, da bi analiziral?

J.McLane ::

Edina konfiguracija ki deluje je da obe mrežni kartici združim (bridge) skupaj, potem v VLC deluje. Ampak tako pač ne morem imeti skonfigurirano zaradi varnosti. Poizkusil sem še z menjavo mrežnih (SiolTV/Internet), disablanjem Internetne mrežne kartice in ne deluje nič.

Probam lahko edino še fizično odstraniti dodatno mrežno iz PC-ja in poizkusiti samo IPTV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214958 (4900) DennisDee
»

SiOL TV na PC - Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5224400 (8559) slitkx
»

SiOL IP TV, dve mrežni kartici in težave v WIN8.

Oddelek: Omrežja in internet
91977 (1866) akulp
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105303 (21670) jurre
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122494 (46694) Looooooka

Več podobnih tem