» »

težava Disk! :(

težava Disk! :(

skyper_mb ::

Pozdrav!

Moj disk je precej poln in ga bo treba formatirati. Ker pa to še nisem delal... Prosim za pomoč. Na njem je recovery drugega pa nič. Gre pa za malomarnost nekoga ki se nato spozna,ampak je izgleda tako len*** :( Zakaj je mapa recovery? Ker pise da nesmem brisat podatkov in niti nimam pogleda v njih oz. kaj je tam gor

hojnikb ::

Daš install cd/dvd od Windows in formatiraš iz tam..
#brezpodpisa

skyper_mb ::

CD-ja ni! Ce kupis prenosnik z win7 vis. je naložen in moreš narediti neko kopijo, ali celo ne. Nevem zakaj?

Marilyn ::

EASEUS Partition Master z tem programom lahko delaš vse mogoče, tako kot tudi formatiranje.

Blinder ::

maš poln disk in bi rad formatiral. tolko si se trudu za ga napolnit, zdaj pa bi vse to brisal?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

skyper_mb ::

Za tisto kaj sem se "trudil" je disk c: ki pa je tudi že bolj bogi, Disk D: pa nagaja z nekakšnim recovery-jem? OOOH, kje je stari XP, ko ga rabiš :)

Oktan ::

Pozdravljeni,
včeraj sem kupil Seagate 1TB 3,5" SATA 6GB/s 64MB 7200 SV35 (ST1000VX000), že nakopiral par stvari gor, (20-30 GB) in dela vse ok. Danes pridem domov, dela vse ok, popoldne pa začnem kopirati nekaj z zunanjega diska, in mi kopira zelo počasi (nekaj 100 kbp/s), prekinem kopiranje, na kar še zmrzne cel explorer in sem prisiljen resetirati računalnik (pač v win, ne z gumbom), in na poti v shuting down dobim še BSOD Ok se zadeva resetira, vendar mi ne zazna več diska (v biosih in win) (mimogrede to ni boot disk). Ugasnem zadevo in izklopim/vklopim oba kabla iz diska, zaženem in mi zazna disk v biosih, v winsih pa ne. Ponovim zadevo (kabli), ko kar naenkrat dela vse vredu kot da ni bilo nič. Sedaj tudi kopira vredu. PS: DISK SE JE VEDNO TUDI VRTEL!

Kar me zanima je:
1. Ali je lahko kaj narobe z kabli (napajalni ima zraven že en disk ali je lahko premalo štroma?) (podatkovni kabel sem dobil od prodajalca gratis, vendar zgleda malce rabljen)
2. Ali je najbolje disk čimprej vrniti? (berem da imajo seagate diski ogromno težav, čeprav novejši vedno manj)
3. Ali je lahko problem v tem ker je disk narejen primarno za 24/7 jaz pa ga uporabljam 10/7 in sem v zadnjem dnevu parkrat resetiral računalnik? (če prav ne verjamem da bi bilo to v tako kratkem času)

PS: Ko sem disk včeraj prvič namestil sem imel težave z formatiranjem (failed formatting) po resetiranju računalnika pa je formatiranje uspelo.

Lep pozdrav, Oktan

DeeCoy ::

Lahko, da so bili krivi kakšni driverji, če se to ne ponovi več ni razloga za paniko.

hojnikb ::

menjaj kabel in poglej smart podatke z crystaldiskinfo. Če je veliko napak na disku, ga zamenjaj..
#brezpodpisa

Oktan ::

hvala vama za odgovor, bi me moralo skrbeti za zunanjega?

hojnikb ::

da. stvar ne sme met bad sectorjov, sploh če je nova.
#brezpodpisa

Oktan ::

saj nov je samo disk na levi sliki. Ali je 100 default ali ima res že toliko slabih sektorjev? kaj potem ga nesem nazaj in jim pokažem tole?

hojnikb ::

si ziher da maš seagatea v ohišju ?
ker sodeč iz cdi je wd tisti, ki je v ohišju (in crkuje)
#brezpodpisa

Oktan ::

Ja absolutno saj sem ga včeraj kupil, pa saj lahko vidiš po št. ur delovanja. WD je pa zunanji star že kakšne 2-3 leta. A potem je novi seagate vredu?

hojnikb ::

da
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311479 (9378) Machete
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475518 (3094) Bevcan
»

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411995 (9113) BlackAdder
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20515021 (7394) pirlo
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497466 (6300) Lyon

Več podobnih tem