» »

Zunanji HDD v Hoferju

Zunanji HDD v Hoferju

1 2 3
4
5

CleanPower ::

kixs ::

Najboljse je izmerit z ATTO bench:



Download

lp

Dr_M ::

Enga mi je fotr uzel, ampak zdele nimam casa merit, ker grem v sluzbo, svojega bom pa verjetno jutri sprobal (mogoce ze danes, ampak pridem sele ob 23h domov).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r...


Ce ze, potem tega:

Quickport Pro




Za razmislit...

kmetek ::

zanimiva zadeva, hehe...sploh ne rabiš ohišja potem hehe....1tb disk za 80€ pa tole pa zraven wd hdtv :P



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Okapi ::

CleanPower, hvala za info - že naročam:P

O.

kmetek ::

36.2gb v 8 minutah, je to dobro? Meni se zdi, da je OK.

Nekje 4,5GB na minuto, kok je to cca 70-75MB/s ?

opeter ::

Tole sem jaz iskal ze 1 leto nazaj. Pri nas tega se en lep cas ne bo.
Ni pa pretirano draga zadeva. V tujini se dobi po 40-50€.


Pred časom se je takšen zunanji docking station prodajal v Conradu za okoli 30 €.

Sicer pa, tega je cel kup: nemški eBay.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OK.d ::

Tole pa res izgleda impresivno :)


to imajo v conradu
LPOK.d

opeter ::

to imajo v conradu


Tako je, sem vedel, da sem nekje pri Conradu videl. Conrad.si katalog.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Samo pri AGT-ju imajo enega, ki je cenejši (samo USB, kot ta od Conrada), in enega, ki je par evrov dražji in precej boljši (USB, eSATA, čitalnik kartic).

O.

trnvpeti ::

kateri ima esata

Okapi ::

Pesimist ::

To ni res da v dobeni kurcevi trgovini ne najdem adapter Esata ploscico pa kurcevega 1.8m kabla. Da bom ja mogo za postnino vec dat kot je vse skup vredno.

JayKay ::

Dr_M ::

Moj racunalnik pa zgleda ne mara, da se med delovanjem kej priklaplja na esata. Sem bsod dobil, se predno sem disk prizgal. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

wade ::

Probaj AHCI eneblat v biosu ce nimas. In ce se se vedno ne pokaze daj scan hardware.



Sem dal zdej AHCI namesto IDE v biosu (si to mislil?), pa ne zazna nič. Sem dal tud za scan for hardware changes na disk drives, pa ni nič novga najdu, tud pod disk managment ni nč.

Še kakšna ideja, kako mi bo zaznalo disk, če ga priklopim prek esata kadarkoli?

Dr_M ::

Evo, na hitro en test :)

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kmetek ::

prase dr_m : boljše maš, ker controller imaš? morda je to hehe....

Dr_M ::

AMD chipset, SB700.
Samo mi pa mal dela probleme stabilnost. Uceri mi je med HDtach testom bsod vrgl, pa cez noc sem dal kopirat 150GB in je samo 101GB skopiral, potem pa BSOD. Nevem kaj je to narobe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rytmonorm ::

mene pa nekaj zanima glede tega Hoferjevega zunanjega trdega diska. Včeraj sem si ga kupla, ga priklopla in mi ga računalnik ni zaznal, no, sprva mi ga je in sem mogla računalnik resetirat, pol pa ga ni več zaznal. Embalaža, ko sem ga prinesla domov, je bila že odprta (folija od kablov raztrgana, folija od diska odtrgana s prstnimi odtisi), tako da sem ga nesla nazaj in zahtevala, da mi dajo neodprtega. Ker so imeli same take, ki so imeli folije pretrgane, so mi vrnili denar. Prodajalec je rekel, da bi moral biti noter tudi CD, pa ga ni blo.
Kaj pravite, zakaj mi ga računalnik ni zaznal? Se ne spoznam na te zadeve. Naj grem v drug Hofer iskat novega ali si kupim kakega WD?
Rabim ga samo zato, da si gor dam miljon slik in druge dokumente (kr veliko), ne bo skozi vklopljen.

hvala

rytmonorm ::

__Devil__ ::

dober je

TOP ::

jelen slo če so bile folje raztrgane,pomeni,da so jih prinesli nazaj,ker ga tud drugim ni zaznalo verjetno.Jaz takih stvari nikoli ne kupujem v Hoferju,čeprav mam tle dva prijatelja,ki sta ga kupila pred enim letom in jim še lepo delujeta.Če misliš gor stavit kake pomembne stvari si ustvari še kakšno kopijo,ker prej ti bo crknu prenosni disk kot pa tisti v PC.Take izkušnje mam jaz.

Steinkauz ::

Ne ni, nima esata. USB sux

kmetek ::

ja sej za 110€ si narediš sam 1TB zunanji disk + ohišje z E-SATA.

opeter ::

kaj pravite na tegale:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


OpozorilO: ima samo USB priklop.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Moj racunalnik pa zgleda ne mara, da se med delovanjem kej priklaplja na esata.

Vzrok so lahko driverji. Tule nekaj piše o tem.
http://www.xtremesystems.org/forums/arc...

O.

Cveto ::

Ve morda kdo če imajo še kje kakšnega 1,5GB Hofer (tevion?) disk?

energetik ::

Teh diskov je zmanjkalo že prvi dan...

Alamar ::

Misli si. Še par dni nazaj sem ga videl na Celovški in tudi na Brdu.

kixs ::

Ja, meni se tudi zdi, da se morajo kje bit.

fosil ::

V hoferju so včasih mal čudni. Kakšne stvari skrivajo pod pultom na blagajni in jih moraš prav posebej vprašat če imajo ali ne.
Ob tem da ni nikjer v trgovini objavljeno, da to sploh prodajajo.
Tako je!

Tomson ::

Res je. Sam sem šel iskat tale Tevion HDD, drugi dan v Hoferja na Viču. Pregledal sem celo trgovino, trgovca seveda nikjer nobenega. Grem iz trgovine in na blagajni vseeno vprašam, če je diskov že včeraj zmanjkalo, pa pravi, ne, ne, tukaj na blagajni se dobijo. Mislim, super...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kixs ::

Drzi. Tudi sam sem gledal blesavo prvi dan prodaje ob 8:30 kje je ta disk... po nekaj minutah se koncno prikazen en prodajalec in ga vprasam... pravi, na blagajni imajo 8-O

Dr_M ::

majo cisto dober razlog za to. folk tm cist use razfuka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fosil ::

Sej zato pa imajo tisto vitrinco za tehnično robo tam na sred. Lahko bi dal enega noter pa ceno zraven, pa recimo napis, da se dobi na blagajni. Toliko da se ve da je še na zalogi, ne pa da se grejo neke skrivalnice.
Tako je!

Dr_M ::

Ja to je res, lahko bi vsaj napisali nekam.
Je pa tudi res, da tisti, ki bo hotel ta disk, ga bo dobil in sigurno so ponekod hitro posli. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

atomc ::

Ciao, v Izoli imajo še dva.

kixs ::

Bom pocakal na naslednjo rundo, ko bo kapaciteta 2TB ;) Seveda bo za pocakat vsaj ene pol leta.

Cveto ::

No, jaz sem ga dobil danes, v Hoferju na poljanski (al katera ulica je že tam za poljansko?). Zaenkrat sem zelo zadovoljen, sploh z esata priklopom. Dela lepo in hitro. Pa še tiste nadležne lučke ni, ki je bila na 1TB modelu.

Hišni diskovni prostor se je s tem povečal na 6,5Tb (2x640raid0 sistem, 640podatki, 250torrent, 160instalacije, 320backup 200sistem drugi pc, 160torrent drugi pc, 2x1TB+1,5TB na NMT-ju) :D Le kam gre ta svet, da kurimo take velikosti diskov...:O

Steinkauz ::

Ja ne vem kaj ti delaš, sam men je 640gb vrh glave z loads of warez... :))

LuGi ::

Arhivira za hm naslednike? Bedarija..pogledas pobrises adijo..k da si kdaj kaksen film 2x pogledal.

Dusan_HD ::

Hja... eni downloadajo sedaj full hd ripe, da jih bodo lahko za 4 leta, ko otroci zrastejo lahko gledali! Jaz bi tedaj raje sveže filme gledal, kot pa 4 leta stare :))
raY_

kmetek ::

Arhivira za hm naslednike? Bedarija..pogledas pobrises adijo..k da si kdaj kaksen film 2x pogledal.


ravno gledam ALIENS HD 8GB pomoje v 10 :P

TOP 250 IMDB MUST HAVE HD :=) ;((

LuGi ::

Fanatiki.. jst to veselo zbrisem in nic ne arhviram :D

Edin mp3 filete kompilacije in livesete..single sem zacel tudi brisat..ker jih ne poslusam vec kot enkrat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Cveto ::

Mah, to ima moja vse nadaljevanke gor, in ji potem to špila cele dneve, ko gleda itd... Folmov je morda za 1TB, kar pa ni tako dosti.

Smo se pa v hiši že pred časom rešili vseh CD,DVD in podobnih ploščkov (razen nekaj DVD filmov). Ker tako se usedeš pred tv, poženeš NMT, pobrskaš med filmi ali nafdaljvenkami in to pogledaš. Kakor imaš pa to enkrat nekje v predalu, fsciklu, mapi itd, pa ne veš več kje je kaj ne kaj bi ti pasalo gledat.

Belcebub ::

Zanimivo:
avstrijski hofer
slovenski hofer


Ve kdo, če velja garancija za izdelek, kupljen v Avstriji tudi pri nas?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Okapi ::

Glede na to, da so imeli 1,5 TB diske pred slabima dvema mesecema pri nas po 120 €, so mogoče ugotovili, da se prodajajo kot vroče žemljice in hočejo malo dodatno zaslužit:P

O.

kmetek ::

zakaj pa ne....čeprav je oderuško pri nas 149€ z 600€ plače, gor pa 119€ z cca 1500€+ plače.......
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162240 (77673) Alamar
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514276 (11507) Dromar
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533905 (14055) xyxyxyxy
»

ChiliGREEN zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
173701 (3111) Lion29
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619924 (14124) MISKO_GR

Več podobnih tem