» »

Zunanji HDD v Hoferju

Zunanji HDD v Hoferju

1 2
3
4 5

opeter ::

A nisi pomislil, da "Win Boot" uporablja Quick format?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

White&Nerdy ::

Seveda sem, ampak vseeno mislim, da četudi je quick, boljše opravi format v okolju kjer ni nobenih delujočih programov razen samega Win inštalatorja, kot pa večinoma full format v Winsih.

kmetek ::

wow ga že imate vidim. hehe

ima kdo telefonsko od kranjskega hoferja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kixs ::

Seveda sem, ampak vseeno mislim, da četudi je quick, boljše opravi format v okolju kjer ni nobenih delujočih programov razen samega Win inštalatorja, kot pa večinoma full format v Winsih.


Dej ne mi s takimi, nooooo!

OmegaBlue ::

wow ga že imate vidim. hehe

ima kdo telefonsko od kranjskega hoferja?


Eden je še, enega sem vzel jaz drugega en model.. po tem ko se je en ata s češnjami skidal (3 ure računal kolko je 2x 1,60€).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

OmegaBlue ::

Prva kritika, krajšega power kabla zgleda niso našli.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kixs ::

Prva kritika, krajšega power kabla zgleda niso našli.


Drzi. Trenutno ga imam v sluzbi na mizi pred sabo. Nimam vec prostega el. prikljucka pri racunalniku. Potem pa je se USB kabel ravno tako precej kratek.

Doma pa ne bo panike.

lp

kmetek ::

eh torej jih v kranju ni več, super.

wade ::

Prva kritika, krajšega power kabla zgleda niso našli.


To, pa un podstavek je švoh in se ne drži, če ga recimo dvigneš. Ostalo pa zaenkrat nimam kej rečt, je lep, tih, se ne greje.
Če pogledam na pixmanio je cena v funtih enaka naši v evrih, s tem da mamo še ohišje z esata priključkom in 3 leta garancije.

Definitivno dober nakup, zdej crkne pa lohk kadarkol, kot vsa tehnologija...

TOP ::

Ja v Ilirski Bistrici jih majo še lih prej sem bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Dr_M ::

Jest sm 2 uzel. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

prase dr_m.

Dr_M ::

V LJ imajo sigurno se kasnega. :)
Kupil sem pa v Hoferju na Toplarniski (Kajuhova cesta).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JayKay ::

grem v naš ALDI gledat če majo kaki deal. če nimaj odiskov pa bom vzel BD filme po 9 funtov :(

hamurabi ::

Kupil disk v Hoferju, sedaj malo čistim notranji diske v računalniku. Disk priklopil preko e-sata in sprva je letelo ko strela cca 40000 kbyt/s, potem pa mi je hitrost kar naenkrat brez razloga padla na 3000 kbyt/s. Disk sem formatiral v ntfs datotečni sistem. Kako naj dosežem optimalen prenos podatkov. Datoteke ki jih presnemavam so velika 4 giga in več.

Pesimist ::

Jaz ga tudi mam. Preko USB kopiram trenutno. nekje okol 24MB gre.

Kaj si najbolse za SATA nabavit in kje. Kabli so prekratki tak da bi verjetno rabo zunanjo sata ploscico pa 1.8M kabel I guess. Kje majo to vse?

Wade: nevem kaj mas ti to neko cudo z particijo. Jaz mam samo eno 1.34TB in NERO je kopiran v folderu enostavno. Tak da ma definitivno samo eno particijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tomson ::

Glede particije je pri meni enako. Ena particija in Nero direktorij. Prosto 1.36TB.

Trenutno kopiram preko eSata, npr. fajl dolg 7GB, povprečna hitrost okoli 50.000kbyt/s ...


Zaenkrat zadovoljen. Upam pa, da so to zanesljivi diski, da ne bodo šli vsi podatki in backupi rakom žvižgat!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

Dejstvo je, da ne smeš imeti na disku pomembnih podatkov, ki niso shranjeni tudi kje drugje.

O.

kixs ::

Zaenkrat zadovoljen. Upam pa, da so to zanesljivi diski, da ne bodo šli vsi podatki in backupi rakom žvižgat!


Ne rece se BACKUP kar tako. Backup je pac druga kopija, rezerva. Ce ti gre Backup v K...., imas po vsej verjetnosti se original nekje na prvotnem disku. Verjetnost, da bi ti sel tako original, kot backup, pa je izredno mala (se pa tudi zgodi).

lp

Pesimist ::

jaz mam take backupe ko so tudi na internetu :P.

Kaj se mora disk izklaplat odzadaj? Prejsnega ko sem mel sem ga izklaplal takoj ko sem kaj posnel gor.

wade ::

Ja, disk mora bit formatiran že ko ga dobiš. Tako je vedno pri zunanjih diskih in tudi v navodilih tako piše. Jst tega nisem dobil, zgleda so pozabili al kaj. Sem pač sam to naredu, samo sprva se mi je zdelo zelo čudno, sploh ker sem bil že tko al tko skeptičen glede na to kje sem disk kupil.

Zdej dela normalno, povezanga mam prek esata, na začetku mi je pokazalo prenos 53MB, samo je potem takoj padlo na nekaj čez 40MB. Pol sem pa še ene manjše datoteke (slike) gor dajal in je padlo na 20.

Zanima me še to, če kej vpliva na življesko dobo, če maš skos prižganga, al pa če ga sklapljaš? (vem da je veliko spremenljivk tuki prisotnih, samo zanima me, če prišparaš še kaj drugega če ga ugašaš, poleg elektrike?)

Okapi ::

Zanima me še to, če kej vpliva na življesko dobo, če maš skos prižganga, al pa če ga sklapljaš?

Odvisno, kako ga uporabljaš. Če ga več dni ne uporabljaš, ga je vsekakor bolje izklopit, če ga večkrat na dan vklapljaš in izklapljaš, pa mu to sigurno ne koristi.

O.

kixs ::

Ce mas skoz vklopljenega, je potem tako kot vsak drugi disk v racunalniku, ce nimas vklopljenega Power Saving-a. Svojega bom imel verjetno skoz vklopljenega, pa uporabljam tudi Power Save, tako se bo disk ob neuporabi sam izklopil.

kmetek ::

hehe usralo, imeli so še, vzel 1...

kaj potem ni razlike med USB in E-SATA?

kako naštimaš power saving? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kixs ::

Seveda je!

Prva je pri prenosu, druga pa eSATA ne obremenjuje racunalnika za prenos podatkov.

Power saving: gres v Control Panel - Power Settings in tam nastavis kar te zanima. Sam imam narejeni dve bliznjici na desktopu in jih po potrebi kliknem. Lahko si naredis tudi svoj profil.

Primer ene ikonce za "Sleep", ko nastavi vse na MAX varcevanje ("Sleep" je moj profil):

%windir%\system32\powercfg.exe /setactive sleep


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

JayKay ::

je kdo meril z hdtach prek e-sata?

wade ::

Še to me zanima, a če hočeš met esata, moraš vedno met z zagonom prižgannga, al lahko tud vmes ga priklopiš? Ker prej sem ga bootal z prižganim diskom, potem sem ga pa ugasnil, zdej sem ga pa spet prižgal in ga ne zazna.
Torej bom mogu vedno bootat, če bom hotu prek esata, al je tud varianta da ni treba in če je, kako?

Pesimist ::

Probaj AHCI eneblat v biosu ce nimas. In ce se se vedno ne pokaze daj scan hardware.

Drugace pa meni skrta ko kopiram gor. Vsake tolko cajt tak nezno zaskrta. Upam da nebo crknilo ko bom koncal vse kopirat gor preko USB. :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

CleanPower ::

kako pa dobi elektriko disk če je povezan preko esata oz. usb? je treba v obeh primerih power cable ali ne?

kixs ::

Jap.

CleanPower ::

a power cable povežeš na pc al kam?

energetik ::

V vtičnico. Zato če rabiš prenosljivost je bolje vzeti WD MyPassport. Tele velike kište so bolj OK za rabo na istem mestu kot domači backup itd.

kixs ::

Ne. Imas zunanji napajalec. Kot npr. mobiteli, notebooki...

Dr_M ::

Tale tevion je edn najmanjsih 3.5" zunanjih diskov, kar sm jih kdaj videl. Je precej manjsi, kot WD Mybook.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMax ::

Res je, pa še napajalnik je majhen in priročen, v primerjavi z bolj običajnimi kalancami.

Ampak, nekateri so še vedno mnenja, da je MyBook nek state-of-the-art dizajna in si lažejo kako je izgled pomembnejši od praktičnosti...
Ja, za doma na polici gledat in nikoli nikamor prenašat :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

energetik ::

Sej načeloma je za to namenjen, za doma na polici. Za prenašat je MyPassport brez napajalca.
Jaz sem MyBook nabavil, ker je bil pri Mimovrste zelo ugoden in ker so takrat v Hoferju ravno razgrabili 1TB Teviona...

JayKay ::

se posipam s pepelom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Dr_M ::

Potem je zunanji disk popolnoma brez veze, ce ga imas doma na polici.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pesimist ::

Ne ni. Jaz ga bom mel vecinoma na polici. Lahko ga pa tudi nesem do laptopa ali pa HD playera.
Samo da ga nafilam, potem ga bom takaltak izklopo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

moj je kar tih, moram potrkat na les ;((

kmetek ::

je kdo meril z hdtach prek e-sata?


LONG READ TEST 21ms, 63,7MB/s

s čim merite hitrost prenosa podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Okapi ::

Potem je zunanji disk popolnoma brez veze, ce ga imas doma na polici.

Če ga ne potrebuješ, seveda. Problem je, ker v povprečnem računalniku nimaš prostora za veliko diskov, potrebe po diskovnem prostoru pa naraščajo:P
Poleg tega je zunanji disk lahko tudi stacionarna razširitev in backup za prenosnik. Je pa res, da je za arhiviranje podatkov bolje (ceneje) uporabiti kar navadne diske, ki jih gole priključiš na zunanji sata priključek (če ga imaš), ali pa jih menjaš v zunanjem ohišju. Še bolj priročni so pa sata/usb docking stations, ki pa jih pri nas še nisem zasledil.



O.

kixs ::

Tole pa res izgleda impresivno :)

Dr_M ::

Tole sem jaz iskal ze 1 leto nazaj. Pri nas tega se en lep cas ne bo.
Ni pa pretirano draga zadeva. V tujini se dobi po 40-50€.

Problem je, ker v povprečnem računalniku nimaš prostora za veliko diskov,


Razen, ce nimas kasnega izjemno majhnega ohisja, imas prostor za vsaj 4 3.5" diske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Skatla ma prostor za 8 diskov, vendar imam samo 4 SATA priklope, ki so logicno ze vsi zasedeni... pac stara s939 mama-plata :P

Dr_M ::

No ja, jaz sem kupil tega teviona samo zato, ker ima esata, ce bi imel samo usb, ga nebi. USB je prepocasen in predvsem nezanesljiv.
Drugac pa dodatni kontrolerji niso dragi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Recimo kak tak vmesnik. Ampak je samo USB.

http://www.so-doo.si/detail.php?mid=3&k...



To izgleda sicer bolj za servisne namene....

jan01 ::

30$ s poštnino http://www.dealextreme.com/details.dx/s..., torej kakšnih 25€ s ddvjem

kmetek ::

dr_m: kok maš prenos in kje/kako zmeriš? kak total commander,a ?

jan01 ::

@kixs97
Prek ebaya išči sata xbox, da najdeš pci kartico, ki ima 3xsata+ide pod 10$ s pošnino vred...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162188 (77621) Alamar
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514273 (11504) Dromar
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533899 (14049) xyxyxyxy
»

ChiliGREEN zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
173700 (3110) Lion29
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619919 (14119) MISKO_GR

Več podobnih tem