» »

Kateri 3D TV vecji od 55 col

Kateri 3D TV vecji od 55 col

potepuhec ::

Pozdravljeni! Iscem TV kot v naslovu oz bigger is better.... ciljam tja na 65 col, vecje so pa ze izven dosega.
Gledam izkljucno 1080 HD material, temu bi pa rad dodal se 3D izkusnjo. Po vseh testnih ogledih, ki sem jih naredil, sele res velik TV da tisti pravi 3D obcutek. Trenutno je na vrhu liste Panasoni TC-P55VT30 ali pa se raje TC-P65VT30, ce bo upravicil visjo ceno. V zivo jih se nisem videl ampak na papirju sta zelo mocna. Zanima me, ce ima ze kdo slucajno izkusnje z njima oz. kateri TV bi bil alternativa.
Pomembna mi je cim boljsa slika ter dobro prikazovanje Full HD 3D vsebin. Nimam pa preferenc niti do plazme niti do LCD ravno tako mi je vseeno ali so aktivni ali pasivni 3D - slika in izkusnja sta edino merilo. Zaradi par 10€ na leto za strom ne mislim izbrati npr LCD s slabso sliko. Budget je tja do 3500€.

Hvala za odgovore.

roCkY ::

S temle falil ne boš. No vsaj sam vem da nisem. 65" VT30 je v uporabi nekje od sredine poletja. Trenutno mislim da ima Panasonic spet 5 letno garancijo. Za kakšno ceno se trenutno prodaja in za kakšno eno ga prodajo pa ne vem.

Ekran je v uporabi kot PC (PS3) monitor. Tako da nimam prav nobenih izkušenj s prikazom kabelskega signala. Kaj dejansko naredi iz analogne ali digitalne slike iz tega vira. Gledam IPTV prek PC. Baker je pač baker in par kilometrov od centrale je limit.
Fotografije in posnetki iz domače kamere so fantastični. Berljivost PC desktopa odlična.
3D je problem virov a zadeva lepo špila. Ni nikakršnih deformacoij z ispuščanjem polslik in podobnim. Je pa zadevo najbolje gledat v skoraj popolni temi in iz ustrezne razdalje. Sam sem 2 m od ekrana. Za 3D se raje še malo naprej nagnem.

V TV vgrajene aplikacije so mi brezvezne. Kaj zna predvajat iz serverja niti probal nisem. Na mrežo sem ekran dal le zato, da posodobi SW. Miš in tipkovnica priklopljeni na PC sta pač bolj uporabni kot daljinec. Daljinec ima pa eno neumnost. Osvetljen je le del tipk.

Zvočniki so precej slabi in niso primerni za podporo odlični sliki. Glede na volumen pač dejstvo in enako pri vseh ploskih ekranih.

Če te kaj konkretno zanima vprašaj.

potepuhec ::

Hvala za odgovor. Tudi sam ne mislim kaj drugega poganjat kot BD, 1080p filme in 3D v isti resoluciji ali pa vsaj 720p no ja mogoce se PS3 obcasno.
Kako se kaj nosijo 3D ocala mislim na udobnost? A sliko imas skalibrirano ali out of the box. Bral sem namrec, da je slika sicer vredu ampak da TV da vse od sebe sele, ko je TV skalibriran in pri 3000+ € TVju se po moje splaca dati zraven se nekaj, da ga optimalno nastavis. Gledal ga bom pa nekje iz max 2,5m ceprav se bom za verjetno za kino efekt vsedel precej blizje tja na 1,5m verjetno.
Zvok me pa ne moti, ker gre ves zvok preko receiverja na "normalno" ozvocenje :).

roCkY ::

Očala so dokaj lahka čeprav nekateri pravijo da niso ?? Tehtajo mislim da 38g kar je povsem enako kot sončna, ki jih nosim. So pa nekoliko ozka za moj občutek - vertikalno. Je treba kar nekoliko pokonci glavo držat. Spodnji del je za moj občutek nekoliko preveč raven.
Za igranje je to OK. Ko se gleda film pa glede na to kako sem navajen sedeti ni optimalno. Sicer je za to krivda tudi v sedežni - počivalniku.

Kalibrirat zaenkrat še nisem dal. Bi pa sigurno z nastavitvijo posameznih brv še nekaj potegnil. Zadeva špila v THX načinu in po občutku nastavljeno. Morda, ko mi kdo optiko pripelje in bodo HD vsebine brez kompresije standard. Sedaj ko večinoma gledam mini HD verzije telekoma se mi niti ne zdi potrebno še tiste % iskati.

Zvok sem omenil ker sem imel reciver na servisu in sem bil obsojen na TV zvočnike. Sicer jih verjetno niti sprobal še nebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961181067 (405438) antonija
»

Kateri TV za do 1000€ kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13227144 (24746) djordjevic
»

Panasonic TX-P42G30E vs. Samsung UE40D6530 (3D)

Oddelek: Kaj kupiti
161348 (1099) Selassie
»

3d televizor

Oddelek: Zvok in slika
225636 (4885) fotografnik
»

lcd za xbox

Oddelek: Konzole
231883 (1681) xxxgeekxxx

Več podobnih tem