» »

EU dovolila WD-jev prevzem Hitachija

EU dovolila WD-jev prevzem Hitachija

Forbes - Evropska komisija je prižgala zeleno luč za WD-jev marca napovedani prevzem podjetja Hitachi GST. Potem ko so ameriške protimonopolne inštitucije prevzem že odobrile, je WD s tem preskočil še zadnjo pomembno oviro. Za Hitachi GST bodo odšteli 4,3 milijarde dolarjev, prodati pa bodo morali nekaj delov podjetja, da bodo preprečili previsoko koncentracijo.

Evropska komisija je namreč zahtevala, da WD proda nekaj ključnih proizvodnih kapacitet za 3,5-palčne trde diske skupaj z intelektualno lastnino in zaposlenimi. Neuradno pravijo, da bo prodana Hitachijeva tovarna na Kitajskem, ni pa jasno, kdo bo kupec. Prevzem bo namreč močno konsolidiral trg trdih diskov. Poleg novega WD-ja, ki bo po prevzemu Hitachija obvladoval polovico trga, bosta pomembna igralca le še Seagate s 40 odstotki (ki je prevzel Samsung) in Toshiba (ki je prevzela Fujitsu) s preostankom. To sta tudi edina verjetna kupca za kitajsko tovarno, pri čemer ne gre pozabiti, da Toshiba večidel proizvaja 2,5-palčne diske. Vse skupaj je za WD precejšen problem, saj bi zaradi poplav na Tajskem vsako neprizadeto tovarno še kako potrebovali.

Prihodnje leto bomo torej imeli le tri velike proizvajalce trdih diskov. Ime Hitachi pa bo počasi izginilo iz našega besednjaka, saj se bo novo podjetje še vedno imenovalo le Western Digital.

21 komentarjev

Dragi ::

Sam ne mi začet z komentarji na temo katero firmo ima kdo najraje in katere druge ne mara... Vsakič isto pri novicah o diskih....

Cancer ::

Js mam raj WD!

u jelly?

ender ::

Kdo bo sploh še proizvajal diske? Seagate prevzema Samsungov oddelek, WD Hitachijev - kdo še ostane?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

para! ::

Po drugi strani pa na področju SSDjev, proizvajalcev kot gob po dežju :)
Death before dishonor!

CyberPunk ::

The Consortium. >:D

Gregor P ::

Kaj če bi kdo prevzel, še tisto firmo z motorčki za diske, ali pa postavil kje alternativno;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

filip007 ::

A obstaja kakšen graf, kam so šle vse te firme HDDjev. Quantum, Maxtor, JTS, Conner...in zdaj še Hitachi in Samsung?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SuperVeloce ::

vsaj ena dobra stvar... bodo sedaj WD diski tišji :))

barocco ::

Uporabljam še vedno Hitachi 320 GB HDD že od konca 2007 ,pa sem ZELO zsdovoljen z njim ,glede na to da ni znamka ,ki naj bi imela dober renome pri HDD.
Če bo WD prevzel in bo tako tih.. ,pol vzamem njihovega,ko bom menjal konfiguracijo. ;)

CyberPunk ::

Diski tihi/glasni? A to imate brezventilatorske masine ali kaj, da se porajta? :)) Ce bi bil disk edina stvar, ki se slisi, se ne bi pritozeval. Pa je ponavadi ventilator (tudi pri laptopih) tisti, ki je glasnejsi, da kaksnega hladilnika, ce je ravno blizu, niti ne omenjamo. :8)

Gregor P ::

Če najmanj 5 ventilatorjev ne brni na moji mašini, sem resno zaskrbljen:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Robi :P ::

Gregor P je izjavil:

Če najmanj 5 ventilatorjev ne brni na moji mašini, sem resno zaskrbljen:D

tudi jaz...hehe.... sam imam 11 ventilatorjev in moram priznati da kljub regulatorju diska ne slišim več...:)

Zlate ::

A to imate brezventilatorske masine ali kaj, da se porajta?

Ja. 5400rpm diski so zakon - pa še to obvezno v silent mode!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

boiler ::

V predzadnjem stavku manjka ena beseda. :D Drugače pa upam, da se čimprej reši situcija s poplavami in da cene čimprej zlezejo nazaj. Dokler mi disk dela in je poceni me ne zanima kaj gor piše.

Gregor P ::

Tele poplave in zvišanje cen so prav dobrodelne za moj spomin, poleg praznega 200GB diska v usmerjevalniku sem se spomnil, da doma ležita nekje vsaj še dva (nikoli rabljena rezervna) WD320GB diska, samo še najti ju moram:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

The Player ::

žalost, da večje ni. Konkurence med sabo ne bo več, kvaliteta diskov bo pa strmo padla, ker teli zahodnjaki lih ne delajo diske za življensko dobo.
Novica, da je Samsungov oddelek trdih diskov v lasti Seagate, me pa zelo skrbi. Seagate crkuje kot za stavo, a zdj to pomen, da je samsung disk = seagate disk ;((

blackmack ::

Mam 7 ventilatorjev in še vedno sta najglasnejša 2x2TB WD Greena.

Dr_M ::

Seagate crkuje kot za stavo, a zdj to pomen, da je samsung disk = seagate disk ;((


Kako to mislis seagate crkuje? Nic bolj kot WD, celo precej manj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mkoco ::

Vrtečih-trdih-diskov proizvajalci se konsolidirajo, proizvajalci SSD
pa rastejo kot gobe po dežju... Se vam še ni posvetilo? Biznis HDDjev
je v zatonu. Poplave so bile samo izgovor za porast cen (trgovski seveda).
Money will say more in one moment than
the most eloquent lover can in years.

SasoS ::

filip007 je izjavil:

A obstaja kakšen graf, kam so šle vse te firme HDDjev. Quantum, Maxtor, JTS, Conner...in zdaj še Hitachi in Samsung?


History of hard disk drives @ Wikipedia

1996: Seagate acquires Conner Peripherals in a merger.
2000: Maxtor acquires Quantum's HDD business; Quantum remains in the tape business.
2003: Hitachi acquires the majority of IBM's disk division, renaming it Hitachi Global Storage Technologies (HGST).
2006: Seagate acquires Maxtor.
2009: Toshiba acquires Fujitsu's HDD division.[28]
2011: Western Digital proposes acquiring Hitachi's HDD division.[23]
2011: Seagate proposes acquiring Samsung's HDD division.[22]

brin4 ::

naj se raje posvetijo večanju proizvodnje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD dobil rumeno luč za prevzem Hitachija

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
104690 (3859) Seljak
»

Elpida v škripcih, trg pomnilnika se konsolidira

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95128 (4443) vidz81
»

Konsolidacija trga trdih diskov ustvarja duopol

Oddelek: Novice / Ostale najave
147650 (6931) MrStein
»

Western Digital kupuje Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5214466 (12803) driver_x
»

Razvijalec MySQL-a izpodbija Oraclov nakup Suna

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
288612 (7581) AndrejS

Več podobnih tem