» »

Vzajemni skladi paribas?

Vzajemni skladi paribas?

1
2
3 4

R0K ::

Hočem res povedat, da sam nimaš pojma in da samo bluziš?

Sam si začel govorit bedarije in sem ti lepo povedal. Sem pa tudi rekel, da to ni moj edini biznis. Tako da če kdo tu misli, da drži boga za jajci si ti, sam da se ne bo čez čas pokazalo, da je bog ženska, pol si pa v riti. Tako kot večina povprečnih slovenceljev.

Pa nikjer nisem blatil slovenskih zadev, ker imam tudi v njih denar, ampak zdej ko seo dpira EU, bo jeba ti rečem.

Drugač pa, če kdo tu govori, kot da vse ve, si to ti. Jaz sem že kljub mojim mladim letim probal mnogo stvari. Od Amwaya, Quadrige pa tut prodajanje vseh vrst stvari (od vitaminov pa tega ...). Tako da kar vem, kako se stvarem streže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

infidel ::

V tej temi manjka transparentnosti in trdnih faktov. Samo besedicenje in prepricevanje. FAkt so grafi in realna neodvisno pripravljana anualna porocila. Samo to me zanima, ko se odlocam za nalozbo. Magicne besede z Evropo in razpsreno nalozbe v tuja podjetja. To besedno zvezo se uproablja tocno v korelaciji priprcevanja, ker Evropa je pa "toliko boljsa od nas". Koliko pa je lahko ta Evropa tudi slabsa? Mene konkretno zanima vsako podjetje znotraj dolocenega sklada, na podlagi te strukture se bom odlocal. Odlocati se za sklade "X evropskih podjetij" je tako kot dati denar nekam z zavezanimi ocmi.

Ce ima kdo kaksne grafe od Paribasa naj jih prosim lepo nalima semkaj pa da pokomentiramo dalje.

Daedalus ::

V vsakem MM manjka transparentnosti in dejstev... Tako da na to ne računaj preveč.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

R0K ::

Potem manjka tranparentnosti in dejstve ubistvu vsem, ki se danes trži? Ker je ubistvu vse mrežni marketing, če ti še ni kapnilo. VSE je mreža.

Tu je drugačna samo reklama. Tist keš, ki ga Mercator zapravi, za oglaševanje, bi lahko dobili kupci, če bi vsak mesec pripeljali še tri, ki bi kupili tist artikel. Ker tako deluje reklama in mrežni marketing.

Za grafe, bom pa prilepil. Jih imam, vendar nimam skenerja. Bom pa pobrskal, če se nahajajo kje na internetu.

neres ::

Sem se zadrževal do sedaj ampak sedaj pa moram uradno oznaniti da:
ROK = E&S v človeški obliki:D

Ne, samo res. ENAKO govori kot uni ljudje na seminarjih.

Sej ne rečem da je zadeva slaba... sem tudi sam resno razmišljal o sodelovanju itd. Če bi sedaj imel dosti denarja bi morda tudi kaj vložil tja.

AMPAK tako, na splošno, bi rekel da SO boljše alternative. Boljše v različnih pogledih, seveda.
In prosim, ne mi s temi: "slovenski skladi nimajo izkušenj".... Ta sklad, ki ga promovira E&S je mlajši od 95% slovenskih skladov.
In tiste "zastonj informacije", ki jih dobiš... lepo vas prosim. To je MLM, in folk ti bo vse povedal, da dobi teh 900€. Tega, da je bil sklad ustanovljen leta 1999 in da bil je stalno v minusu ti sploh ne povejo.

Btw, vem da so eni resnično veliko zaslužili z delom v tej firmi, ampak teh ljudi je zelo malo.

Ni treba takoj rečt: "To je nategavščina!"... Gem collection je nategavščina. To pa je pač mlm način prodajanja, iz kjer lahko potegneš tudi dobre strani...cum grano salis;)

delfinus ::

zanima me nekaj... kaj Paribas piramidalnost vlece vzporedno s klasicnimi nalozbami v sklade? Koliko od 900EUR je namenjeno za piramidno igrico? Je to tudi drugje po evropi znotraj te iste posredniske hise ali samo sloveceljni imamo to izjemno ugodnost z 900EUR provizije? :) Vsekakor to je dalec stran od ugodne nalozbe za malega investerja. Tudi vstopne provizije so ogromne, izstopna tudi. Dandanes se vecinoma placa samo vstopna ali samo izstopna. Zacetna provizija 900EUR pa je za moje pojme oderuska. Za primerjavo, s to vsto si lahko placas ze celo leta subvencioniranega podiplomskeg studija!

R0K ::

Vprašanje je, kje ti vidiš boljšo naložbo?

Naši skladi? Ostali EU skladi? US? Samostojne naložbe v delnice, obveznice? Zavarovlanice, banke?

Kje najdeš boljši safe/donos?

Res me zanima.

R0K ::

900EU je za cel svet.

Izstopne provizije NI, god damnit.

neres ::

Mah, nevem če imajo še kje v Evropi E&S in teh 900€... Malo sem gledal po internetu in se mi zdi da se to dogaja samo v Sloveniji, čeprav je podjetje Avstrijsko.

Daedalus ::

Ja ROK, vse je mreža. To je zgolj še ena trditev ljudi, ki delajo posel v MM - in je ista od Amwaya do Paribasa - evo primera z linka s prejšnje strani:

"Prvi trik
B: Ej žal stari mrežni marketing ni zame ti rečem.
A: Ej stari a pa ti veš, da ti že ceu svoj lajf mrežni marketing furaš.
B: Ne, a res. Kako to mislš?
A: Ja lej. K kupš čokolado, pa ti je u iber kul. In pol srečaš frenda in mu rečeš, ej stari ful sm noro čokolado jedu. To je ta pa ta čokolada (da ne bom reklame delu). A vidš in ti si zdej naredu free reklamo za to firmo in kva so ti dal, nč. Ej pr ns boš pa zaslužu."

Še link, citat je iz prvega posta drugač.

Vidiš ROK, lahko bi povedal kaj drugega, kot pa da samo ponavlaš mantre tvojega mentorja al pa tiste, ki si jih slišal na seminarju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

pumaxx ::

To pa iztržiš v 5 letih klikni me + (-) 900 eur. Medtem ko smo eni delali plus so drugi minus. Zanimivo bi bilo če bi kdo prilimal grafe iz predstavitev.

R0K ::

Vstopna provizija je povsod, ti garantiram.

Daedalus, in zdaj ti misliš, da si odkril toplo vodo? Kot so ugotovil, VSE je mreža. Pa če ti ne vrjameš oz ne dojameš. Meni je itak vseeno.

Sicer pa, kako praviš na to, da trženje slovenskih skladov deluje po enakem principu. Ti dobiš nove vlagatelje, nekaj denarja za to in v določenih primerih še potem neko provozijo od njihovih vplačil. To ti pa ne gre v nos.

Očitno tebi itak gre vse v nos, kar ti nisi zmožen oz ne znaš delat. Zaradi mene si lahko uspešen podjetnik, vsaka ti čast, če ti uspe v tem težkem svetu eni pa imamo drugačne cilje. Če ti nimaš istih, še ne pomeni, da je pa ta stvar slaba.

Ker bi prej to pogruntalo preko 50miljonov vlgateljev in ne ti, se ti ne zdi?

suntrace1 ::

Kot prvo:
Sam se ne ukvarjam kot tržnik,

malo kasneje...

Od Amwaya, Quadrige pa tut prodajanje vseh vrst stvari (od vitaminov pa tega ...). Tako da kar vem, kako se stvarem streže.

Kaj je zdaj, se ukvarjaš z trženjem ali ne?!

Sploh pa, temu jaz ne bi rekel ''dobre'' reference.

Če potrebuje Paribas ljudi tvojega kova, ki jim je cilj Za mene itak ni đek tisti, ki je direktor neke ugladne firme, ima 800k na mesec, lep avto, lepo hišo. Za mene je đek tisti, ki lahko cel mesec spi, žura in si gunca jajce pa dobi konec meseca spet 800k. je zadosti žalostno podjetje.
Zaupanje v tako podjetje mi v trenutku izgine. In še ena podobnost je, da vsi ki ste v tem ''poslu'' razmišljate podobno, kaj boste z denarjem počeli, trdo delo in šola pa vam smrdita oziroma delite prezir in nespoštovanje do vseh, ki šolo in izkušnje imajo.

Šola te ne nauči preživeti, se strinjam, te pa nauči strokovnih prijemov, ki jih ti lahko samo sanjaš, te nauči reda, discipline in vztrajnosti, ker hoditi 5 let na fakulteto, naresti vseh 30 izpitov in diplomirati NI isti ''mačji kašelj'', kot hodit na 2 dnevne seminarčke na Bled; na fakulteti spoznaš ljudi, ki bodo verjetno zasedli pomembna mesta v družbi in na koncu daje fakulteta osebi kredibilnost, da je pripravljen v življenju ustvarjati in ne samo prodajati meglo, oziroma kot sam praviš guncat jajca.

V tvojih postih in na teh seminarjih je toliko stvari, ki so nedosledne, vendar naj ti dam v premislek največjo: Aja še to, tista drži, mi ne rabimo vas, vi rabite nas! Kaj je lahko še bolj skregano z logiko, ne vem.

pa lp

R0K ::

Saj sem lepo napisal, da sam preizkušam razne stvari. Nikjer pa nisem tržnik, da bi to res počel, ker niti nimam časa za to. Ampak človek se celo življenje uči in jaz se hočem o čim več stvareh prepričati na lastne oči. Dosti mi je vseh govoric, predvsem od ljudi, ki nimajo blage.

Nikakor ne zagovarjam BNP Paribasa, Amwaya in podbnih, vem pa mnogo več o njih, kot folk, ki jih blati na ulicah.

Nikjer nisem rekel, da izobrazba ni važna, ampak slednja pa ne pomeni, če je človek res pameten. Vsa čast vsem tistim, ki diplomirate in se strinjam, da te nauči discipline in vztrajnosti. Ampak zakaj za vraga, bi se mogu tega naučiti ravno na fakulteti? Sedaj boš rekel, da te kvalitete dobiš samo s šolo. Ti morem povedati, da se pač žal motiš.

Tisto, kar pa sem napisal pa drži. Se pač ne ukvarjaš s tem in ne razumeš.

Tarzan ::

Vstopna provizija je povsod, res je! No, ponekod imajo samo izstopno, ampak zadevo se ne plača v obliki N€ (N= fiksen znesek), ampak se ta provizija izračuna iz vrednosti delnic sklada, katerega kupuješ. se pravi, če jaz kupim za 2 jurja delnic, bom dal manj, kot če jih nabavim za 200 milijončkov. Če je pa 900€ ena vstopna provizija in potem nobene več (take normalne, v obliki %), potem je pa zadeva lahko celo mamljiva za kakega Billa Gatesa, ki bi s procenti zagonil več kot 900€.

infidel ::

Trik je, da je tu 900EUR + se 5% vstopna provizija kot razumem iz zgornjih postov (1 post). 900EUR je pac njihova dodana vrednost, clanarina, in pa trditev, da so na voljo kadarkoli, da ti pomagajo, da imas dostop do materialov, brosur, seminarjev, etc.?!?!

suntrace1 ::

0. zakon termodinamike pravi : ''Iz nič ne more nič nastati in se v nič spremeniti'' - zakonu se podrejajo vse stvari ki nas obkrožajo, tako tudi ekonomija. Torej niste samozadostni sistem, ki samo ustvaraja denar in ga po principu dobre volje dlite med skromno ljudstvo, ki ga potrebuje. Toliko še razumem.

Ali drugače: če nas ne bi potrebovali, bi zaklenili vrata in si med seboj delili dobiček, saj bi bilo potrebno pogačo deliti na manj delov.

In nenazadanje, če nas ne potrebujete, zakaj potem taka ihta in užaljenost, če se človeku poraja dvom in ne želi pristopiti ter tako priporoča še komu drugemu? Sej konec koncev, manj je ljudi, ki lahko zahtevajo svoj delež, več ostane za vas. Ali se spet motim?

Nekateri nismo z ulic, vem pa kje najdejo nekateri z ulic delovna mesta. Namig je jasen. In res je, ne razumem se v ekonomijo in če česa ne vem, se ravnam po dveh pravilih:

- če zgleda predobro, ni res
- če česa ne veš, vprašaj koga, ki ve o tem več kot ti

Na srečo, kot sem že omenil, sta moja teta in stric oba dokaj domača v teh vodah. Sicer je stric ing. elektrotehnike, magistriral pa je iz ekonomije, medtem ko je teta diplomirala in doktorirala iz ekonomije in ima sanjske reference, recimo pred sekretarko je bila glavna davčna svetovalka pri Delloite & Touche. In če kaj ne vem, vprašam njih. Nasvet je bil jasen - ti se samo uči, delaj, ostalo pride s časom.

To da probavaš mnogo stvari, je pohvalno, vendar nekatere stvari že po sami naravi niso dobre in se jih lahko izogneš , pa te ne bo nihče imel za nerazumnega (recimo, za en banalen primer, heroin). Povsem razumem, da če si investiral v njih, da potrebuješ vero, da je bila to pametna odločitev, sicer si ob denar. In verjetno ni tako slaba (upam no) vendar ne verjamem, da so donosi tako veliki, kot se prikazujejo. Konec koncev, je šel tudi Enron po zlu, pa si tega ni nihče upal trditi pred 10 leti, jamstvo države pa je le malo bolj zaupanja vredno, pa čeprav z manjšimi donosi. Meni zaupanje in miren spanec pomenita več, kot dvomi in na koncu nekaj denarja - mogoče- več.

Kar pa se šol tiče, kot sem že rekel, seveda ni nujno, vendar na tistih par uspešnih pride 1000 žalostnih zgodb, ki so svojo mladost preživeli v sanjah, na stara leta pa so brez službe in hodijo na večerne šole, da so lahko nočni varnostniki, večino pa jih samo porivajo sem ter tja. Z šolo pa so opcije drastično izboljšajo. Še tak trot z šolo, bo prej dobil službo, kot nekoč uspešni marketingar, ki je čez noč propadel in nima zaposlitve. Če dodaš temu še starost 40 let in več je perspektiva zelo slaba.

Želim ti res vse najboljše, vendar daj svojo glavo in prihodnost na prvo mesto, ne svojih sanj. Te pridejo same od sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

rfmw ::

jup, 900 Eurov je za vstop v ta sklad, potem pa še 5 % na vsak vložek. Torej, če bi vsak mesec hotel dajati v sklad 100 Eurov, bi moral nakazovati 105 Eurov.

Pa še ena od E&S: na vprašanje zakaj ima sklad od leta 2000 50% izgubo odgovorijo, zato, ker je od leta 2000 celotno svetovno gospodarstvo v krizi (recesiji). Ima kdo podatek, če so res vsi svetovni (recimo pretežno delniški) skladi v tem obdobju delali 50 % minus ali le Paribas Worldselection First?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Gandalfar ::

Sam, ce ma sklad izgubo, kje je potem fora da vlagaš vanj?

Tear_DR0P ::

ker zdej kupiš pocen delnice in ji potem drago prodaš :))

Men osebno tole smrdi po piramidi. Bullshit kolk zaslužiš, pa nikjer dejanskega podatka. Ja ok so pisal tam eni odstotki, sam niso podprti niti z izmišljenimi številkami. ROK tko ko so ti ostali povedal, al si slaba reklama za dobro podjetje, al si pa nasedu - tko ko amwayu in vitaminom - ko vidim na študentskem servisu ponudbo za agenta ali tržnika me zanima če bi blo fer v firmo poslat tržnega inšpektorja.

Ej fantje, v sklade greš vlagat samo če maš mal denarja, če ga maš pa velik, pol pa vlagaš v bosno - turčijo - irak odvisno kolk si prpravljen tvegat. Upam da ni treba razlagat da tveganje in donosi rastejo proti jugu.


Poleg tega je z vlaganjem tko ko s hekanjem - maš literaturo in se nauči - noben te nebo naučil hekat, noben se ne bo hvalu kako dober je, razen najboljših sam ti so pa že rahlo nori.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nokia6310 ::

Najbolša je tista ko pravjo vse je javno dostopno o vsem se lahko pozanimate pol pa ko jih vprašaš zakaj majo zgubo že 5 let ti pa rečejo zaradi svetovne krize no sam da nebojo propadli zaradi te krize pa bo vse vredu.
Vsem tistim ki vlagate v njihove sklade želim čimvečji donos.
Aja pa primerjava njihovega sklada z jankovičevimi delnicami je tut dobra. Baje se govori da bo začel vlagat v paribas ve kdo kaj o tem?

Poldy ::

No evo še moje mnenje:

Paribas, amvej:D , oriflame, in ostale firme niso nobeni goljufi, le drugačen sistem reklame uporabljajo. To, da so osovražene, pa so krivi ljudje (nekateri oz. večina), ki so v tej mreži.

In tu v paribas je najbolj žalostno - imaš samo dve možnosti:

1. Da pristopiš in vlagaš denar.
Ne vem kje je potem tu smisel - da večino ljudi ki jih poznam in so v paribas, so v bistvu ali brezposelni, študenti ali pa delavci - mesečna plača < 100k sit. Si ne predstavljam kako oni to vlagajo.

2.Da nič ne vlagaš (razen pristopnina) in iščeš ljudi. To pomeni, kot je že nekdo rekel, iz nič ni nič, da boš izkoriščal druge. in kdo so to? To so ljudje ki jih poznaš. To pa je najbolj podla opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Marko007 ::

Huh, samo nekaj, kar omenja ROK. Mogoče je že kdo povedal, ampak se mi ne da brat vsega, ker že imam svoje mnenje o teh zadevah.

Čez noč se ne da obogateti. Kot so že omenili, je v tej ceni tudi denar, ki bi ga drugače dali sami za odpretje računa (v tujini) inse tako lepo izognete nekaj davkarije. Čisto legalno seveda.

To ni res. Davke plačuješ v Sloveniji, ker si rezident (državljan) Slovenije. In to je DAVČNA UTAJA. Samo da veste, v kaj se spuščate. In mimogrede, država lahko rovari po poslih za mnogo let nazaj.

Ah, so enim možgane sprali... V stavku prej poveš, da se davku izogneš, potem pa kako je to legalno. Misli fant malo, kaj pišeš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

Marko007 ::

Ampak me ne skrbi. Imam še vedno lepo račun v Avstriji, se izognem neši ogabni davkariji in srečno živim naprej.

ROK, a ti veš, da Avstrija kot država EU poroča Slovenski davkariji o tvojih dosežkih (zaslužkih) na računu. Ne vem, če zares lahko čisto mirno spiš. :\

R0K ::

Seveda sporoča. Ampak za večje zneske. Do 50k eur ti garantiram, da ti noben ne bo nič rekel oz sporočal. Pa še teh 50k euro lahko imaš recimo razdeljene na 3-4 banke. Tako da res ne vidim problema.

Lahko da se bo to v prihodnosti spremenilo, ampak do takrat ko se bo to dalo, se pač izkorišča. To ni nič proti zakonu. Noben mi ne more preprečit, da nimam jaz denarja naloženega v tujini.

R0K ::

Poldy se strinjam s tabo.

Vse oz večina družb katere si naštel so zelo kul, problem je pač v ljudeh, ki ta posu delajo oz ga širijo. Ti se pač najdejo povsod.

Je pa tako, da v tem poslu, lahko ti povabiš enega, da samo sklene pogodbo oz, da začne varčevat. Pa ga pokličeš že mesec, leto ali pa kar tako pri sklenitvi pogodbe in vprašaš za mogoča priporočila. Saj vemo kako je - nekdo pozna nekoga! IN garant, če je folk zadovoljen, ampak sam nima namena delat posla, ti bo povedal za najmanj 5-10ljudi, jih lepo pokličeš se kaj zmeniš, uglavnem izgubit nimaš kaj. Pa če en zagrabi (recimo da zapali vsak 3tji (moje izkušnje)), maš šanso, da ti spet on naredi dober posu oz, da dobiš vsaj priporočila. Tako pač to gre.

Kolegov in znancev pa sploh ne vabim v to. Razen res izjeme. Ker vem, da me bodo čez cajt sami vprašali kaj za vraga delaš, pa bodo samo prišli pogledat :-)

Isto je pri Amwayu ... res je, da se izdelki na prvi pogled stanejo dragi (tudi so), da izgleda kot sistem kot piramida (kar tudi ni). Ampak da folk tako misli, je krivda vseh nesposobnežev, ki se grejo 'biznismene' brez prave podlage. Hočejo na hitro zaslužit, brez znanja. Nič ti ne pomaga gobec, če narobe goflaš.

In bo očitno treba tudi na tem forumu podučit večino ljudi o Amwayu, ker jih še vedno večina nima blage :). Kot prvo ena zadevca. To ni piramida! Če se ti vpišeš in nič ne delaš, ne dobiš NIČ. Če delaš malo, dobivaš nekaj časa denar (recimo da izgradiš eno vejo (to je že malo bolj podrobno)) boš kasiral, nekaj časa, potem pa spet nič. Ker sistem je tako narejen oz zgrajen, da se ne moreš kar vpisati in vlečt masne denarje. Prav tako je glede izdelkov, ki so dragi, tu ni dileme. Sicer so res koncentrati, ampak vseeno so še dražji. Ampak ko imaš ti zgrajen nek posu v tem biznisu, se ti kratko malo j* če daš za zobno pasto 500 sit ali 1000sit. Ker itak vsak mesec pokasiraš 400jurjev ;). Če pa kupuješ izdelke brez, da bi kaj delal, je pa bedarija. Ker so dražji.

Tako da ne, fantje in punce, ne mešat teh zadev, z raznimi Gamme Collection in podobnimi zadevami, ker se boste osmešili pred nekom, ki pa kaj več ve o teh zadevah. Pri takšnih zadevah je vedno boljše biti tiho, kot pa blebetati bedarije, ki jih jih povedala soseda od kolegice, ki je niti ne poznaš tako dobro. Prav zaradi takih ljudi, padajo drugače čisto OK zadeve na slab glas.

Over & Out

Jaffa ::

Uf, v AU je provizija za PFS pri E&S 2x več kot pri nas, pa so še vedno ZELO visoko po uspešnosti. Pa tud mal dlje so na sceni, kot pri nas...


Če že ne druga, bi lahko folk vsaj kaj odneso od tega predavanja, pa ne sam teh 900€... Vsaj kar se pokojninske reforme tiče... Aja, to boste razmišljali, ko bo prepozno...


Pa nisem z E&S... Probal 2-3 leta nazaj, pa nisem za to...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

mercutio ::

ROK:

ker se boste osmešili pred nekom, ki pa kaj več ve o teh zadevah. Pri takšnih zadevah je vedno boljše biti tiho, kot pa blebetati bedarije, ki jih jih povedala soseda od kolegice


Po vsem kar sem prebral, vidim da to velja tud zate.

Marko007 ::

A Paribas pa posluje kar brez davčnih številk svojih vlagateljev?

Jaffa ::

Sej pa je davčna na pogodbi...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Marko007 ::

In preko davčne DURS ve, koliko ti je npr. Paribas izplačal. Pa lahko imaš 50 računov, ko se na koncu vse zbira na tvojo davčno številko. In od dobička v skladu se plača davek. Če ga ne, je bil davek utajen, in če te dobijo, denarna kazen lahko pa tudi zapor. Seveda ni nujno, da te dobijo, vendar po izplačilu ima DURS še naslednjih 10 do 20 let (ne vem točno, nekaj takega) pravico preiskovat (ne)plačevanje davkov. In če nekoga dobijo pri enem "poslu", bodo brezskrbi preverili njegovo zgodovino.

Torej se mora vsak sam odločit, ali raje plača davek in mirno spi, ali pa ga utaji in nikoli ne ve, kdaj ga bodo dobili. In to bi bilo fer od "finančnih svetovalcev" E&S, da svojim strankam povedo, da jih napeljujejo v kalne vode.

Kar se pa predstavitve tiče, sem bil na eni. Piramida je trženje sklada (kjer obljubljajo bajne zaslužke), sam sklad pa ni piramida in je lahko navsezadnje čisto OK. Malo je vprašljivih tistih 900€, ker tega stroška pri drugih skladih ni. Ima pa ta sklad ravno tako še vstopne stroške in upravljalske stroške, kot vsi ostali skladi.

Jaffa ::

Od teh 900€ živijio posredniki. Kak pa ti misliš, da so predavanja zastonj... Pa piramida ne omogoča prehitevanja... In s tem se da res fajn zaslužit, sam morš bit pač človek za to, se pravi dovolj vstrajn. Jaz žal nisem. Prvo leto res malo škripa, sam pol ko pa začne it...

Sej pri zavarovalnici (življenjsko varčevanje) je stroškov kolko ? 2 al 3 leti plačuješ sam za stroške... In če varčuješ 100€ na mesec... Pa to je res, pa dvomim, da ti ker agent to pove.

Pa kok se jaz spomnim, sem pa tud nekje na TV to slišal, da se davki obračunavajo glede na državo, v kateri je sklad in da ni dvojne obdavčitve na dobiček...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

nokia6310 ::

Rok:
Zakaj govoriš sama protislovja in v enem stavku trdiš da e&s ni piramida v drugem pa trdiš če nič ne delaš nič ne dobiš?
Seveda je piramida povej mi kaj pa naj delam tam drugega kot ali samo varčujem (ne vem od kje naj dobim) ali pa svojim znancem obljubljam bajno prihodnost zato da bom podrl vsa prijateljstva in zgubil še tiste prijatelje ki jih imam?
Kar se pa davka tiče pravijo da po treh letih ne plačaš več davka na to sepravi če imaš tri leta vloženo v tujih skladih denar potem baje ne plačaš davka če ga po treh letih dvigneš.

nokia6310 ::

Delfincek:
Od plačanih 900 € dobi prvi mesec provizijo v višini približno 38000 sit tvoj mentor to je tisti ki te je vpeljal v posel naslednji mesec dobiš tako provizijo ti če dobiš stranko ki podpiše pogodbo in začne varčevati v skladih če stranke neboš dobil tudi provizije nebo. S tem boš prisiljen pridobivati nov stranke če boš hotel seveda kaj zaslužiti če pa boš izstopil bo tvoj dobri mentor požel vse tisto kar si ti posejal do zdaj sepravi bo prevzel vse tvoje stranke (tvoje znance prijatelje itd) in od njih pobiral provizijo. Zdaj pa še govorite da to ni piramida?
S tako potezo te hočejo prisilit da ostaneš v njihovih rokah hvala lepa za to.

neres ::

A mi lahko kdo prosim razloži, zakaj ko v Googlu vpišeš "e&s" in "paribas" najde praktično samo slovenske strani?

Jaz sem tudi poslušal na predavanjih kako v Evropi plačujejo višje vstopnine in da smo v Sloveniji lahko srečni, ker moramo plačati samo 900€.

Ampak zgleda kot da drugje po svetu sploh nimajo te "priložnosti"...>:D

delfinus ::

Zanimiva situacija zgolj hipoteticno: in ce v sklad Paribas povabim sam sebe? Torej grem samoiniciativno, kdo pozanje takrat 900EUR in provizijo?

Daedalus ::

delfinček - ne moreš tega izvest. Za vstop rabiš mentorja, brez mentorja se ne moreš vključit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Sej verjetno se ne moreš, ker si lahko povabljen samo od obstoječih članov?

delfinus ::

Torej vsiljena piramida na vsak nacin, hvala :)

nokia6310 ::

Delfincek:
V tem primeru sam sebe nemoreš povabiti torej v tem primeru pozanje teh 900 € podjetje e&s tvoj mentor pa dobi poprej omenjeno provizijo.
Vglavnem vsa stvar deluje na priporočilih tako da sam nemoreš nič pa tudi ko zrihtaš stranko se mora podpisat da se ve da si jo ti pripeljal ker drugače bi ti jo lahko še kdo ukradel in potem ko jo pripelješ si ti avtomatično njen mentor in s tem odgovoren višjim ki so nad tabo.
Še celo v primeru da se odločiš za sodelovanje ne dobiš prve provizije za prvi mesec ker tisto dobi tvoj mentor ampak dobiš svojo prvo posredniško provizijo šele drug mesec. Zanimal sem se zakaaj je tako pa mi ni znal nihče povedat. Mogoče ve kdo od vas zakaj je tako?

nokia6310 ::

Delfincek tako pa nesmeš govorit no saj veš na firmi so me izrectno opozorili da to ni piramida boš pa ja verjel njim kajne?

Daedalus ::

Lejte, MM pač deluje po načelih stroge hierarhije. Hierarhično so določeni odnosi med sodelujočimi in seveda tudi dostop do informacij. Višje kot si, več veš. Zato nima pointa na začetnih stopnjah veliko spraševati o podrobnostih delovanju sistema, ker tisti, ki so nad tabo teh informacij nimajo, tisti, ki jih pa imajo, ti bojo pa to povedali, ko boš na njihovi stopnji. Doker pa nisi dovolj "visoko," pa govoriš in delaš tisto, kar ti drugi povejo. Zelo transparentno, ni kaj.

Vsi ti sistemi trženja so pa zelo zaprti in vstop brez mentorja ni možen. Kakšni na meji legalnosti imajo v pristopni izjavi (pogodbi) celo člene, v katerih se s podpisom obvežeš, da "nepooblaščenim" ne boš ničesar razlagal, or else... Tak da samo opozorilo za tiste, ki jih takšen način dela privlači - pazljivo prebrati pogodbo, še posebej kak mali tisk>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LordWorm ::

"Da malo razjasnimo teh 900EU. 900EU je vstopni znesek, ki ga je pač treba plačati, da dobiš dovoljenje, da vlagaš v ta sklad in seveda tudi finančnega svetovalca."

In zakaj bi rabil financnega svetovalca ce vlagam v sklad?!


Ce malo s svojo glavo pomilis je to 1A bedarija.So dosti bolsi nacini za vlaganje.

Jaffa ::

V Paribas FS ne moreš direktno vložit, rabiš posrednika, ki ima za to ex. pravico, v tem primeru je pač to E&S...

PIRAMIDA ne omogoče prehitevanja. Če ti ne boš nič delal, so določene klavzule in te tvoja struktura lahko prehiti in ostaneš brez vseh pod sabo (oz. brez tiste veje)... Temu primeren je potem tudi zaslužek.

Pa internet je ful kredibil medij, ane ? 8-O Un model je tui postal svetovni prvak, pa so ga sponzorirali na osnovi internetne strani, ki jo je sam postavo...

Zaj ne vem, če ste vi tok fouš tistmu, ki zasluži al kaj ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Marko007 ::

Ok, tudi drugi skladi se tržijo in reklamirajo, pa ni 900€ za plačat. Ampak OK, to je politika Paribasa, torej plačaš in si zraven ali pa ne. Osebna odločitev posameznika. In mimogrede, pri ostalih skladih je bolj ali manj tako, da posrednik dobi % od vplačil pri katerih se zaračunava vstopna provizija. Kakorkoli jaz teh 900€ ne dam! Torej še enkrat poudarjam, s skladom po mojem ni nič narobe, narobe je zavajanje ljudi pri določenih zadevah, predvsem me moti pri davkih in pravljica, kako je v Luxemburgu dobiček obdavčen le 1%. Da res je, če si državljan ali pravna oseba Luksemburga. Saj zato je pa Matjaž Gantar svoj denar prenesela na pravno osebo (njegovo firmo) v Luksemburgu. Ampak poudarjam, ta 1% ne velja za državljana Slovenije. Žal. :(

Da, obstajajo sporazumi o izogibanju dvojnemu obdavčevanju. Ampak je ravno obratno, kot si napisal. Zaradi tega sporazuma ne plačaš davka, kjer sklad deluje, ampak ga plačaš v Sloveniji. Če tega sporazuma ne bi bilo, bi moral plačat davek v Luksemburgu in v Sloveniji. Zdaj pa ob izplačilu (ki jih še menda v Sloveniji ni bilo, saj ste na sceni komaj 2 leti). v Luksemburgu ne plačaš davka, ker nisi rezident Luksemburga, plačat ga pa bi moral v Sloveniji. Če ti to uspe prikrit, ga ne plačaš, cvikaš pa naslednjih 20 let, da te dobijo. Npr. na Hrvaškem ni nobene obdavčitve skladov, dobiček pa bi moral prijavit v Sloveniji. S Hrvaško še tega sporazuma zaenkrat ni in torej če izvedeš izplačilo na Hrvaškem, si teoretično utajil davek. Koliko za nazaj se pa bodo podatki izmenjevali, pa ....

Kakorkoli, sem že enkrat omenil, zavedajte se, da to vaše "izogibanje davkov" ni čisto legalno in bodite pripravljeni sprejeti tudi morebitne posledice. Seveda bi bilo zelo fer od vas, da se to pove tudi vašim strankam, ki jih ZAVAJATE s tem, kako je to vse legalno in po zkonih.

Marko007 ::

Zakaj bi pri Paribasu potreboval finančnega svetovalca? Nudi kakšno izbiro? Ne. Ponuja Paribas First Selection v raznoraznih oblikah in to je to. Ostale sklade mimogrede ošvrknejo, da so itak luzerji. Za takšno svetovanje, hvala lepa.

Aja, zanimivo je gradivo, ki sem ga pred kakega pol leta dobil na predstavitvi. Se govori o valuti ATS. Kaj je že to? In kako dolgo že Avstrijci nimajo šilingov. >:D

Marko007 ::

Ajoj, tistim nižje niso dostopne niti potrebne informacije. S tem znajo tisti na vrhu, ki so zelo inteligentni, vodit čredo ovac. In niti tega jim ne povedo, da nedolžno utajevanje davkov na koncu le mogoče ne bo tako nedolžno. Tak sklad, kjer mi pa niso dostopne vse potrebne informacije, amapk samo tiste, ki jih je lepo slišat, pa mi nekako ne vliva pretiranega zaupanja. Pa še v informacijah, ki so na voljo, se skoz pojavljajo protislovja, ki jih nekateri sploh ne opzijo. Ne vem, no, meni se to ne zdi vredno zaupanja.

Drugače pa, vsak dela s svojim denarjem kar mu paše in če nekdo misli, da je Paribas tisto pravo, pa le naj vlaga.

T(he) Boss ::

Ostale sklade mimogrede ošvrknejo, da so itak luzerji.

Zanimivo je, da skozi omenjajo sklad pioneer, ki ze obstaja vrsto let in ima vredu rezultate, ko sem pa vprasal, ce se ga pri njih v ta sklad vlagat pa so me tudi odpravili nekak v stilu, zakaj pa bi kdo hotel kaj takega :D

Ja, vsi prihodki iz tujine kot drzavljana Slovenije so obdavceni, ne glede na to, kak si jih pridobil (no, ce gres banko oropat v avstrijo te ne bojo obdavcili 8-) ). Kako pa avstrijske banke izdajajo prejemke na tvoj racun pa ne vem tocno, samo enkrat sem bral, da nemci na veliko nosijo svoje prihranke v avstrijo, ker v nemciji pride neka huda zakonodaja, zal pa ne vem tocno kako je s tem.

Jaffa ::

Paribas Firet Selection je sam sklad BNP Paribas-a. E&S je firma, ki ta sklad trži. PFS ni enako E&S ! 900EU zaračuna E&s. Oni (BNP P.) so se pač odločlili, da bojo ex. pravico pač dali podjetju E&S. E&S v slo ima vedno več produktov na razpolago, začeli so pač s PFS. V AU je možno kupiti prek njih tud pioneer-jeve delnice. Provizije pa se mislim da razlikujejo od sklada do sklada...

Davek torej že plačaš v luxemburgu in ker jih tam ni oz. so minimalni, je pol to to... Se mi zdi... Naj en to preveri točno, kak je s tem. Na ministerstvo mail pošlje recimo. Sam mislim, da tud pri nas ni davka na dobiček, če vlagaš več kot 3 leta... Za tujino mislim je blo to eno leto. Nekaj so potem to spreminjali, sam potem nisem sledil.

Ne vem, zakaj nihče ne benti čez zavarovalnice. 100EU x 12 x 3 = ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Marko007 ::

Davke si dolžan plačevat Sloveniji, ker (če) si njen državljan. Pa je lahko sklad tudi v Luksemburgu ali pa v Zimbabveju.

Zakonodaja.

To, da so bili skladi prosti davka po treh letih je veljalo do novega leta. Sedanja zakonodaja, ki je precej zakomplicirana in se bo verjetno spremenila (seveda brez obdavčitev več ne bo šlo) je pa sledeča.

Vsi skladi, ki delijo dobiček glede na kapitalski donos, obresti, dividende in ostalo. Delež, ki gre za kapitalski donos, je po treh letih neobdavčen, obdavčene pa ostanejo dividende (zmanjšane za neko osnovo), obresti in ostalo. To velja za sklade, ki poročajo vsak mesec o sestavi prihodkov - kvalificirani skladi. In to so vsi slovenski vzajemni skladi, skladi RCM in mislim da tudi CI.

Ostali skladi iz tujine (torej tudi Paribas First Selection) o teh sestavinah dobička ne poroča - nekvalificioran sklad. To pomeni, da je celoten dobiče obdavčen ne glede na čas, ko so bila sredstva v skladu.

In vsi ti dobički se štejejo v davčno osnovo (tako pri kvalificiranih skladih (po treh letih so kapitalski dobički izvzeti) kot pri nekvalificiranih (ves dobiček)).

Zadeva je komplicirana, verjetno se bo zakonodaja spremenila. Predvsem se naj se ne bi (po besedah Bajuka, ki mu sicer jaz preveč ne zaupam) več šteli ti dobički v davčno osnovo ter verjetno se bo obdavčitev domačih in tujih skladov izenačla, saj zaradi kompliciranosti računanja davka glede na sestavine (ki je menda edinstven primer) naj tega ne bi bilo več.

Kakšne pa bodo podrobnosti pa ne ve nihče. Ne glede na spremembe pa bo še vedno potrebno plačevat davke Sloveniji po slovenski zakonodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naložbe 2020

Oddelek: Loža
356730 (1606) V-i-p
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423626 (18765) Heisenberg
»

ES Funds

Oddelek: Loža
101612 (1461) St@jler
»

Vodenje računa ali nateg?

Oddelek: Loža
102223 (1907) Mobidick

Več podobnih tem