» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
91 / 124
»»

Aston_11 ::

p5283734v teh letih ko ni noben umrl zaradi ošpic, je umrlo v Romuniji najmanj 5000 dojenčkov[/st.citat naj bi izjavil:

Boš dal kakšen vir ali je vir fanzaziranje
Boš dal kakšen vir ali je vir fanzaziranje s hašišom?

Utk ::

Vir imaš na wikipediji. 9 mrtvih na 1000 rojenih do prvega leta, na leto pa cca 200,000 rojenih. Zadnji umrl za ošpicami je pa menda v epidemiji 2011. Pol pa računaj. Aja, ne znaš.

imagodei ::

Utk je izjavil:

Kako dejstvo, da nekdo živi v dreku, izključi zasščito, ki jo dajo cepiva?
Enako kot dejstvo, da ima nekdo gensko nagnjenost k avtizmu, izključi krivdo cepiva, če ga ta potem povzroči.

Saj to smo že ugotovili, tako mi na forumu, kot tudi raziskovalci z nebroj raziskavami: CEPLJENJE NE POVZROČA AVTIZMA!

Povsem nasprotno od percepcije, ki jo imate SVOODovci, raziskovalce zanima resnica, ne pa potvarjanje rezultatov. Četudi bi znaten del raziskovalcev premamila obljuba finančnih koristi, je pri količini vpletenih ljudi nemogoče, da ne bi bilo na svetu stotine Whistleblowerjev.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Žvižgačev je kar nekaj, samo noben vam ni všeč. Razumem zakaj.

Starodavni ::

Študij o cepivu MMR in avtizmu je bilo ogromno in vse so ugotovile skupno: Cepivo MMR ne povzroča avtizem.

Na japonskem ne uporabljajo cepiva MMR, pa se kljub temu število avtistov še naprej povečuje.

Tudi Andrew Wakefield, ki je imel to zelo šalabajzersko in ponarejeno študijo (vzorec zgolj 11 otrok, pa še te je nalašč izbral avtiste) je tudi priznal, da je to naredil iz premoženjske koristi, ker ga je najel en pravnik za primer.

Posledice njegove kršitve zdravniške etike in neoporečnosti pa se še čutijo 2 desetletji kasneje.

Samo vi verniki kot ste UTK boste naprej lapali, da cepiva povzročajo avtizem, čeprav za to niso našli nobenih dokazov, pa so naredili študijo na vzorcu ki je bil večji od 100 tisoč otrok...

Machete ::

Necepilci, spoštujem vaše odločitve, ampak prosim, da greste potem živet izven našega civilizacijskega področja.
Dokler v rokah ne držite mrtvega otročička ste lahko pogumni in razsvetljeni hipiji.
Pojdite raje živeti v gozd, pa se tam ne sekirajte za družbene dogovore.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

imagodei ::

Utk je izjavil:

Še enkrat, jaz sploh nisem proti cepljenju, samo za to, da se to dela (bolj) varno. Če bi tudi "vi" bili za to, bi se Romuni verjetno več cepili, in morda (po vaše) ti 3 ne bi umrli. Tako da si jih lahko sebi pripišite in vašemu odnosu.

A) Seveda si proti cepljenju
B) Kdaj bi bilo zate dovolj varno?
C) Cepiva se razvijajo, jasno. V zadnjih dneh sem ti povedal za vsaj en primer, ki morda ni star niti celo desetletje. Zaradi pritožb staršev, da cepivo proti oslovskemu kašlju z oslabljenimi živimi patogeni povzroča preveč burno reakcijo, so razvili acelularno cepivo. Posledica je bila, da je cepivo premalo dobro prijeli, cepljeni otroci so začeli ob izpostavljenosti patogenu zbolevati za blago obliko bolezni (antivaxerji so hitro pograbili to kot dokaz, da so VSA cepiva itak popolnoma neučinkovita). Cepilni program so nato prilagodili tako, da so dodali na listo cepljenja še eno revakcinacijo.

Drug primer je odsotnost Tiomersala v cepivih za otroke.

Skratka - da se cepiva ne razvijajo, so popolne nebuloze, ki jih izreče samo nekdo, ki trdi, da sam ni proti cepljenju ampak da ne odobrava tega, da se cepiva ne razvijajo.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Sej je vseeno kaj pišem, vi itak že vnaprej v glavo preberete stvari, ki jih niti nihče ni napisal. Zadnjič je en napisal, da sem tudi proti avtocestam, pa proti pitju vode, najbrž tudi gejem in vegetarijancem (ali mesojedcem, bogve).

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

Vir imaš na wikipediji. 9 mrtvih na 1000 rojenih do prvega leta, na leto pa cca 200,000 rojenih. Zadnji umrl za ošpicami je pa menda v epidemiji 2011. Pol pa računaj. Aja, ne znaš.
Tega te sploh vrašal nisem. Tipično izmotavannje torej. Klasika. Značilno za beliverje. RKC-ji imajo celo knjižico natisnjeno, kjer imajo podane vse relevantne situacije, s katerimi jih utegnemo zajebavati nebeliverji in odgovore nanje. Ti imaš tudi kaj podobnega? Knjigo laži in izmotavanj? Pa še načelen nisi, kar je tudi klasika za antivaxarje. Glasni, dokler ne zacvilite.

Utk ::

Kaj si pa sploh vprašal?

Aston_11 ::

Link sem hotel za tvoje trditve, ker se mi zdi, da se izmišljuješ, kar ti trenutno paše.

Utk ::

Za katero točno?

imagodei ::

Utk je izjavil:

Žvižgačev je kar nekaj, samo noben vam ni všeč. Razumem zakaj.

Ajde, naštej 10 resnih žvižgačev, ki so sodelovali pri prirejanju rezultatov in so se skesali, ter so pred tem že kdaj objavili znanstveni članek v normalni znanstveni reviji. Fino bi bilo, če so iz stroke. Družboslovcev iz novogoriške univerze ni treba navajat.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

A se hecaš? Vsak, ki je karkoli takega rekel, je postal avtomatsko neresen, tako da ne morem, niti enega ne.

Daj res povej kaj oprijemljivega, kar lahko tudi podkrepis, ker iz tvojega govora razberem samo strah pred neznanim in nepoznavanje tematike. Kot vidis potrebujemo argumente za kakrsnekoli trditve, ki pa jih ne predstavis. Brez argumentov take debate nimajo smisla.

Jaz sem v tej temi linkal več študij, ki naj bi dokazovale, da cepiva NISO škodljiva, kot vsi ostali skupaj. V bistvu nihče drug ni ničesar linkal, razen nekih slikic, ki sem jih pa potem jaz še razširil, in naenkrat več niso zgledale tako dramatično.

bi dodala samo to, da je v resnici ta tvoj odnos problematičen. Mi vsi bi radi, da se ne dogajajo "nesreče" zaradi cepljenja, ampak ti s tem pritiskom, da zadeve morajo biti 100% ali pa nič, v resnici daješ izgovor tistim, ki bi se cepljenju izognili, kljub temu da s cepljenjem ne tvegajo nič. In ko je takšnih enkrat preveč, nastane problem. In tega mi nočemo.

Jaz bi rad, da se malo bolj intenzivno išče tiste, ki s cepljenjem tvegajo, samo to. Če je to preveč, pa naj bo.

imagodei ::

Utk je izjavil:

A se hecaš? Vsak, ki je karkoli takega rekel, je postal avtomatsko neresen, tako da ne morem, niti enega ne.

Ne. Problem je v tem, da ne boš našel nobenega resnega znanstvenika iz področja virologije, imunologije, medicine, ki nima kakšnih črnih madežev v svoji karieri, ki bi v preteklosti že objavljal v resnih revijah in bi imel zadržke glede cepljenja.

Zadržke glede cepljenja imajo ljudje kot so:
- Karin Rižner, ki je biologinja in samo v zelo širokem smislu "iz področja", hkrati pa se ji seveda poslovno splača zavajat, ker otroke "zdravi" z bioresonanco
- Mateja Černič, ki je po stroki sociologinja in kot taka v strokovnem smislu zelo šibka referenca za presojo medicinske upravičenosti cepljenja. Vsekakor to samo po sebi ne sme biti razlog, da bi preslišali validne argumente, je pa nenavadno, da vsem silnim množicam strokovnjakov iz področja njeni argumenti ne bi prišli na misel že dolgo pred njo.
- Tetyana Obukhanych ima sicer doktorat iz imunologije; njena knjiga, v kateri nasprotuje cepljenju pa je tako strokovno šibka, da so jo strokovnjaki po svetu raztrgali. V njej streša take nebuloze in non-sequiturje, da jih opazi tudi splošno razgledan človek. Po njenih lastnih besedah je v uradno stališče imunologije začela dvomiti, ko je postala mati (z drugimi besedami: ko je vpletla čustva v svojo stroko). Vprašljive so tudi njene kompetence raziskovalke
- Andrew Wakefield, ki je priznal, da je zaradi finančnih koristi ponaredil rezultate raziskave na ta način, da so lažno prikazovali, da je cepljenje vzrok avtizma.

Če sem koga prominentnega izpustil in gre res za strokovnjaka takega kova, da ob njegovih izsledkih (ki bi bili v nasprotju s sprejeto dogmo) ne bi mogli zamahniti z roko - kar na dan z njegovim imenom.
- Hoc est qui sumus -

mackilla ::

Znankinemu otroku se je po cepljenju pojavil na roki izpuščaj. Po njenih besedah je bila zatekla cele roka, njen mož je rekel da je bil izpuščaj valik kakšen centimeter. Zamenjala je že pet zdravnikov, ki so ji vsi zagotovili,da otrok ni alergičen na cepivo. Zdaj piše pritožbe preko nekega društva čudakov, ki verjamejo, da je cepljenje smrtno nevarno. Takih histerikov, ki so bolj pametni kot vsa stroka ne boste prepričali z nobenimi študijami o neoporečnosti cepljenja. Najbolj grozno je, da svoje blodnje širijo po raznih forumih, da jih berejo starši, ki so že itak celi presrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

D3m ::

mackilla je izjavil:

Znankinemu otroku se je po cepljenju pojavil na roki izpuščaj. Po njenih besedah je bila zatekla cele roka, njen mož je rekel da je bil izpuščaj valik kakšen centimeter. Zamenjala je že pet zdravnikov, ki so ji vsi zagotovili,da otrok ni alergičen na cepivo. Zdaj piše pritožbe preko nekega društva čudakov, ki verjamejo, da je cepljenje smrtno nevarno. Takih histerikov, ki so bolj pametni kot vsa stroka ne boste prepričali z nobenimi študijami o neoporečnosti cepljenja. Najbolj grozno je, da svoje blodnje širijo po raznih forumih, da jih berejo starši, ki so že itak celi presrani.


Moški manj kompliciramo, kot babe to je že znano genetsko.

Zadnjič bil na sprejemu v vrtec, sta se dve tako drli, ker je moral njihov otrok iz zgornjega (nov vrtec) v spodnjega (obnovljen), da sta zagrozila z ministrom za šolstvo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pithlit ::

Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Relevant: Naive Realism (podcast)
In psychology, they call it naive realism, the tendency to believe that the other side is wrong simply because they are misinformed.

According to Lee Ross, co-author of the new book, The Wisest One in the Room, naive realism has three tenets. One, you tend to believe that you arrived at your political opinions after careful, rational analysis through unmediated thoughts and perceptions. Two, since you are extremely careful and devoted to sticking to the facts and thus free from bias and impervious to persuasion, anyone else who has read the things you have read or seen the things you have seen will naturally see things your way, given that they've pondered the matter as thoughtfully as you have. And three, if anyone does disagree with your political opinions it must be because they simply don't have all the facts yet.


Brought to you by: YouAreNotSoSmart (Podcast 66 govori o Bullshitu; gost je taisti Gordon Pennycook, čigar članek je polinkala tudi Pithlit)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:


Jaz bi rad, da se malo bolj intenzivno išče tiste, ki s cepljenjem tvegajo, samo to. Če je to preveč, pa naj bo.


Zaradi zločinskih šarlatanov se že skoraj 20 let intenzivno išče kaj naj bi se s cepljenjenjem tvegalo. Zadeva je zaključena: tveganje za hude zaplete je zanemarljivo. Imaš đe majhne zaplete (rdečica, razdražljivost), ki so zaradi svoje izredno blage narave posem zanemarljivi.

Kaj bi ti potem iskal? Tistega 1:1 000 000, ki bo moral biti po nekem cepljenju hospitaliziran, ampak bo zadeva izšla brez trajnih posledic?
Zakaj bi ga iskal in kako bi to naredil?

Starodavni ::

Zanimivo pri tem je, da se izpostavlja stranske učinke in smrti zaradi cepiva (pri tem so zelo zelo redki v primerjavi s pravo boleznijo).

Noben pa ne izpostavi tega, koliko življenj in zdravja je bilo rešenih pri otrocih ravno zaradi otroških cepiv. Zato, ker njihove zgodbe ljudje ne izvedo, ne občutijo, nekaj samoumevnega nam je to.

A predstavljajte si, da cepiv ne bi bilo in bi gledali na otroke, ki so zaradi otroških bolezni v mukah, pohabljeni in tudi mrtvi. To bi bilo nekaj vsakdanjega, normalnega. Tako je bilo to pred 50-60 leti po vsem svetu in Jugoslaviji.

Danes pa tega nam ni treba slišati, vlada huda epidemija te ali druge otroške bolezni in da je tudi pohabljenih malo ali nič zaradi teh bolezni, kaj šele zaradi cepiva.

Skratka, ljudje so čisto enostavno poazbili, kakšna grozodejstva so otroške bolezni pustile otrokom nekoč. Ker so pozabili in ker tega ne občutijo si pa domišljajo, da pa zdaj ne rabimo več cepljenja. Narobe, cepljenje še kako rabimo, ker po vsem svetu ni tega na voljo in se bacili hitro širijo. Jutri je v indiji, drug dan bo v Sloveniji.

V Sloveniji smo imeli 2 epidemiji ošpic prejšnje leto - eno v Novi Gorici in drugo v Ljubljani, hvala bogovom, da nista bili še večji. A epidemiji bi bili preprečeni oz se ne bi zgodili, če bi bila preceljenost takrat višja, zbolelo bi mogoče največ 5 ljudi, namesto takratnih 30-50.

To je bila svarilna zgodba in tudi mislim da bo žal še več teh epidemij, ki bodo večje in bodo terjale več pohabljenih in tudi kakšno smrt ali 2.

In to boste imeli na vesti anticepilci in njihovi zagovorniki kot so UTK. Govorili boste svoje bedarije, za posledice pa naj odgovarjajo drugi, je tako?

Najrajši bi uvedel drakonske kazni za tiste, ki nočejo cepiti iz nezdravstvenih razlogov in sicer: prepoved vstopa v javne ustanove, kot so bolnišnice in šole, pa furajte svojo anti-cepilsko logiko nekje v komunah stran od civilizacije. Eno bom jamčil, v komunah kjer ne bo noben cepljen bo epidemija otroške bolezni hudo razsajala in bo tudi pustila veliko smrtnih žrtev, kot v skupini ki bo 95% cepljena, manj bo bolnih in posledice bodo milejše.

Če bom jaz kdaj imel svoje otroke jih bom pač cepil v skladu s programom cepljenja, izjema bo samo, če ugotovim, da ima otrok kakšno bolezen ali alergijo, tu pa potem ne bom dovolil cepljenja iz zdravstvenih razlogov.

Veste kaj mene najbolj bega: Ko berem argumente anticepiclev o stranskih učinkih po cepljenju, ZAKAJ O TEM NE POROČAJO MEDIJI???? O hudih stranskih učinkih, kot so paraliza, motnje govora, konec razvoja, celo smrt?

berem samo o tem, da so ošpice ubile 3 novorojenčke v Romuniji. Nikoli pa nisem bral o tem, da bi cepivo proti ošpicam ubilo 3 otroke stare 1 leto ali jih pohabilo.

Mi lahko kdo prosim pojasni to logiko, zakaj ob vsej gonji proti cepivom v medijih ne slišim ne izvem o teh otrocih s hudimi stranskimi učinki cepiva? Berem samo anekdote, ki jih objavijo na rtvslo.si komenatrjih in tudi tu na slo-techu. Anekdote, za katere je tudi povsem mogoče da so izmišljene ali pa so jih panične in iracionalne mamice napihnile, kot je bil primer izpuščaja. Za mamico je bil izpuščaj po celi roki, za fotra pa velik le 1x1 cm?

No za konec pa, kakšno hudo posledico je pustil Meningitis B temu otroku Faye, žal pokojna.
http://metro.co.uk/2016/02/17/this-litt...

Nič kaj prijetno, a ne. Otroške bolezni niso mali hec, so kar težka jeba, ki jo program cepljenja odpravi ali minimizira do zanemarljive točke. A nikoli, res nikoli se ne sme opustiti programa cepljenja. Naj ostane obvezno, ne prostovoljno, ker mnogi starši nimajo blage veze, kaj je izraz: skupna dobrobit

Zgodovina sprememb…

sumoborac ::

Ampak ste pa verniki tako eni kot tadrugi. Vsi tako radi poudarjate znanost. In potem človek odpre novice na slo-techu in na prvem mestu - https://slo-tech.com/novice/t682149

Otroške bolezni so to - otroške bolezni. In največje komplikacije se zgodijo pri odraslih. Umrljivost včasih je v ogromni meri padla v prvi ravni zaradi izboljšanja higiene in zdravstva. Cepljenje je pomagalo prevesiti iglo proti 0.

Težave, ki jih jst vidim:
1. Famozna fama o 95% precepljenosti populacije, ki je prevara (nenajdem druge besede). Cepljenje je obvezno za cca 20-25% populacije (mladoletniki + študentje). Pri ostalih 75-80% populacije se niti približno ne vzdržuje "precepljenosti". Potem se sicer najdejo verniki, ki razlagajo, da imajo cepiva dobo 30 let+ kar še vedno postavi precepljenost nekje okoli 60-65% populacije (pa seveda, pustimo detaile, da cepiva iz pred 20 let niti približno niso imela dobo 30 let). Torej 95% precepljenost populacije za vse otroške bolezni ne more biti drugega kakor tiščanje glave v pesek. Še največji boost v "precepljenosti" predstavljajo ljudje 60-65 let+, ki so en velik delež otroških bolezni dali čez in imajo naravno imunost.
2. Kljub mnogoletnim raziskavam, cepljenje niti približno ne imitira naravne zaščite ob prebolevanju. Kakšni so dolgoročni efekti, se nam ne sanja. Naše spominske celice so tiste, ki ob kontaktu z infekcijo sprožijo postopek izdelave protitelesec. V primeru cepiva dobimo v protitelesca, ki ne izginejo (titer protitelesc je tisti, ki pove, ali smo še "imuni" na otroško bolezen). Dolgoročnih študij ni (oz. so iz strani proizvajalcev - glej link na začetku posta :D ).
3. V Sloveniji je naš zdravstveni sistem glede otroških bolezni absolutno premalo izobražen. Na faksu kaj več kot največjega odkritja po Ameriki o cepljenju naši zdravniki ne izvedo (sem imel priložnost videti pri sorodniku, ki je ravno študiral (zdaj že g.dohtar)). Prijava možne reakcije je ničelna za večino staršev. Pri nas smo menjali tudi pediatra (po nasvetu iz slo-techa, to pa priznam :D), ki ni želel slišati o reakciji. Trenutno je moja zahteva po testiranju na vse sestavine cepiva naletela na težavo, saj niti zdravstveni dom nima natančne informacije kaj vse se nahaja v cepivu (poslovna skrivnost so mi pojasnili FTW!). Tudi za nekatere znane sestavine sem že po telefonu dobil informacijo, da testiranje ni mogoče.
4. Skrivanje informacij - ideja, da je znanje oz. sestava nevarna za ljudi je eno večjih ponižanj. Kakršni koli NDA agreementi med državo in privat firmo kje drugje k v vojski po mojem mnenju ni dovoljena. S tem se tudi omejuje možnost ponovitve raziskave (kar je menda temelj znanosti!) izven dosega teh istih proizvajalcev (kar privede nazaj na prvi link :D).
Aja, še glede raziskav -


Otroške bolezni so nevarne, cepljenje predstavlja potencialno precej dobro rešitev. A trenutna rešitev ima imho ogromno minusov. Zadeva ni niti približno tako črno-bela kot jo predstavljate verniki iz obeh strani :(
Prid sm al pa tm ostan...

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Starodavni je izjavil:


Veste kaj mene najbolj bega: Ko berem argumente anticepiclev o stranskih učinkih po cepljenju, ZAKAJ O TEM NE POROČAJO MEDIJI???? O hudih stranskih učinkih, kot so paraliza, motnje govora, konec razvoja, celo smrt?


Po njihovo zato, ker medijem grozijo velike farmacevtske firme. Vpliv je tako močan, da odločno vpliva tudi na tiste medije, ki se financirajo prek prodajanja laži o teh velikih, zločestih, vsemogočnih firmah.

Mimogrede, cepiva so za farmacevtske firme praktično nedonosen posel. Letni biznis cca 45 milijard dolarjev, letni trg vseh zdravil je pa vreden 1,3 bilijona dolarjev. Cepiva nanesejo mogoče 3% vsega posla farmacevtov. Donosen posel so zdravila, zaradi cepljenja je pa prodaja zelo donosnih zdravil nižja kot bi bila sicer.

Ampak anti-vaxxerskim zločincem so dejstva malo mar, zato pa nasprotujejo cepljenju.

AndrejO ::

Smrekar1 je izjavil:

Mimogrede, cepiva so za farmacevtske firme praktično nedonosen posel. Letni biznis cca 45 milijard dolarjev, letni trg vseh zdravil je pa vreden 1,3 bilijona dolarjev. Cepiva nanesejo mogoče 3% vsega posla farmacevtov. Donosen posel so zdravila, zaradi cepljenja je pa prodaja zelo donosnih zdravil nižja kot bi bila sicer.

V bistvu je višja, ker dlje, kot živimo, večja je možnost, da bomo potrebovali zdravila za katero izmed kroničnih bolezni. Visok pritisk in holesterol sta zadevi, ki štancata največ denarja. In tega ne bi bilo, če bi ljudje umirali premladi.

Temu se reče dolgoročno razmišljanje ...

sumoborac ::

Smrekar1 je izjavil:

Starodavni je izjavil:


Veste kaj mene najbolj bega: Ko berem argumente anticepiclev o stranskih učinkih po cepljenju, ZAKAJ O TEM NE POROČAJO MEDIJI???? O hudih stranskih učinkih, kot so paraliza, motnje govora, konec razvoja, celo smrt?


Po njihovo zato, ker medijem grozijo velike farmacevtske firme. Vpliv je tako močan, da odločno vpliva tudi na tiste medije, ki se financirajo prek prodajanja laži o teh velikih, zločestih, vsemogočnih firmah.

Mimogrede, cepiva so za farmacevtske firme praktično nedonosen posel. Letni biznis cca 45 milijard dolarjev, letni trg vseh zdravil je pa vreden 1,3 bilijona dolarjev. Cepiva nanesejo mogoče 3% vsega posla farmacevtov. Donosen posel so zdravila, zaradi cepljenja je pa prodaja zelo donosnih zdravil nižja kot bi bila sicer.

Ampak anti-vaxxerskim zločincem so dejstva malo mar, zato pa nasprotujejo cepljenju.

No kle si pa mim usekal :D Cepiva so biznis. Ko je enkrat razvito in potrjeno je konec stroškev. Države so stalni kupci brez kakšnih večjih izdatkov (na primer, v Ameriki jih ni možno niti tožit!). Vsa ostala zdravila potrebujejo marketing, lobiste, izobraževanja, ... Kar nakoncu odnese en večji delež prometa. 3% prometa = 3% dobička. Pri ostalih zdravilih ratio niti približno ni takšen :D

Pravtako se potem vprašaš zakaj je WHO šla raziskovati dvig stopnje nevarnosti za prašičjo gripo. Nekdo je v igri dobro zaslužil, zaloge pa se bodo v roku 2 let pokvarile.

At the end, its about the money. Če nebi oni, bi nekdo drug. Ne se farbat, da so farmacevstki lobiji kej manj požrešni kot kateri koli drugi (Dieselgate anyone?).
Prid sm al pa tm ostan...

Smrekar1 ::

sumoborac je izjavil:


Težave, ki jih jst vidim:
1. Famozna fama o 95% precepljenosti populacije, ki je prevara (nenajdem druge besede). Cepljenje je obvezno za cca 20-25% populacije (mladoletniki + študentje). Pri ostalih 75-80% populacije se niti približno ne vzdržuje "precepljenosti". Potem se sicer najdejo verniki, ki razlagajo, da imajo cepiva dobo 30 let+ kar še vedno postavi precepljenost nekje okoli 60-65% populacije (pa seveda, pustimo detaile, da cepiva iz pred 20 let niti približno niso imela dobo 30 let). Torej 95% precepljenost populacije za vse otroške bolezni ne more biti drugega kakor tiščanje glave v pesek. Še največji boost v "precepljenosti" predstavljajo ljudje 60-65 let+, ki so en velik delež otroških bolezni dali čez in imajo naravno imunost.


Dejansko so cepitva pred 20 in več leti nudila 30 in več letno zaščito. Fora je samo v tem, da takrat to še ni bilo dokazano, ker to lahko spremljaš samo prek dolgoročnih študij. Nekako ne moreš razviti cepiva in potem pričakovati, da boš najprej 50 let delal raziskave kako dolgo nudi zaščito in ga šele potem dal v uporabo. Poleg vseh ostalih težav pri tej varianti je zadeva tudi neetična.

2. Kljub mnogoletnim raziskavam, cepljenje niti približno ne imitira naravne zaščite ob prebolevanju. Kakšni so dolgoročni efekti, se nam ne sanja.


Predvsem zato, ker so morebitni dolgoročni efekti blodnje neznalčkov.

Naše spominske celice so tiste, ki ob kontaktu z infekcijo sprožijo postopek izdelave protitelesec. V primeru cepiva dobimo v protitelesca, ki ne izginejo (titer protitelesc je tisti, ki pove, ali smo še "imuni" na otroško bolezen).


Protitelesa kar lepo izginjajo, ampak se stalno sintetizirajo nova. Pač ne razumeš glih imunologije.

3. V Sloveniji je naš zdravstveni sistem glede otroških bolezni absolutno premalo izobražen. Na faksu kaj več kot največjega odkritja po Ameriki o cepljenju naši zdravniki ne izvedo (sem imel priložnost videti pri sorodniku, ki je ravno študiral (zdaj že g.dohtar)). Prijava možne reakcije je ničelna za večino staršev. Pri nas smo menjali tudi pediatra (po nasvetu iz slo-techa, to pa priznam :D), ki ni želel slišati o reakciji. Trenutno je moja zahteva po testiranju na vse sestavine cepiva naletela na težavo, saj niti zdravstveni dom nima natančne informacije kaj vse se nahaja v cepivu (poslovna skrivnost so mi pojasnili FTW!). Tudi za nekatere znane sestavine sem že po telefonu dobil informacijo, da testiranje ni mogoče.


Nabijaš. Sestavine cepiva pišejo na dokumentaciji, ki je priložena cepivu. Sumim, da nabijaš.

4. Skrivanje informacij - ideja, da je znanje oz. sestava nevarna za ljudi je eno večjih ponižanj.


Marsikdo - najbrž si med njimi - teh informacij ne zna pravilno vrednotiti. Če želiš testiranje na alergijo na formaldehid, ker ga cepivo vsebuje, si zanesljivo med njimi.

Otroške bolezni so nevarne, cepljenje predstavlja potencialno precej dobro rešitev. A trenutna rešitev ima imho ogromno minusov.


Katerih pa?

sumoborac je izjavil:


No kle si pa mim usekal :D Cepiva so biznis. Ko je enkrat razvito in potrjeno je konec stroškev.


Ja, nekdo je tu res usekal mimo. Ampak ta nekdo zanesljivo nisem bil jaz :D

Ne se farbat, da so farmacevstki lobiji kej manj požrešni kot kateri koli drugi (Dieselgate anyone?).


Vsekakor, ampak pri cepivih o tem ni ne duha in ne sluha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

sumoborac je izjavil:

Ampak ste pa verniki tako eni kot tadrugi. Vsi tako radi poudarjate znanost. In potem človek odpre novice na slo-techu in na prvem mestu - https://slo-tech.com/novice/t682149

Smo že citirali. Gre za neprimerljive zadeve. Virologija, imunologija, medicina in kar je še teh znanosti, ki se ukvarjajo z procesi v telesu na molekularnem nivoju, so v izjemnem razvoju. Raziskave in nove ugotovitve s teh področij so dnevna stalnica, rezultati se medsebojno podpirajo in dopolnjujejo. Nenazadnje smo tudi zaradi napredka na teh področjih ugotovili, da maščobe vendarle niso tako zelo škodljive ter da novejši rezultati kažejo, da cuker ni tako neškodljiv - česar se zadnja leta zavedamo že tudi brez razkritja tega zavajanja.

sumoborac je izjavil:

Otroške bolezni so to - otroške bolezni. In največje komplikacije se zgodijo pri odraslih.

Ne seri. Najbolj ogroženi pri npr. oslovskem kašlju so dojenčki do enega leta starosti. Še posebej novorojenčki. Podobno za ošpice: verjetnost pojava komplikacij je večja pri mlajših od 5 let. Blebetanje o nenevarnosti rdečk je še posebej deplasirano: bolezen sicer običajno poteka brez komplikacij, je pa toliko večja nevarnost za še nerojene otroke: če se z rdečkami okuži ženska v prvem trimesečju nosečnosti, obstaja velika nevarnost, da se bo otrok rodil s hudimi okvarami (CRS).

sumoborac je izjavil:

Umrljivost včasih je v ogromni meri padla v prvi ravni zaradi izboljšanja higiene in zdravstva. Cepljenje je pomagalo prevesiti iglo proti 0.

Tako je - ne zanikamo, da je napredek v urejenosti mest (čista pitna voda, urejenost odpadnih voda, odvoz smeti) ter zdravstva pomembno prispevala k zmanjšani umrljivosti. Ampak to se nam v trenutnih civilizacijskih standardih ne zdi dovolj. Smrt samo enega otroka, ki ga lahko prepreči nenevarno cepljenje, je preveč. Doživljenjska telesna ali duševna prizadetost enega samega otroka, ki bi jo lahko preprečilo cepljenje, je preveč.

sumoborac je izjavil:

1. Famozna fama o 95% precepljenosti populacije, ki je prevara (nenajdem druge besede). Cepljenje je obvezno za cca 20-25% populacije (mladoletniki + študentje). Pri ostalih 75-80% populacije se niti približno ne vzdržuje "precepljenosti". Potem se sicer najdejo verniki, ki razlagajo, da imajo cepiva dobo 30 let+ kar še vedno postavi precepljenost nekje okoli 60-65% populacije (pa seveda, pustimo detaile, da cepiva iz pred 20 let niti približno niso imela dobo 30 let). Torej 95% precepljenost populacije za vse otroške bolezni ne more biti drugega kakor tiščanje glave v pesek. Še največji boost v "precepljenosti" predstavljajo ljudje 60-65 let+, ki so en velik delež otroških bolezni dali čez in imajo naravno imunost.

Nakladaš. Dejansko se izbruhi bolezni dogajajo pri necepljenih otrokih. Ko ti otroci bolezen odnesejo domov, svojim staršem, ki so bili cepljenji pred 20-30, celo pred 40. leti, nekako ne zbolijo in ne razširijo bolezni na svoje sodelavce. Zanimivo, kako se npr. ošpice širijo (oziroma je omejena) pretežno med necepljenimi otroci in mladostniki, izjema so morda posamezniki, pri katerih cepivo ni ustrezno prijelo.
Glede oslovskega kašlja se recimo ve, da imunost sčasoma pojenja - tudi če si bolezen prebolel v otroštvu, lahko ponovno zboliš. Ampak ideja je zaščititi predvsem dojenčke in očitno program cepljenja deluje - tam, kjer se ljudje cepijo.
Tudi za tetanus te cepijo, če v zadnjih 5 letih pred globoko poškodbo nisi bil cepljen. Ni problema, razen tistega v nekaterih glavah: da če neka zadeva ne deluje 100%, je že kar zanič.
Dodatno: vse več strokovnjakov priporoča periodično revakcinacijo proti davici, oslovskemu kašlju (in tetanusu). Sploh se revakcinacijo priporoča tistim, ki so v stiku oziroma planirajo imeti otroke.

sumoborac je izjavil:

2. Kljub mnogoletnim raziskavam, cepljenje niti približno ne imitira naravne zaščite ob prebolevanju. Kakšni so dolgoročni efekti, se nam ne sanja. Naše spominske celice so tiste, ki ob kontaktu z infekcijo sprožijo postopek izdelave protitelesec. V primeru cepiva dobimo v protitelesca, ki ne izginejo (titer protitelesc je tisti, ki pove, ali smo še "imuni" na otroško bolezen). Dolgoročnih študij ni (oz. so iz strani proizvajalcev - glej link na začetku posta :D ).

Nakladaš. Cepivo je izdelano tako, da izzove komplet imunski odziv, vključno s formacijo spominskih celic. Cepiva ne vsebujejo protitelesc, temveč izkoriščajo delovanje imunskega sistema za to, da protitelesca izdela.

sumoborac je izjavil:

3. V Sloveniji je naš zdravstveni sistem glede otroških bolezni absolutno premalo izobražen. Na faksu kaj več kot največjega odkritja po Ameriki o cepljenju naši zdravniki ne izvedo

Zdravniki se tudi ne učijo v detajle metod genetskih terapij, kloniranja ali genskega inženirstva, vedo pa, da obstajajo in delujejo. Pediatri tudi ne vedo kaj dosti o podrobnostih in metodah operacij na odprtem srcu, jih pa vseeno razumejo do te mere, da vedo, da so pri določenih obolenjih nujne. Povprečen diplomant FRI tudi nima poglobljenega znanja o načrtovanju tiskanih vezij, čeprav brez tega računalništvo praktično ne more delat...

sumoborac je izjavil:

Prijava možne reakcije je ničelna za večino staršev. Pri nas smo menjali tudi pediatra (po nasvetu iz slo-techa, to pa priznam :D), ki ni želel slišati o reakciji. Trenutno je moja zahteva po testiranju na vse sestavine cepiva naletela na težavo, saj niti zdravstveni dom nima natančne informacije kaj vse se nahaja v cepivu (poslovna skrivnost so mi pojasnili FTW!). Tudi za nekatere znane sestavine sem že po telefonu dobil informacijo, da testiranje ni mogoče.

Prvič: kar je važno za pediatra je to, da cepiva dokazano delujejo. Tako kot je zanj važno samo, da operacije na odprtem srcu delujejo, ne pa, da ima o njih poglobljeno znanje. O tem, ali in če cepiva delujejo, pa morajo svoje mnenje podat drugi (znanstveniki, ki se s tem ukvarjajo). Dokler je konsenz, da delujejo in dokler zakonodaja zahteva cepljenje, tle ne more bit demokracije in neosnovano teženje pediatru z analizami cepiva zgolj ovira normalno ambulantno delo.

Drugič: natančne sestavine cepiv so znane. Laž je, da je v njih karkoli neznanega. Si pa predstavljam, da so tvoji sogovorniki po telefonu komaj zadrževali smeh, če si želel od njih testiranje "snovi" v cepivu. Kakšno testiranje? Na kaj? Če je laktoza zares laktoza in ne ciankalij?

sumoborac je izjavil:

4. Skrivanje informacij - ideja, da je znanje oz. sestava nevarna za ljudi je eno večjih ponižanj. Kakršni koli NDA agreementi med državo in privat firmo kje drugje k v vojski po mojem mnenju ni dovoljena. S tem se tudi omejuje možnost ponovitve raziskave (kar je menda temelj znanosti!) izven dosega teh istih proizvajalcev (kar privede nazaj na prvi link :D).

Prosil bi te za konkretne informacije, kateri podatki o sestavi cepiva niso javni? Jaz sem pred nekaj dnevi objavil podatke o sestavi cepiv, ki se uporabljajo pri cepljenju otrok v SLO in sem bil pod vtisom, da ni nič skritega.

Jasno, lahko pa se izmislim, da tisti podatki niso popolni in da farmacija še nekaj skriva. In zdaj trmasto vztrajam, da mi nočejo razkriti in celo zanikajo, da bi v cepivih bilo kaj dodanega.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

AndrejO je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Mimogrede, cepiva so za farmacevtske firme praktično nedonosen posel. Letni biznis cca 45 milijard dolarjev, letni trg vseh zdravil je pa vreden 1,3 bilijona dolarjev. Cepiva nanesejo mogoče 3% vsega posla farmacevtov. Donosen posel so zdravila, zaradi cepljenja je pa prodaja zelo donosnih zdravil nižja kot bi bila sicer.

V bistvu je višja, ker dlje, kot živimo, večja je možnost, da bomo potrebovali zdravila za katero izmed kroničnih bolezni. Visok pritisk in holesterol sta zadevi, ki štancata največ denarja. In tega ne bi bilo, če bi ljudje umirali premladi.

Temu se reče dolgoročno razmišljanje ...

V resnici temu ni tako. Na splošno namreč res velja, kar trdijo antivaxerji: da z moderno medicino velik delež okuženih preživi. Se pa vsakokrat, ko je otrok bolan, prodajajo analgetiki/antipiretiki (npr. Calpol), za lažje izkašljevanje (Fluimukan, Panatus)... Če je okužba bakterijska, se predpisuje še antibiotike.

Če ukinemo cepljenje in pristanemo na hospitalizacijo stotin otrok letno zaradi komplikacij ob ošpicah (pljučnica, encefalitis), se bodo prodajala tudi protivirusna zdravila (remember Tamiflu?), antikonvulziki, morda še konjski odmerki antibiotikov proti povzročiteljem bolnišničnih okužb (MRSA)...

Skratka, velika večina obolelih bi ob ustrezni zdravstveni pomoči preživela, nekateri kritični primeri celo brez posledic in bi tudi brez cepljenja lahko še dolgo ostali klienti farmacevtskih podjetij. Če bi imeli "blage" posledice, kakšno epilepsijo, kronične glavobole, težave s koncentracijo, srcem, ipd, bi bili še celo boljša klientela.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Stari maček ::

Biznis je pač biznis; farmacija zmore(ker ima pač neomejene resurse vseh strok) prepričat večino populacije, kako so njihovi proizvodi oh in sploh. Seveda je zgodovina že neštetokrat dokazala, kako debele so njihove laži. Ni mi sploh jasno, zakaj taka panika, ker se nekateri ne cepijo; cepite vaše otroke kolikokrat želite, v tuje se pa ne spuščajte. Če bo umrl kakšen necepljen otrok, si to itak morajo pripisati njegovi starši. Zanimivo pa je, da je recimo v Avstriji cepljenje neobvezno, v naši tako urejeni in vzorni Sloveniji pa ne.

zee ::

Zanimivo pa je, da je recimo v Avstriji cepljenje neobvezno, v naši tako urejeni in vzorni Sloveniji pa ne.


Avstrijci za razliko od Balkancev ne bodo hvatali krivin in iskali izgovore samo proto cepljenju samo zato, ker je to predpisala drzava, po nasvetu strokovnjakov iz stroke.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pithlit ::

Stari maček je izjavil:

v tuje se pa ne spuščajte

Zakaj se pa vi lahko?
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Stari maček> cepite vaše otroke kolikokrat želite, v tuje se pa ne spuščajte

Potem jih pa hermetično zaprite.

imagodei ::

Stari maček je izjavil:

Biznis je pač biznis; farmacija zmore(ker ima pač neomejene resurse vseh strok) prepričat večino populacije, kako so njihovi proizvodi oh in sploh. Seveda je zgodovina že neštetokrat dokazala, kako debele so njihove laži. Ni mi sploh jasno, zakaj taka panika, ker se nekateri ne cepijo; cepite vaše otroke kolikokrat želite, v tuje se pa ne spuščajte. Če bo umrl kakšen necepljen otrok, si to itak morajo pripisati njegovi starši. Zanimivo pa je, da je recimo v Avstriji cepljenje neobvezno, v naši tako urejeni in vzorni Sloveniji pa ne.

Na te budalaštine smo odgovorili že 1000x.

Kaj bi storil, če bi tvoj otrok z ošpicami okužil starega očeta, ki ima presajeno srce in ima zato doživljenjsko terapijo za zaviranje imunskega sistema?

Kaj bi rekel staršem 2-mesečnega novorojenčka, ki bi umrl zaradi oslovskega kašlja, ki bi ga (posredno ali neposredno) okužil tvoj necepljen otrok?

Kolikšno odškodnino si pripravljen plačat v takih primerih? In v primerih, da bi tvoj otrok prinesel nalezljivo otroško bolezen iz tujine, le-ta pa bi nato povzročila večjo epidemijo, množico bolniških staležev, večjo obremenitev zdravstva?

In kako bi kaj spal, vedoč da je tvoj otrok prenesel bolezen na nekoga, le-ta pa je kasneje umrl?


Preprosta vprašanja, ne?
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

Preprosta vprašanja, ne?

Simpl: "kako pa veš da je bil moj otrok? DOKAŽI!"
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:

imagodei je izjavil:

Preprosta vprašanja, ne?

Simpl: "kako pa veš da je bil moj otrok? DOKAŽI!"

Edini je imel ošpice? Do i need to say more?

EDIT: Meni niso problematični necepljeni. Problem so tisti, ki zaradi resnih razlogov ne morejo biti cepljeni. Tistim so starši s svojimi necepljenčki najbolj nevarni. Več je necepljenih, večja je možnost okužbe. In seveda, zbolijo lahko tudi že prej cepljeni. V samem bistvu se borimo s statistiko.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

111111111111 je izjavil:

Edini je imel ošpice? Do i need to say more

To, na žalost, sploh ni nujno res.

111111111111 je izjavil:

Meni niso problematični necepljeni. Problem so tisti, ki zaradi resnih razlogov ne morejo biti cepljeni. Tistim so starši s svojimi necepljenčki najbolj nevarni. Več je necepljenih, večja je možnost okužbe. In seveda, zbolijo lahko tudi že prej cepljeni. V samem bistvu se borimo s statistiko.

Sej ravno zato so necepljeni (uni, zaradi raznih antivaxer kretenov) problem. Ker direktno ogrožajo (predstavljajo jim celo smrtno grožnjo) ostale necepljene (tiste ki se jih pač ne sme cepit). Cepljenim načeloma ne predstavljajo grožnje.... ene par se jih bo pač okužilo (ker cepljenje ne zagotavlja 100% obrambe) bodo pa bolezen relativno lahko preboleli.

To je tisto kar antivaxerji pozabljajo. Da so njihovi otroci tempirane biološke bombe... in da obstaja relativno velika verjetnost da bo zaradi njih nastradal nekdo, ki s to (vax vs. antivax) vojno nima absolutno nič. Teroristi pač.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Pithlit je izjavil:

imagodei je izjavil:

Preprosta vprašanja, ne?

Simpl: "kako pa veš da je bil moj otrok? DOKAŽI!"

Ja, saj. Moj, moje, jaz - to je približno to, kar premorejo družbene odgovornosti antivaxerji. Že nekajkrat smo ugotavljali, da se šlepajo na kolektivno imunost, če pa bi slučajno all hell break loose in bi se začele prve množične hospitalizacije, prve smrti, bi bili pa prvi v vrsti za cepiva. Ker - moj otrok, moje dete...
- Hoc est qui sumus -

Malajlo ::

Avtoceste statistično dokazano zmanjšujejo število smrtnih žrtev. Celo nesreč na splošno. Ampak! Vseeno se ljudje ubijajo na AC. Zaprimo vse, pa počakajmo na googla ali teslo. Sploh se pa na regionalkah ni še ubil nihče poznan. Sploh ni panike. (da se je zaradi preusmeritve prometa na AC zmanjšalo tudi sranje na lokalnih cesrah, pa pozabimo)

Machete ::

Malajlo je izjavil:

Avtoceste statistično dokazano zmanjšujejo število smrtnih žrtev. Celo nesreč na splošno. Ampak! Vseeno se ljudje ubijajo na AC. Zaprimo vse, pa počakajmo na googla ali teslo. Sploh se pa na regionalkah ni še ubil nihče poznan. Sploh ni panike. (da se je zaradi preusmeritve prometa na AC zmanjšalo tudi sranje na lokalnih cesrah, pa pozabimo)


In to ma vezo s čim in kako že? Primer za dol past.
Kot sem že rekel, bom še enkrat. Bodite najbolj pametni v svojem svetu, lahko imate prav in so vaxing korporacije dejansko v lasti Rotšild Reptilianov 8-), ampak svoj prav pač ne morete uveljavljat v družbeni ureditvi, kjer se vaši otroci mešajo z drugimi. Naj potem ostanejo doma in ne hodijo v šolo in vrtec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

Machete je izjavil:


In to ma vezo s čim in kako že?


Gre se za to, da anti-vaxxerji zahtevajo 100% varnost in 100% učinkovitost samo pri cepljenju, drugje pa ne. Dvojna merila praviloma niso znamenje poštenega človeka.

Smrekar1 ::

Fin članek o študiji o učinkih neobveznega cepiva proti HPV.

http://www.cbsnews.com/news/hpv-vaccine...

Zadeva deluje boljše kot so upali da bo. Tudi manj doz bo verjetno potrebnih. Kul :)

Flitko ::

Wrop ::

Zanimivo bi bilo vedeti koliko bo/je stalo zdravljenje.

jype ::

Pa kakšne dolgoročne posledice bodo ostale, pa koliko je otrok trpel.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

Starodavni ::

Smrekar1 je izjavil:

Fin članek o študiji o učinkih neobveznega cepiva proti HPV.

http://www.cbsnews.com/news/hpv-vaccine...

Zadeva deluje boljše kot so upali da bo. Tudi manj doz bo verjetno potrebnih. Kul :)


Sam še več folka prepričati, anti-cepilcem pa dati nagobčnik, da ne bodo klamfali neumnosti o hpv in zavrli napredek.

premafx ::

Zakaj za vraga mi starejši ne dobimo brezplačnega cepiva proti tetanusu vsakih x let? Zaščiteni so le otroci.

barakus ::

Wrop je izjavil:

Zanimivo bi bilo vedeti koliko bo/je stalo zdravljenje.


In upam da bodo starši dobili račun za plačat.

Pithlit ::

premafx je izjavil:

Zakaj za vraga mi starejši ne dobimo brezplačnega cepiva proti tetanusu vsakih x let? Zaščiteni so le otroci.

Natakni se na en zarjavel cvek. Pa ga dobiš zastonj.

No, tiste 3€ (al neki) pa tud ni glih da te bo na kant spravilo.
Life is as complicated as we make it...

Gregor P ::

Sam sem se več kot desetletje nazaj poškodoval ob zarjavelem železu in sem pri zdravniku nemudoma dobil preventivno cepivo; brezplačno seveda (na zdravnikovo odločitev, sam niti nisem vedel takrat, da je to potrebno).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Flitko ::

Samo da komentiram na kratko - opažam, da veliko ljudi povezuje zarjavele površine s tetanusom. Rja tukaj nima veze, gre le za to, da rjaste predmete navadno najdemo na mestih, kjer se zadržuje bakterija Clostridium tetani.
««
91 / 124
»»