» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 124
»»

Mipe ::

Stranski učinek tobačnih in alkoholnih izdelkov je prav tako smrt. Your point being?

Aston_11 ::

Jaz sem redno pil alkohol, katerega stranski učinek je lahko smrt, dnevno vozim avto, vožnja za avtomobilom lahko rezultira v smrti, se gibljem v okoliščinah, ki lahko privedejo do smrti (višina), če bi kadil, bi lahko fasal smrt, itd. Uporabljam varnostni pas, čeprav je nekaj primerov takih, da so privedli do smrti ravno zaradi uporabe itd.

Torej da, če je stranski učinek lahko smrt, me od tega ne odvrne. Torej tudi od cepljenja ne. Korist je večja od morebitnih stranskih učinkov, tako je to.

Mipe ::

Half-Saint je izjavil:

Na TV je ena novica o parih primerih ošpic in vsi skačete v luft. Dokaz kako lahko je manipulirat z narodom prek medijev. To ni noben izbruh še manj pa epidemija zato se prosim pomirite.

Poglejte si mal zgodovino kaj se je dogajal, ko so razvijal cepivo proti poliomelitisu - koliko otrok je zarad cepiva umrla ali ostala paralizirana.

Jst problem cepljenja vidim predvsem v tem, da se cepi premajhne oz. premlade otroke z imunskim sistemom, ki se še ni do konca razvil. Cepijo te za cel kup bolezni hkrati, kar je še bolj debilno. Jst svojga otroka ne mislim cepit, vi pa kakor hočte.

Sedemkratno povečanje incidence ošpic le ni kar tako.

Arto ::

Half-Saint je izjavil:

Na TV je ena novica o parih primerih ošpic in vsi skačete v luft. Dokaz kako lahko je manipulirat z narodom prek medijev.

Vi skačete v luft, ko je na TV novica o enem primeru zapleta pri cepljenju.

dux ::

@Invictus: Odvisno od verjetnosti za smrt in prednosti, ki mi jih ta vbrizg prenese.

Lahko pa tudi drugače razmišljaš.
Umrem lahko tudi : zaradi arašidov (~ 100 ljudi na leto umre zarad tega v ZDA) pa jih vseeno jem.
Od vožnje v avtomobilu (par 100 ljudi na leto samo pri nas).
Lahko pride do potresa, in se omara podre name in umrem.
Upanje je v nasih odlocitvah

Aston_11 ::

Po moje je razumel. V bistvu imajo od cepljena otrok korist tudi tisti, ki jih ne cepijo, zaradi precepljenosti. Razen ko... Po drugi strani pa imamo primere, do katerih ne bi prišlo, če ne bi bilo cepljenja. vendar pa tudi pri teh ne vemo, kaj bi bilo, če se ne bi cepili. Bi oboleli? Verjetno ne. Če pa bi...

Okapi ::

Poglejte si mal zgodovino kaj se je dogajal, ko so razvijal cepivo proti poliomelitisu - koliko otrok je zarad cepiva umrla ali ostala paralizirana.
In vendar so ljudje v vrsti stali, da bi lahko cepili svoje otroke, tudi z nepreizkušenim in potencialno nevarnim cepivom. Očitno pojma nimaš, kaj je to otroška paraliza in koliko gorja je povzročila.

O.

Aston_11 ::

Temu se reče, da bi eni radi fukali, a da jim ne uđe. Komot pač do konca.

btree ::

Paraliza ni ravno bolezen, ki bi se epidemično pojavljala, razen v ZDA v 50. letih, ko jo je povzročila nenadzorovana uporaba insekticida DDT.
Ne vem zakaj ne uvedejo v obvezni program cepljenje proti noricam, katerih epidemija je ravnokar v Sloveniji in so nevarne za tiste, ki te bolezni nismo preboleli, še najbolj za nosečnice, in zakaj so ukinili cepljenje proti tuberkolozi, čeprav je v porastu.

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Jaz sem redno pil alkohol, katerega stranski učinek je lahko smrt, dnevno vozim avto, vožnja za avtomobilom lahko rezultira v smrti, se gibljem v okoliščinah, ki lahko privedejo do smrti (višina), če bi kadil, bi lahko fasal smrt, itd. Uporabljam varnostni pas, čeprav je nekaj primerov takih, da so privedli do smrti ravno zaradi uporabe itd.

Torej da, če je stranski učinek lahko smrt, me od tega ne odvrne. Torej tudi od cepljenja ne. Korist je večja od morebitnih stranskih učinkov, tako je to.


A si prisiljen da piješ alkohol, se voziš z avtom, kadiš, uporabljaš varnostni pas (no tule je malo prisile).

V cepljenje si prisiljen.

btree je izjavil:

Paraliza ni ravno bolezen, ki bi se epidemično pojavljala, razen v ZDA v 50. letih, ko jo je povzročila nenadzorovana uporaba insekticida DDT.
Ne vem zakaj ne uvedejo v obvezni program cepljenje proti noricam, katerih epidemija je ravnokar v Sloveniji in so nevarne za tiste, ki te bolezni nismo preboleli, še najbolj za nosečnice, in zakaj so ukinili cepljenje proti tuberkolozi, čeprav je v porastu.


Norice sploh niso nevarne, ampak bolj zoprne. Sma sem jih imel pri 25tih, pa mi vseeno nič ne manjka. In nobene epidemije v Sloveniji ni. Par otrok z noricami, brez zveze. Tuberkuloza je v porastu v Rusiji, poleg tega se jo da preprosto pozdraviti z antibiotiki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

btree ::

norice so toliko nevarne, kot ošpice.

Okapi ::

Paraliza ni ravno bolezen, ki bi se epidemično pojavljala, razen v ZDA v 50. letih, ko jo je povzročila nenadzorovana uporaba insekticida DDT.
:)) Ampak eni pa res brez vsakih inhibicij napišete prav vsako bedarijo, ki vam pade na pamet.

O.

btree ::

 Polio vs DDT

Polio vs DDT



 PolioDDT

PolioDDT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Okapi ::

:))Ampak eni pa res brez vsakih inhibicij prilimate vsako bedarijo, ki jo najdete na internetih.

O.

frudi ::

Tile grafi kažejo kvečjemu to, da proizvodnja DDT SLEDI okužbam z otroško paralizo, ne obratno. Braking news, polio causes DDT :)!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

btree ::

ja z ddt-jem so včasih zdravili paralizo :D

zee ::

Paraliza != otroska paraliza
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

frudi ::

btree je izjavil:

ja z ddt-jem so včasih zdravili paralizo :D

Zamešal si 'polio' z 'malarijo' in 'zdravili' z 'omejevali'...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

btree ::

še link

Half-Saint ::

Iz debate v debato se kaže da so forumski posti večinoma brezvezni in sami sebi namenjeni. Vsak trobi v svoj rog, zmenimo se pa nič. Seveda bi vsak rad prepričal drugega da je najbolj pameten in da ima najbolj nezmotljive vire. Bljak.

Vse lepo in prav zagovarjat cepljenje dokler morebitni stranski učinki ne doletijo ravno tebe ali tvojega otroka. Saj razuemm zagovornike, imajo pač oprane možgane :P
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

mirage ::

Oprane možgane imate kvečjemu antivax paranoiki, ki kljub temu, da nimate nobenih znanstveno kredibilnih dokazov o grozni nevarnosti cepiv (razen slišal sem in zdi se mi) še naprej trobite v svoj rog.

Okapi ::

Vsak trobi v svoj rog, zmenimo se pa nič.
Vernika itak ne moreš prepričati in se kvečjemu še bolj vkoplje za okopi svoje vere. Lahko pa glasniki zdravega razuma in znanstvenega načina razmišljanja morda vplivamo na katerega od tistih, ki so še v dvomih, in forum samo berejo in se ne oglašajo.

O.

Invictus ::

ravno tako bi lahko rekli da imajo provax paranoiki oprane možgane ...

Bom še enkrat napisal: problem ni v ceplenju, ampak v prisili. Povsod kjer je prostovoljno cepljenje, se precepljenost ni zmanjšala. Razen če večina folka živi v duhu stalinizma (kar me ne bi čudilo).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IceIceBaby ::

Iz debate v debato se kaže da so forumski posti večinoma brezvezni in sami sebi namenjeni. Vsak trobi v svoj rog, zmenimo se pa nič. Seveda bi vsak rad prepričal drugega da je najbolj pameten in da ima najbolj nezmotljive vire. Bljak.


Ne sodi po sebi. Nekateri debatiramo in sprašujemo zato, da se bomo znali najboljše odločiti. Zelo neumno bi bilo, da bi zaradi svojega ega ogrozil zdravje svojega otroka.

mirage ::

Invictus je izjavil:

ravno tako bi lahko rekli da imajo provax paranoiki oprane možgane ...

Bom še enkrat napisal: problem ni v ceplenju, ampak v prisili. Povsod kjer je prostovoljno cepljenje, se precepljenost ni zmanjšala. Razen če večina folka živi v duhu stalinizma (kar me ne bi čudilo).


Problem je ravno v tem, da se precepljenost zmanjša, posledice so vidne spodaj:
(še tretjič ista slika, ne vem koliko krat še jo bo treba objavit, da boste eni pokapirali v čem je problem).

darkolord ::

Starodavni ::

Da bo malo boljše in več podatkov, kaj sploh je MMR, tudi vir do tega grafa je tu

MMR vaccine @ Wikipedia

Jasno je, da obvezno cepljenje MOČNO zmanjša pojavnost ošpic in čim se takoj precepljenost zmanjša se poveča rizik za ošpice in ostale otroške bolezni.

Malomarni starši so tist, ki svojih otrok zaradi anti-vax propagande in zaslepjenosti ne bodo cepili. Kolakterlna žrtev pa so itak njihovi in drugi otroci.

NI DILEME. Cepiti ali ne cepiti. Dilema je samo takrat, ko imaš poseben primer otroka, da zdravniki potrdijo, da mu bo cepivo bolj škodilo kot koristilo. Taki primeri pa so redki.

Primerov avtizma zaradi cepiv, ki so bila dokazana je točno 0! To, da cepiva povzročajo avtizem je navadna debela laž, ki jo je sproduciral en kvazi-znanstvenik in s tem dolgoročno naredil več škode kot koristi.

Half-Saint ::

Moti me ta tvoj "matter of fact ton" s katerim obsojaš vse, ki so kakorkoli proti cepljenju.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

PaX_MaN ::

Half-Saint je izjavil:

Moti me ta tvoj "matter of fact ton" s katerim obsojaš vse, ki so kakorkoli proti cepljenju.

Half-Saint je izjavil:

Saj razuemm zagovornike, imajo pač oprane možgane :P

innerspace ::

Prej sem na FB opazil, da je kolega pripopal linka:
http://wearechange.si/znanstvenik-merck...
http://wearechange.si/gardasil-hpv-cepi...

...sem si mislil, nic hudega..potem pa opazim nekaj "lajkov" zensk(znank), novopecenih mamic in nosecnic...in komentar: "Prava informacija ob pravem casu".

Ker te ljudi navidez poznam, sklepam, da ne bojo cepile svojih otrok, razen v primeru, da jih bo kdo preprical ali prisilil v to.

Ali to lahko postane resen problem, ali gre za izoliran primer*?

*poznam precej oseb s podobnim mindsetom, nekateri ze imajo male otroke, nekateri jih bodo kmalu imeli.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Okapi ::

Moti me ta tvoj "matter of fact ton" s katerim obsojaš vse, ki so kakorkoli proti cepljenju.
Jebiga, to je stranska posledica sizifičnosti tega početja;) Na začetku človek potrpežljivo razlaga vse argumente in zmote, potem pa, ker je vse videti bolj ali manj kot bob ob steno, počasi začenja izgubljati voljo in vero v zdrav razum (nekaterih) sogovornikov.

Mimogrede, zapisi, kot jih je zgoraj linkal Innerspace, so v resnici škodljivejši in nevarnejši od žeparjev ali tistih, ki na netu prodajajo ponarejene iphone in bi moralo biti zato IMHO takšno početje prepovedano in kaznivo.

O.

innerspace ::

Okapi je izjavil:

Mimogrede, zapisi, kot jih je zgoraj linkal Innerspace, so v resnici škodljivejši in nevarnejši od žeparjev ali tistih, ki na netu prodajajo ponarejene iphone in bi moralo biti zato IMHO takšno početje prepovedano in kaznivo.

O.


Verjetno si lahko predstavljas njegov odgovor na moj poskus argumentacije...citiram: "Odvisno komu verjames."

Torej se gre za pravico do mnenja, cetudi neargumentiranega in osnovanega na verovanju.

Se skoraj strinjam glede prepovedi in kaznivosti takega pocetja, a hudic je v tem, da mnogi radi verjamejo; morda lahko s tem prihranijo cas in energijo, ki bi ju porabili za razmisljanje. To pa zahteva dolocene predpogoje, ki jih new-agerski mindset ocitno ne premore.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Half-Saint ::

Pa naj mi kdo dokaže, da poročila o primerih kjer so otroci po cepljenju umrli ali imeli kakšne druge trajne posledice, niso resnična. Ideja cepljenja je dobra ampak mislim da se je v zadnjih 30 letih čist preveč izrodila.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Okapi ::

A mogoče kdo zanika stranske posledice? Cepljenje se splača, ker je žrtev cepljenja neprimerno manj kot žrtev bolezni. Samo očitno je to nekaterim hudo težko razložiti.

O.

IceIceBaby ::

Half-Saint, v tej temi so objavljene številke. Pobrskaj če se ti da. Na kratko, stranski učinki so VELIKO manj pogosti kot bolezni, proti katerim cepimo in komplikacije povezane s temi boleznimi.

Problem, ki sem ga jaz izpostavil že na začetku teme je obravnava teh stranskih učinkov in odzivi na njih. Ali so uradni podatki dejansko resnični, ali gre za kakšne manipulacije s strani farmacevtskih družb (ne bi bilo prvič) itd.

100% tega ne bomo nikoli vedeli. Izkazalo se je pa, da je bilo odkritih precej očitnih manipulacij ravno na strani nasprotnikov cepljenja. Na strani zagovornikov še nisem videl kakšnih očitnih fake "raziskav".

Po ogromno prebrane literature in podobnih tem po forumih v slo. in po svetu sem prepričan, da je cepljenje dovolj varno in hkrati prinese ogromno pozitivnih posledic.

Half-Saint ::

OK, sej razumem, cepljenje je zakon. Pejmo se kr takoj cepit vsak ene 3x za vsako stvar.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

TESKAn ::

Ko vidiš, da nimaš argumentov, udari z nesmisli. Že videno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Half-Saint ::

Ja, če je tok dobr, pol ne more škodit :P

Sicer ne vem, če je blo tole že linkano pa vendar:
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/ne...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

TESKAn ::

Res ne znaš drugega, kot trollat stvari, ki jih _nihče_ od zagovornikov tu ni trdil?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Half-Saint ::

IceIceBaby je izjavil:

Po ogromno prebrane literature in podobnih tem po forumih v slo. in po svetu sem prepričan, da je cepljenje dovolj varno in hkrati prinese ogromno pozitivnih posledic.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

In kje ti tle vidiš, da te citiram:
Pejmo se kr takoj cepit vsak ene 3x za vsako stvar.

?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IceIceBaby ::

Še vedno mislim tako, čeprav sem prebral celo korespondenco med dr. Židanekom in drugimi zdravniki v reviji ISIS, ne samo enega intervjuja v dnevniku (http://www.zdravniskazbornica.si/isis/1..., pa še precej drugih stvari.

Ja, če je tok dobr, pol ne more škodit :P


Mal obračaš besede?

jype ::

Half-Saint> Ja, če je tok dobr, pol ne more škodit :P

Če maš raka, ti kemoterapija lahko reši življenje, "tok dobra" je. Lahko te tudi ubije, če imaš raka, ali pa če ga nimaš.

Jaz sem cepljen proti večini reči, ki lahko resno ogrozijo moje zdravje. Proti gripi recimo praviloma nisem (se mi pa ni težko cepit, če bi bilo to smiselno).

Half-Saint ::

jype je izjavil:

Če maš raka, ti kemoterapija lahko reši življenje, "tok dobra" je. Lahko te tudi ubije, če imaš raka, ali pa če ga nimaš.

Jaz sem cepljen proti večini reči, ki lahko resno ogrozijo moje zdravje. Proti gripi recimo praviloma nisem (se mi pa ni težko cepit, če bi bilo to smiselno).


Kemoterapija je najslabša možna oblika "zdravljenja", ki si jo je izmislil človek. Rajš crknem.

Aha pa smo tam. Ne bi se ti bilo težko cepit, če bi bilo to smiselno. Skratka, imaš izbiro. Torej, zakaj ne bi imel izbire tudi pri drugih cepljenjih? Če se 90% ljudi še vedno cepi, kje je problem?
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jype ::

Half-Saint> Kemoterapija je najslabša možna oblika "zdravljenja", ki si jo je izmislil človek. Rajš crknem.

Saj mnogo jih (crkne, ko se odpovedo kemoterapiji).

Half-Saint> Aha pa smo tam. Ne bi se ti bilo težko cepit, če bi bilo to smiselno. Skratka, imaš izbiro. Torej, zakaj ne bi imel izbire tudi pri drugih cepljenjih? Če se 90% ljudi še vedno cepi, kje je problem?

Da se jih ne cepi 90% in da so posledice zelo hude tudi za tiste, ki niso sprejeli te slabe odločitve. Vedno lahko zavrneš cepljenje, prisilno te ne morejo, niti tvojega otroka, komot te pa vržejo v karanteno, če si resna grožnja zdravju mnogih, kot sem bil jaz, ko sem imel škrlatinko, ker takrat še ni bilo cepljenja zoper njo.

Aston_11 ::

Verjetno meriš na precepljenost in da bi vsak smel imeti izbiro ali cepiti ali pa se izpostaviti možnosti bolezni zaradi neprecepljenosti, ki bi sledila, če bi tako izbiro imel.

Pragmatično gledano je bolje, da ima 10 ljudi težave zaradi cepljenja, kot 1000 ljudi težave, ker se jih 10000 ni cepilo. Številke izmišljene.

Edit: na post od saint halfa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

echo ::

Sem prebral http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/ne...

Strinjam se, da obveznost spominja na nedemokratičnost in diktaturo.
Moti me to, da ne sloni na številkah, ampak na generalnem dvomu v državne institucije.
Moti me, da psihiater poka takšne izjave o imunologiji, ki sta si precej daleč narazen.
Moti me, da mu ni jasen pojem precepljenosti, in dejstvo, da je to pravzaprav glavni cilj cepljenja.
Moti me, da Svood predstavlja kot vir kredibilnih informacij. Kaj pa klinični testi in podobni instrumenti?
Moti me, da podaja anekdotične primere iz svojega življenja v podporo pozicije, ki jo zagovarja.
Moti me, da se namerava zanašati na kanalizacijo in osebno higieno v boji proti virusom.
Moti me, da podlagi cepljenja proti tuberkulozi sklepa še za vse ostale okužbe (opustitev cepljenja proti njej po mojem kaže na prilagodljivost in kritičnost medicine do cepljenja, ko se izkaže za neučinkovito). Ne gre tako.
Zdi se mi, da bi raziskava, ki bi analitično potrdila povezavo med cepljenjem in pojavom avto-imunskih bolezni že prišla na svet, če bi le bila možna in nepristranska.

Moti me, vprašanja in odgovori niso med sabo grafično ločeni.

Dokler bo obstajala precepljenost populacije, si bomo lahko privoščili takšne alternativce. Kaj pa, ko/če bodo postali nosilci novih epidemij? Kdo se bo potem skliceval na pravico do odločanja? A 'čmo probat za foro?
Mogoče pa se virusi res širijo zaradi slabih odtokov in žajf...

Half-Saint ::

To me spominja na matematiko iz filmov: boljš da pobijemo unih 10, kokr da jih umre 10.000. Greater good pa ta sranja.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jype ::

Half-Saint> To me spominja na matematiko iz filmov: boljš da pobijemo unih 10, kokr da jih umre 10.000. Greater good pa ta sranja.

Sorry, številke smo nabrali kar lepo the hardest possible way: Najprej nam jih je umrlo 10.000, potem smo pa odkrili reč, ki jih namesto 10.000 pobije zgolj 10.

Aston_11 ::

Saint> Se mi je zdelo, da se boš vpičil v pragmatičnost. Po tvoje bi bilo bolje, da bi imelo več ljudi težave zaradi bolezni kot zaradi cepljenja?
««
9 / 124
»»