» »

Gmail pomoč (export/import)

Gmail pomoč (export/import)

JesusChrist ::

Pozdravljeni!

Moje vprašanje se, kot že naslov pove, nanaša na gmail. Namreč imam 3 gmail račune: enega novega in dva starejša. Sedaj pa je situacija taka, da bi rad vse maile iz starejših dveh mail računov spravil na novi račun. Torej iščem neke vrste export/import varianto, ampak koliko gledam je google nima. Ima kdo kakšno idejo kako to stvar izvesti in ali je sploh mogoče?

Koliko sem iskal po spletu sem našel le rešitev exporta (torej nek desktop klient, ki z pop3 ali imap maile prenaša na lokalni računalnik - sam pa tako ali tako ne uporabljam desktop mail klientov). Ampak to je le export, kako pa potem zadeve importirati nazaj na gmail?

Se komu sanja, oz. ima kako idejo?

LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

mcgeek ::

Na starih emailih v nastavitvah omogočiš POP3 Download za vsa sporočila.
Na novem računu nastaviš branje sporočil preko POP3 iz starih mailov. Vsa sporočila se ti bodo prenesla v nov mail.

Oboje je zastonj.

JesusChrist ::

Aaaaa super, sem spregledal to opcijo. Zadeva deluje. Hvala :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

@nny ::

Še moje vprašanje, podobno, ne ravno enako.
V Thunderbirdu imam dva Gmail računa. Z enega mi naloži vsa sporočila na disk, tako da jih lahko berem offline, z drugega samo naslove. Nastavitve v Storage & Documentation so pri obeh enake. Kaj sem spregledala?

fosil ::

V thunderbirdu poglej pod tools>account settings>server settings>fetch headers only
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

@nny ::

Ni tako! ;)

Fetch headers only mora biti opcija iz starejše verzije, ker je ne najdem. Moja je 3.1.15.

?

logout ::

Nastavitve se razlikujejo glede na tip poštnega računa. "Fetch headers only" je nastavitev pri računih tipa POP. Pri IMAP računih tega ni.

L.p., Kloko

fosil ::

@nny je izjavil:

Ni tako! ;)
Fetch headers only mora biti opcija iz starejše verzije, ker je ne najdem. Moja je 3.1.15.

Verjetno maš res imap namesto popa, ker ta možnost je tam že dolgo in je v 7-ki še vedno tam.
No zdej vidim da je že 8-ka in je še vedno tu :P
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

@nny ::

Res je IMAP.
Kaj potem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266299 (11230) Matko
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174823 (1262) markhenry
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017457 (13845) MrStein
»

POP3 mail na več PC

Oddelek: Omrežja in internet
203089 (2779) axee
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710355 (10355) Gandalfar

Več podobnih tem