» »

Kako uvoziti kontakte iz Outlooka 2010 v gmail

Kako uvoziti kontakte iz Outlooka 2010 v gmail

mrTwelveTrees ::

Prenašam veliko kontaktov iz Outlooka 2010 na gmail (www.gmail.com)

stran omogoča uvoz kontaktov preko datoteke CSV:
******************
We support importing CSV files from Outlook, Outlook Express, Yahoo! Mail, Hotmail, Eudora and some other apps. We also support importing vCard from apps like Apple Address Book.Learn more
******************

ok, lepo sledim navodilom v Outlooku 2010:
******************
Izvoz stikov



Stike lahko nato izvozite v datoteko, ki jo lahko nato uvozite v druge programe, na primer spletne poštne odjemalce, Excelove preglednice ali programe zbirke podatkov.

Najpogostejša oblika datoteke za izvoz je CSV (vrednosti, ločene z vejico). Če želite izvoziti stike, ki jih boste uporabili v drugem izvodu programa Outlook, priporočamo, da v 6. koraku spodaj izberete Outlookovo podatkovno datoteko (.pst).
1.Kliknite zavihek Datoteka.
2.Kliknite Možnosti.
3.Kliknite Dodatno.


4.Pod možnostjo Izvoz kliknite Izvozi.


5.V Čarovniku za uvoz in izvoz kliknite Izvozi v datoteko, nato pa kliknite Naprej.
6.V razdelku Ustvari datoteko vrste kliknite želeno vrsto izvoza in kliknite Naprej.

Najpogostejša vrsta datoteke je Vrednosti, ločene z vejico (Windows), ki se imenuje tudi datoteka CSV.
7.V razdelku Izberite mapo, iz katere želite izvoziti izberite mapo s stiki, ki jo želite izvoziti, nato pa kliknite Naprej.

Opomba Izvozite lahko le eno mapo naenkrat, razen če ne izberete možnosti Outlookova podatkovna datoteka (.pst).
8.V razdelku Shrani izvoženo datoteko kot kliknite Prebrskaj, izberite ciljno mapo in v polje Ime datoteke vnesite ime datoteke.
9.Kliknite V redu.
10.V pogovornem oknu Izvozi v datoteko kliknite Naprej.
11.Kliknite Dokončaj.
***************************

vendar tukaj nastopi problem, ko naredim uvoz na Gmailu nimam nobenih imenov, emailov, samo prazne vrstice, samo če grem pod podrobnosti mi piše nekaj podatkov o kontaktni osebi.

je kdo že imel enak problem ?

adobro ::

Vzemi tale programček: http://www.pppindia.com/contacts-sync/

Jaz sem uvažal kontakte iz Outlooka 2010. Opozoriti te moram samo na eno stvar. Po uvozu se kontakti ne pojavijo takoj med tvojimi kontakti v Googlu, ampak se uvozijo v svoj predal oz. seznam z imenom "Uvoženo dne xx.xx.xxxx". Ti moraš željene kontakte šele izbrati. Postopaj takole:

1. Odpri ta seznam.
2. Odklikaj kontakte, ki jih res želiš imeti v gmailu.
3. Potrdi izbrane kontakte za prenos z gumbom "Dodaj v moje stike" (gumb najdeš nad seznamom).

S tem je zadeva končana. Tukaj sem dal še nekaj slikic za informacijo: http://amavs.wordpress.com/2011/11/24/i...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266601 (11532) Matko
»

Outlook 2013 vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5893 (762) TH321
»

sinhronizacija gmail stikov?

Oddelek: Mobilne tehnologije
2317727 (4436) Malcolm_Y
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132487 (2239) chrush
»

Microsoft Access

Oddelek: Programska oprema
122188 (1633) enco11

Več podobnih tem