» »

sinhronizacija gmail stikov?

sinhronizacija gmail stikov?

OK.d ::

Kako hudiča se lahko sinhronizirajo stiki-kontakti iz android telefona v gmail, brez google+ računa?
Ko sem sam pred parimi leti to naredil je šlo avtomatsko brez problema, je pa res da takrat še ni bilo vsiljivega google+.
Namreč hočem ženi sinhronizirati stike iz sim na gmail in mi nikakor ne uspe:P
LPOK.d

zee ::

OK.d je izjavil:

Kako hudiča se lahko sinhronizirajo stiki-kontakti iz android telefona v gmail, brez google+ računa?
Ko sem sam pred parimi leti to naredil je šlo avtomatsko brez problema, je pa res da takrat še ni bilo vsiljivega google+.
Namreč hočem ženi sinhronizirati stike iz sim na gmail in mi nikakor ne uspe:P


To bi moglo delat po defaultu brez nekih carovnij ali storitve Google+.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

radmannsdorf ::

enako sm probal zrihtat kolegici, sinhronizacija v telefonu vklopljena, refreshana, a stikov gmail imeniku ni. meni dela normalno že par let.

OK.d ::

No, samo da nisem edini s to težavo, ali ima kdo rešitev za to.
LPOK.d

šernk ::

Nisi edini, isti problem imam sam.

meni deluje sinhronizacija vse OK, na drugem telefonu, pa ni bilo pogojev uštimat.

zanimivo je to, da če sem na androidu dal stik pod priljubljene, se je v gmailu pojavil pod stared in android, telefonske številke pa ni sinhroniziralo. Isto vseh preostalih stikov ni sinhroniziralo. Kje je problem nisem prišel skupaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JayKay ::

gremo po vrsti.
kateri telefon?
a lahko stike uvozis iz sim kartice?

ttommy ::

Meni na ICS in JB dela sinhronizacija OK, na na hčerkinem, ko ima GB pa ne sinhronizira.
Gamer

klemenSLO ::

Na mobitelu lakho stike shraniš po različne 'račune'.
na SIM kartico, na telefon, na google račun ....
Če si ti ustavril google računa in vklopil sinhronizacjo ti ne bo nič sinhroniziral ker imaš stike shranjene drugj. Najprej moraš iti pod stike na telefonu in tam poiskati nekaj v smislu 'združi z gmail računom'. To ti bo vse stike premaknilo pod gmail. Od taam naprej pa se bo sinhroniziralo.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ttommy ::

Točno, Klemen. Sem zdaj na hčerkinem telefonu pogledal stike in opazil, da ima nekatere samo lokalno (v telefonu). Sem ji razložil in pokazal, da mora dati vsak stik pod njen Gmail račun.
To je super pri Android telefonih- nič več zajebavanja s shranjevanjem in obnavljanjem stikov.
Gamer

9magic ::

Če želiš na enkrat uvoziti vse obstoječe stike na gmail:
Najprej poišči možnost uvoza/izvoza in shrani vse stike na sd kartico. Shranili se bodo v eno .vcf datoteko.
Potem greš na uvoz iz sd kartice in pri tem lahko izbereš, da stike uvozi v google račun.
Najbolje je pred uvozom izbrisati vse stike iz telefona, da niso potem podvojeni.

Tako je meni uspelo po tem, ko sem obupal nad iskanjem funkcije uvozi stike v google račun:)

šernk ::

Jaz sem jih nazadnje ročno uvozil. Bom moral pa še 1x pogledat to nastavitev za nove stike. Ker vem da novi stik v eni smeri mi je dodalo, v obratni smeri pa ne. Ne spomnim se pa več v kateri smeri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Malcolm_Y ::

Jaz to najraje kar v Gmailu naredim - greš na Stiki:


in urediš vse telefonske, potem pa samo pokljukaš tiste, ki jih želiš imeti v telefonu in obratno in jih tag-aš pod 'Telefon':


Moraš pa imeti na telefonu vključeno sinhronizacijo stikov:

OK.d ::

To že urejanje stikov, ampak jih moraš najprej spraviti na gmail, bom pa še to probal izvozit na sd, samo ne vidim logike da to ne moreš narediti avtomatsko, no gre se pa JB 4.1:|
LPOK.d

mk818764 ::

Kaj mogoče kdo ve kako lahko izvozim kontakte z sliko iz enega gmail računa v drugi gmail račun? Gre seveda preko .csv datoteke, samo tam ni slik not. Jaz pa bi rad prekopiral vse kontakte v celoti z vsemi podatki.

klemenSLO ::

Mislm da neke direkte opcije v gmailu ni. Bi pa morda šlo tako, da si na androidu ustvariš še ta sekundaren gmail račun in potem urediš imenik tako, da preneseš vse stike iz starega gmaila na novega. Tako bi ti verjetno sinhroniziralo še slike. Na urejenaju posameznega stika v androidu lahko izbiraš račun kateremu pripada. Če pa je stikov veliko bi pa morda šlo tako , da najprej izvoziš na interni spomin, nato pa uvoziti na novega.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mikec17 ::

Pozdravljeni

Imam Nokio Lumio 925 z WP 8.1. Zanima me kako se uvozi stike na kartico SIM. Kajti zamenjal sem operaterja in nimam nobenih stikov na kartici SIM imam jih samo na telefonu, ki so sinhronizirani z Googlom. Sedaj me zanima kako se uvozi stike na kartico SIM.

Lep pozdrav

Malcolm_Y ::

link

Exporting contacts to the SIM card is not available on this device.?

Zgleda si morš priskrbet drug telefon (android), se prijavit z googlovim računom in tam izvozit kontakte.

Edino če bi nekako prenesel kontakte iz Gmail računa v Windows Live račun (csv?) pa bi se ti potem sinhronizirali na telefon. Ampak na SIM jih še vedno ne bi imel.

Mikec17 ::

Hvala za odgovor.

dadomih ::

Malcolm_Y je izjavil:

Jaz to najraje kar v Gmailu naredim - greš na Stiki:


in urediš vse telefonske, potem pa samo pokljukaš tiste, ki jih želiš imeti v telefonu in obratno in jih tag-aš pod 'Telefon':


Moraš pa imeti na telefonu vključeno sinhronizacijo stikov:



Me zanima kako pri stikih narediš Tag-e. Brskam pa ne nejdem te opcije.
LP

Malcolm_Y ::

Tag-i so v bistvu skupine, lahko jo dodaš levo, pod "Dodaj novo", najlažje pa da odpreš en stik in imaš na ikoni s tremi glavami možnost 'ustvari novo':

Pa tudi potem lahko tako hitro s kljukicami operiraš.

dadomih ::

Hvala za pojasnilo, skupine poznam. In bo vedel da mi mora prenesti samo stike iz skupine "telefon" ali so potrebne še kake nastavitve v telefonu ali gmailu (xperia mini st15i, 4.0.4). LP

Malcolm_Y ::

Po moje je "Telefon" tako default skupina, ki je ni potrebno posebej dodajati, ampak bi morala sama "nastati". Ne spomnim se točno, kako je, ko startaš z nule.

Lonsarg ::

Kolikor vem po defultu Android sihronizira "samo kontakte z tel. številko", kar nima nobene veze z temi skupinami, ki jih ustvarjaš. Se mi pa zdi, da novejše verzije Androidov po defultu vse sihronizirajo, tudi ne vidim razloga zakaj ne, saj vendar ne boš z telefona samo klical, pač pa tudi email poslal, torej rabiš tudi emaile sihornizirat...

Kar se pa tiče ročnih nastavitev pa lahko izbiraš te skupine ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Malcolm_Y ::

Aha, Azgard, hvala. Potem je pa tako - na Gmailu pod Stiki ustvariš nov tag (skupino), ni važno kako jo poimenuješ. In izmed vseh stikov, ki so sinhronizirani, jih nekaj pač ročno naklamfaš not.

Potem pa v imeniku na Androidu izbereš "Stiki za prikaz" in tam lahko izbereš, da ti kaže samo določeno skupino in ne vseh n stikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razbit telefon, kako do kontaktov na google serverju

Oddelek: Mobilne tehnologije
212222 (1569) Zmajc
»

Podvojeni stiki ?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
71245 (1087) Invictus
»

Stiki Nokia Lumia

Oddelek: Mobilne tehnologije
231990 (1825) M7e7
»

Urejanje imenika

Oddelek: Mobilne tehnologije
71220 (1105) Steampunk
»

Urejevalnik imenika na PC

Oddelek: Mobilne tehnologije
61512 (1429) s6c-gEL

Več podobnih tem