» »

Microsoft Access

Microsoft Access

vertu ::

Pozdravljeni,

imam problemček in nikakor da ga rešim. Imam bazo podatkov v Accessu, torej jo lahko izvozim tudi v word in excel... rabil pa bi to bazo podatkov (34000 email naslovov uporabnikov) prenesti v Outlook v imenik emailov.. Glede na to, da gre za veliko emailov, je ročno praktično nemogoče vnesti vse naslove... Kdo ve kako bi se to nardilo po hitrem postopku??

Upam da ste me razumeli kaj mislim...

LP
Anže

imagodei ::

VBA?

EDIT: Ali pa export tabele z naslovi kot csv, potem pa uvoz v Outlook. Če gre.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

vertu ::

imam tabelo v excelu v csv, sam nikjer nenajdem v outlooku možnost uvoza te tabele... je sam ročno eno po eno za vnašat... morda kdo ve kako bi se to nardilo???

za VBA pa če po pravici povem nevem kaj je :) lahko kdo obrazloži nerazgledanemu???

LP
Anže

imagodei ::

34000 email naslovov se meni sliši kot spam :| ...

MS Outlook ima možnost uvoza (in izvoza) CSV datotek. Meni Datoteka (File) - > Uvoz in izvoz (Import and Export...)

VBA=Visual Basic for Applications
- Hoc est qui sumus -

tempoFlow ::

Torej, če lahko bazo uvoziš v Excel, potem tam posnameš kot CSV (Datoteka - Posnami kot - CSV) in to potem uvoziš v Outlook.

imagodei ::

Samo vprašanje je, v kakšnem zaporedju morajo biti podatki.

In pa, še vedno mi ni jasno, kaj ti bo baza 34000 emailov?!
- Hoc est qui sumus -

vertu ::

brez skrbi, niso spami, baza je odkupljena od državne agencije, tako da brez skrbi... bom napisal na forumu zakaj gre konkretno, trenutno še nesmem :)

shranil sem kot CSV datoteko, vendar te CSV datoteke neznam uvoziti v Outlook, saj tam sem gledal imaš opcijo samo eno po eno vnašat, nikjer ni uvoza...

imagodei ::

Kako ne? Datoteka - > Uvozi in izvozi - > Uvoz iz drugega programa ali datoteke - > vrednosti, ločene z vejico/tabulatorjem
- Hoc est qui sumus -

klemenSLO ::

že vidim kako bo outlook počepnu..... če ga amtra velika količina mailov ga bo verjetno tud velika količina kontaktov :)

vertu ::

no zdej je uspelo prenesti del baze, pri 20.000 vnosih pa negre več... zmeša se mu čisto, nočem si niti predstavljat kako bi se mu mešalo, če bi pošiljal maile na vse te naslove...

pozna kdo kako rešitev? kak program, ko je bolši, podpira večje baze itd...?

LP
Anže

Ales ::

Lažje bi ti svetovali, če bi napisal za kaj vse točno nameravaš to bazo podatkov uporabljati. Za masovno pošiljanje na toliko e-mail naslovov je vsekakor ustreznejša uporaba mailing liste in ne Outlooka. Zelo verjetno boš imel težave s strežnikom za odhodno pošto (SMTP), če boš to skušal narediti na ta način.

Mailing lista je v tem primeru precej boljša rešitev, nekaj deset tisoč e-mail naslovov ni zanjo noben problem.

Duško ::

Za masovni mailing priporočam PHPLIST ker se pri nekontroliranem (hkratnem) razpošiljanju masovne pošte lahko hitro znajdeš na kakšni black listi (začasni ali trajnejši): http://www.phplist.com/

Maile lahko prijazno pošiljaš v paketih s presledki, kot na primer:
(vse: config.php)
define("MAILQUEUE_BATCH_SIZE",50); // v paketih po 50 sporočil
define("MAILQUEUE_BATCH_PERIOD",300); // pavza med paketi v sekundah
define('MAILQUEUE_THROTTLE',5); // pavza med sporočili v sekundah

Za maile v HTML formatu vključi PHPMAILER:
define("PHPMAILER",1);

Uporabi raje SMTP namesto standardnega mail() ukaza:
$phpmailer_smtpuser = 'tvoj@elektronski.naslov';
$phpmailer_smtppassword = 'tvojegeslo';

Že res, da takšen način razpošiljanja sporočil traja, vendar je prijazen.

In če ne želiš imeti za razpošiljanje prižganega compa nekaj dni, lahko vso reč nastaviš kot cron job.

enco11 ::

Za masovni mailing priporočam PHPLIST ker se pri nekontroliranem (hkratnem) razpošiljanju masovne pošte lahko hitro znajdeš na kakšni black listi (začasni ali trajnejši): http://www.phplist.com/

Maile lahko prijazno pošiljaš v paketih s presledki, kot na primer:
(vse: config.php)
define("MAILQUEUE_BATCH_SIZE",50); // v paketih po 50 sporočil
define("MAILQUEUE_BATCH_PERIOD",300); // pavza med paketi v sekundah
define('MAILQUEUE_THROTTLE',5); // pavza med sporočili v sekundah

Za maile v HTML formatu vključi PHPMAILER:
define("PHPMAILER",1);

Uporabi raje SMTP namesto standardnega mail() ukaza:
$phpmailer_smtpuser = 'tvoj@elektronski.naslov';
$phpmailer_smtppassword = 'tvojegeslo';

Že res, da takšen način razpošiljanja sporočil traja, vendar je prijazen.

In če ne želiš imeti za razpošiljanje prižganega compa nekaj dni, lahko vso reč nastaviš kot cron job.

Preizkušam PHPList, pa mi ne uspe urediti zadeve s šumniki (čćžđš). Kakor hitro shranim sporočilo, se pokvarijo. Sem poskušal spreminjati 'charset', pa mi ni uspelo. Imaš mogoče kakšne izkušnje s tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mailman in Gmail, Yahoo, Hotmail naslovi

Oddelek: Izdelava spletišč
121651 (1342) msjr
»

Reklamni E-maili - izdelava

Oddelek: Izdelava spletišč
51859 (1531) Trancedeejay
»

Koliko emailov naenkrat ven ?

Oddelek: Izdelava spletišč
81424 (1112) gregy
»

Odjava za eč-pošto

Oddelek: Izdelava spletišč
8821 (711) Tody
»

PHP mailing lista - dobra ?

Oddelek: Programiranje
9998 (880) Cokolesnik

Več podobnih tem