» »

Outlook 2013 vprašanje

Outlook 2013 vprašanje

Fadil ::

Ker pri svojem delu redno uporabljam Outlook, kamor shranjujem vse kontakte, se mi je pri Outlooku 2013 pojavil problem. Ker občasno delam mailinge, iz Outlooka izvozim kontakte v Excel in od tam lepo kopiram e-maile strank in pošljem mailing. Do sedaj sem uporabljal Outllok 2010.
Odkar imam Outlook 2013 pa je zadeva nekoliko drugačna. S čarovnikom za uvoz in izvoz lepo pridem do izvozi v datoteko, od tu dalje pa manjkajo opcije, ki so bile pri Outllook 2010. Namreč, ni možnosti izvoziti v Excel. Ponudi mi samo možnost Pst (backup) in vrednosti ločene z vejico.
Ko izberem vrednosti ločene z vejico mi sicer izvozi v Excel, vendar mi naserje podatke tako, da zame ni uporabno.
Želel bi si izvoz v klasičen Excel, kjer lahko oblikujem stolpce in da ni teh [cenzura] vejic.
Nisem prepričan da sem svoj problem pojasnil dovolj nazorno. Če ima kdo izkušnje s tem, ali kakšen pameten nasvet kako zadevo rešiti, se priporočam.
Ne potrebujem predlogov, zakaj ne uporabljam CRM itd...

Hvala lepa

franckranc ::

A je kakšen poseben razlog za te import/export in copy/paste operacije?

Kaj pa je narobe s Contacts in New Contact Group?
Vse ostane v Outlook okolju, če shraniš, ostane tudi za naprej...

Pa to ne sprašujem, ker bi te hotel "posiljevati" s kakšnimi (posebnimi) predlogi.
Me pa vseeno zanima, zakaj je to lahko dobro - več glav več ve!

SeMiNeSanja ::

@Fadil - čisto nič ne 'naserje' vejice - te so postavljene na točno določenih mestih in s točno določenim namenom - ločevanjem posameznih stolpcev med seboj!

To je standardni način zapisovanja v tekstovno datoteko, ki omogoča, da se lahko te podatke uvozi kamorkoli in ne le v excel.

Tvoj problem je v tem, da ti skušaš to datoteko 'odpreti' v excelu -moral pa bi izbrati opcijo 'uvoza podatkov'. Ko izvereš 'odpri datoteko', jo NE bo excel obravnaval kot 'strukturirano' datoteko, temveč kot navadno besedilo. Zato ti tudi vse skupaj izgleda 'nasrano' in neuporabno.

Namesto tega odpri novo prazno excel tabelo. Nato izberi možnost uvoza podatkov iz tekstovne datoteke. Zagnal se bo nekakšen čarovnik, ki te bo vprašal katero datoteko želiš uvoziti in še par vprašanj, med katerimi je najbolj pomembno da pravilno določiš, katero ločilo se uporablja med stolpci. Preveri, da je kot ločilo uporabljena vejica. Ko boš prišel skozi vprašanja čerovnika, boš zagledal svoje podatle lepo urejene po stolpcih in nič več 'nasrane'.

TH321 ::

Malce neumno vprašanje, ampak se v novem Outlooku (2013) še ne znajdem dobro ...
Zanima me, kje bi nastavil, da se posodabljanje map (pošlji prejmi) naredi vsako minuto? Da ni treba zapirati in odpirati Outlooka vsake 3 min ...

Insan3Lik3 ::

NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Zgodovina sprememb…

TH321 ::

Hvala :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266680 (11611) Matko
»

Microsoft Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
181996 (1596) Grega_K
»

Težava z replace funkcijo v Excelu

Oddelek: Programska oprema
8998 (955) toxius
»

Kateri program za spreminjanje v CSV datoteko?

Oddelek: Programska oprema
61932 (1854) uroszo
»

Microsoft Access

Oddelek: Programska oprema
122189 (1634) enco11

Več podobnih tem