» »

[Debian] end_request i/o error

[Debian] end_request i/o error

čuhalev ::

Pri prenašanju večje količine podatkov po omrežju (v tem primeru rsync ~90 GB) se mi izvorni strežnik ustavi. SSH in Samba postaneta neodzivna. V konzoli, ki se odziva na zamenjave oken, se vidi to:
vendar je prav zaradi tega izpisa, prijava v sistem onemogočena.

Iskal sem po spletu, vendar brez uspehov. Nekateri svetujejo nadgradnjo, nekaterim se to zgodi že pri nameščanju sistema ipd.

Imam D510, 4GB rama, mdadm RAID 5, Debian ... sistema (izvorni in ciljni) sta razen napajalnika in diskov popolnoma identična.

Daedalus ::

Preveri disk (sdc) z uporabo smartmontools paketa. I/O error na disku ponavadi pomeni, da le-ta veselo odpoveduje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

čuhalev ::

Na odpovedovanje diska sem pomisli tudi sam, vendar mi je zanimivo, da se napaka pojavlja na treh diskih, ki niso starejši od pol leta.

sdc preživi long-test:
SMART Self-test log structure revision number 1
Num  Test_Description    Status                  Remaining  LifeTime(hours)  LBA_of_first_error
# 1  Extended offline    Completed without error       00%      2589         -


Pritisk Ctrl-Alt-Del v konzoli javi INIT: cannot execute "/sbin/shutdown".

Daedalus ::

Hm, mogoče bi bilo dobro narediti zero fill diska, pa ga ponovno dodati v raid. Ali pa testirati v drugi mašini - mogoče se ne razume s kontrolerjem? Error lepo izpiše, da ne more dostopati do sektorja xyz... Starost diska nima veze, nedolgo nazaj je sodelvacu v celoti odpovedal 2 mesca star disk v laptopu. Če maš kak Seagate, me pa sploh ne bi čudilo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

čuhalev ::

Sedaj se mi dogaja tole



SMART gre skozi. Sistem je enak kot prej, le disk je drugi.

Je mogoče SATA kabel zanič? Morda pa je res čas za nov disk.

zee ::

Disk zanic. Ni druge.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zvezdica27 ::

hm... praviš, da je sedaj disk drugi? Oziroma da se dodagaja na 3 različnih diskih

Če je drug disk je malo verjetno - celo neverjetno - da gre v obeh primerih za read error, torej ada imaš dva (tri) pol leta stare diske, kibodo na skoraj isti dan crknili. Don't buy it.

Kaj če bi probal še ta prvi disk dati v drug računalnik z istim sistemom, torej Debianom - lahko da ti kak drug kos HW počasi crkuje (SATA kabel skor ne verjamem...). Če bo disk na drugem računalu operacijo spravil skozi, potem išči HW kos, ki crkuje. Če bo isti error, bodo diski šli po gobe. SMART sam je indikator, a ne, disk lahko crkne mimo tega...

Pa kak memtest ne bo škodil, just in case.

zz

čuhalev ::

Ne, ta (drugi) disk je star že vsaj 6 let.

memtest(+) gresta mimo. Bom še prestavil diske, da vidim, kako bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066316473 (1985) polozweii
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177903 (46742) poweroff
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412473 (1991) s1m0n
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757415 (5551) filip007
»

Problem z diskom 1TB

Oddelek: Strojna oprema
82632 (1722) bibip

Več podobnih tem