» »

računalnik

računalnik

tx-z ::

kako so sestavljene in kako delujejo komponente v računalniku,,npr. procesor, kaj je v njem,v spominu, grafični,...??
tx-z

sidney ::

preberi si kako diplomsko, ali seminasko nalogo v zvezi s to temo, saj je ta tema prevec obsirna, da bi ti jo nekdo v enem postu opisal.
pa brez zamere
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

msmiha ::

Za začetek je dosti da veš da je vse sestavljeno iz Silicija:D.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

neki123 ::

pot v kakšno knjižnico!

Exilian ::

ej a si ti mal zadet, a misleš da je to tako lahko razložit, in da se komu da naklad, no če se komu da: "izvoli". Drugač pa ne vem kaj je z vami folkom narobe, vse kar morš narest je da greš v googla in natipkaš:"How does computer work for idiots". Pa ti bo vrgu en page kjer po glih zate vse razložen, verjem.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Odin ::

No no. Na mladega nadobudneža pa se res ne moreš tak razpizdit;((

Je pa res da je stvar malo preobsežna.

Tak kot moji predhodniki bi ti jaz tudi svetoval it v knjižnjico, googlat ali pa svojega učitelja v šoli vprašaj.

tx-z ::

no, sj ni važn, če ne veste :) , sj ne.. po pa eno drugo vprašanje, kaj sploh računalnik dela?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Gandalfar ::

Thomas ::

Nu, bom malo zatežil, ker sem ravno take volje.

Vsak oblaček elementarnih delcev je računalnik - computer.

Od Vesolja, meteorološkega oblaka iz katerega sneži, moje glave, dimčka ki se vije staremu atu iz fajfe ... do 10 kg barve nastrgane dol s starih prometnih znakov ... in naprej ... vse to so (sub)stroji.

V Vesolju je mislim, 10cca 90 elementarnih delcev. To pomeni, da je 210cca 90 computerjev.

Je še kaj drugega v Univerzumu, kot ti računalniki? Ne, ni.

Velika večina so povsem trivialni, saj ne delajo kaj zanimivih jobov. Samo eno zelo random dato mešajo, beli šum.

Tiste konfiguracije elementarnih delcev, ki pa computajo kaj kompleksnejšega, za te ponavadi rečemo, da so (pravi) računalniki. Ampak je to itak the matter of a degree, only.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tx-z ::

misliš ali veš? :) kok si ti star, 100let, al kaj da vse veš, al se ti sam da po netu šart?:) :)

Zjeban ::

thomas je živi stroj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je hitrost svetlobe konstantna? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13015511 (4661) reeves
»

Nevtrini spreminjajo okus

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
246255 (4252) echo
»

Odkrit Higgsov bozon! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7119861 (12426) sprasujem

Kaj je blo pred velikim pokom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
545442 (4090) Ziga Dolhar
»

delec - val (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747052 (6245) Lucas

Več podobnih tem