» »

Chrome dobil funkcijo Remote Desktop

Chrome dobil funkcijo Remote Desktop

CNet - Google je v svoj brskalnik Chrome vpeljal novo funkcijo, ki je za zdaj še v beta fazi, a je kljub temu že zelo uporabna. Imenuje se Chrome Remote Desktop in prek brskalnika na računalnik prinaša možnost oddaljenega dostopa (podobno kot recimo Remote Desktop v Windows) in krmiljenja. Tovrstna orodja seveda že obstajajo, a Googlov pristop je unikaten zato, ker poteka iz brskalnika Chrome in je neodvisen od operacijskega sistema. Podprti so Windows, Linux, Mac OS X in Chrome OS.

Googlova implementacija je še v povojih, a že povsem zadovoljivo deluje. Izvedena je prek P2P-povezave z libjingle z PseudoTcp (Googlove knjižice, ki podpirajo UDP, TCP ali relay prek Googlovih strežnikov). Povezava je seveda šifrirana SSL. Podatki se prenašajo s protobufom, grafika pa se kodira s kodekom VP8. Uradnih specifikacij Google še ni objavil, bodo pa storili sčasoma, ko bo tehnologija dozorela.

Za uporabo potrebujemo nameščen brskalnik Chrome z ustrezno razširitvijo na obeh računalnikih. Na ciljnem računalniku Chrome določi geslo, ki ga vnesemo na drugem računalniku, ko želimo vzpostaviti povezavo.

53 komentarjev

«
1
2

Aston_11 ::

Vsa čast!! Vsa čast!!

Looooooka ::

Let the bloatware begin

Mipe ::

Neuporabno in potencialna varnostna luknja.

RejZoR ::

LogMeIn je imel to že leta in leta. V navezi s Firefox Portable si lahko remote vzpostavil celo na non-admin sistemih. Zadeva je bila povsem neodvisna od sistema, edini pogoj je bil podprt brskalnik. Kar pa so itaq bili vsi (Opera, Firefox, IE). Če ni bil podrpt pa je šlo na legacy način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

svenica ::

Neuporabno?

Mipe ::

Neuporabno za veliko večino uporabnikov, pa še ena varnostna luknja bi lahko bila, torej... bloatware.

Monster ::

zelo uporabno in fajn da je implementirano ...
Ka zaboga...

marS ::

ne deluje mi.....sem se iz slzb povezal domov...mogoče zarad proxija...kr neki samo preverja kodo za dostop???? sicer mi pa lepo dela TeamViewer....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

amigo_no1 ::

Why is Google Chrome a bad boy:
http://www.chromeplus.org/chromeplus_pr...
http://www.srware.net/en/software_srwar...

Ne vem niti enega pametnega razloga, zakaj bi nekdo uporabljal Google Chrome namesto spyware-free alternative.

sgdjkdlsugi4 ::

Ker jih 90% ni tin-foil-hat kandidatov?

PrimozR ::

V bistvu tole ni remote desktop temveč bolj remote help. Gesla na ciljenm računalniku ne vpišeš, temveč ti ga zgenerira Chrome. Vpišeš ga na računalniku pomočnika. Super za reševanje problemov prijateljev, popolnoma neuporabno za oddaljen dostop do svojega sistema.

5er--> ::

@amigo_no1:
1.Ker se nobena izmed tvojih alternativ na Win sistemih ne posodablja samodejno (tudi, če računalnik uporabljaš le v ne-administratorskem načinu)
2.ChromePlus (pravtako kot Chrome) ni opensource. Jim res verjameš, da ne delajo istega kot google?
3.Pri Ironu imam slab občutek (grda ikonca, source code ponujajo preko rapidshare?)

madmitch ::

PrimozR je izjavil:

V bistvu tole ni remote desktop temveč bolj remote help. Gesla na ciljenm računalniku ne vpišeš, temveč ti ga zgenerira Chrome. Vpišeš ga na računalniku pomočnika. Super za reševanje problemov prijateljev, popolnoma neuporabno za oddaljen dostop do svojega sistema.

Odlično, ko mama pokliče in hoče vedeti kaj naj naredi, ker se "tole"??? prikazuje na monitorju in mi razlaga da ma word že itak tam???.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PrimozR ::

Ja. Ampak kot rečeno neuporabno, če hočeš pogledati stanje fajlov oz. česarkoli na svojem računalniku, ki ni na lokaciji, kjer si ti.

jype ::

Torej ne poskušat orodja za pomoč uporabniku in/ali učenje na daljavo uporabljat kot VNC.

RejZoR ::

Remote je fajn. Se povežeš na svoj desktop, si tam preko browserja na Google Docs uploadaš fajl in ga npr na šihtu preko spet Google Docs preneseš na računalnik. Alternativno si lahko preko remota pošlješ sam sebi in jo nato preko GMaila snameš na šihtu. LogMeIn ima direktni prenos fajlov že vgrajen v plačljivih verzijah, moja metoda pa je hitri "hack", ki dela isto in to brezplačno. Samo traja malenkost dlje, to pa je edina razlika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

5er--> je izjavil:

@amigo_no1:
1.Ker se nobena izmed tvojih alternativ na Win sistemih ne posodablja samodejno (tudi, če računalnik uporabljaš le v ne-administratorskem načinu)
2.ChromePlus (pravtako kot Chrome) ni opensource. Jim res verjameš, da ne delajo istega kot google?
3.Pri Ironu imam slab občutek (grda ikonca, source code ponujajo preko rapidshare?)


1. chromeplus se sigurno, Iron imam samo portable verzijo, tako da ne vem. btw, browser pri meni ni na ravni AV, da bi se moral malodane dnevno "updejtati".
2. wireshark v roke in preveri oba, lahko tudi preusmeriš promet čez en linux pc, tako da bo browser deloval na svojem in wireshark na svojem (ločenem) sistemu.
3. bmk za tvoj "slab občutek", grda ikonca je itaq argument stoletja, kaj spet iščeš dlako v jajcu z izvorno kodo ?
Ikonco lahko na desktop bližnjico napopaš kakršno želiš, magari daš od IE3 ali Netscape Navigatorja namesto po tvojem grde prvotne ikone.

JaVonTech ::

amigo_no1 je izjavil:

5er--> je izjavil:

@amigo_no1:
1.Ker se nobena izmed tvojih alternativ na Win sistemih ne posodablja samodejno (tudi, če računalnik uporabljaš le v ne-administratorskem načinu)
2.ChromePlus (pravtako kot Chrome) ni opensource. Jim res verjameš, da ne delajo istega kot google?
3.Pri Ironu imam slab občutek (grda ikonca, source code ponujajo preko rapidshare?)


1. chromeplus se sigurno, Iron imam samo portable verzijo, tako da ne vem. btw, browser pri meni ni na ravni AV, da bi se moral malodane dnevno "updejtati".
2. wireshark v roke in preveri oba, lahko tudi preusmeriš promet čez en linux pc, tako da bo browser deloval na svojem in wireshark na svojem (ločenem) sistemu.
3. bmk za tvoj "slab občutek", grda ikonca je itaq argument stoletja, kaj spet iščeš dlako v jajcu z izvorno kodo ?
Ikonco lahko na desktop bližnjico napopaš kakršno želiš, magari daš od IE3 ali Netscape Navigatorja namesto po tvojem grde prvotne ikone.

Če te pa druga mnenja ne zanimajo potem pa tudi nam ne govori svoja.

Kenpachi ::

RejZoR je izjavil:

Remote je fajn. Se povežeš na svoj desktop, si tam preko browserja na Google Docs uploadaš fajl in ga npr na šihtu preko spet Google Docs preneseš na računalnik. Alternativno si lahko preko remota pošlješ sam sebi in jo nato preko GMaila snameš na šihtu. LogMeIn ima direktni prenos fajlov že vgrajen v plačljivih verzijah, moja metoda pa je hitri "hack", ki dela isto in to brezplačno. Samo traja malenkost dlje, to pa je edina razlika.


Dropbox.
Zaraki Kenpachi.

amigo_no1 ::

JaVonTech je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

5er--> je izjavil:

@amigo_no1:
1.Ker se nobena izmed tvojih alternativ na Win sistemih ne posodablja samodejno (tudi, če računalnik uporabljaš le v ne-administratorskem načinu)
2.ChromePlus (pravtako kot Chrome) ni opensource. Jim res verjameš, da ne delajo istega kot google?
3.Pri Ironu imam slab občutek (grda ikonca, source code ponujajo preko rapidshare?)


1. chromeplus se sigurno, Iron imam samo portable verzijo, tako da ne vem. btw, browser pri meni ni na ravni AV, da bi se moral malodane dnevno "updejtati".
2. wireshark v roke in preveri oba, lahko tudi preusmeriš promet čez en linux pc, tako da bo browser deloval na svojem in wireshark na svojem (ločenem) sistemu.
3. bmk za tvoj "slab občutek", grda ikonca je itaq argument stoletja, kaj spet iščeš dlako v jajcu z izvorno kodo ?
Ikonco lahko na desktop bližnjico napopaš kakršno želiš, magari daš od IE3 ali Netscape Navigatorja namesto po tvojem grde prvotne ikone.

Če te pa druga mnenja ne zanimajo potem pa tudi nam ne govori svoja.

What, kakšna svoja "mnenja" navajam ? Na onih 2 linkih imaš dejstva, edino če si se vtaknil v (ne)grdost ikonc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Tr0n ::

Cool.

Afo ::

Bedarija. Še ena neuporabna zadeva v chromu...
Naj mi nekdo razloži v čem je prednost imet rdesktop v brskljlniku? Itak moraš namestit addon... kar je isto kot če bi namestil program. Ja wow. Potrateno veliko energije za en prazen nič. Ta teden bo še zanimivo, čez 2 meseca pa bo pozabljeno.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Freaxx ::

Ja za kolko cata pa ta koda velja? Če zjutraj pridobim kodo, in se pol v šoli povežem na svoj domač računalnik...bi to šlo? al je ksn lightweight program k se ga da z ključka laufat boljši?

Looooooka ::

Vse kar lahko laufas na kljucku in kar v osnovi ne spada v browser(te smo mel vcasih za brskanje po spletu...) je boljse.
Ce se prav spomnim so tko zacel zgubljat userje na firefoxu...nepotrebne bedarije.
Je pa jasno, da zelijo codec za neki ponucat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Ales ::

Google želi vse prenesti v browser, tako da je ta funkcionalnost Chroma čisto v skladu z njihovimi nameni. Za vse nas, ki browser uporabljamo le kot browser, pa seveda to nima nobene prednosti, samo varnostni problem predstavlja.

Včasih se mi zdi, da oni na veliko področjih izumljajo toplo vodo, samo z izjemno izpopolnjenim marketinškim in tehničnim pristopom.

Glavna caka je v tem, da ljudje tega ne poštekajo in se ne ustrašijo, da je to nekaj ne vem kako novega in da bodo njihovi podatki lepo na ogled še komu in na voljo za statistično obdelavo Googla. Ljudi pač na lep način pripravijo do neselektivne uporabe thin clienta / browserja in njihovih "oblačnih" storitev, z vsem, kar to nosi zraven.

Najprej narediš iskalnik/zbiralnik informacij, potem nekaj dodatnih storitev za pridbovanje uporabniških podatkov (gmail, itd.), nato dober browser, vlagaš velike količine sredstev v osvajanje tržnega deleža, vmes izpopolniš storitve v ozadju (gmail, groups, google+, GAE, itd.). Vmes te bombardirajo s tem, da moraš vnesti svoje druge osebne podatke - GSM, drugi mail, lokacijo, polno ime in priimek, itd. Geolokacijo in profiliranje tako ali tako izvajajo brez da bi uporabnik kaj dosti sodeloval pri tem.

Da o Androidu in Android Marketu ne govorimo.

Google je za moje pojme postal daleč preveč vseobsežen in požrešen, da bi ga katerikoli razmišljujoč človek uporabljal brez tega, da se vsaj malo zamisli nad svojim početjem.

Večina ljudi tako velike sisteme uporablja v nekem prepričanju, da oni obstajajo zavoljo uporabnikov. Razmišljajo samo v stilu "aha, uporabil bom google groups ker je tam neka skupina o temi, ki me zanima", "uporabil bom google chat ker je moja frendica na njem", itd. Sploh ne pomislijo, kaj se z njihovimi podatki dogaja in kdo vse brez omejitev uporablja vse kar Google premore, pa ni sam Google.

Veliko zaposlenih v Googlu dela z enako premiso, kar je še en zavajujoč faktor. Ampak Google dejansko ni nič drugega kot podjetje, ki je narejeno za globalen zajem informacij in ustvarjanje dobička. To, da uporabniki nezavedno sodelujejo pri tem, ne spremeni tega dejstva.

Ashrack ::

Ales
z vsem se strinjam kar si napisal. Kljub vsemu temu pa se vedno uporabljam vedno vec googlovih storitev.
Je pa res da FB pa ne uporabljam ki je pa IMO slabsi od google
....

tabonir ::

Nekaj podobnega že dolgo omogoča Opera UNITE. No vsaj do določenih (lahko tudi vseh) datotek je mogoč oddaljen dostop. Zadevo že nekaj časa uporabljam.

Ashrack ::

sam ZAL je OPERA nek software ki ga po krivici uporablja zelo malo ljudi, sem med njimi.

Resno mi ni jasno kako je Google Chrome lahko tako hitro prehitel OPERA? Saj opera je imela veliko vec funkcij in isto hitrost kot GOOGLE CHrome ampak jo je se vseeno prehitel"
....

PARTyZAN ::

Zato, ker ima Google ogromno prednost pri oglaševanju svojega izdelka. (Poleg tega da je tesno integriran z njihovimi servisi)

Mene pa Opera ni prepričala, ker pač ni niti približno tako prilagodljiva kot Firefox. Prilagodljivost je tudi razlog, da ostajam zvest lisički :).

oemdzi ::

Kaksna je odzivnost ? Boljsa kot pri teamviewerju ?

uio ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Ker jih 90% ni tin-foil-hat kandidatov?

Zakaj ni tuki like gumbov lol

Drugač pa tuki ne gre za nobeno požrešnost al pa karkoli podobnega pač ena od osnovnih funkcij ki jih ponavadi imajo sistemi in ker google misli izdelati svoj OS je pač to ena od takih funkcij ki se pričakuje da jih os ima. Noben pa ni reku da morate uporablat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uio ()

PrimozR ::

jype je izjavil:

Torej ne poskušat orodja za pomoč uporabniku in/ali učenje na daljavo uporabljat kot VNC.

Ja saj nisem nikjer rekel, da bom to počel. Samo če je naslov novice 'Chrome dobil funkcijo Remote Desktop', jaz to razumem kot VNC princip, ne pa kot remote assitance.

madmitch ::

oemdzi je izjavil:

Kaksna je odzivnost ? Boljsa kot pri teamviewerju ?

Nekaj podobnega. Razlika se mi je zdela tako majhna, da bi težko rekel, ker je bolj odziven. Probal sem povezavo SiOL (20/20) - Telemach (2/512). Dostop s SiOLa na Telemach, v nasprotno stran nisem probal.

Za to, kar sem prej napisal, urejanje maminega računalnika dela odlično.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

win64 ::

Za urejanje maminega računalnika si imel že prej integrirano v windows pomoč na daljavo, bližnjico si imel tudi v msnju, za kar samo klikneš na prijatelja in izbereš pomoč na daljavo.
Da o remote desktop sploh ne govorimo.

darkolord ::

Mene pa Opera ni prepričala, ker pač ni niti približno tako prilagodljiva kot Firefox.
Lahko daš kakšen primer?

madmitch ::

win64 je izjavil:

Za urejanje maminega računalnika si imel že prej integrirano v windows pomoč na daljavo, bližnjico si imel tudi v msnju, za kar samo klikneš na prijatelja in izbereš pomoč na daljavo.
Da o remote desktop sploh ne govorimo.

Ja, samo omenil sem, da za take stvari dela odlično. Za Remote desktop rabiš še IP pa port je treba naštelat, če se prav spomnim. Z MSN pa nisem probal, ker ga nikoli ne uporabljam.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Looooooka ::

madmitch je izjavil:

win64 je izjavil:

Za urejanje maminega računalnika si imel že prej integrirano v windows pomoč na daljavo, bližnjico si imel tudi v msnju, za kar samo klikneš na prijatelja in izbereš pomoč na daljavo.
Da o remote desktop sploh ne govorimo.

Ja, samo omenil sem, da za take stvari dela odlično. Za Remote desktop rabiš še IP pa port je treba naštelat, če se prav spomnim. Z MSN pa nisem probal, ker ga nikoli ne uporabljam.

Tle pa mislis, da bos cez firewall prisel, ker je google bolj pameten od celega sveta? :)
Ce mas nastavljen firewall ali router...si na istem.

joebanana ::

Ashrack je izjavil:

sam ZAL je OPERA nek software ki ga po krivici uporablja zelo malo ljudi, sem med njimi.

Resno mi ni jasno kako je Google Chrome lahko tako hitro prehitel OPERA? Saj opera je imela veliko vec funkcij in isto hitrost kot GOOGLE CHrome ampak jo je se vseeno prehitel"


Ko je chroma prišel na plano je bil by far najhitrejši browser...(ne v featurjih) So se pa razlike v hitrosti zelo zmanjšale.

madmitch ::

Ja, mam nastavljen router in firewall in pride skoz, očitno ga goni čez port 80, kar za Remote Desktop ne drži, je res?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PARTyZAN ::

darkolord je izjavil:

Lahko daš kakšen primer?




Naredi to z Opero.

RejZoR ::

Kenpachi je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Remote je fajn. Se povežeš na svoj desktop, si tam preko browserja na Google Docs uploadaš fajl in ga npr na šihtu preko spet Google Docs preneseš na računalnik. Alternativno si lahko preko remota pošlješ sam sebi in jo nato preko GMaila snameš na šihtu. LogMeIn ima direktni prenos fajlov že vgrajen v plačljivih verzijah, moja metoda pa je hitri "hack", ki dela isto in to brezplačno. Samo traja malenkost dlje, to pa je edina razlika.


Dropbox.


Ja, tud to je opcija. Čeprav gre še vedno za vmesni korak. Premium LogMeIn začne fajl prenašat direktno, tko da ti ni treba čakat, da se stvar najprej nekam uploada odkoder jo nato potegneš dol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

PARTyZAN je izjavil:

darkolord je izjavil:

Lahko daš kakšen primer?




Naredi to z Opero.

Kaj je na sliki tako fantastično neponovljivega v Operi ?

misek ::

Looooooka je izjavil:

Tle pa mislis, da bos cez firewall prisel, ker je google bolj pameten od celega sveta? :)
Ce mas nastavljen firewall ali router...si na istem.
Če sem prav prebral deluje podobno kot TeamViewer, torej se oba brskalnika povežeta navzven na tuji servis. V tem primeru pač Googlov. Tako ni potrebe po odpiranju portov, nastavljanja firewalla ali podobnega.

PARTyZAN ::

Multi-row tab bar z nastavljivo minimalno in maksimalno širino taba.

Also, ad-blocker je v FF daleč pred alternativami v ostalih browserjih.

misek ::

PARTyZAN je izjavil:

Multi-row tab bar z nastavljivo minimalno in maksimalno širino taba.
Opera omogoča multi-row tab, vendar imajo vsi tabi enako širino, ki pa se da nastavljati v .ini datoteki.

PARTyZAN ::

Kot sem rekel, naredi sliko. Vem, da se da z šaranjem po inijih narediti multi-row tab bar, tistih min in max widthov pa ne jebe 5%. Sem probal.

V Firefoxu pa stvar naklikaš v parih sekundah in dela.

marS ::

ma ne deluje kot teamviewer, mora nekak drugače....Men se Teamviewer prav lepo skoz proxy poveže, tale se pa noče in noče. V helpih so tudi omenjeni TCP porti 443 (za https) in 5222(za xmps)...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

misek ::

 Opera tabs 150px, 70px, 45px

Opera tabs 150px, 70px, 45px

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

PARTyZAN ::

Aha, zdaj pa še 45px, prosim. Tako, da bo enako kot na mojem screenshotu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brskalniki vzpostavljajo mnogo povezav

Oddelek: Omrežja in internet
81222 (823) Redorange
»

Neuradno: Chrome OS in Android bosta eno

Oddelek: Novice / Android
2711391 (8808) AnotherMe
»

Google predlaga QUIC namesto TCP

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
179850 (7682) cegu
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827345 (23964) antonija
»

Odkrita nova ranljivost v Chromu

Oddelek: Novice / Varnost
378406 (5817) BlueRunner

Več podobnih tem