» »

brskalniki vzpostavljajo mnogo povezav

brskalniki vzpostavljajo mnogo povezav

darexx ::

Pozdravljeni,

Že kaka dva dni opažam v programu TCPView, da mi spletni brskalniki (chrome, edge, opera..) vzpostavljajo mnogo povezav, ko obiščem kakšno spletno stran. Dosti povezav je na domeno 1e100.net. Koliko se spomnim, pred kakšnim tednom teh povezav ni bilo. Probal sem že več stvari, pa do sedaj brez uspeha. Prosim za pomoč.

SeMiNeSanja ::

Ne rabiš pomoči. Kar si opazil je čisto normalno - vprašanje je bolj, kam si prej gledal.
1e100.net je Googlova domena za katero se skrivajo raznorazne Google storitve. Skratka ne gre se za neke zlonamerneže - razen če smatraš Google za zlonamerneža, ker te preveč zasleduje....

darexx ::

Siguren sem, da teh povezav prej nisem imel. Vedno sem gledal v enakem programu. Prilagam screenshot, je to normalno? Lahko nekdo preveri na njegovem računalniku?

 tcpPovezave

tcpPovezave

radmannsdorf ::

Mogoče ti tole kaj pomaga. TrackMeNot za Chrome
Obstaja tudi za Firefox, recimo.

darexx ::

radmannsdorf je izjavil:

Mogoče ti tole kaj pomaga. TrackMeNot za Chrome
Obstaja tudi za Firefox, recimo.


sem inštaliral ampak ni nobene spremembe..

pegasus ::

Če te to skrbi, uporabi Iridium browser, ki je ubistvu chrome, popolnoma očiščen googla, ne samo malo, kot chromium.

Ales ::

Še nekaj podrobnosti o 1e100.net:

https://superuser.com/questions/75841/w...

darexx ::

Zgleda, da sem že prej imel te povezave ampak niso ostale tako dolgo vzpostavljene, zato jih nisem opazil. Mogoče mi je kak program spremenil kakšne nastavitve v windowsih - registru, ne vem.

Redorange ::

Če hočeš so tukaj naslovi ki jih daš v host datoteko, da ti blokira cel kup nepotrebnih povezav
https://github.com/StevenBlack/hosts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube zelo počasen (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8810394 (7437) HeMan
»

youtube - počasno delovanje

Oddelek: Omrežja in internet
61690 (1588) Pesimist
»

Telemach: Počasno delovanje interneta

Oddelek: Omrežja in internet
132537 (2246) floyd1
»

TrackMeNot

Oddelek: Novice / Zasebnost
142826 (2216) Jst

Več podobnih tem