» »

Hansol Mazellan 700P - crknil?

Hansol Mazellan 700P - crknil?

Cosmo ::

Zadnja 2 meseca je monitor zacel delati tezave - vsake toliko (npr vsaki 2 uri) je zaslon poblinkal (torej se izkopil in takoj spet vklopil), sedaj pa se noce vec prizgat oz. se poskusa neuspesno vklopit (zasveti zelena lucka pa spet rumena in spet zelena itd., slisi se pa kot en sivalni stroj>:D Prosil bi nekoga (Brane2 ?:D), ce slucajno pozna ta problem in ce se zadevo sploh se splaca popravljat. Hvala za odgovore.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Samson ::

Ce ga imas na BNC konektorju, to tudi men dela :O(
Sicer pa trenutno nimam drugega BNC kabla, tko da ne morem sprobat, ce je kabel kriv, ali je pa monitor. Drugace pa normalno dela na navadnem kablu, ki je prilozen monitorju. Upam, da sem kaj pomagal...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

karma ::

meni je isti model Mazellan 700P to naredil pred pol leta...blinkal ene 2 mesca in potem crknil (imel sem ga na avadnem kablu vga)...peljal sem ga k serviserju, pa ni blo nič....kos bi bil cca 15k pa še ni bil siguren, če je samo to....tako da sem dal oglas in ga prodal nekemu(zgleda tud) serviserju za male pare(9k)...isto je nardil prodajalcu v trgovini, kjer sem ga kupil približno po 2,5-3 letih....
upam, da te nisem spravil v slabo voljo, sam taka je moja izkušnja s tem monitorjem
lp
karma

žvau ::

Men se je tud 19" Hanso pred pol leta pokvaru pa sem mal povprašu kdo bi ga lahko popravi pa so mi svetovali acord v ljubljanskih stegnah. Tam so mi ga popravili pa še ni blo drago.
l

Brane2 ::

Tko na pamet je težko ugibat. Če že moram, stavim na horizontalni odklonski tranzistor ali HV trafo.

Popravilo je v prvem primeru dokaj simpl in neboleče, v drugem pa se verjetno ne splača. Na žalost sta primera dostikrat povezana.

Na tvojem mestu (če je monitor vreden realno vsaj 30 kSIT) bi poklical Modulcenter in povprašal, če so pripravljeni pogledat (če majo čas, zdej majo full enih stvari) in prnesu zadevo.

Tipi so full zverzirani in se držijo pravila da servis ne sme trajati več kot kako uro (efektivno) ker se ne splača.

Tam maš ene pet tipov in vsak je specialec za svoje področje ali dva (PSU enote, monitorji, mamaplate, tiskalniki itd) tko da ne verjamem da se bodo kaj dosti ukvarjal s tem preden dobiš dokončen odgovor...

Aja, prej vprašaj za "pravila igre"- kaj plačaš, če se monitorja ne bo dalo zrihtat itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565660 (4719) iso2000
»

Kriminalne zahteve serviserjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645406 (3780) flipflop
»

Najbolj neumen odgovor:) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810899 (6599) fRiK0
»

Trinitron - SUX

Oddelek: Zvok in slika
401850 (1310) modelizer
»

iiyama degaussssssss

Oddelek: Zvok in slika
352496 (2035) pramarko

Več podobnih tem