» »

Nova funkcionalnost na Slo-Techu: socialna omrežja

1 2
3
4

hamax ::

Tilen je izjavil:

Rezultati ankete povedo več kot 1000 besed, kljub taktični postavitvi 2:1:3.

Yep, 31% je takih, ki si funkcionalnost zelijo, proti 25% takih, ki jih moti.

MrStein ::

Trenutno je 51% proti, 17% neodločenih, 31% pa je za.

V demokraciji jasna stvar, kje drugje pa...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zero0ne ::

Lion29 je izjavil:

omg kako vsiljujejo... bogi ti.... pismo vecino njihovih storitev uporabljas zastonj... bah, ne stekam takega folka ko mislijo, da jim je cel svet neki dolzen


Ne, moji osebni podatki, navade brskanja po spletu, zgodovina iskanja itd niso "zastonj". Za Googlove storitve drago plačuješ, če se ne znaš zavarovati in anonimizirati.
uname -o

nevone ::

Trenutno je 51% proti, 17% neodločenih, 31% pa je za.

V demokraciji jasna stvar, kje drugje pa...


Vprašanje kdo je proti, bi moralo biti brez dodatkov, da te ne moti in iz principa.

Tako da tale anketa ni nek verodostojen vir za ugotavljanje koliko jih je dejansko proti in koliko ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ramon dekers ::

eh pa kaj hočeš važno da je blinki, blinki, in da se še tisti kanček inteligence na forumu poistoveti z ostalo labilno rajo ki obstaja na spletu aka fb, twiter....

dbevfat ::

MrStein je izjavil:

Trenutno je 51% proti, 17% neodločenih, 31% pa je za.

V demokraciji jasna stvar, kje drugje pa...

Kje pa piše, da je slo-tech demokracija? Zakaj bi sploh kakšen portal na svetu fural demokracijo?

Zakaj bi 31% ljudi bilo prikrajšanih za funkcionalnost, ki 51% ljudi niti najmanj ne moti? Je teh 51% ljudi kakorkoli prikrajšanih ali na slabšem, ker so na voljo 3 novi gumbi? Ker 31% ljudi je zdaj na boljšem.
nvr2fat

HardFu ::

Ramon dekers, pa kaj tebi ni jasno? A si zaradi pljuvanja po socialnih omrezjih vecji frajer?
Do sedaj poslusam samo argumente ces da so socialna omrezja leglo neinteligence - torej bos ti na svoj avto dal montirati se 5 kolo, ker cel ostali svet uporablja 4 kolesa in to res ne izgleda da bos ti tak kot ostali. Dajte se zbudit malo no, leto je 2011 in socialna omrezja so del nasega vsakdana in ce vam to ni vsec potem svaj zadrzite bedaste komentarje zase.
http://codeable.io

Icematxyz ::

Se že seli "miselnost" socialnih omrežij na slo-tech? ;)

Drugače pa vsi tisti, ki pravite, da slo-tech pač mora iti naprej, da je deset let zadaj in ...

"24ur" že imao?
FB že imamo?
Google+ že imamo?
Twitter že imamo?

Zakaj torej sploh "vztrajate" na slo-tech, če je po vašem mnenju 10 let za časom? Morda pa ni?

Ramon dekers ::

kaj ima napredek veze z fejsbookom in ostalim socialnim sranjem? je samo hitrejša pot dajanja osebnih podatkov z informacijami kar lahko delaš preko emaila. Ne vidim poante da se nek tehnološki forum prilagaja takšnim standardom.

Si pa dal zanimiv primer tole s tvojim avtomobilom, jaz bi rekel raje tako če bi imel znanje, sredstva, denar bi si namesto bencinarja umislil oz. ustvaril električni avto.

Icematxyz je izjavil:

Se že seli "miselnost" socialnih omrežij na slo-tech? ;)

Drugače pa vsi tisti, ki pravite, da slo-tech pač mora iti naprej, da je deset let zadaj in ...

"24ur" že imao?
FB že imamo?
Google+ že imamo?
Twitter že imamo?

Zakaj torej sploh "vztrajate" na slo-tech, če je po vašem mnenju 10 let za časom? Morda pa ni?



mah ja večina zagovornikov FB je tistih z fdv, ekonomske, saj veš ko se dela diplomska na podlagi anket:))

še enkrat editi: slotech bi moral biti unikum, ne rečem kakšna reklama (boljše ena in bolje plačana - kot pa da se kar blešči povsod) ampak ne pa fb vpletat sem no.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Icematxyz je izjavil:

Se že seli "miselnost" socialnih omrežij na slo-tech? ;)

Mater, če pa forum ni ene sorte "socialno obrežje", pol mi pa res ni jasno kaj je.

Ker ste tako blazno intelektualno obdarjeni, predlagam ga odstranite svoje riti izpred računalnika oz. se odklopite iz interneta, v bistvu največjega socialnega omrežja, in greste o problemih in zanimivostih debatirat v najbližji pajzelj.

Tako boste nedvoumno pokazali svoj intelekt oz. nadmoč nad povprečneži.
OM, F, G!

sgdjkdlsugi4 ::

Icematxyz je izjavil:

Se že seli "miselnost" socialnih omrežij na slo-tech? ;)

Drugače pa vsi tisti, ki pravite, da slo-tech pač mora iti naprej, da je deset let zadaj in ...

"24ur" že imao?
FB že imamo?
Google+ že imamo?
Twitter že imamo?

Zakaj torej sploh "vztrajate" na slo-tech, če je po vašem mnenju 10 let za časom? Morda pa ni?

To se ze en cas sprasujem, ker vecina novic preberem prej na drugih portalih. Tako da sem tu bol ali manj zarad navade.

Zero0ne ::

Keyser Soze je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Se že seli "miselnost" socialnih omrežij na slo-tech? ;)

Mater, če pa forum ni ene sorte "socialno obrežje", pol mi pa res ni jasno kaj je.


Socialna omrežja, oziroma, kot jim pravim sam, "asocialna omrežja" imajo skupno večinoma to, da od uporabnikov zahtevajo pravo ime in agresivno sledijo njihovim navadam in osebnim podatkom po internetu, z namenom prodajanja teh oglaševalcem. V bistvu so oglaševalci stranke asocialnih omrežij, uporabniki pa zgolj produkt.

Za S-T to ne velja, torej Slo-Tech ni asocialno omrežje.
uname -o

nevone ::

Za S-T to ne velja, torej Slo-Tech ni asocialno omrežje.


Tole seveda ne drži povsem. Kar pa ne pomeni, da naj zato ljudje ne bi sodelovali tu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

MrStein ::

dbevfat je izjavil:

MrStein je izjavil:

Trenutno je 51% proti, 17% neodločenih, 31% pa je za.

V demokraciji jasna stvar, kje drugje pa...

Kje pa piše, da je slo-tech demokracija? Zakaj bi sploh kakšen portal na svetu fural demokracijo?

Kolko vem nikjer. Nič nisem rekel, kako bi moralo biti.


Zakaj bi 31% ljudi bilo prikrajšanih za funkcionalnost, ki 51% ljudi niti najmanj ne moti?

Ne moti 27%. Za preostalih 24% pa ne vemo, ker anketa tega ni vprašala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ramon dekers ::

stavek sem proti vendar me ne moti je kontradiktoren. lol mislim wtf. lahko si samo proti ali za. Vemo da jih je 24 proti ne vemo pa kaj je z 27%

Keyser Soze ::

A je kdo kje točneje elaborilar "zakaj jih moti"?

"Ermmmm, ej, kr, ejga, stari... Mi je padl iz glave... Emmmmm, tole, je... Mislim, tale FB je ful bedn ane!"
OM, F, G!

Icematxyz ::

FB je pajzel da. To se strinjam in "podpora" za FB in podobne zadeve na slo-tech dela iz slo-tech pač še eden pajzel več, zakaj bi nekaj okolišili!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Icematxyz je izjavil:

FB je pajzel da.

Si se morda vprašal, če ni samo tvoj FB "krog" pajzelj? Pol pa takole malo posplošuješ?
OM, F, G!

HardFu ::

Icematxyz, samo potrjujes izjavo pred tabo.
http://codeable.io

Icematxyz ::

Ok, prepričali ste me, podpiram uvedbo polne uporabniške izkušnje za FB na slo-tech in ne nekega "(s)heise" omejevanja! Pač ne moreš proti pametnejšim nič in zakaj bi sploh zaviral razvoj, če pa gre v pravo smer.

HardFu ::

Zanimivo, ker nimas konkretnega odgovora zakaj bi na S-T ne imeli teh gumov, se posluzujes cinizma. Bravo.
http://codeable.io

Icematxyz ::

Imam konkreten odgovor, ker je škoda portala slo-tech, da postaja takšne vrste pajzl. Saj sem pa napisal. Zdaj še samo puščice rabimo, da ne bodo uporabniki slučajno te zmogljivosti zgrešili! Ni to niti cinizem, kar sem napisal, ampak sem resno mislil.

Če že se greste to potem naredite tako kot treba. Če masa slo-tech uporabnikov to hoče pač naj še slo-tech spremeni v eden FB wanabee več, da bomo vsi sedaj še bolj socialni in pametni in še kaj.

HardFu ::

To je zate konkreten odgovor? Da S-T postaja "taksne vrste" pajzl zaradi tega ker so dodali tri gumbe? Ne vem no, po mojem mnjenju je S-T kul zaradi folka, novic, foruma, vsebin, tematik... Ce je po tvojem mnenju zaradi tega pajzl potem ti nimam drugega za svetovat kot da prosis admina da ti pobrise account in bos mirneje zivel, vedoc da se uspesno boris proti spletnim novitetam.
http://codeable.io

Ramon dekers ::

Keyser Soze je izjavil:

A je kdo kje točneje elaborilar "zakaj jih moti"?

"Ermmmm, ej, kr, ejga, stari... Mi je padl iz glave... Emmmmm, tole, je... Mislim, tale FB je ful bedn ane!"



hej hej, tudi v srednjem veku so menili da je cerkev, zemlja središče sveta...tudi takrat nisi mogel nikomur operakti da to ni res.

HardFu je izjavil:

To je zate konkreten odgovor? Da S-T postaja "taksne vrste" pajzl zaradi tega ker so dodali tri gumbe? Ne vem no, po mojem mnjenju je S-T kul zaradi folka, novic, foruma, vsebin, tematik... Ce je po tvojem mnenju zaradi tega pajzl potem ti nimam drugega za svetovat kot da prosis admina da ti pobrise account in bos mirneje zivel, vedoc da se uspesno boris proti spletnim novitetam.



seveda postaja, samo še malo bolj kričeči gumbki naj bodo da bo zaživel v vse svoji podobi. In če ti meniš da so to spletne novitete nevem kje potem živiš? si šele sedaj odkril web? Vse se kopira, in vse je kul samo da je v povezavi z fejsbruhom. Sicer pa še malo pa boš res lahko vsak komentar všečkal.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Vidim na raznih +1 portalih čemu pripomorejo takšne integracije. Temu že ne:

Ne vem no, po mojem mnjenju je S-T kul zaradi folka, novic, foruma, vsebin, tematik...

CaqKa ::

integracija teh gumbov je zaradi tega da lažje šeraš s svojimi prijatelji tisto kar se ti zdi zanimivo.

po načinu heise pa so se jo odločli naredit zato, ker je s tem zagotovljen opt-in način sledenja social networkov, po katerih straneh skačemo.

da je facebook odvisen predvsem od tega, kakšne prijatelje imaš dodane in kaj oni pišejo ti je tudi menda jasno? facebook je platforma, percepcija da je pa fb slab pa prihaja zaradi vsebine ki se gor pojavlja, ne toliko zaradi platforma. platforma fb je z mojega stališča slaba zato ker ima kar nekaj privacy issues, pa ker kuj nekaj spreminjajo ko se jim zazdi.
da je pa moj facebook kul pa skrbim na tak način, da nekega kolega odstranim, s tem tudi dobim feedback za realno življenje da bi se ga bilo pametno odmikat. lahko pa si tudi nastavim da on nič od mene ne vidi, ali pa da jaz nič o njem ne vidim. s tem je moj fb po vsebini povsem na nivoju.

Ramon dekers ::

pa ne me jeb.. že s temi kakšne prijatelje imaš na fb. Večina profesorjev informatike ti bo rekla da je to samo za rajo beri butasto, kaj resnega tam ne moreš odkriti. Tu pa dejansko lahko, in imaš določene teme v katerih se lahko kaj naučiš, lahko kaj vprašaš, torej stvari na katere ti google ne da odgovora.

Škoda je ker se uničuje unikum.

sgdjkdlsugi4 ::

Profesorji informatike ? Me zanima ce bi bili profesorji, ce bi imeli malo vec posluha in zagnanosti za novosti.

Icematxyz ::

Ker je očitno toliko FB uporabnikov, da preprosto proti temu ne moreš nič sem napisal višje in to brez cinizma potem vsaj FB uporabnikom ponudite polno izkušnjo. A mislite, da povprečnega FB uporabnika zanimajo vaši pomisleki?

Tisti pa, ki pa se najbolj ne strinjamo s tem ("zaviralci napredka") bomo pa že nekako. +1

hamax ::

A mislite, da povprečnega FB uporabnika zanimajo vaši pomisleki?

Povprecnega slo-techovca, ki uporablja vsaj enega od podprtih socialnih omrezij verjetno zanimajo.
Ce bi se zgledovali po povprecnem uporabniku facebooka bi bil ta portal v anglescini ali spanscini in ne v slovenscini. Samo toliko da bos morda uvidel kako neumna je tvoja izjava.

pikasti ::

du palle

Icematxyz ::

hamax je izjavil:

A mislite, da povprečnega FB uporabnika zanimajo vaši pomisleki?

Povprecnega slo-techovca, ki uporablja vsaj enega od podprtih socialnih omrezij verjetno zanimajo.
Ce bi se zgledovali po povprecnem uporabniku facebooka bi bil ta portal v anglescini ali spanscini in ne v slovenscini. Samo toliko da bos morda uvidel kako neumna je tvoja izjava.


Če bi povprečnega slo-tech uporabnika, ki uporablja FB in nasploh FB uporabnika to zanimalo, potem FB ne bi bil FB. Kolikor je meni znano je bil najprej FB z ogromno uporabniki in šele potem se je iznašel "heise sistem" in ne obratno. Da pa globalno gledano ta "heise sistem" na "slo-tech" karkoli spreminja pa je to pesek v oči. Če pa se za to počuti kdo bolj "varen" oziroma "bolj zasebno" pa OK to je pa tudi nekaj, ampak POINT je pa žal popolnoma mimo.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

eni pac vrtijo nos, drugi pa pridno sluzijo na racun socialnih omrezij... me zanima kdo je na boljsem :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

good point
http://codeable.io

Brias ::

ce boste to nardil, dejte moznost na OFF plz ...

Icematxyz ::

Aha, ker nekdo služi na račun socialnih omrežij pa je OK. Bravo.

HardFu ::

Aha torej ce nekdo sluzi pa ni OK? Wake up. Vse na spletu je posel, na tak ali drugacen nacin.
http://codeable.io

Icematxyz ::

Slo-tech ima na primer "reklame" in me to zaenkrat ni motilo. Torej ne moti me, če služi, če je to bilo vprašanje.

Moti pa očitno nekoga dovolj FB, da vpeljuje "heise sistem" in ne bolj neposredne izkušnje. Verjetno so proti temu, da se bi dalo na spletu kaj zaslužiti!

HardFu ::

Ne, heise sistem vpeljujejo, zato ker bi ti in tebi potobni zagnali cel vik in krik v primeru da bi se vam avtomatsko zloadale FB (in druge) skripte.
http://codeable.io

Icematxyz ::

Aha, torej da se bom počutil bolj "varno" in "zasebno"?

HardFu ::

Da, ceprav je to bolj plunek v morje, lahko bi zloadal javascrirpte brez prikaza na strani pa ti niti vedel nebi - razen ce pri vsaki strani, ki jo obisces pogledas se source.
http://codeable.io

Icematxyz ::

ceprav je to bolj plunek v morje


Mhm.

Tilen ::

Se še komu dogaja, da so gumbi na levi, potem pa čez nekaj časa skočijo na desno?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MatejMatej ::

Saj tudi brez teh socialnih gumbkov se da šerat novice in teme iz foruma. Enostavno kopiraš URL naslov in prilepiš v FB/G+.

Čemu je treba teh socialnih reklamnih gumbkov in s temi gumbki posiljevat (po anketi) večino uporabnikov Slo-Techa?

Jaz nimam nič proti FB ali G+ (tudi sam dosti uporabljam), mi pa gre na jetra da čisto vse strani so polne tega social spama. Fuj in fej.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Kakšen social spam? Ignoriraš gumbke in je to to. Te kdo sili, da jih uporabljaš?

Looooooka ::

 Tecke

Tecke

Ramon dekers ::

Looooooka je izjavil:

 Tecke

Tecke




smo ugotovili, facebook uporabniki so zabiti. žal. Nihče se ne pritožuje čez fb. Fb naj ostane tam kjer je, ne pa da se z njihovimi forami posiljuje še tisti delček spleta na katerem dejansko obstaja še nekaj znanja, intelektualizma, in se želi prebližati fejsbruhu oziroma njihovim uporabnnikom.

Tako kot je nekdo napisal, če nekdo želi videti novico oz. jo posrevati bo kopiral link. Enostavno.

nevone ::

Res si velik revež zaradi tistih treh gumbkov.

Kje pa sploh so? Jaz jih še opazim ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ramon dekers ::

sicer pa dajte si že tole vnesti v svoje glave da imaginarni prijatelji na fb. ne štejejo ristim realnim.



http://www.mixthenet.com/lazy-facebook/

nevone je izjavil:

Res si velik revež zaradi tistih treh gumbkov.

Kje pa sploh so? Jaz jih še opazim ne.

o+ nevone



ravno toliko se opazijo da zasmetijo forum.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Dajte že enkrat opcijo izklopa v osebne nastavitve dat, da folk neha jam(b)rat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17949502 (36677) gus5
»

Študija: intenzivni uporabniki družbenih omrežij pogosteje depresivni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
349449 (6941) ripmork
»

Deljenje osebnih podatkov

Oddelek: Problemi človeštva
111935 (1504) St753
»

Facebook prevzel Instagram

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3211979 (9791) gruntfürmich
»

Google+ slabo sprejet med uporabniki

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3510445 (7278) Jst

Več podobnih tem