» »

Vrtni kamin ali smrdi

Vrtni kamin ali smrdi

Go-ahead ::

Rad bi postavil kamin, vendare se bojim vonja po prekurjeni maščobi, dimu in oglju. Verjamem da ni lepšega kot druženje ob sveže pečeni hrani v prijetni družbi, vendar ne bi rad v času neuporabe vohal pretiranega smradu. Nemalokrat vidim kamine naseljene z rožami. Le zakaj?
Kljub vsemu imate kakšen predlog katerega se splača kupit? Pečeni odojki in drobnica me ne zanimajo!

Gladi ::

Saj se ga čisti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Aston_11 ::

Glej, če ne boš pucal, potem bo smrdelo. Če ne nameravaš pucati, potem bodo maščobe propadale in oddalje vonj. Vonj po dimu in oglju ne moti, problem so maščobe. Te bodo verjetno zgorele, na plati, če je ne spucaš, niso problematične, problematično je le, če pustiš, da moščobe tečejo vsepovsod. Potem ratajo žarke, vonj pa ni najbolj prijeten, ni pa tudi kaj posebnega.

Kakšen kamin bi postavil=

Glede dima - ni ognja brez dima. V poštev pride plin.

Rože v kaminih - zafrknili so dimnik - prekratek, tako da se jim kadi nazaj v obraz, ko pečejo.

Kupi enega v obiju z betona, bo ok.

RejZoR ::

Fiksni roštilji so itaq mega fail. Raje si omisli enega dobrega premičnega pa bo. Bolj praktično, lažje za čistit in ko se ga enkrat naveličaš (če sploh) se ga enostavno znebiš. Oz če vremenski pogoji oz kakšen drug dejavnik vpliva na pečenje zadevo samo premakneš drugam. Fiksnega pač ne moreš. Dobro premisli preden si nakoplješ več sto kilsko zadevo za katero boš kasneje ugotovil, da ti gre na živce in da sploh ni tko fajn kot si mislil da bo. Plinski premični z litoželezno plato so daleč najbolj praktični, sploh ker lahko z njimi pečeš pod streho oz v napol zaprtem prostoru. Je pa res da okus ni enak kot če je stvar pečena na oglju...
Vglavnem dobro premisli o zadevi pa mogoče poglej kako zadeva funkcionira pri kakšnem znancu če ga že ima oz povprašaj koga s takim kaminom/žarom. Vprašanje edino če ti bojo iskreno povedali kakšne so slabosti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Go-ahead ::

Mogoče bi lahko obložil kurišče s prokrom pločevino. Po peki bi ostanke nekam zavrgel?

Go-ahead ::

Kupil sem nekaj takega


Sledi montaža. V navodilih naj bi bilo dovolj leplenje s silikonom?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Ganon ::

Go-ahead je izjavil:

Kupil sem nekaj takega


Sledi montaža. V navodilih naj bi bilo dovolj leplenje s silikonom?


Mi imamo podobnega, le da smo ga sezidali sami in je precej masivnejši. Ne menjamo za nič na svetu.

Go-ahead ::

Prejšnji kamin je svoje odslužil, mogoče ker sem večino pekel z lesom. Trenutno postavljam novega. Zasledil sem, da sedaj predlagajo vložek v glavo kamin iz pločevine.

Nekaj takega

https://www.merkur.si/vrtni-betonski-ka...

Ker zadeve nikjer ne dobim, rabim informacijo iz kakšne pločevine naj bi to bilo, pa da zadevo zložim.

Gre za navaden pleh, cinkano, prokrom ???
 Vložek vrtnega kamina

Vložek vrtnega kamina


 Vložek

Vložek

val46 ::

Kako ne dobiš zadeve, če piše na spletni strani od merkurja, da je na zalogi? Drugače pa, prokrom, če nočeš da začne po par deževnih dneh rjavet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
666189013 (11223) bauci
»

Vrtni kamin ali žar na oglje

Oddelek: Loža
141493 (955) Gambino
»

Kateri kamin na drva

Oddelek: Loža
97315 (3113) maqito
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446774 (28459) bauci
»

Osvetlitev kamina (od znotraj)

Oddelek: Loža
287478 (6706) BigWhale

Več podobnih tem