» »

Excel-kopiranje vrstic, ki ustrezajo pogoju

Excel-kopiranje vrstic, ki ustrezajo pogoju

_jackson_ ::

Pozdravljeni,

moj problem v excelu je sledeč:
- iz precej velike tabele (približno 1200 vrstic) želim kopirati vrstice, ki ustrezajo določenemu pogoju
- te vrstice želim kopirati v novo tabelo, na podlagi katere bom narisal graf

PRIMER:
Tabela izgleda približno takole
A1 A2 A3 A4 A5
a jan 10 50 90
a feb 5 18 84
a mar 23 67 99
.
.
.
b jan 34 67 80
b feb 23 78 99
b mar 12 56 77

Za vsako črko v stolpcu A je torej 12 vrstic (meseci).

Z AutoFiltrom najprej filtriram vrstice, ki ustrezajo pogoju oz. vrednosti "a" iz stolpca A. Zdaj pa želim, da mi skopira vse vrstice (celotne), ki imajo v stolpcu A pogoj "a" v novo tabelo. Iz te tabele bom potem narisal graf.
Kako torej izvedem to kopiranje, ki se mora dogajati dinamično. Vsakič, ko se spremeni pogoj, se mora na isto mesto skopirati ustrezen extract iz prvotne tabele (12 vrstic). Izbrani pogoj se mi izpisuje v eni celici.

Hvala za pomoč!

prtenjam ::

Z naprednim filtriranjem lahko preprosto vse ustrezne vrstice prokopirate na poljubno mesto na listu ali celo na drugi list. S tem ste rešili prvi del problema - kopiranje.

Drugega dela problema - mora se dogajati dinamično - pa ne morete rešiti brez uporabe makra. V tem primeru je pač potrebno makro vezati na spremembo neke celice - celice filtra! - in reči naj se izvede napredno filtriranje (v vašem primeru je to pravzaprav kopiranje ustreznih vrstic).
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

_jackson_ ::

Sem razmišljal o tem naprednem filtru ja... Mogoče še kak namig, kako naj bi izgledal tak makro?

Hvala!

prtenjam ::

Uporabi morate dogodek Worksheet_change, kot je razloženo npr. tukaj in na ta dogodek vezati makro, ki izvaja napredno filtriranje
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

_jackson_ ::

Nekako mi ne gre tole. Težava je že pri AdvanceFiltru. Kaj je narobe, da mi skopira celotno tabelo in ne samo vrstice, ki imajo v prvem stolpcu črko b. Poleg tega mi ne skopira stolpcev s procenti.
Kaj bi bila težava?
Testni fajl se nahaja tukaj: http://www.mediafire.com/?jpzqbkrem2l6q...

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Gre tudi brez macro ukazov :)

Npr če si pripravljen dodati spredaj še en stolpec z vrednostmi a01, a02, ..., a12, b01, ..., lahko sestaviš ključ iz polja s pogojem in vrstice v novi tabeli; ta ključ poiščeš z vlookup funkcijo, in pobereš 1., pa 2., pa 3., ... stolpec - vse skupaj je ena in ista formula, ki jo prekopiraš v 2x5 celic

Ajrina ::

kaj pa, če bi naredil iz vseh podatkov vrtilno tabelo, potem pa risal grafe po potrebi? drugače so pa odgovor makri, ja.

_jackson_ ::

Vrtilne ne pridejo v poštev, ker je to preveč zamudno. Edino makro je sprejemljiva stvar (žal pa na tem področju nisem preveč doma...).

Ajrina ::

ma no, niti ne.. samo izbiraš črko in rišeš graf. stavim, da bi porabil več časa za makro. da ne govorim o 100 tabelah, ki jih boš potem imel. zmešnjava in velika naloga za ubogi excel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

_jackson_ ::

Tabela bo samo ena, prav tako graf. Oboje se bo dinamično spreminjalo na podlagi izbranega kriterija. Mogoče bo v začetku res več časa porabljenega, da "ukrotim" tale makro, kasneje pa bo delo precej lažje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587365 (2942) -JM-
»

pomoč excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
383272 (1996) sax8er
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213902 (3546) rferrari
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223657 (3380) Mobidick
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
141992 (1831) ||_^_||

Več podobnih tem