» »

OnLive neuradno na voljo za Linux

OnLive neuradno na voljo za Linux

OnLive Informer - OnLive je platforma za igranje iger na zahtevo, pri katerem je igra shranjena v oblaku. Tam se izvedeta tudi vso potrebno računanje in sinhronizacija, tako da se do končnega uporabnika prenaša le končni video. Ta je v ločljivosti 720p, zato je za igranje potrebna vsaj dvomegabitna internetna povezava. OnLive je zaživel leta 2010, uradno pa je na voljo za Windows in Mac OS X. Z nekoliko čaranja pa so ga uporabniki neuradno uspeli prenesti tudi na Linux.

Za delovanje na Linuxu potrebujemo emulatorski paket Wine, ki pa sam po sebi ni dovolj. Poleg tega ga je treba nekoliko prilagoditi (patch je skupaj z navodili na voljo na internetu), da bo v njem deloval odjemalec OnLive za Windows. Na OnLive Informer po obsežnem testiranju pravijo, da OnLive na Linuxu deluje prav spodobno.

Občasno se pojavijo težave z zvokom in premikanjem kazalca miške, prav tako pa morajo uporabniki starejših verzij Wina emulator pobrisati in namestiti na sveže zadnjo verzijo. A dokler OnLive uradno ne podpre Linuxa, je tudi tale polrešitev dovolj dobra.

35 komentarjev

ales85 ::

Pa naj še kdo reče, da ni (ne bo) novih iger za linux :)

jlpktnst ::

Meni pa ni jasno, če imajo macos port, naj naredijo še linux, pa lahko prodajajo dumb odjemalce za 100€ z linuxom ki so onlive capable... jao. Ali pa celo embedajo reč v xtreamer ali kaj podobnega! Simple, cheap.

Relanium ::

Ulala, zdaj so pa vse igre na Linuxu 8-)
(katere so tu na voljo seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

gnilojabolko ::

Škoda časa. Raje bi naredili DX wrapper, ki bi bil layer na OpenGL. Sicer pa to je zelo zahtevno, tako da mogoče so dosegli ravno tako dosti? :D

Lonsarg ::

Vse kul, sam še cene naj porihtajo. Ne bom plačal cene celotne igre, če si jo samo izposodim za en teden.

iElectric ::

Lonsarg je izjavil:

Vse kul, sam še cene naj porihtajo. Ne bom plačal cene celotne igre, če si jo samo izposodim za en teden.


Cene so za zacetek v USD, kar prisparas ene 30%. Kot drugo, gledal si ceno igre za sposojo za vedno.

PARTyZAN ::

S kreditno kartico imaš dostop do angleških cen iger.

Pesimist ::

PARTyZAN je izjavil:

S kreditno kartico imaš dostop do angleških cen iger.



ameriških pa res.

Če si anrocnik na playpack paket kar je 10$ dobis popusta 30% na vsako igro. Tak, da dobis not ze z 1 igro ce kupis. Vsak petek je 1 igra za 5$ in obcasno so razne razprodaje z do 75%. Lih par dni nazaj je bila.
Z temi preorderi dobis tudi 1 igro zastojn, ce preorderas v dolocenem terminu. Tak da palcas 30% majn za preorder pa se 1 free kodo za bilokero igro iz ponudbe ti dajo.

To je ze od mene vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

gendale ::

kako je pa z latencami pri temu?

ker kolikor berem so strežniki zaenkrat v ameriki, tko da nizke ravno ne morejo bit

Pesimist ::

Sprobaj I guess. Sej je prakticno vse free za 30 minut in potem enostavno rejoinas.

terryww ::

bojda v kratkem postavijo datacenter v veliki britaniji? kako je s tem v eu?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

PARTyZAN ::

Mislil sem pravih, škatlastih iger ne OnLive "najemov".

MrStein ::

Latence so tam malo čez mejo sprejemljivega za akcijske igre.
O evropskih serverjih se že nekaj časa govori, kdaj bo to "meso" postalo pa ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Trenutno so problem latence in kvaliteta slike. Vsaj za moje standarde.

Pesimist ::

Nazalost bo latenca ostala taksna kot je. Ce mate netlimiter kar preverite in bote opazli da ze mesece iz UK dobivate sliko in zvok.

technolog ::

Tole z Wine ni propper rešitev. Jst tega ne štejem kot port.

Me je prov razočaral, obešajo to na velki zvon, pa nimajo najbrž nč kej preveč pr tem, par modifikacij, da lepše dela.

jlpktnst ::

Če je server v EU so latence pod 100 ms za xdsl in pod 50ms za optiko? Tako naj bi bile po logiki, razen seveda kolikor ima servis overheada. Za seriozen multi že ni.. .za kaj drugega pa mogoče.

Drugače pa, tudi STEAM je najem igre :) Pa še uber pc rabiš.

Pesimist ::

Za seriozen multi ni v smislu, da se tako ali tako ne mores povezati na normalne servere. Vse deluje le onlive interno. Ima pa en plus in to je nemores cheatat. Battlefiled Bad company 2, enega servera ni na kerem ni vsej 1 cheater, zato sem igro ze zbrisal.

Lonsarg ::

iElectric je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Vse kul, sam še cene naj porihtajo. Ne bom plačal cene celotne igre, če si jo samo izposodim za en teden.


Cene so za zacetek v USD, kar prisparas ene 30%. Kot drugo, gledal si ceno igre za sposojo za vedno.


Razen izjem, drugega kot izposoja za vedno sploh ni na voljo. Za kar sicer ni OnLive kriv, ampak proizvajalci iger, ki nočejo take opcije.. Ista fora kot z založbami za musko, ko nočejo poslovnega modela prilagodit prihodnosti.

Icematxyz ::

V bistvu, kdor uporablja OS z Linux jedrom ima na voljo že v tem trenutku kar nekaj FOSS in komercialnih iger, ki jih lahko normalno igra na svojem računalniku. Zadnje čase opažam tudi relativno dosti "Indy razvoja" solidnih iger, kjer je "cross-platform" že v osnovi nekaj normalnega in gre za neke vrste mešanico sodobne grafike + "old school" načina igranja. Pogosto se te igre znajdejo tudi v Programskem središču Ubuntu.

Pri večjih naslovih, pa me v tem trenutku recimo zanima ali bo Doom 4 na voljo za Linux uporabnike!

Sem pa ravno prebral nekaj zanimivega na to temo včeraj, ki ti da misliti:

In gaming, everything is amazing, but no one is happy

Pesimist ::

Lonsarg je izjavil:

iElectric je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Vse kul, sam še cene naj porihtajo. Ne bom plačal cene celotne igre, če si jo samo izposodim za en teden.


Cene so za zacetek v USD, kar prisparas ene 30%. Kot drugo, gledal si ceno igre za sposojo za vedno.


Razen izjem, drugega kot izposoja za vedno sploh ni na voljo. Za kar sicer ni OnLive kriv, ampak proizvajalci iger, ki nočejo take opcije.. Ista fora kot z založbami za musko, ko nočejo poslovnega modela prilagodit prihodnosti.


To nemrejo nic. Developer odloca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

šernk ::

ok...ta zadeva ne deluje na 64 bitnih linuxih? kje je smisel leta 2011 bit na 32 bitnem sistemu pa tudi ne vem :8)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

technolog ::

Seveda deluje, zakaj ne bi?

šernk ::

hmmm zgleda da imam tu problem...ta del sem prej popolnoma spregledal:

pri ukazu: sudo apt-get build-dep wine1.3
se zadeva očitno zalomi in mi vrže naslednje errorje ven

Err http://ftp.arnes.si/pub/mirrors/ubuntu/ natty/universe libhal1 amd64 0.5.14-5+svn1
404 Not Found
Err http://ftp.arnes.si/pub/mirrors/ubuntu/ natty/universe libhal-dev amd64 0.5.14-5+svn1
404 Not Found
(še en par teh in na koncu):
E: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
E: Failed to process build dependencies

apt-get update pa vrže ven tisto kar mi je najbolj všeč:

W: GPG error: http://apt.wxwidgets.org natty-wx Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 0E0BCE7F53B087BC


sedaj pa ne vem ali sta ti dve napaki kaj povezani ali ne, kako odpravit drugo morm pa še tudi pogruntat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Razen izjem, drugega kot izposoja za vedno sploh ni na voljo. Za kar sicer ni OnLive kriv, ampak proizvajalci iger, ki nočejo take opcije.. Ista fora kot z založbami za musko, ko nočejo poslovnega modela prilagodit prihodnosti.


To nemrejo nic. Developer odloca.


Odloca tisti, ki je igro financiral, ponavadi je to zalozba. In se zalozba ne vedno. Velikokrat odloca kar sam trgovec, ki rece zalozniku/avtorju "prodal bos po taki ceni ali pa ne bos prodajal pri meni".

Icematxyz ::

W: GPG error: http://apt.wxwidgets.org natty-wx Release: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 0E0BCE7F53B087BC


Si sledil navodilom in uvozil ključ (točka 1)?

šernk ::

no ključa mi ni hotelo uvozit preko terminala, pa ne vem zakaj, sem ga ročno dodal in zaveda deluje, z enim velikim problemom.


miška v samem programu deluje, ampak v igri preneha delovat. tipkovnica deluje, miška se pa ne odziva. sprobana wireless miška preko USB sprejemnika in miška preko ps2 vhoda. nobena se ne odziva v sami igri.

edit: na njihovem forumu sem našel kar precej o tej zadevi, wireless naj sploh ne bi delala. no ja funny...wireless tipkovnica mi pa deluje. probal sem restartat comp brez wireless miške priklopljene pa mi navadna še vedno ne deluje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

root987 ::

Je komu uspel kakšen nakup? Nisem šur a jih kaj z kreditno moti ali pa to da sem se lagal za billing address/telefonsko, ker izpišejo samo generično sporočilo o napaki...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Brane2 ::

Pri "za delovanje potrebujemo emulatorski paket Wine" sem kar nehal brat.

Ne me smejat. Wine je najbolj nestabilen, spreminjajoč se, občasno delujoč itd itd, projekt v celem Linux okolju.

Pa tudi hitrost mu ni ravno vrlina.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pesimist ::

Jaz sem ze za 80$ potrošo dnara na njih. Tak da z Abankino debitno viso definitivno deluje.

root987 ::

O lej pa res :)

Bom drugič poskusil z vsemi karticami preden sprašujem neumnosti :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

technolog ::

Brane2 je izjavil:

Pri "za delovanje potrebujemo emulatorski paket Wine" sem kar nehal brat.

Ne me smejat. Wine je najbolj nestabilen, spreminjajoč se, občasno delujoč itd itd, projekt v celem Linux okolju.

Pa tudi hitrost mu ni ravno vrlina.


Wine je kar hiter, včasih celo hitrejši kot nativni program na windows.

Wine Is Not an Emulator. Popravte že ta butast emulatorski paket.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Dej dej, sam Wine nima sploh nobenih problemov, je čisto stabilen program sam po sebi. Res pa je da ne podpira lih čisto vseh win programov, oziroma so nekateri nestabilni ali bugasti. Ampak zelo velika večina jih deluje kot na Win. Če se sprijazneš z tem, da sem pa tja kake igre ne boš mogel igrat, si komot gejmen na Linux z Wine.

Pesimist ::

Metro 2033 za 5$ danes. go get it.

Quickbeam ::

Sem probal za foro instalirat tole na Ubuntu 11.04 in imam tudi problem z miško.

Takoj ko zaženeš onlive napiše da je verjetno eden od kontrolerjev nepodprt. Miška sicer dela v samih menijih onlive in tudi ko zaženeš igro še dela v menijih igre (options, new game itd...) ampak ko bi pa naj začel igrat je pa neodzivna, ni nobenega premikanja, niti gumbi ne delajo.
Tipkovnica dela ok in tudi ko greš iz igre z esc, miš v menijih spet dela normalno. Vsaj tipkarske igre se da igrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnLive - konec konzol in menjav računalnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13412913 (7280) Jerry000
»

Novosti iz Nvidie: Grid, Tegra 4, Shield

Oddelek: Novice / Grafične kartice
126317 (4924) FlyingBee
»

Čim večji so, tem močneje padejo - OnLive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6516455 (13781) Shegevara
»

OnLive neuradno na voljo za Linux

Oddelek: Novice / Igre
358584 (6443) Quickbeam

Več podobnih tem