» »

OnLive - konec konzol in menjav računalnika?

OnLive - konec konzol in menjav računalnika?

1 2
3
»

ahac ::

McGregorSL je izjavil:

V bistvu bo to delovalo samo, če bo zastonj. Meni na sploh storitve v oblaku "smrdijo" in se jih bom izogibal v čim večji meri. (predvsem plačljive narave)


:))
Kdo bo pa plačal bandwidth in igre?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

McGregorSL ::

ahac je izjavil:


:))
Kdo bo pa plačal bandwidth in igre?

To pa ni moja skrb.... reklame? :) Že zdej po pregledu filmčka zgleda vse skupaj kot velika možnost za spam reklam.

ahac ::

Od reklam samih noben resen špil ne živi (še Quake Live ne). Še online strani časopisov postajajo plačljive. Ti bi pa rad, da nekdo namesto tebe kupi špil, orenk PC in še velik bandwidtha, ter vse to pokrije z par reklamami? Ni šans, da bi to šlo... :8)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Vesoljc ::

meni je cloud gaming ideja zelo vsec. edino mal bolj safe kot sony bi moral bit...

jest bi bil pripravljen placevat 30e na mesec, da lahko neomejeno igram vse nove in stare igre. distribucija tega denarja pa naj se relativno porazdeli glede na cas igranja dolocene igre. simpl...

kdaj bo optika do hise je pa drug problem... :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

McGregorSL ::

ahac je izjavil:

Od reklam samih noben resen špil ne živi (še Quake Live ne). Še online strani časopisov postajajo plačljive. Ti bi pa rad, da nekdo namesto tebe kupi špil, orenk PC in še velik bandwidtha, ter vse to pokrije z par reklamami? Ni šans, da bi to šlo... :8)

no no no, jaz bi rad da ostane kot je... kupim sam PC, kupim škatelni špil, ki me veseli po igranem DEMU in to je to.

Reklame sem samo tako bleknil...,

OK če razdelamo kako bi to dejansko potekalo. Špekulacija...
-Imeti moraš ali nek manjši PC, ali neko konzolo, ali TV z priključki za internet in "input device", ali pa neko drugo podobno napravo...tukaj je verjetno manjši strošek kot 1000€ za hi-end gaming računalnik (vsake 3-4 leta). No še vedno rabiš menjat mogoče na 5 let naprave preo katere uporabljaš OnLive (v popvprečju, ker predvidevam, da se električne naprave kvarijo)
-Imeti moraš še "močno" internetno povezavo, ki deluje z čim manjšo latenco in je dovolj hitra, da predela vso to veliko količino podatkov. (če trenutno pogledamo že Virtual PC ali pa VNC ali pa RDP je vse skupaj bogo že pri prikazovanju namizja, kaj šele če bi lahko gledal film ali pa igral full HD action FPS za velikimi teksturami ? :) )

-recimo, da vse to skupaj deluje bolje (iz grafičnega vidika brez zatikanj) in ceneje kot to deluje trenutno... v tem primeru bi stvar uspela samo če bi bili ljudje pripravljeni na tako spremembo razmišljanja. Sicer je spet odvisno od modela trženja, ker če bo možno samo zakupit neko igro bo to "sranje".

Vse skupaj zgleda kot nek hiper digital future... jaz sem proti takemu trženju iger in če sem pošten ne verjamem, da lahko storitev ponudijo v taki kvaliteti kot je to možno na PCju. Mogoče bi bil lažji prehod za konzolaše kateri že tako špilajo na 5 let starih konzolah in pravjo, da je grafika fajn :D

moje mnenje, ki pa ga mogoče spremenim, če se bo stvar izkazala za drugačno kot si jo predstavljam :)

lp
~McG

opeter ::

Seveda lahko ponudijo. Samo ne danes. Ko bodo zelo hitre povezave dosegljivo praktično vsepovsod, ko se bo avtorsko pravo normaliziralo in se prilagodilo lokalnim trgom, zahtevam in posebnostim, se bo lahko računalništvo in tudi igranje v oblaku razširil.

Do takrat pa so to bolj kot ne sanje tudi v urbanih delih in se take storitve večinoma omejujeno na drugo stran velike Luže (npr. Netflix, iTunes itn.).

Seveda pa je potrebno spremeniti marsikaj. Mišljenja ljudi, cene itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Vesoljc ::

McGregorSL je izjavil:

kaj šele če bi lahko gledal film ali pa igral full HD action FPS za velikimi teksturami ? :) )


razlike med filmom in igro ki tece v cloudu pravzaprav ni, se vedno dobivas video stream. CE lahko hd film streamam lahko tudi igro, velikost tekstur tukaj nima direktnega vpliva (lahko vpliva na kompresijo video streama). za hd stream rabis koliko, 20mbit? uploada naceloma ne rabis toliko, rabis pa kot si omenil nizko latenco.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

LordTado ::

No piratizacijo lahko ukinejo tako ker bo folk ne bo več rabil high end pcjev za igranje
in avtomatko bojo kupovali cloud...
Mogoče bodo med drugim zaradi tega šli na claoud...

Pesimist ::

Jaz ze imam 70+ iger na Onlivu. No pac eno je playpack za 10$ z 70 igrami, drugo pa sta se assasin creed 2 in Kane and lynch 2.

def0r ::

Hehe lepo:P

Jaz imam samo Amnesio ki sem jo dobil preko free promocije:)

Pesimist ::

Ce 45k ludi lajkajo onlive do 6tega bo Batmann za 0.99cent.

Jaz si gradim zbirko z friday eventi ko so igre po 5$ oz 3.5$ v mojem primeru ko imam ze playpack.

http://www.facebook.com/OnLive?sk=app_1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

kdaj pa so kake akcije da so kake dobre igre po 5€?

Pesimist ::

Vsak petek dajo eno igro za 5$. Naprej ni znano kera je. Jutri bo pomoje metro 2033.

Tu vidis kere so ze bile in kera bo aktualna jutri. http://onlivefans.com/showthread.php?73...
Imajo vec akcij tudi kasne praznike pa take fore. Najbol si pa zelim seveda Mafijo 2 cheap. :)
Pa ce preordas Batmana in Lorda trenutno, dobis pri vsakem 1 free igro po lastni izbiri od trenutne ponudbe oz 1 free konzolo. Za nas ne USa tipse pride zanerkat samo free igra v postev.
Upam da bo jutri kaki Metro 2033 ali Red Faction.

Sam sem ze preordal Batmana novega in me koda caka, vendar je nebom vnolcil do zadnega dne verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

ampak na uradni strani pa nikjer ne najdem kakšno sekcijo z popusti

Pesimist ::

Kak ne. Pod 1ko. http://www.onlive.com/#1
up to 75%

Jerry000 ::

ajaaa pa res:) thx

Pesimist ::

Za 99 cent dobite zdaj batmana z to kodo "99CENTS"

Jerry000 ::

Kaj ful verzijo za 99 cents? To velja samo danes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Pesimist ::

72 ur od danes.

Jerry000 ::

Pa misliš ti to Batman: Arkham Asylum? Se opravičujem če sprašujem čudne ampak...če je pa 99 cents ta batman bi ga pa takoj nabavil...če je seveda cela igra 99cents.Kje pa kupiš? Vidim samo try free gumb. Rabim program za nakup?

def0r ::

Ja. Igro bos tudi izkljucno preko onlive tudi igral:p

opeter ::

Ali je to nekako vezano na čas delovanja, ali pa si lastnik te igre (oz. licence) in jo lahko igraš, dokler servis deluje oz. ti ne ukinejo računa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

def0r ::

Nic ni na cas vezano.
Si nekako lastnik licence, najbrz podoben princip kakor steam na kateremu si tudi ne lastis spila v resnici.

Pesimist ::

Mas jo dokler onlive ne propade pac. Rabis kreditno karto in neki izmislen US naslovom kot Beverly Hills 90210. Ce tega nimas nemores kupit nic.

Ok pojavle so se 50% off code na forumu. http://onlivefans.com/showthread.php?11...

Baje deluje samo 1x na account. Jih je pa nekje 5 ze. Jaz sem sprobo 1 na mafija 2 in je mi dala res 50% off.
Mafija 2 je riskantno kupit ker ni ziher da se bo sploh pojavla v evropi ker 2K blokira vse svoje igre trenutno izven USA. Naja 15$ sem pac bek fukno te.

Jaz si nabiram igre pac ker mam doma sicer spodoben komp na drugi lokaciji pa pravo skropuculjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

]Fusion[ ::

Sem sprobal zadevo in me zaenkrat ni navdušla, predvsem zaradi visokega lag-a, ki je tak po občitku visel med 100-200ms. To pa je dovolj, da so FPS neigralni. Razen tega tudi nisem bil navdušen nad sliko. Se mi je zdela zelo motna in na 24 monitorju zgleda slabo. Sicer me slika ne moti tolko kot lag. Me zanima kolko bo boljše ko bojo v evropi strežniki...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

def0r ::

200ms te motijo single player FPSji ? 0.o

]Fusion[ ::

Saj sem reko po občutku, lahko da je več. Samo je taki lag pri premikanju, da je za mene neigralno. Sicer pa to ni isto kot lag pri MP igrah :) Tam se premikanje natančno, samo tvoji zdetki so z zamikom.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

def0r ::

Ne vem sem malce demote igral, Amnesio obcasno igram kolikor... recimo si upam:D
Pa tudi je bilo govora da bodo tudi kmalu v EU serverji za onlive, pa 200ms pa shooterje ki sem jih jaz poskusil ni bil ravno biggie. Je pa res da sem navajen igrat na 250ms pinga na US serverju za League of Legends.

]Fusion[ ::

No za shooterje sem jaz dokaj občutljiv :) Sem pa probal tudi malo Dirt3 pa je bloo kolko tolko vreji. Tak da čakam na EU serverje. Zamisel se mi zdi svetovna in po moje ima prihodnost.

P.S.: Maš tudi EU LoL serverje in se ne rabiš ubadat z Lag-om :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

def0r ::

Vem da imas, samo hocem rect da ni razlike, LoL sem zacel igrat ko so imeli EU se velike velike probleme, ki so jih komaj resili mesec ali dva nazaj :).

Jaz bi rade volje vzel spile preko onlive, samo problem je da imam rad skatelne verzije.

Pesimist ::

200 ni lih laga je pa okol 50ms ziher in majn kot to zau nebo zato se strinjam tu da za 3D shootere je to no go.

def0r ::

Najbrz je resno odvisno kolikor je kdo obcutljiv, ponavadi se v pol urce navadis in sploh ne opazis vec:)

Pesimist ::

Problem je v tem da misko za sabo vleces. Vsekakor je to stvar obcutljivosti. Homefront naprimer lahko igram online na onlive vendar ko moram kaj hitro nameriti in ni ravno v meni je no gonner.

Pesimist ::

Onlive se je z Steamom povezal. Zgleda so se fstrasli home streaminga kerega steam razvija in uvedli cloud lift service.
Za 8$/month povezes steam acc z onlive in spilas prek njih.
So v open beti in podpirajo cca 25 iger zaenkrat..

Jerry000 ::

res? potem torej lahko steam igre igram tudi na tablici?

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti iz Nvidie: Grid, Tegra 4, Shield

Oddelek: Novice / Grafične kartice
126356 (4963) FlyingBee
»

Čim večji so, tem močneje padejo - OnLive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6516601 (13927) Shegevara
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516108 (13524) St235
»

OnLive neuradno na voljo za Linux

Oddelek: Novice / Igre
358640 (6499) Quickbeam
»

Gaikai - OnLive Alternativa Brez Plugina

Oddelek: Igre
151404 (1039) Pesimist

Več podobnih tem