» »

Ancient Aliens

Ancient Aliens

««
«
1 / 6
»»

HIP_HOP ::

Kaj menite o seriji Ancient Aliens? Sam sem se malce razpisal in me zanima vaše mnenje. Še posebej je zaželjeno mnenje kakšnega arheologa.

Če citiram neznanega avtorja: "Zgodovina, ki jo poznamo, temelji na domnevah in pojma nimamo, kaj se zares dogajalo v preteklosti".

Mene so pri seriji posebej pritegnila dejstva o kamnoseštvu, katerega z današnjo tehnologijo ne znamo postaviti (Machu Pichu), in vsa ostala, katere strokovnjaki na svojem področju ne znajo pojasniti.

Od serije me odvrača preveč Hollywoodskih domnev, ki se zdijo kot iz trte izvite. Izobražen govorec napoveduje s pretresljivim tonom, v ozadju igra napeta glasba, itd. Takšna Hollywoodska popozna produkcija ima moč, da te prepriča še o najbolj neverjetni trditvi.

Sam menim, da je na svetu veliko stvari, ki jih ne razumemo in najlažje je za nastanek teh, določiti nekaj izven zemeljskega kar ne razumemo. Dandanes tudi ni težko dobiti izobraženo osebo, ki ima dar govora in še celotno zgodbo naredi razburljivejšo.

Sam bi se raziskovanja lotil na drugačen način oz. kar podam idejo za novo serijo. Primerjali bi lahko, kaj je človek dosegel od 15. stoletja naprej. Npr., da imamo od tega obdobja naprej zanesljivešje vire. Postavljene stavbe (kamnoseštvo, arhitektura), bi primerjali z natančnostjo piramid (kip znane osebe s kipom faraona, itd.). Raziskovanja bi se lotil tako, ker smo ljudje tudi marsikaj sposobni narediti. Sploh v preteklosti, ko so bili možgani sproščeni pred manipulacijo raznih tehnologij (računalniških iger, socialnih omrežij). Ker konec koncev smo tudi v prejšnjem stoletju imeli nekaj neverjetnih ljudi, ki so prispevali za velik napredek človeštva.
  • zaklenil: hamax ()

pharaon ::

Meni se je zdela zanimiva serija, zdaj je zunaj tretja sezona, vendar je še nisem začel gledat. Baje ni več tako zanimiva kot prejšnje dve. No, najboljša je vseeno prva, potem se ti pa zdi, da se stvari ponavljajo, ni nič pretresljivega več.
Najbolj skrivnostna reč se mi zdi tista gora nekje v J Ameriki, ko je cela zravnana, kot bi jo odrezal. Ali pa tiste luknje ravno tako v J Ameriki nekje, ko zgleda kot bi se res eno ogromno vozilo peljalo čez.

Drugače pa serija ima veliko privržencev, ki verjamejo, pa tudi ogromno skeptikov. Ne smemo verjet vsem, to je res, samo določenih stvari se v seriji očitno ne da razložit drugače kot "it was aliens" :)

Sam sem prepričan, da razumna vesoljska vrsta obstaja, vendar da bi vse te strukture na zemlji ustvarili oni oz jih narekovali...malce dvomim. Bi pa rad verjel :)

Kamnoseštvo mi ni taka uganka, ljudje so imeli čas takrat. Samo, da bi pa celo goro odrezali....malce dvomim.

HIP_HOP ::

Zanima me tudi, kaj na serijo pravi kakšen študent arheologije, ki ima dobro poznavanje zgodovine, in si je gotovo ustvaril lastno mnenje o tem obdobju.

Če ne drugega mi je serija dala zanimivo spoznanje, da zgodovina gotovo ni takšna kot jo učijo v šoli. Pred tem sem to že slišal v kakšnem gostilniškem pogovoru, kjer pa si misliš svoje o kredibilnosti vira. Serija pa postreže z neposrednimi dokazi!

maro ::

Predlagam ti, da si ogledaš dokumentarno serijo Quest for the Lost Civilization, za tem pa še Atlantis Reborn Again, kjer so vse trditve iz prve serije ovržene, da boš videl, s kakšnimi "dokazi" takšne serije postrežejo.

Sem ujel nekaj Ancient Aliens epizod na veetlu, pa mislim, da imajo preveč domišljije.

HIP_HOP ::

Ei thx! Ravno kar iščem en film za pogledat in bo tole kr zadoščalo.

V Ancient Aliens predstavijo dejstva, ki jih ne znajo pojasnit, potem pa na temelju teh na polno pretiravajo. Samo zaradi tega, da jim poskoči gledanost.

Ramon dekers ::

maro je izjavil:

Predlagam ti, da si ogledaš dokumentarno serijo Quest for the Lost Civilization, za tem pa še Atlantis Reborn Again, kjer so vse trditve iz prve serije ovržene, da boš videl, s kakšnimi "dokazi" takšne serije postrežejo.

Sem ujel nekaj Ancient Aliens epizod na veetlu, pa mislim, da imajo preveč domišljije.


ravnokar gledam. Kar se Atlantisa tiče še sedaj ne vedo kje je. Predivdevajo pa da je bila to najmočnejša civilizirana pomorska sila takratnih časov, pa še to je omenjena samo na eni strani pri filozofu Platonu oz njegovih zbirkah. Drugo je da človek išče znake v vsaki stvari, še celo v kraterjih lune in ima bujno domišlijo, tretje pa je da res ne vedo kako so lahko izdelali piramide, prinesli skale na velikonočne otoke...tako da who knows.
Po drugi strani pa pogledamo samo generala Hanibala, ki je zrezal Alpe in čez reko pripeljal masivno vojsko s sloni.

Zgodovina sprememb…

HIP_HOP ::

Hvala maro! Pogledati serijo Atlantis Reborn Again je bilo zame kot poslušati dobro glasbo za moja ušesa, čisti užitek! Všeč mi je, ker so soočeni laiki s svojimi hipotezami in strokovnjaki na svojem področju.

Dobro mi je, ker so po primerjavi templja v Kambodži in piramid v Egiptu z ozvedji, primerjali tudi Manhattan. In v vseh primerih našli ujemanje.

Nemorm vrjet s kakšnim sranjem nas polnijo serije kot so Ancient Aliens, ki temeljijo predvsem na domnevah laikov. Te domneve pa namesto, da bi poskušali preveriti, še napihnejo z domišljijo.

Podobno se je tudi zgodilo s knjigo Da Vincijeva šifra in še z eno drugo, ki je postavila trditev o nekakšnem redu, ki bi naj že obstajal recimo 1000 let in vključeval znane ljudi. Obe knjigi temeljita na dokumentu, ki so ga našli v italiji recimo 30 let nazaj. Pri tem še moram povedati, da Dan Brown govori o svoji knjigi kot romanu, avtor druge knjige pa ne. No, enako se je zgodilo, ko so spoznali, da je dokument ponaredek in ovrgli vse hipoteze.

Laične raziskovalce, kot tudi mene in verjetno nas vse, begajo nepojasnjena dejstva v zgodovini, ki se ne skladajo s trenutnim poznavanjem. Ampak, da jih ti laiki rešujejo na takšen način, verjetno le otežujejo delo arheologom in si predvsem polnijo svoje račune!

Nikonja ::

Zgodovino pišejo zmagovalci kar ne pomeni da je tudi ta "prava" zgodovina, tko da pri vsaki stvari posebej iz zelooo daleke zgodovine ne morete biti nikoli 100% ziher kaj se je dejansko zgodilo.....

Zamislite samo če bi Hitler zmagal, a bi bil danes največji svetovni diktator/morilec/antisemitist ali največji heroj vseh časov ki je oslobodil pol sveta ?

I ne vem zakaj je vsem nepojmljivo da alieni obstajajo, jaz sem prepričan da so in ne vem točno kdo je to povedal, ....it would be such a terrible waste of space if were the only one in universe......

P.S. Kar se tiče dan browna in teh stvareh kdo pa še cerkvi verjame danes ???

Gladi ::

Nikonja, ti pa si cvetka. V enem dahu govoriš da zmagovalci pišejo zgodovino, v drugem momentu pa ne pomisliš na to možnost pri Hitlerjevem primeru.:|

mihec87 ::

Gladi?

Če bi bil Hitler zmagovalec bi ga poznali kot največji heroj vseh časov ki je oslobodil pol sveta, ker pa ni ga poznamo kot največji svetovni diktator/morilec/antisemitist..

To kar je napisal nikonja samo še ma pokranclano..

Gladi ::

Moj point je bil v tem, da v primeru Nikonje, on govori današnjo verzijo zgodovine(o Hitlerju), ki so jo napisali zmagovalci, v drugem hipu pa govori kako zgodovina ni objektivna prav zaradi tega.

Ramon dekers ::

HIP_HOP je izjavil:

Hvala maro! Pogledati serijo Atlantis Reborn Again je bilo zame kot poslušati dobro glasbo za moja ušesa, čisti užitek! Všeč mi je, ker so soočeni laiki s svojimi hipotezami in strokovnjaki na svojem področju.

Dobro mi je, ker so po primerjavi templja v Kambodži in piramid v Egiptu z ozvedji, primerjali tudi Manhattan. In v vseh primerih našli ujemanje.

Nemorm vrjet s kakšnim sranjem nas polnijo serije kot so Ancient Aliens, ki temeljijo predvsem na domnevah laikov. Te domneve pa namesto, da bi poskušali preveriti, še napihnejo z domišljijo.

Podobno se je tudi zgodilo s knjigo Da Vincijeva šifra in še z eno drugo, ki je postavila trditev o nekakšnem redu, ki bi naj že obstajal recimo 1000 let in vključeval znane ljudi. Obe knjigi temeljita na dokumentu, ki so ga našli v italiji recimo 30 let nazaj. Pri tem še moram povedati, da Dan Brown govori o svoji knjigi kot romanu, avtor druge knjige pa ne. No, enako se je zgodilo, ko so spoznali, da je dokument ponaredek in ovrgli vse hipoteze.

Laične raziskovalce, kot tudi mene in verjetno nas vse, begajo nepojasnjena dejstva v zgodovini, ki se ne skladajo s trenutnim poznavanjem. Ampak, da jih ti laiki rešujejo na takšen način, verjetno le otežujejo delo arheologom in si predvsem polnijo svoje račune!



res je notri nekaj bulšita, eden takih je naprimer obelisk ki naj bi služil kot brezžična energija, ali tista z algami kjer naj bi alge oghranjale nqarod 40 let pri življenju. Ampak tisto ko so reprodicirali letalo in povečali ter preizkusili v poletu pa je neverjetno. Problem je tudi granit ki so ga našli v egipčanskih piramidih, kako in na kakšen način je prišel tja nimajo pojma.

http://topdocumentaryfilms.com/engineer...
pa glede na piramide so kitajci v tistem času delali čudeže, poleg kitajskega zidu so naredili prav tako piramide ter teracota armijo. Zakaj so sploh delali piramide? Še celo v Bosni so.

Zanimiva in nepojasnena je tudi ciuvlizacija Hititov, ki je bila v tistem obdobju in tistem času celo močnejša od egpičanov, oz so se jih bale vse 3 mogočne civilizacije tistega časa, potem pa kar naekrat brez razloga izginila. Da ne omenjam stavb ki so bili izklesane v kamen.
http://topdocumentaryfilms.com/dark-lor...

lmorgh ::

Pojma nimajo o granitu v piramidah? no, a je, al ga ni nimam pojma, vem pa da so ga komot vozil po nilu, od prvega jezera, kjer se nahajajo ogromne količine granita.

Ramon dekers ::

saj ni problem vožnja, problem je kako so ga rezali. Probaj s štemarico enkrat granitno kocko prepoloviti na pol.
Da o 10 tonskih ploščah in prevozu le teh ne govorim. Res je da so imeli cajt in veliko naroda, ampak za takšno delo potrebuješ ljudi ki delajo in proizvajajo hrano, potem je tu še vojska ki vse skupaj nadzoruje, uradniki...Skratka za takšno delo še vseeno premalo ljudi.

lmorgh ::

prevoz blokov ni problem, prav tako ni problem rezanje blokov. a misliš da danes režejo bloke s štemarco? že v kameni dobi so znali delati luknje v kamen, tudi roženec, ki je trši od granita, pa je blo to delo za kake pol ure.

skratka, kremenov pesek, ki ga imajo v egiptu kukr čš in železo režeta vse.

Ramon dekers ::

pa ti sploh veš kako se reže granit? štemarico sem dal samo za primer, no po tvojem pa so že takrat poznali vodne žage in diamantno žico.
Seveda bloke so vozili z terexi. Mislim dajete odgovore kot da je vse logično, še s tovornjaki bi težko to prevozil. Poglej si samo koliko lahko dvigne žerjav, zadaj ima 5 betonskih plošč vsaka po 5 ton, navadno pa so 4. Pojdi malo na gradbišče da si ustvariš predstave. Potem pa ti praviš tu da prevoz in dviganje tega ni problem? Ti rabiš zato narod, ogromno naroda, sploh nevem kdaj so imeli čas za razmnoževanje, če so samo vozili...

mogoče so uporabljali vodni curek za rezanje lol:

Zgodovina sprememb…

lmorgh ::

žica pa kremenov pesek delujeta enako kot tvoj vodni curek ali pa diamantna žaga. bil sem priča luknjanju roženca z leseno palico in peskom in približno poznam zakonitosti delovanja starodavnih kamnolomov, kjer so izrablali tektonsko razpokanost kamnine in po teh razpokah obdelovali kamen.
sužnjev je miljon.
široke barkače komot vozijo ogromno obtežitev.

m0LN4r ::

Mene je serija Ancient Aliens presenetila, ampak ji ne morem verjet, ker se vidi nakladanje. Je pa serija dobra podlaga za kakšen ZF.


Če je to zgornje lahko naredil en človek v kratkem času, kaj bi lahko nardilo 100 ljudi ali kamel oz. še več, ki so delali za faraona in jim je dal hrano v zameno, ko je bila suša.
Pa btw, takrat so bli dokaj dobri znanstveniki in arhitekti, tak da se ne čudim, da bi to postavili. Saj niso meli samo enega kiparja pa eno generacijo na voljo.

Maš 100 kiparjev, ki so kiparji že od 10 leta starosti vsak dela cca. 30 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ramon dekers ::

in z leseno palico in peskom so rezali tako 10 tonske kvadre kot granit, potem pa to sestavili tako skupaj da tudi svetloba ne prodre med kvadre. Jaja ali barkače ali pa les s katerim so vozili kocke, naj se že enkrat zedinijo.

Ramon dekers ::

m0LN4r je izjavil:

Mene je serija Ancient Aliens presenetila, ampak ji ne morem verjet, ker se vidi nakladanje. Je pa serija dobra podlaga za kakšen ZF.


Če je to zgornje lahko naredil en človek v kratkem času, kaj bi lahko nardilo 100 ljudi ali kamel oz. še več, ki so delali za faraona in jim je dal hrano v zameno, ko je bila suša.
Pa btw, takrat so bli dokaj dobri znanstveniki in arhitekti, tak da se ne čudim, da bi to postavili. Saj niso meli samo enega kiparja pa eno generacijo na voljo.

Maš 100 kiparjev, ki so kiparji že od 10 leta starosti vsak dela cca. 30 let.


ko premika kocke ima spodaj beton, tisti ki je vozil bloke na velikonočne otoke je imel travo.

HIP_HOP ::

Sprva bi pokomentiral bosanske piramide, ki jih je omenil Ramon dekers. Te ne obstajajo, ampak so dvignile veliko prahu v svetu arheologije. Bosno pa so potem obtožili, zakaj ni pravočasno zavrgla neresničnih govoric, ki so se razširile po svetu (vir wikipedia).

Torej kolikor je meni znano o začetkih človeške zgodovine:
- arheološka stroka molči,
- Erich von Däniken zagovoraja teorijo o starodavnih nezemljanih,
- Graham Hancock zagovarja teorijo enotne starodavne civilizacije,
- če je še kakšna, me naj kdo dopolni.

Pri tem seveda najbolj spoštujem in podpiram stroko, ampak me pa vseeno mika dejstvo, da v času našega življenja dobimo kakšen odgovor.

Teorija o starodavnih nezemljanih ima dokaz v aerodinamičnih kamnitih skulpturah, indiskih vimanah, sumerskih tekstih in še bi našeh kakšnega.

Teorija o enotni starodavni civilizaciji pa podobnosti zgradb na različnih delih sveta in verskih obredih.

Logično gledano, je mogla obstajati nekakšna razvita civilizacija. Preveč je matematike in gradbenih presežkov.

Matako ::

Je serija omenila tudi bosanske piramide? Če ne.. FAIL! :D

http://www.piramidasunca.ba/ba/
/\/\.K.

maro ::

Na wikipedii o premikanju kamnov:
List of largest monoliths in the world - slika z Niasa je zelo zgovorna
List of efforts to move and install stones
Theories about the moving of the Trilithon and other megaliths

Če nekaj še ne znamo razložiti, še ne pomeni, da je rešitev problema nekaj nezemeljskega ali nadnaravnega. Včasih so bili veliko bolj spretni in pametni s takrat razpoložljivim orodjem in materialom kot pa mi, ker ne razmišljamo več tako "primitivno" (dobra zgodba na to temo je Stargate SG1 epizoda Small Victories).

Pri teoriji starodavnih nezemljanih imamo samo izdelke zemeljskega izvora in domišljijo teoretikov, ki s tem služijo denar (npr. Saqqara Bird). Če bi nezemljani v vesoljskih ladjah pristajali na zemlji, bi verjetno že našli kakšen ostanek vesoljske ladje - danes se npr. ob cestah hitro najde kakšen del avtomobila.

Stroka se pa verjetno noče ukvarjati z nezemeljskimi teorijami, ker gre večinoma za fanatične vernike, katere ne moreš prepričati v nasprotno ne glede na to, kakšne dokaze jim predstaviš. Nekoč sem gledal nek dokumentarec, kako je nekdo zmontiral lažen posnetek o nastajanju žitnih krogov s pomočjo neke bele pike. Najprej je nekaj ljudi nategnil in jim rekel, da so to nezemljani, kasneje jim pa pove resnico, pa so nekateri še kar verjeli v belo piko nezemeljskega izvora.

Zakaj najdemo piramide po celem svetu? - Kaj bi pa vi naredili, če bi v tistem času želeli čim višjo zgradbo narediti čimbolj enostavno in stabilno?
Podobnosti, ki jih najdemo po različnih koncih sveta, ne pomenijo neke skupne starodavne civilizacije. Je pa zgodovina polna civilizacij, ki so bile v nečem precej naprednejše kot pa druge v tistem času. Npr. Minojska civilizacija je imela razvit kanalizacijski sistem, ki ga preostali mediteranski svet ni poznal še več kot 1000 let.
O Atlantisu pa je Platon pisal o nečem, kar naj bi obstajalo 9000 let pred njegovim časom. Mogoče je obstajal, vendar gre tu spet le za neko civilizacijo, ki je bila v pomorstvu bolj napredna kot drugi. Trenutno na jugozahodu Španije raziskujejo možnega kandidata za Atlantis.

HIP_HOP ::

Pri teoriji starodavnih nezemljanih imamo samo izdelke zemeljskega izvora in domišljijo teoretikov, ki s tem služijo denar (npr. Saqqara Bird). Če bi nezemljani v vesoljskih ladjah pristajali na zemlji, bi verjetno že našli kakšen ostanek vesoljske ladje - danes se npr. ob cestah hitro najde kakšen del avtomobila.

Tud to je men smešno. Polno nekakšnih majhnih dokazov, ki namigujejo na vmešavanje nezemeljske civilizacije, a nobenega konkretnega dokaza!

Zakaj najdemo piramide po celem svetu? - Kaj bi pa vi naredili, če bi v tistem času želeli čim višjo zgradbo narediti čimbolj enostavno in stabilno?

Se popolnoma strinjam. Piramida ima ogromen temelj in posledično največjo stabilnost. Na podobnost med različnimi civilizacijami sem pa ciljal na to, da sta temelja piramide v Gizi in piramida Majev enaka. Piramida v Gizi je pa natančno pol večja od piramide Majev. To se mi ne zdi ravno naključje, res pa je, da so ti podatki iz teh serij.

Aston_11 ::

Naključje pri piramidah že ni - fizika je v obeh predelih sveta enaka in če gre za osnovne geometrijske like, potem so pač rezultati enaki. Ne bodo na eni strani imeli krogle, na drugi strani pa kocke ali loka.

Ramon dekers ::

maro je izjavil:

Na wikipedii o premikanju kamnov:
List of largest monoliths in the world - slika z Niasa je zelo zgovorna
List of efforts to move and install stones
Theories about the moving of the Trilithon and other megaliths

Če nekaj še ne znamo razložiti, še ne pomeni, da je rešitev problema nekaj nezemeljskega ali nadnaravnega. Včasih so bili veliko bolj spretni in pametni s takrat razpoložljivim orodjem in materialom kot pa mi, ker ne razmišljamo več tako "primitivno" (dobra zgodba na to temo je Stargate SG1 epizoda Small Victories).

Pri teoriji starodavnih nezemljanih imamo samo izdelke zemeljskega izvora in domišljijo teoretikov, ki s tem služijo denar (npr. Saqqara Bird). Če bi nezemljani v vesoljskih ladjah pristajali na zemlji, bi verjetno že našli kakšen ostanek vesoljske ladje - danes se npr. ob cestah hitro najde kakšen del avtomobila.

Stroka se pa verjetno noče ukvarjati z nezemeljskimi teorijami, ker gre večinoma za fanatične vernike, katere ne moreš prepričati v nasprotno ne glede na to, kakšne dokaze jim predstaviš. Nekoč sem gledal nek dokumentarec, kako je nekdo zmontiral lažen posnetek o nastajanju žitnih krogov s pomočjo neke bele pike. Najprej je nekaj ljudi nategnil in jim rekel, da so to nezemljani, kasneje jim pa pove resnico, pa so nekateri še kar verjeli v belo piko nezemeljskega izvora.

Zakaj najdemo piramide po celem svetu? - Kaj bi pa vi naredili, če bi v tistem času želeli čim višjo zgradbo narediti čimbolj enostavno in stabilno?
Podobnosti, ki jih najdemo po različnih koncih sveta, ne pomenijo neke skupne starodavne civilizacije. Je pa zgodovina polna civilizacij, ki so bile v nečem precej naprednejše kot pa druge v tistem času. Npr. Minojska civilizacija je imela razvit kanalizacijski sistem, ki ga preostali mediteranski svet ni poznal še več kot 1000 let.
O Atlantisu pa je Platon pisal o nečem, kar naj bi obstajalo 9000 let pred njegovim časom. Mogoče je obstajal, vendar gre tu spet le za neko civilizacijo, ki je bila v pomorstvu bolj napredna kot drugi. Trenutno na jugozahodu Španije raziskujejo možnega kandidata za Atlantis.



Dejstvo je da so bili njihovi robovi izdelkov bolj natančni kot današnji s cnc mašinami. In če si kdaj karkoli delal v gradbeništvu, bi videl da so te torije bolj tako tako. Sploh tisto rezanje s palico in peskom, ven pa pride do desetinke natančen izdelek. V dokumentarcu točno pove: hudič je v detajlih. Kaj to pomeni da so bili včasih bolj spretnejši kot sedaj? ne razumem so imeli večje možgane? smo sedaj bolj butasti ker imamo vse formule za izdelavo določenega izdelka na googlu bolj butasti? Ti moraš razumeti da so bili takrat sužnji, svečeniki in vladarji. Ampak svečeniki so od nekje morali dobiti znanje, razen če niso xxx let delali v gradbeništvu. Piramide so narejen perfektno. Še danes bi jih težko repliciral v enaki velikosti v enaki poziciji.

Si pa naiven da boš po 3000 letih našel ostanke ladje ki je pristala na zemlji, še to je impresivno da so se te stavbe ohranile toliko časa, imaš pa recimo tisto lubanjo iz kristalov ki se je ohranila. Sicer pa so odtisi, tiste luknje v j.ameriki kjer naj bi indijanci hranili žito, in pa žitna polja, Hja roko na srce imaš na googlu kako se jih naredi ampak tudi če imaš ekipo in to probaš izvesti je jebeno težko izpeljati takšno simetrijo v eni noči, no way. Da se izdelati preproste vzorce ki pa so šlampasti. No najbolj butasto je da ste nekateri še v srednjem veku in mnenja da smo sami. če pa pustiš avto stati 3000 let ti preperi tako plastika kot železo.

Nevem zakaj današnji župniki nimajo znanja kot so ga imeli takrat svečeniki, in nevem zakaj ni bilo nobenega faraona v grobnici če je bila piramida temu namenjena.

In ravno piramide so najbolj enostavno, sploh tiste v gizah -bravo? Če si vladar narediš tako kot so naredili rimljani kruha in iger, amfiteateatre, arene. Pri njih se je točno vedelo kako so delali, tu pa je en kup teorij, nobena pa ne vzdrži logike.

Ramon dekers ::

Egyptian pyramid construction techniques

No so pa ugotovili da niso uporabljali sužnjev, da je bila to bolj izobražena plačana delovna sila cca 10.000 delavcev, obrtnikov ki so delali to. Kaj vse si bodo še spomnili.
Današnji zidar na gradbišču s srednjo šolo nima 1/3 znanja takšnega delavca.

Vikking ::

Zanimiva oddaja, a toliko sranja in teorij kot jih nakup namečejo eni in isti gosti so neverjetni.

Recimo: Nazcsa je znana po tistih črtah. Poleg tega so našli celo linijo lukenj zraven lukenj. Teoretik govori o sužnjih ki so jih alieni uporabli za izkopavanje zlata. V drugi oddaji pa pove, da so alieni prišli na zemljo z stroji in izkopali rudo (od tod naj bi bile luknje) teorija na teorijo ki se med seboj izključujejo. Seveda arheologi govorijo o luknjah za shranjevanje žita. Kar pa beliverji vesoljčkov skrajno zanikajo.

Mi je pa zanimiva ta naprava: Antikythera mechanism @ Wikipedia

Ramon dekers ::

prvi in drugi del prve serije sta še ok, potem pa se začne, nabijanje o vesoljcih brez osnove, skazili so celotno sliko tistega kar bi bilo celo možno, oz je tako nepojasneno da si zadeve tako razlagajo.

Mi je bilo pa vedno fascinantno kako so risali glave, ljudi z čudnimi maskami. V prazgodovini so na steno risali ljudi in pa drobnico, jelene pač vsakdanje življeje. Tu pa so začeli pacati kot bi bili zadrogirani. No ja, upam da si bom imel priložnost zadeve ogledati, vesoljci gor ali dol, majevske in egipčanske slike so takšne kot da bi pokadili joint in potem začeli risati:)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Ramon dekers je izjavil:

prvi in drugi del prve serije sta še ok, potem pa se začne, nabijanje o vesoljcih brez osnove, skazili so celotno sliko tistega kar bi bilo celo možno, oz je tako nepojasneno da si zadeve tako razlagajo.

Mi je bilo pa vedno fascinantno kako so risali glave, ljudi z čudnimi maskami. V prazgodovini so na steno risali ljudi in pa drobnico, jelene pač vsakdanje življeje. Tu pa so začeli pacati kot bi bili zadrogirani. No ja, upam da si bom imel priložnost zadeve ogledati, vesoljci gor ali dol, majevske in egipčanske slike so takšne kot da bi pokadili joint in potem začeli risati:)


Poglej si na Youtube "ancient drugs". Mogoče še zanimivost: http://news.nationalgeographic.com/news...

Ramon dekers ::

Aston_11 je izjavil:

Naključje pri piramidah že ni - fizika je v obeh predelih sveta enaka in če gre za osnovne geometrijske like, potem so pač rezultati enaki. Ne bodo na eni strani imeli krogle, na drugi strani pa kocke ali loka.


http://topdocumentaryfilms.com/the-reve...

priporočam. Tole je več kot osnovni geometrijski lik gre za 8 strano piramido, ki je veliko bolj komplicirana od 4 strane.

jizzer ::

Serija je vsekakor na momente zanimiva je pa res da se občuti ogromno neslanega bulšita. Če se že pogovarjamo glede tega kako bi lahko to ljudje naredili sami je dober tudi dokumentarec mislim da "Lost Worlds" kjer opisujej ter prikazujejo 3d modele takratnih orodij in možnih načinov.

Je pa res da tu ni fer če izpostavljamo samo egipčane ter J. Ameriška plemena ker so bili v aziji tudi kar precej pred njihovim časom, da kakšnih drugih kultur sploh ne omenjam.

Ramon dekers ::

v aziji so prav tako piramide. 3. Na istem magnetenme polu kot majevske in egiptovske.

Loocas ::

Predvaja se nova mini serija The Pyramid Code.

Po uradnem prepričanjem so bile piramide grobnice, čeprav ni nobenga dokaza glede tega (nikoli niso našli nobene mumije v piramidah, notranjost piramid je neokrašena ipd).

V drugem delu govorijo o tem, da bi namen piramide lahko bil pridobivanje energije...
Precej dobro razloženo...

Aston_11 ::

Da so piramide perfektno narejene - niso nič posebnega, sploh za tiste, ki so jih videli v živo - ne zgledajo, kot da bi jih delali z laserjem. Pa tudi če bi, danes ko mora biti vse isto minuto, pač takih stvari ni mogoče napraviti, takrat, ko so imeli čas par generacij, pa je to šlo. Danes mora biti vse takoj, ni čudno, da dva, ki sta včeraj pasla ovcev, danes nimata pojma o kvadratu npr ali vertikalah, ko se zida hišo. Vendar v 5 letih bosta skopčala, verjetno.
Pa danes o tem razmišljajo ljudje, ki nimajo nobenih praktičnih veščin več - pokličejo majstra, da zabije cvek. Pa se jim zdi vse čudno - kako so takrat brez miške in cnc stroja karkoli naredili.
Čas so imeli in natančni so bili.
Mah, tudi če bi radi verjeli, da tega ljudje niso sposobni, dajte malo raje razmisliti, kot da takoj na prvo žogo eno nerazloženo stvar zamenjete z drugo še manj verjetno stvarjo.

Loocas ::

Piramide so prekleto dobro narejene, sploh pa moraš imet v mislih, da so bile stoletja, če ne tisočletja dosegljive komurkoli. Ves ta čas so kradli kamenje iz njih.

Na koga se ti to obračaš s to miško in cnc strojem??
Časa so imeli prekleto malo, saj so večino časa pridelovali hrano, da so se preživeli.

Ramon dekers ::

Aston_11 je izjavil:

Da so piramide perfektno narejene - niso nič posebnega, sploh za tiste, ki so jih videli v živo - ne zgledajo, kot da bi jih delali z laserjem. Pa tudi če bi, danes ko mora biti vse isto minuto, pač takih stvari ni mogoče napraviti, takrat, ko so imeli čas par generacij, pa je to šlo. Danes mora biti vse takoj, ni čudno, da dva, ki sta včeraj pasla ovcev, danes nimata pojma o kvadratu npr ali vertikalah, ko se zida hišo. Vendar v 5 letih bosta skopčala, verjetno.
Pa danes o tem razmišljajo ljudje, ki nimajo nobenih praktičnih veščin več - pokličejo majstra, da zabije cvek. Pa se jim zdi vse čudno - kako so takrat brez miške in cnc stroja karkoli naredili.
Čas so imeli in natančni so bili.
Mah, tudi če bi radi verjeli, da tega ljudje niso sposobni, dajte malo raje razmisliti, kot da takoj na prvo žogo eno nerazloženo stvar zamenjete z drugo še manj verjetno stvarjo.



zresni se, 20 let je trajalo, na voljo so imeli 100.000 sužnjev. Govorite neumnosti. Piramide so protipotresno varne, načeto je samo pročelje glede na čas to je 3000 let. Katera stavba pa še stoji 3000 let. Postavi moderno stavbo, v 200 letih se podre. In dva ki sta pasla ovce ne bosta v 5 ih letih osvojila arhitekture, mogoče v teoriji, praksa je drugo.

Loocas je izjavil:

Piramide so prekleto dobro narejene, sploh pa moraš imet v mislih, da so bile stoletja, če ne tisočletja dosegljive komurkoli. Ves ta čas so kradli kamenje iz njih.

Na koga se ti to obračaš s to miško in cnc strojem??
Časa so imeli prekleto malo, saj so večino časa pridelovali hrano, da so se preživeli.



z omejenim ljudstvom. Nekateri viri navajajo da so jih delali obrtniki in sicer 20.000 ostalo pa sužnji. Koliko je vprašanje, številka pa sega do 100.000.
Pusti komentarje, nekateri mislijo da smo bili včasih bolj pametni kot danes ko google dejansko vse najde. V realnosti pa je bil pračlovek samo pračlovek, brez znanja arhitekture. lol

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Ramon dekers je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Da so piramide perfektno narejene - niso nič posebnega, sploh za tiste, ki so jih videli v živo - ne zgledajo, kot da bi jih delali z laserjem. Pa tudi če bi, danes ko mora biti vse isto minuto, pač takih stvari ni mogoče napraviti, takrat, ko so imeli čas par generacij, pa je to šlo. Danes mora biti vse takoj, ni čudno, da dva, ki sta včeraj pasla ovcev, danes nimata pojma o kvadratu npr ali vertikalah, ko se zida hišo. Vendar v 5 letih bosta skopčala, verjetno.
Pa danes o tem razmišljajo ljudje, ki nimajo nobenih praktičnih veščin več - pokličejo majstra, da zabije cvek. Pa se jim zdi vse čudno - kako so takrat brez miške in cnc stroja karkoli naredili.
Čas so imeli in natančni so bili.
Mah, tudi če bi radi verjeli, da tega ljudje niso sposobni, dajte malo raje razmisliti, kot da takoj na prvo žogo eno nerazloženo stvar zamenjete z drugo še manj verjetno stvarjo.



zresni se, 20 let je trajalo, na voljo so imeli 100.000 sužnjev. Govorite neumnosti. Piramide so protipotresno varne, načeto je samo pročelje glede na čas to je 3000 let. Katera stavba pa še stoji 3000 let. Postavi moderno stavbo, v 200 letih se podre. In dva ki sta pasla ovce ne bosta v 5 ih letih osvojila arhitekture, mogoče v teoriji, praksa je drugo.

Loocas je izjavil:

Piramide so prekleto dobro narejene, sploh pa moraš imet v mislih, da so bile stoletja, če ne tisočletja dosegljive komurkoli. Ves ta čas so kradli kamenje iz njih.

Na koga se ti to obračaš s to miško in cnc strojem??
Časa so imeli prekleto malo, saj so večino časa pridelovali hrano, da so se preživeli.



z omejenim ljudstvom. Nekateri viri navajajo da so jih delali obrtniki in sicer 20.000 ostalo pa sužnji. Koliko je vprašanje, številka pa sega do 100.000.
Pusti komentarje, nekateri mislijo da smo bili včasih bolj pametni kot danes ko google dejansko vse najde. V realnosti pa je bil pračlovek samo pračlovek, brez znanja arhitekture. lol



Komot ti postavim moderno stavbo, ki bo zdržala 3000 let. Sam moram nekaj granita izklesat pa mal jo moderno oblikovat in bo.

200 zdržijo današnje stavbe, ker morejo biti gor postavljene v roku enega leta ali manj z čim manjšimi stroški. Pa kompleksnost je mnogo večja od piramide.


Ljudje v zadnjih nekaj tisočletjih niso bistveno spremenili mentalne kapacitete.

jest10 ::

Loocas je izjavil:


V drugem delu govorijo o tem, da bi namen piramide lahko bil pridobivanje energije...
Precej dobro razloženo...


Se naj smejim 2 ali 3 ure?

Aston_11 ::

Loocas je izjavil:

Piramide so prekleto dobro narejene, sploh pa moraš imet v mislih, da so bile stoletja, če ne tisočletja dosegljive komurkoli. Ves ta čas so kradli kamenje iz njih.

Na koga se ti to obračaš s to miško in cnc strojem??
Časa so imeli prekleto malo, saj so večino časa pridelovali hrano, da so se preživeli.


Kaj je dobrega narejeno? Zlagaš kamne enega na drugega, odzadaj pa nasuješ? In to en kup ljudi en kup časa? Saj ne rečem, da ni OK, vendar sedaj doživljati orgazem na piramidah se mi zdi pa pretirano.

In kaj imajo veze z oddajo, kot da jih en kup ljudi, ki ne znajo seštevati in so po naključju amerikanci, povezujejo z alieni?

Eni pa tudi verjamete vsemu. Glede miške se pa obračam na vse tiste, ki "gradijo" z miško (pa niso arhitekti itd.) in pametujejo na forumih, ne znajo držati lopate, vrtati lukenj v steno, dve levi roki itd. - ter je pri njih posledica splošnega nerazumevanja ideja, da če kaj ne razumejo, so itak alieni zadaj.

Loocas ::

jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:


V drugem delu govorijo o tem, da bi namen piramide lahko bil pridobivanje energije...
Precej dobro razloženo...

Se naj smejim 2 ali 3 ure?


Ja, razpoči se še zraven.
Si bo treba pogledat kakšne dokumentarce iz 2011, ne samo onih iz 1911.

jest10 ::

Loocas je izjavil:

jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:


V drugem delu govorijo o tem, da bi namen piramide lahko bil pridobivanje energije...
Precej dobro razloženo...

Se naj smejim 2 ali 3 ure?


Ja, razpoči se še zraven.
Si bo treba pogledat kakšne dokumentarce iz 2011, ne samo onih iz 1911.


"Dokumentarce" za osebke, ki gladko verjamejo v pravljice ranga Rdeče kapice?

Aston_11 ::

A sedaj so piramide že elektrarne? Energijo so spravljali pa v lončene vaze ali kam? In pridobivale so jo direkt na uplink z vesoljem? In to nekaj kamenja. Res dobro. Čestitke za pogum za objavo teke ideje, čeprav od drugih, ki pa so pripravljeni posneti celo oddajo in se smešiti pred svetovno javnostjo.

Loocas ::

jest10, kar smeti temo. Saj to je tvoj namen ane. Pa tudi namen moderatorjev, ki to dopuščajo.

Aston_11 je izjavil:

A sedaj so piramide že elektrarne? Energijo so spravljali pa v lončene vaze ali kam? In pridobivale so jo direkt na uplink z vesoljem? In to nekaj kamenja. Res dobro. Čestitke za pogum za objavo teke ideje, čeprav od drugih, ki pa so pripravljeni posneti celo oddajo in se smešiti pred svetovno javnostjo.


In kateri objekti so v našem času največji in najmogočnejši?
Vodne elektrarne, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Aston_11 ::

Loocas je izjavil:

jest10, kar smeti temo. Saj to je tvoj namen ane. Pa tudi namen moderatorjev, ki to dopuščajo.

Aston_11 je izjavil:

A sedaj so piramide že elektrarne? Energijo so spravljali pa v lončene vaze ali kam? In pridobivale so jo direkt na uplink z vesoljem? In to nekaj kamenja. Res dobro. Čestitke za pogum za objavo teke ideje, čeprav od drugih, ki pa so pripravljeni posneti celo oddajo in se smešiti pred svetovno javnostjo.


In kateri objekti so v našem času največji in najmogočnejši?
Vodne elektrarne, ane.


Aja, ti to po velikosti opredeljuješ. Če je veliko, je elekrarna. Kitajski zid je potem daljnovod?

Imamo pa tudi jedrske elektrarne v današnjih časih, ki tudi niso ravno majhne. Za egipčane pa je splošno znano, da so bili elektrizirani že tedaj ali pa da so imeli toplovode (ne vem, zakaj bi jih rabili, morda, ker so bili takrat žitnica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Loocas ::

Jaz? Jaz prav nič. To pišem za osebke, ki imajo čas smetit temo, nimajo pa časa, da si pogledajo en filmček.

Ideja za gradnjo take mogočne zgradbe (glede na to, da očitno ni bila grobnica, ker za to ni nikakršnih dokazov) mora bit neka druga zelo pomembna zadeva (in to je lahko pridobivanje energije).

Sicer pa. Kako naj bi piramida pridobivala energijo, je prikazano v dokumentarcu.

Aston_11 ::

Ideja, ki temelji na čem? V čem se razlikuje od ideje, da bi to bilo lahko skladišče za žito?

Dokumentarca zanalašč ne bom šel gledati, ker se mi zdi ideja precej bolana. Danes imamo jedrske elektrarne, toplarne in ostalo šaro s razumljivimi principi delovanja in veliko poudarka na varnosti in ostalem. Da bi isto veljalo za kup kamenja - se mi zdi žalitev za zdravo pamet. Tako da, hvala lepa za idejo, za video pa škoda časa.

jest10 ::

Loocas je izjavil:

Jaz? Jaz prav nič. To pišem za osebke, ki imajo čas smetit temo, nimajo pa časa, da si pogledajo en filmček.

Ideja za gradnjo take mogočne zgradbe (glede na to, da očitno ni bila grobnica, ker za to ni nikakršnih dokazov) mora bit neka druga zelo pomembna zadeva (in to je lahko pridobivanje energije).

Sicer pa. Kako naj bi piramida pridobivala energijo, je prikazano v dokumentarcu
.


Daj, povej nam, ki nočemo zapravljati dragocenega časa z ogledom naumnosti.

Loocas ::

Loocas je izjavil:

To pišem za osebke, ki imajo čas smetit temo, nimajo pa časa, da si pogledajo en filmček.


Ko moja stara mama. Poveš 10x in moraš še enajstič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

jest10 ::

Torej je še tebe sram govoriti o tej neumnosti:P
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kan. 15-letnik odkril, da so majevske piramide postavljene enako kot nek zvezdni sist

Oddelek: Problemi človeštva
363342 (2784) zee
»

Toplotna anomalija piramid v Gizi

Oddelek: Znanost in tehnologija
3611305 (4721) Unknown_001
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48888735 (66199) GizmoX

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241218 (34822) Gandalfar
»

skrivnost gradnje piramide (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19145848 (36202) Bellatrix

Več podobnih tem