» »

Toplotna anomalija piramid v Gizi

Toplotna anomalija piramid v Gizi

Gaius ::

http://www.bbc.com/news/world-middle-ea...

Tekom iskanja se neodkritih prostorov v piramidi, so raziskovalci s pomocjo toplotne kamere odkrili dolocene kamne, ki so obcutno toplejsi od ostalih.

Morebitni razlogi:
"To explain such anomalies, a lot of hypotheses and possibilities could be drawn up: presence of voids behind the surface, internal air currents,"


No, mogoce pa piramide v sebi skrivajo se kaksno skrivnost.
  • spremenil: Gaius ()

mailer ::

Verjetno samo drugačna sestava kamnine, mogoče celo z vsebnostjo kakšnih radioktivnih izotopov.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Spajky ::

... po nekaterih "alternativnih" teorijah, so piramide energetski stroj in jih niso gradili tisti, za katere mainstream arheologija trdi, da so ... zna bit nekaj na tem celo mogoče in to je komot lahko vez s tem odkritjem ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MadMicka ::

Spajky, to kar praviš, niti pod razno niso teorije, lahko so kvečjemu hipoteze, tj. predpostavke razno raznih čudakov z nedokončano osnovno šolo :)

737 ::

Tudi teorija o tektonskih ploščah je bila dolgo časa kontraverzna. Podobno, kot je še danes ponekod evolucija.

Dr_M ::

MadMicka je izjavil:

Spajky, to kar praviš, niti pod razno niso teorije, lahko so kvečjemu hipoteze, tj. predpostavke razno raznih čudakov z nedokončano osnovno šolo :)


Matr, eni pa ste za hece. Uni z nedokoncano osnovno solo se niti ne ukvarjajo s tako nepomembnimi zadevami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Ojoj, zadnjič mi je kolega začel "nažigati" o raznih alternativnih, ancient aliens, hipotezah. Jaz nisem mogel verjeti, od kje vleče te podatke. Potem pa je medtem njegova žena rekla, da odkar je "odkril" "serijo" Ancient Aliens, da je bing watch-al prvi dve sezoni v treh dneh.

Ampak jaz vseeno ne razumem, kako so ljudje tako nekritični, ne-skeptični, da verjamejo neki "nadaljevanki", ne da bi vsaj malo, mičkeno, razmislili kaj gledajo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Ampak jaz vseeno ne razumem, kako so ljudje tako nekritični, ne-skeptični, da verjamejo neki "nadaljevanki", ne da bi vsaj malo, mičkeno, razmislili kaj gledajo.


Seveda velja tudi obratno.
Sem gledal ene 3 sezone te serije, pa ne da bi zdej mislil, da je to edina resnica, ampak vseeno ti pa da mislit. Vcasih je bila tudi zemlja ravna in sredisce vesolja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

737 ::

Obstaja tudi oddaja Ancient aliens debunked.

Jst ::

Dr_M: Jaz sem tudi pogledal nekaj delov in ti nekatere stvari res dajo misliti. A ker sem po naravi skeptik, sem se takoj vprašal, kakšna bi lahko bila alternativna razlaga pokazanega. Kjer si sam nisem znal postaviti skepse, sem pogledal kaj pravi internet. In sem videl dosti bolj logične in konsistentne razlage.

Vendar moj kolega je to vzel za sveto resnico. To me je šokiralo, ker ga je dobesedno indoktriniralo. Pa prej ni bil nek privrženec teorij zarot.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nikjozo ::

Zakaj ko nam nek pojav na zemlji/vesolju ni razumljiv, ga ljudje predpisujemo neki višji sili, čudodelništvu, skrivnosti, mistiki, božanstvu....?

Kaj pa če je resnica preprosta, le da je ne poznamo ali je zaradi pomanjkanja znanj in drugih limitov nismo sposobni razumeti?

Tudi sam nimam pojma in se čudim umetnosti čudovitega kvačkanja, vzgoji gastronomskih polžev in subatomskim delcem...pa zaradi tega teh strok še nimam za božanske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikjozo ()

settler ::

Če prav sklepam gre za isto piramido kot tukaj:
Predvidevam da se ta raziskava nadaljuje glede na ta dokumetarec, ki pravi da jo takrat še niso zaključili.

gzibret ::

Morda so zadaj kakšni hodniki, pa se tam piramida nekako prezračuje (hladi - piha ven topel zrak), ali kaj podobnega.
Vse je za neki dobr!

Smurf ::

Dr_M je izjavil:

Ampak jaz vseeno ne razumem, kako so ljudje tako nekritični, ne-skeptični, da verjamejo neki "nadaljevanki", ne da bi vsaj malo, mičkeno, razmislili kaj gledajo.


Seveda velja tudi obratno.
Sem gledal ene 3 sezone te serije, pa ne da bi zdej mislil, da je to edina resnica, ampak vseeno ti pa da mislit. Vcasih je bila tudi zemlja ravna in sredisce vesolja.

S tem argumentom si se ustrelil v koleno. Tip ljudi, ki je verjel v ravno zemljo je tocno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. Znanost po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

fosil ::

Smurf je izjavil:

S tem argumentom si se ustrelil v koleno. Tip ljudi, ki je verjel v ravno zemljo je tocno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. Znanost po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

Lahko rečeš tudi drugače:
Tip ljudi, ki je verjel v okroglo zemljo (v času ko so vsi mislili da je ravna) je točno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. "Znanost" po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.
Tako je!

Smurf ::

fosil je izjavil:

Smurf je izjavil:

S tem argumentom si se ustrelil v koleno. Tip ljudi, ki je verjel v ravno zemljo je tocno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. Znanost po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

Lahko rečeš tudi drugače:
Tip ljudi, ki je verjel v okroglo zemljo (v času ko so vsi mislili da je ravna) je točno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. "Znanost" po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

Seveda, samo imam obcutek, da bi taka izjava samo se dodatno zmedla ljudi, ki ze tako nimajo razciscenih pojmov kaj je to znanost (in pa da ne A, se ne pomeni B).

telexdell ::

fosil je izjavil:

"Znanost" po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

Znanost je tisto, kar je znanega danes. Znanost ni statična ampak je dinamična in nenehno raste, se razvija, dopolnjuje, negira... Tisto, kar je danes znastveno dokazano bo mogoče jutri označeno za zmoto, kdo ve>:D>:D

PS- tudi takrat, ko so verovali v ravno zemljo, so za to navajali znanstvene dokaze. Šele razvoj znanosti je dokazal, da je znanost o ravni zemlji zgrešena. Če tistega razvoja ne bi bilo, bi še vedno živeli na plošči.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ales ::

In te ancient alien zadeve se ti zdi, da bazirajo na novih znanstvenih odkritjih? Uuu... nov Kopernik in Galilej sta med nami, nov Heisenberg...

Navedi mi prosim eno znanstveno dejstvo, podprto z raziskavami oz. odkritji, ki so ga predstavili.

Jebeni reality showi.

Unknown_001 ::

Eh...:D

Kak kamen ima mogoče večji faktor emisivnosti.

Gostota toplotnega toka zaradi sevanja = 5,67*10-8 *e(faktor emisivnosti) *(T4(sistem)-T4(okolica))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

telexdell je izjavil:

fosil je izjavil:

"Znanost" po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.

Znanost je tisto, kar je znanega danes. Znanost ni statična ampak je dinamična in nenehno raste, se razvija, dopolnjuje, negira... Tisto, kar je danes znastveno dokazano bo mogoče jutri označeno za zmoto, kdo ve>:D>:D

PS- tudi takrat, ko so verovali v ravno zemljo, so za to navajali znanstvene dokaze. Šele razvoj znanosti je dokazal, da je znanost o ravni zemlji zgrešena. Če tistega razvoja ne bi bilo, bi še vedno živeli na plošči.

Vidis, ti recimo ne ves kaj pomeni znanost in znanstveni dokazi. Ce le ne bi spali na usehih v osnovnih solah....

telexdell ::

Smurf je izjavil:


Vidis, ti recimo ne ves kaj pomeni znanost in znanstveni dokazi. Ce le ne bi spali na usehih v osnovnih solah....

Le kako moreš biti takšen egoist in nočeš deliti svojega znanja? Namesto, da mi očitaš moja dejanja v osnovni šoli mi raje povej, kaj je znanost in kaj so znastveni dokazi. Predvsem pa, ali je znanost statična in znanstveni dokazi večni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BC3 ::

eh, to se nekaj s starimi zalogami žita dogaja...

krneki0001 ::

Kaj pa segrevanje zaradi pritiska velike teže. Vemo da se stvar pod velikim pritiskom ali zdrobi ali deformira ali pa se segreva.

M-XXXX ::

Kaj pa segrevanje zaradi pritiska velike teže. Vemo da se stvar pod velikim pritiskom ali zdrobi ali deformira ali pa se segreva.

Kaj se segreva pod pritiskom? Ja kje si pa to pobral? In od kje bi ta energija za segrevanje prihajala??

krneki0001 ::

Wp = mgh
masa kamnov pritiska na spodnje kamne.

Gaius ::

Red_Mamba ::

krneki0001 je izjavil:

Wp = mgh
masa kamnov pritiska na spodnje kamne.


lol,
kamen je to energijo oddal sam takrat ko se mu je potencialna/kineticna energija spremenila.
to je pa blo takrat ko so ga stari egipcani polozli na svoje mesto ;)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Ziga Dolhar ::

Mnja, ko si enkrat na trdnih tleh, se masa in gravitacija vzajemno ignorirata :P.
https://dolhar.si/

andromedar ::

Dr_M je izjavil:

Ampak jaz vseeno ne razumem, kako so ljudje tako nekritični, ne-skeptični, da verjamejo neki "nadaljevanki", ne da bi vsaj malo, mičkeno, razmislili kaj gledajo.


Seveda velja tudi obratno.
Sem gledal ene 3 sezone te serije, pa ne da bi zdej mislil, da je to edina resnica, ampak vseeno ti pa da mislit. Vcasih je bila tudi zemlja ravna in sredisce vesolja.


Ok, zdaj mi je postalo marsikaj jasno (iz drugih tem).
Eh?

Nikonja ::

Ma Janša je kriv :)

Gaius ::

Verjetno največje odkritje zadnjih let v Egiptu. V veliki piramidi so odkrili veliko "praznino" dolgo kakšnih 30 metrov. Arheologi skoraj malo prehitro in prezagnano pravijo, da 100% ne gre za skrito grobnico in da tam ni ničesar drugega kot prazna luknja. Kaj mislite vi o tem odkritju?

PS. Mogoče to odkritje pojasnjuje tudi razlog za odprtje te teme in toplotno anomalijo, ki je bila takrat odkrita.

https://news.nationalgeographic.com/201...

http://www.independent.co.uk/news/scien...

To pa še za ljubitelje raznoraznih teorij:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

Uporabnix ::

Res je, naj pobrišejo bedarije.
Še moje vprašanje: Kok pustijo arheologom razkopavat po teh piramidah? So zelo zaščitniški in jim pustijo samo tipat in vohat, al lohk dejansko kakšne luknje kopljejo? Če je anomalija, naj hudiča že prekopljejo v steno kaj je zadaj :) Pa magar samo lukjico, da kamero skoz porinejo....

Gaius ::

Uporabnix je izjavil:

Res je, naj pobrišejo bedarije.
Še moje vprašanje: Kok pustijo arheologom razkopavat po teh piramidah? So zelo zaščitniški in jim pustijo samo tipat in vohat, al lohk dejansko kakšne luknje kopljejo? Če je anomalija, naj hudiča že prekopljejo v steno kaj je zadaj :) Pa magar samo lukjico, da kamero skoz porinejo....


Največji poseg za katerega vem jst je vrtanje luknje v kamnu, ki je zapiral pot na tistih diagonalnih ozkih kanalih, ki se dvigajo ven iz notranjosti piramide:


http://guardians.net/hawass/articles/ne...
http://emhotep.net/2012/03/07/locations...

Za tem kamnom je bil, ko so pogledali skozi, še en kamen po enem metru kanala.



PS: Tegale Zahija Hawassa, glavnega raziskovalca piramid, vsi zelo kritizirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

Uporabnix ::

hm, zanimivo :) Predvidevam da oblasti ne dovolijo kaj več?

Jst ::

To vrtanje sem gledal v živo. Kakšno navdušenje, ko je minila dobra ura vrtanja in smo videli... kamen. :) Ko pomislim nazaj, ne vem, kaj sem pričakoval, ampak sedaj mi je prav smešno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TheBlueOne ::

Tip ljudi, ki je verjel v okroglo zemljo (v času ko so vsi mislili da je ravna) je točno ta tip ljudi, ki verjame v nezemljanske piramide. "Znanost" po drugi strani pa v obeh primerih pravi nekaj drugega.


Ravno nasprotno. Tisti, ki so se ukvarjali z znanostjo bolj natancno z astronomijo so bili prvi, ki so trdili, da je zemlja okrogla. Ljudje, ki verjamejo mitom oziroma v tistem primeru sveto pismo so bili mennja, da je ploscata.

Znanost kolikor mi je znano ne verjame, da so bile piramide pristajalne steze za vesoljska plovila ali kaj podobno eksoticnega, v to pa veramejo mnogi, ki so si pogledali nekaj na youtubu.

Mimogrede, ti zate "napredni" ljudje, ki resnico iscejo v sumljivih dokumentarcih pogosto verjamejo, da je zemlja ploscata, torej ne samo negirajo danasnjo znanost, ampak tudi znanost, ki je ugotovila, da je zemlja okrogla.

Unknown_001 ::

TheBlueOne je izjavil:



Mimogrede, ti zate "napredni" ljudje, ki resnico iscejo v sumljivih dokumentarcih pogosto verjamejo, da je zemlja ploscata, torej ne samo negirajo danasnjo znanost, ampak tudi znanost, ki je ugotovila, da je zemlja okrogla.


Ker za razumet pravo znanost rabiš imet nekaj predznanja in logike. Psevdoznanost je logična vsaki budali, ker tako suvereno poenostavljeno razlaga bistveno prezapletene stvari za tistega, ki te pamflete piše. Na koncu ven pridejo take razlage, na nivoju "Naša glupa teorija zihr drži čeprav je kontradiktorna z vsem do sedaj znanim. Moderna znanost pa ne zna ali noče pojasniti, torej imamo prav". Na koncu se lahko samo križaš. In s takimi trapavčki se nimaš sploh kaj za pogovarjat. Škoda časa za njih. Ni vredno razlagat, razen če bi rad neproduktivno zabijal čas.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24431100 (23115) Raptor F16
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48889554 (67018) GizmoX
»

Odkrili izvenzemljska bitja - toerije zarot - hudiceva znanost

Oddelek: Znanost in tehnologija
394620 (4003) Phantomeye

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964712 (60302) hamax

Več podobnih tem