» »

"Alg"arij?

"Alg"arij?

guest #44 ::

Kako se reče akvariju, kjer se goji notri alge? In ali imate kake izkušnje s tem. Pa ne mislim to počet za proizvajat hrano al kake take cvetke, ampak zgolj eye candy. Kolebam med ribami ali morskimi vodnimi rastlinami, oboje je dolgočasno ampak katero je lepše?

BigWhale ::

To mors pa sam pogledat in ocenit kaj je lepse. :>

Ko bos dobil obiske bodo nekateri rekli: "zakwa mas pa akvarij brez rib? kolk brez veze." :>

mihec87 ::

BW-in če ne rečejo wow..hej mam ga za sebe....

Isto kot pri men z pajkom..ga daš kaj na roke;ne;ka pa maš pol....Ne ker če bi hotu crtlat bi mel hrčka ipd..

innerspace ::

BigWhale je izjavil:

Ko bos dobil obiske bodo nekateri rekli: "zakwa mas pa akvarij brez rib? kolk brez veze." :>


Haha, si bo lahko izmislil kaksno zgodbo o izginotju rib...

Akvarij z ribami zahteva precejsnjo nego, ce pades not(ne v akvarij) ti lahko nudi veliko zadovoljstva...tako lahko spoznas vedenjske vzorce razlicnih vrst rib, recimo.

Ce ze imas namen imet nekaj akvariju podobnega, pomisli, da bi lahko imel pravzaprav poligon za kake eksperimente.. recimo mnozenje razlicnih vrst misk ali skakacev ali pa gojisce stonog, gosenic ali kakega drugega pisanega mrcesa.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

BigWhale je izjavil:

To mors pa sam pogledat in ocenit kaj je lepse. :>

Ko bos dobil obiske bodo nekateri rekli: "zakwa mas pa akvarij brez rib? kolk brez veze." :>


Rečeš da se ribe skrivajo v algah notri, pa naj gledajo kakor jih je volja :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Pravzaprav ideja o eksperimentih mi je zelo všeč. Meni je recimo zlo všeč opazovat živali, bolj kot neko crtanje itd. Mogoče bi najprej začel gojit vodne rastline in kasneje dodal ribe.

OT: Vedno sem si želel imeti nek umetno ustvarjen biotop, kjer bi se počutu kot "ustvaritelj"! Zato mi je koncept biosfere tako zelo všeč. Za vse mazohiste, ki vas podobno zanima in mate radi point-and-click igre priporočam Biosys. Zajebana igra je pa koncept zelo zanimiv.

BigWhale ::

Sej, k postavljas akvarij, das najprej not rastline in vse skupaj pustis nekaj casa, pol das pa sele ribe not. :)

guest #44 ::

BigWhale je izjavil:

Sej, k postavljas akvarij, das najprej not rastline in vse skupaj pustis nekaj casa, pol das pa sele ribe not. :)



Jp. Sam kje dobit kake zanimive sladkovodne rastline? V trgovini prodajajo zgolj neko dolgočasno travo. Me prav mika, da bi šel v kak bližnji potok pa mal nabral in presadil. Kako pa bi recimo ustvaril morsko okolje? Vrjetno je to rpecej težje ker treba uravnavat slanost itd?

Pyr0Beast ::

pojdi v potok in naberi kar rabiš :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTB ::

Morsko okolje bo problematično. Verjetno pa ne bi imel alg, ampak rastline. Drugače pa pojdi na aquanubis, na netu pa išči izraz rastlinski akvarij. Zanj boš rabil dobro razsvetljavo, CO2 jeklenko, hranila in obilo dobre volje, da vse skupaj uskladiš.

BigWhale ::

Pyr0Beast je izjavil:

pojdi v potok in naberi kar rabiš :)


Nevem koliko je kaj rastlin iz nasih potokov, ki bodo lepo zgledale v akvariju. :) Poleg tega bi taksno vodo verjetno moral tudi hladiti. :>

floyd1 ::

BigWhale je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

pojdi v potok in naberi kar rabiš :)


Nevem koliko je kaj rastlin iz nasih potokov, ki bodo lepo zgledale v akvariju. :) Poleg tega bi taksno vodo verjetno moral tudi hladiti. :>

oz. zagotoviti dotok sveže vode. Ali imeti močne filtre in verjetno še kaj zraven.

pingo76 ::

Akvarij, sladkovoden (morski je 5x bolj zahteven) in "natepavanje" (če so živorodke in ne ikrnice) določene sorte ribic. Nekaj jih prodaš pa imaš za pizzo, experiment, pa pisane ribice za okras. :)
Tako zadovoljiš potrebe kot so:
- estetski faktor
- kje so ribe (če bi alge gojil)
- raziskovani faktor razmnoževanja določene sorte
- spoznavanje temperatur vode, Ph, Dh ipd...
- spoznavanje same akvaristike, vode, ribic ipd.
- nekaj kičinga od prodaje rib v namenske štacune
- določena "izguba" časa katerega ti najbrž ne manjka oz ga imaš dovolj da ga zapolniš s tem.

innerspace ::

V bistvu imas ogromno moznosti, vedeti moras le, da vsak 'vivarij' zahteva redno vzdrzevanje in nego.

Izbiras v bistvu med temi opcijami:

-Insektarij
-Paludarij - http://www.google.si/search?q=Paludariu...
-Aquascaping - Aquascaping @ Wikipedia
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

LordTado ::

Sedaj si lahko veliko rastlin nabereš v kaki suhi strugi ko je suša...

guest #44 ::



Ta je res huda.

Jst ::

Jaz sem imel pajka. Kupil od tistega tipa v -amm naj ne bi povedal. Neka Parahybana ?????. Greš na travnik in vsako žuželko ki jo vidiš, je dobra za pojest.

Žal sem pa bil bedak in sem organiziral fight. Moj pajek je napadel drugega, gost umrl, čez nekaj dni pa še moja Mojca.

Drugače je pa to kar opisuješ, zelo časovno potraten hobi, ki ni niti toliko poceni. Za želve je problem, ker živijo 14+ let. Imel zunaj ograjen bazenček, pa je kar ena želva zginila, naslednje leto pa druga?!?! Velike so bile pa toliko, da jih je bil problem prijeti - z eno roko ni šans.

Kolega je pa imel zelo lepo urejen akvarij z ribami (zmetal ene 1kEUR), pa je šel na dopust in prosil starše, če mu jih hranijo. Pride čez dva tedna domov, pa vse mrtvo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Jst je izjavil:

Kolega je pa imel zelo lepo urejen akvarij z ribami (zmetal ene 1kEUR), pa je šel na dopust in prosil starše, če mu jih hranijo. Pride čez dva tedna domov, pa vse mrtvo.


Pol je blo neki drucga narobe. Ker v 14 dnevih, tud ce pozabis hranit ribe, ne bo vse mrtvo. :>

Jaz imam trenutno problem, ker mi je ena lisicka zrastla v tako kapitalno ribo in bom verjetno iz nje naredil ribjo namaz al pa kaj podobnega, ker gnjavi ostale ribe.

Jst ::

Jaz sem bral, da so ribe zanimiva bitja. Če imaš majhen akvarij, zrastejo manj, kot pa če imaš dosti večjega.

---


Tist kolega je rekel, da je šlo nekaj "kapiatalno narobe," ali je zmanjkalo elektrike in je potem sistem naredil reset, kar je povzročilo manj/več kisika, različna temperatura, avtomatska osvetlitev, hitrost filtra in kaj_jaz_vem_česa_še. Imel je polno pritiklin, ki so bile integrirane skupaj v sistem in si posebej preko enega display-čka, ki si ga posebej priklopil, nastavljal parametre.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

floyd1 ::

Če ti udari kaka bolezen in ne začneš pravočasno zdravila v akvarij metat je lahko en teden čisto dovolj, da je vse na hrbtu... Pri meni so sicer mečki in gupije preživeli praktično vse, kake bolj občutljive ribe pa hitro poginejo.

username ::

BigWhale je izjavil:

Jst je izjavil:

Kolega je pa imel zelo lepo urejen akvarij z ribami (zmetal ene 1kEUR), pa je šel na dopust in prosil starše, če mu jih hranijo. Pride čez dva tedna domov, pa vse mrtvo.


Pol je blo neki drucga narobe. Ker v 14 dnevih, tud ce pozabis hranit ribe, ne bo vse mrtvo.
Napako je naredil ravno v tem, da je prosil starše, če mu jih hranijo. 100% so jih veliko preveč futrali, pa so pocrkale od prenažrtosti in/ali zastrupitve z amoniakom (ker filtrirni sistem ni sfolgal zaradi prevelikih količin gnijoče nepojedene hrane in povečanih količin ribjih drekcev).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Pa še en nasvet če s boš vrgel v akvaristiko: kupi največji možen akvarij, kar ga prenese tvoja denarnica in dimenzije prostora kje bo akvarij postavljen (ponavadi je sicer večji problem slednje). Večji ko je akvarij, bolj so razmere v njem stabilne, kar je pomembno za začetnika. Manjše akvarije vsaka sprememba hitro vrže iz ravnotežja.

Pa najprej se malo pouči o akvarijih, dober slovenski forum je na aquanubis.com, predvsem priporočam da se sprehodiš po sticky temah večine podpoglavij tukaj: http://www.aquanubis.com/forum/uvod-v-a...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideje za zaustavitev globalnega segrevanja

Oddelek: Problemi človeštva
315047 (4296) Okapi
»

Študija o inteligenci uporabnikov različnih brskalnikov potegavščina

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175192 (4321) MrStein
»

Akvarij in voda v njem

Oddelek: Loža
2612944 (12327) levaky
»

Moj ostriž bo poginil?

Oddelek: Loža
121849 (1544) Skiper
»

Ribice...

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
61521 (1521) nojus

Več podobnih tem