» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
27 / 36
»»

amacar ::

Verjetno bo mogo kupit router, ki omogoča da vstaviš sim kartico.

MStrix ::

amacar je izjavil:

Verjetno bo mogo kupit router, ki omogoča da vstaviš sim kartico.

Tako je, router z 3G in LTE podporo

Gapi ::

Lahko probaš z dd-wrt. Podpira failover preko 3G. Mogoče ti rata kej.

Cellular Phone/USB Modem As WAN Connection DD-WRT
No person is rich enough,to buy back his past.

Rias Gremory ::

@clancy
Je dejstvo da so Mikrotiki za napredne uporabnike tako, da če jih nisi vešč in nisi pripravljen vložiti časa, da ga pravilno nastaviš ga niti ni smiselno kupovati. Že sam sem razmišljal, da bi ga nabavil vendar sem slišal nekajkrat, da če se nočem zafrkavat z nastavitvami je bolje, da vzamem nekaj bolj mainstream.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

SeMiNeSanja ::

vaščan je izjavil:

Imam en problemček. Prej sem imel od siola modem blizu ruterja in vse je bilo vštekano prek ruterja ki je bil skonfiguriran kot DHCP. Domače omrežje je delovale ok. Sedaj sem ruter prestavil na drugo stran hiše, da sem povečal domet wirelesa in je nekaj pcjev priklopljenih v modem nekaj pa v ruter. Domače omrežje v windowsu sedaj ne najde naprav ki so priklopljene v drugo napravo. Se pravi pc ki je priklopljen v ruter ne najde pcja ki je priklopljen v modem če kdo ve kako to skonfigurirat pravilno.

Izgleda, da so tvoje vprašanje rahlo spregledali?

Tvoj problem je nerazumeanje mreženja, vloge modema in vloge routerja.
Če do skrajnosti poenostavim tvoj problem, imaš opravka z dvema omrežjema - 'javnim' internetom in 'zasebnim' omrežjem. Vse, kar je na WAN strani routerja, spada še pod 'javni' internet - s tem tudi računalniki, ki si jih priključil direktno na modem.
Vse, kar imaš na LAN portih routerja in na WiFi, pa je tvoje zasebno omrežje.
Router do določene mere onemogoča promet iz javnega v zasebno omrežje - zato se tudi ne 'vidijo' računalniki, ki jih imaš na eni in na drugi strani.

Vsekakor takšna postavitev ni priporočljiva. Zadevo se da 'rešiti' na več načinov, vprašanje pa je, katera je v tvojem primeru najcenejša in najbolj optimalna oz. priporočljiva.

Bistvo je, da moraš vse računalnike priključiti na 'zasebno' stran, torej izza routerja (tako, kot si očitno nekoč že imel). Če stvar povrneš, kot si jo imel nekoč, moraš za drug konec hiše dokupiti še en router, ki ga priključiš na starega. Treba je samo še malo počarati z nastavitvami in zadeva bo špilala kot je treba.

Druga opcija bi bila, da nabaviš switch in tega povežeš na router. Računalnike pa potem vključiš v switch. v tem primeru ne rabiš nič konfigurirati - problem pa bo verjetno napeljava UTP kabla od modema do lokacije modema, kjer bi postavil switch?

vaščan ::

Hvala lepa. Bom še malo razmislil

amacar ::

Rabil bi pomoč. Na modem imam vezan router kot wifi repeater. Želim dodati še en router kot wifi repeater 2, ki bi se povezal na trenutni repeater 1 preko wifija. Sicer vse nastavim na enak način kot repeater 1, ampak ko se povežem na repeater 2 s pc-jem preko wifi je povezava omejena in pc ne dobi veljavnega IP naslova. Če se pa povežem na repeater 2 preko kabla pa deluje povezava brez problema.
Kje bi bil problem?

Mravlek ::

Keri repeater imaš? A TP-Link?
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

amacar ::

Modem je siolov, repeaterja sta pa oba tp-linka (wdr3600 in wn741nd) s flashanim Gargoyle fw-jem. Če povežem obadva na modem delata brez problema, le povezava repeater na repeater je problem. Poskusil sem še večkrat reset in ponovno nastavljanje kot repeater, pa se včasih zgodi da celo deluje ampak je povezava zelo nestabilna (iz 7mbit pade na 0 ter se po parih sekundah zopet dvigne nazaj na 7mbit), prav tako ne deluje na vseh napravah, recimo pc se poveže, telefoni in ostali pc-ji pa ne. Vseskup sem testiral v istem prostoru, tako da signal ne bi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Mravlek ::

Se mi je zdelo da sta tp-linka!
Pazi z pravilnimi MAC naslovi na obeh!

Ali pa še boljše daj prvega kot AP drugega pa repeater, boš mel manj težav in če imaš
velikko razdaljo (recimo med hišami) je zakom Bridge (Point to point) in na koncu AP.

Kaj bi naj bil problem pri tebi nisem ziher, daj nazaj originalni FW probaj se tam.
Sam sem imel probleme z "Bridge (Point to Point)", ampak po nastavitvah kot treba
je ze 2 leti laufa brez enega resetiranja (pač sam vsake 2 meseca dam ponovni zagon).
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

amacar ::

MAC naslovov nisem nič nastavljal, niti ne vidim nekih nastavitev.

Če ga želim dati kot AP, potem mora biti povezan s kablom ne? Ker ta opcija ne obstaja.

Z originalnim FW-jem ga niti ne morem nastaviti kot repeater, ker siolov modem ne podpira WDS, opcija kot repeater pa v fw-ju niti ne obstaja.

Mravlek ::

Tisto z MAC sem pozabil izbrisat, ker sem prvo mislil na Bridge
Glede AP maš prav!
Nisi pa napisal če to gre samo po hiši ali na drug objekt.

Tp-link ni najbolj prijazen, kar se tiče zaščit, WDS in nastavitev.
Malo si poglej ta link: http://www.tp-link.com/en/article/?faqi...

sam sem si pred leti hotel narediti nekaj podobnega do kolega ki je 400m oddaljen, pa ni šlo.
Razen "bridge Point to point" je šlo in to da sem iz routerja šel z kablom do prvega TL-WA5210G potem 400m razdalje
nato drugi TL-WA5210G potem pa s kablom do WRT54 ki dela kak AP in to je to.

Super stvar je da ti noben ne vidi TL-WA5210G (sta nevidna) ;)

P.S. Če sem se kje zmotim me ostali kar popravite.
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

amacar ::

Repeater 2 bi bil v drugem objektu, dokler se siol ne odloči, da položi kabla, čeprav obljubljajo že cel mesec.

Bom še enkrat poskusil z original fw in WDS, ampak kolikor sem testiral, ne dela, ker siolov modem ne podpira WDS.

Rokic ::

Živjo!
Pomoč potrebujem, saj ne vem več kako naprej - blackout.
Imel sem narejeno, da je Telekomov router/modem delil IPje drugim PCjem, znotraj omrežja pa še druge routerje/dostopne točke. Ker bi se rad nekako izognil telekomovega routerja (mel slabe izkušnje z dodeljevanjem točno določenih IPjev po PCjih in posledično se je stalno sesuval) sem se odločil, da bom DHCP server in dostop do interneta peljal z routerjem (mikrotik). Sedaj pa tukaj nastane problem. Kako vse skupaj skonfigurirat. Jaz sem si zamislil takole (ne vem, če je to to):
1. Mikrotikov router deluje kot PPPoE in DHCP server z IPjem 192.168.1.1
2. Prvi port na Mikrotiku povežem z WAN portom na Telekomovem routerju (IP 192.168.1.2)(data ali trunk?). Tukaj disablam PPPoE povezavo in DHCP server.
3. Eden izmed portov na Telekomovem routerju postavim kot "Data" in ga povežem z 2.portom na Mikrotiku (za dostop do Telekomovega routerja)
4. Buffalo router na drugi strani hiše potrebujem kot dostopno točko. Nastavljenega imam tako:
 Buffalo DDWRT

Buffalo DDWRT


5. TV (Siol BOX) imam priklopljen na Telekomovem modemu/routerju na portu, ki je nastavljen kot "trunk"

Torej potreboval bi:
- da mikrotikov router pelje tako ADSL povezavo kot tudi DHCP server
- Telekomov modem Sinope 568+R4 naj deluje smo kot modem
- Buffalo router deluje kot dostopna točka tako za Wireless kot za LAN povezavo (stacionarc in Smart TV priklopljena nanj)
- Siol BOX mi ni bistveno kam naj bo priklopljen, pomembno le da deluje

Hvala za pomoč

vaščan ::

Pomoje je tkole
Če te bo kaj zafrkavalo probaj nastavit mikrotika na 192.168.2.1 ter cliente od 192.168.2.100. naprej.
Modem pa pusti kot je razen da skenslaš internetno povezavo ker je tvoj ruter pač mikrotik.
Buffalo kot si rekel nastavi kot dostopno točko.

GTX970 ::

Mikrotik je wifi ?
Če da, potem Buffalo nastavi kot wds bridge.

- da mikrotikov router pelje tako ADSL povezavo kot tudi DHCP server

Nastaviš tip wan povezave na ppooe, vpieš up. ime/geslo, vklopiš dhcp (če še ni).
btw, mikrotik in take enostavne stvari ne gredo skupaj.
Najdi na netu gui vmesnik za nastavljanje mikrotika.

- Telekomov modem Sinope 568+R4 naj deluje smo kot modem

"Bridge mode" se reče strokovno.Klic na Tk delpdesk.


Nekaj smernic za wds: http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Gapi ::

1. PPPOE client ne server da ne bo pomote.
2.Tako je prav.
3. Zakaj to točno rabiš saj boš vse nastavljal na Mikrotiku.
4. DHCP na Buffalu izklopi. Imaš buffalo povezan prek UTP ali WI-FI?
5.
No person is rich enough,to buy back his past.

Gapi ::

Winbox > Quick set > vpišeš up.ime in geslo za internet določiš dhcp range in urediš wireles nastavitve.

IP > DHCP Server popraviš pod networks default configuration 192.168.88.1 v 192.168.2.1

IP > Pool > določiš IP rainge.

Pod prvo pa naštimaj uro da bo prav.

System > Sntp client > in dodaš pod Primary NTP server ntp1.arnes.si in ntp2.arnes.si pod secondary
No person is rich enough,to buy back his past.

vaščan ::

Pa izhod na modemu lahko nastaviš na trunk sicer nimam priklopljeno ampak lahko probaš en tv priklopit na tvoj ruter pa boš videl če dela recimo meni na trunk izhod internet dela normalno.

Rokic ::

Evo, deluje :)
- Sinope postavljen na privzetem IPju 192.168.1.1, disablan DHCP in sklopljeno client PPPoE, WAN port nastavljen kot "Data". Na Sinope so sedaj priklopljeni samo še Siol Box in kar je telefonije.
- Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN, DHCP enablan, IP nastavljen na 192.168.2.1, vpisani NTP serverji in IP range (sem kar preko quick seta nastavil), PPPoE vpisani up. ime in geslo - zadeva špila :)
- Buffalo z DDWRT, sem nastavil na 192.168.2.3, DHCP disablan, Wireless nastavljen kot AP (povezan je preko LAN kabla. Na Buffalu so priklopljeni še stacionarni PC in Smart TV).

Še nekaj vprašanj se mi rojijo po glavi.
1. Buffalo in Mikrotik imata oba Wireless enablan, oba enak SSID, enako geslo. A je tukaj kakšen problem, če imam tako nastavljeno (frekvence, mogoče izguba paketov/podatkov)?
2. PPP > keepalive timeout. Pustim na 60 ali dam na 0.
3. HW. Kolega potrebuje Wireless signal še v objektu, ki je oddaljen cca. 30 m. Kabel je nemogoče speljati (cesta vmes). Kolega si lasti Siolov modem (pojma nima kakšen je, vem samo da je za VDSL), Linksys WRT54 (mislim, celo, da sem mu dal gor DDWRT). Če nabavim Mikrotikovo anteno SXT Lite2 in ga nastavim kot AP, povežem preko LAN kabla na Linksysa bi šlo vse skupaj na takšno razdaljo?

Daniel ::

Šlo bi najbrž tudi na kakšen kilometer ali več, ne samo do delavnice. Za 30 metrov sta sicer načeloma dovolj dva povsem običajna routerja na okenskih policah, bi moralo delati brez težav.

Ne razumem točno kaj želiš povedati s tem, da ima kolega VDSL modem in router obenem pa v isti sapi, da bo imel tvoj Wifi?

Rokic ::

Od kar je bilo zraven ADSLa samo model (brez routerja) si je nabavil Linksysa. Ko je prišla nadgradnja je dobil Siolov modem/router, Linksys pa je ostal. Priključka, moj in kolegov, sta ločena. Nimava potrebe po skupnem omrežju.
Hiša je podkletena, router je v pritličju. Potreba po signalu je v pritličju (noben problem) ter v 1. nadstropju. S Siolovim routerjem BP pokrijem pritličje, 1. nadstropje pa bolj slabo. Z Linksysom ni problema. V klet ne pride noben signal (očitno preveč betona in železja).

Tako, da imam namen Siolov router/modem pustiti kjer je, na podstrešje montirat Linksysa (sem že vse preventivno pustil (LAN kabli ter napajanje), ko se mu delal inštalacijo). Na streho, kjer so TV antene pa sem mu mislil montirati omenjeno Mikrotikovo anteno.

P.S. Sklepam, da mi nagaja IP>DHCP Server>Lease time, da mi pri WLAN povezavi čez čas napiše " No internet access"?

Gapi ::

Default je 10 min za lease time na MT. Pred številke dodaj 3d za tri dni oz po želji. Se pravi zapis za lease time je 3d 00:00:00
No person is rich enough,to buy back his past.

ocet ::

eno vprašanje prosim ker tile na siol 080 nimajo pojma oziroma ne znajo razložit osnovne stvari

imam siol storitev in tisti njihov beli modem, od kje gredo vsi kabli v tvbox in mrežni kabel za net v kompa, zraven sem imel še usb wireless ključek, ki je po 4 letih crkno in sem kupil novega TP-LINK TL-WN722N
zdaj pa me zanima kako to nastavit da bo delalo? nimam pojma kako se lotit zadeve na 080 pa povedo le da vidijo da je povezava lol

hvala

Daniel ::

@Rokic

Razumem situacijo sedaj. To pri kolegu bi moralo delovati brez problema. Kar se pa tiče "No internet access" napake pa preveri še na koliko je nastavlje MTU in MRU pppoe povezave na Mikrotiku. Pri meni je bil privzeto na 1480 kar je povzročalo, da na nekaterih napravah ni pravilno deloval internet. Mislim da zaradi poteka "DHCP lease time" tako ali tako ne bi smelo prekiniti interneta, ampak podaljšati lease.

Gapi ::

ocet je izjavil:

eno vprašanje prosim ker tile na siol 080 nimajo pojma oziroma ne znajo razložit osnovne stvari

imam siol storitev in tisti njihov beli modem, od kje gredo vsi kabli v tvbox in mrežni kabel za net v kompa, zraven sem imel še usb wireless ključek, ki je po 4 letih crkno in sem kupil novega TP-LINK TL-WN722N
zdaj pa me zanima kako to nastavit da bo delalo? nimam pojma kako se lotit zadeve na 080 pa povedo le da vidijo da je povezava lol

hvala


To imaš ključek za v komp ali za v modem. Pa si pogledal kateri chipset je imel prejšni ključek. Mogoče tp-link ni podprt v modemu.

Zdej pa če je ključek za v komp pa Instaliraj driverje in windowsi bodo našli omrežje. Ko se bož povezoval samo vpišeš geslo ki je določen za tvoj wi-fi.
No person is rich enough,to buy back his past.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Daniel ::

@ Rokic Pozabil zgoraj dopisati, da nastavi MTU in MRU na 1492 če še nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

ocet ::

Gapi je izjavil:

ocet je izjavil:

eno vprašanje prosim ker tile na siol 080 nimajo pojma oziroma ne znajo razložit osnovne stvari

imam siol storitev in tisti njihov beli modem, od kje gredo vsi kabli v tvbox in mrežni kabel za net v kompa, zraven sem imel še usb wireless ključek, ki je po 4 letih crkno in sem kupil novega TP-LINK TL-WN722N
zdaj pa me zanima kako to nastavit da bo delalo? nimam pojma kako se lotit zadeve na 080 pa povedo le da vidijo da je povezava lol

hvala


To imaš ključek za v komp ali za v modem. Pa si pogledal kateri chipset je imel prejšni ključek. Mogoče tp-link ni podprt v modemu.

Zdej pa če je ključek za v komp pa Instaliraj driverje in windowsi bodo našli omrežje. Ko se bož povezoval samo vpišeš geslo ki je določen za tvoj wi-fi.


kako pogledam ali je to usb adapter za komp ali za v modem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ocet ()

Daniel ::

Na Siolu imajo dosti pojma a ti ne morejo svetovati, ker ničesar ne razložiš pravilno. Napisal si, da imaš USB ključek, nisi pa napisal, zakaj si ga imel, kje je bil vklopljen oziroma kot vidim niti ne razumeš vprašanja. Če želiš odgovore je dobro napisati celotno konfiguracijo, ne pa kar nekaj na pol in naj ti ljudje pomagajo.

Siol je imel že kar lep čas nazaj modeme, ki niso imeli WiFi in tam si zraven dobil USB ključek, ki je skrbel za WiFi in mi sedaj tukaj žal ne vidimo ali si ti imel ključek v računalniku ali v modemu, napisal pa nisi.


Če je tako kot si jaz predstavljam tvoje vprašanje ključek pač vklopiš v USB port na računalniku in poiščeš brezžično omrežje, ki ga oddaja tvoj modem, vpišeš še geslo (se ga najde na WEB strani modema ali pa kličeš na Siol) in vzpostaviš povezavo. Če imaš kakšne starejše Windows-e in ti ključka ne zazna boš pa rabil CD z gonilniki, ki je ponavadi priložen ključku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

ocet ::

ne se opravičujem res sem površno opisal problem.

želim imeti v modemu od siola usb ključek ki deluje kot wireless ker se je stari pokvaril in sem kupil prej omenjnega ki pa je verjetno samo za v računalnik da lovi wifi, če se ne motim?
zdaj so pri siolu rekli da pridejo modem menjat ker je ta že star in ga bodo nadomestili s takim ki že ima vgrajen wifi signal

Daniel ::

Najbolje, da ti res menjajo modem, bo veliko bolje. S temi modemi dela le tisti ključek, ki ga Siol pošilja in ga ne moreš nikjer kupiti oziroma morda kje na Bolhi. Mogoče bi delal tudi ključek z istim čipovjem.

V glavnem naj ti menjajo modem pa je problem rešen.

Rokic ::

Daniel je izjavil:

@ Rokic Pozabil zgoraj dopisati, da nastavi MTU in MRU na 1492 če še nimaš.


Hvala! Zaenkrat dela BP - sem samo Leasetime povečal. Lahko, da sem imel to srečo, da sem pogledal na ikono omrežja ravno, ko je menjavalo IP. Če se bodo pojavili problemi, bom še to sprobal, kar si napisal

TadejF ::

Pozdravljeni. Rabil bi en nasvet. Doma bi rad rad razširil internetno omrežje do sobe. Sedaj se odločam ali bi po podstrešju potegnil utp kabel v dolžini cca 18m, druga varianta pa je wifi extender edimax da bi razširil wifi doseg. Prosim za pomoč, pa dodal bi še, pa hitrost interneta ni najboljša.

black ice ::

Že milijonkrat povedano - potegni kabel, najcenejša opcija in najbolj zanesljiva.

zvikey ::

Lep pozdrav!

Imam en majhen problemček:)

Imam kabelski internet, motorolin modem s statičnim IPjem, ki je vezan na switch(TP-Link), ta pa naprej na RouterWireless. Internet povezava je ob priklopu switcha nehala delovati. Pred switchem je bilo nekaj drugega, kar mi uporabnik ni znal povedati:)..Danes zjutraj sem dobil povezavo preko switcha, ampak ob resitiranju le tega, povezave več ni bilo. Probal sem priklopiti motorolin modem na RouterWireless in brez uspeha.
Ima kdo kakšno idejo, kje bi se skrivala napaka?
Hvala za pomoč!

Dejan

Daniel ::

Vsi tukaj, bi te najbrž lepo prosili, da še enkrat opišeš problem malce bolj obširno oziroma tako, da se bo vsaj razumelo kaj sploh želiš vprašati. Lahko tudi narišeš shemo.

TheLichKing ::

Imam sledeč problem. Rad bi postavil bridge repeater. Primarni router je Asus RT-N11,drugi je TP-Link WR842ND. Na sekundarnem sem spremenil IP,Enablu WDS,dal na isti kanal, v surveyu zbral moje omrežje,vpisu geslo(ki je pravtako enako kot na primarnem routerju). Pa na tem istem routerju sn še disablu DHCP. Vse to naredim ampak wireless ne dela. Sn probu posnet dd-wrt pa ni šlo.
Kaj delam narobe?

amacar ::

WDS med različnimi routerji ni nujno da v vseh primerih deluje.

Lahko ga flashaš z gargoyle fw, tam mi je repeater mode vedno deloval.

kremenčan ::

Nekje na forumu zagotovo že obstaja odgovor na moje vprašanje, a ga sam nenajdem. Težava, ki jo imam Je sledeča. Rad bi povečal wifi signal v dveh nadstropjih hiše. Opremo, ki jo imam, je Siolov modem/router innbox v60 in linksys wrt54gl. Oba imam možnost povezati s kablom. v zgornjem nadstropju je Siolov spodaj pa Linksys. Kakšna je najboljša varjanta, za povečanje signala. Hvala

Zgodovina sprememb…

Oldi ::

Sam imam iz Linksysa eno anteno speljano v pritličje in zaradi MIMOta zadeva krasno dela.

spyker123 ::

Pozdravljeni,
jaz pa imam naslednjo težavo;
V pritličju je modem in prvi router ( linksys wrt54gl), v prvem nadstropju pa imam novejši router tp link-tl-wr1043nd.
Vprašanje je, kako bi naredil, da bi bil novejši router glaven, star pa kot dostopna točka? Routerja imam povezana s utp kablom. Novejši želim, da je zgoraj, zaradi usb priklopa. Moram potegniti še en utp kabel, da bo šel en kabel iz modema v tp link, drugi kabel pa iz tp linka v linksys ali se da vleki kabla izogniti? Linijo pa imam 120/4 telemach..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spyker123 ()

SeMiNeSanja ::

@spyker123 - V bistvu si si že sam odgovoril na vprašanje. Tisti router, ki naj bi bil 'glavni', torej 'vstopni', mora biti z WAN portom povezan na linijo (modem) od telemach-a. Če je ta linija napeljana v klet, ti pa želiš, da bi imel ta router v prvem nadstropju, potem boš nekako moral to lijijo spraviti do tega routerja. Malo butasto potem sicer izpade, da ti po še enem UTP kablu zadevo pelješ nazaj v klet. Eni bi ti sicer znali priporočati, da obstoječi UTP 'razcepi', češ da itak rabiš samo 4 žice za 100Mbps ethernet, kabel pa ima 8 žic. Jaz nekako nisem pristaš takšnih improvizacij.
Če je problem potegniti še en UTP, bi raje razmislil, če res mora biti novi router 'glavni' (imaš res tako hiter internet, da stari linksys ne 'dohaja'?).

spyker123 ::

Hvala za odgovor. Se pravi, da mi razni utp switchi ne pridejo v poštev? Je pa res, da nisem čisto prepričan, koliko več bi mi prepuščalo hitrost downloada, če bi imel na modem priklopljen tp link. Na linksysu mi ne gre več od 4,2 MB/s, žično. Brezžično pa gre tja do 2,6 MB/s. Za TP link pa ne vem, koliko več hitrosti bi dal od sebe, ker je že linksys ozko grlo za 120/4 linijo (to rečem jaz, ne vem, če je res, hehe)

Daniel ::

WRT54GL ima preslabo WAN to LAN hitrost in niti slučajno ne dohaja tvoje naročene hitrosti interneta. Poveži modem direktno na 1043ND in uporabi vseh 8 žic in Gigabitne vmesnike, saj boš drugače spet omejen z 100 Mbit, kolikor omogočata 2 parici. Tako boš lahko uporabljal polnih 120 Mbit oz. malenkost manj, ker nekaj odnesejo tudi headerji v paketkih. Potem bi ti moralo delati vsaj s kakšnih 12-13 MB/s downloada. Naprave, ki bodo potem priklopljene na spodnji router (WRT54GL) bodo potem omejene z njegovo hitrostjo, torej 100 Mbit na kablu in teoretičnih 54 Mbit brezžično.

SeMiNeSanja ::

Najlažje je še preseliti telemach-ov modem.

Sicer ne vem ali imaš xDSL ali kabelsko varianto modema. Kabelsko imaš verjetno takointako napeljano do TV-ja in če tam namontiraš modem, se niti s kabli ne rabiš kaj dosti ubadati (razen če imaš kaj kunštno naštrikano napeljavo, da bi ti keri ojačevalec 'ubil' signal).
Če pa imaš xDSL varianto, pa rabiš potegniti samo dve žici do 'gor', da si modem prestaviš v 1. nadstropje.
Za nazaj dol imaš obstoječi UTP. Če boš spodaj hotel kaj priključiti z več kot 100Mbps, pa lahko pred spodnji router daš en mali gigabitni switch.

Drugače pa definitivno tisti Linksys ni bil delan za hitrosti okoli 120Mbps in je odslužil svojo nalogo kot 'vstopni' router.

spyker123 ::

Modema ne morem seliti, ker je poleg stacionarec in telefon. Bi pa vprašal, kako bi bilo, če bi imel telemachov modem in router v enem in potem samo novejši tp link router zgoraj povezano s kablom? je ta telemachov All in one škatla dobra, kar se tiče stabilnosti in hitrosti? Pravzaprav sem presenečen, da me ob montaži tehnik ni opozoril, da mi linksys ne bo omogočal željene hitrosti..

SeMiNeSanja ::

Očitno imaš neko xDSL varianto?
Je tisti telefon 'klasika' ali je IP telefon (vštekan v router)?

Če je še stara klasika, potem je priključen na splitter, ki žico 'razcepi' na telefonski in 'računalniški' signal. V tem primeru bi lahko pustil splitter v kleti, modem pa preselil.

To pa seveda odpade, če imaš IP telefon, ki je vštekan v router.

spyker123 ::

Ip telefon je..kaj pa glede telemachovega modema, ki je hkrati router? Je zadeva gigabitna, kar se tiče LAN-a? Bom sedaj moral plačati menjavo modema, čeprav ni moja krivda?

Daniel ::

Zakaj bi ti menjali modem? Načeloma se za zanesljivejše delovanje uporabljajo dodatni routerji, sploh če imaš še kakšne torente v omrežju. Te opetaterske škatle ponavadi niso kos večjim obremenitvam.
««
27 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329011 (29467) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725563 (6429) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951155 (22905) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622278 (21194) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543306 (18846) imallears

Več podobnih tem