» »

CD Quality Check - erreors !

CD Quality Check - erreors !

madonch ::

Zanima me če kdo točno ve, kaj pomenijo errorji, ki jih javlja Nerotov CD Quality Check?
Na nekaterih CD-jih (uganite znamko :-)) imam par 10 000 errorjev.
Ali to pomeni nevarnost za kakšno izgubo informacije ali le to, da pač deluje CD počasneje, ker mora ponavljat branje enega in istega podatka, dokler to ni uspešno.

Tej errorji se pojavljajo že na novo zapečenih CD-jih. Ali se s časom pojavljajo novi ali je to v večji meri odvisno le od kvalitete novega CD-ja?
Pregledal sem namreč nekaj par let starih TDK-jevih CD-jev z muziko, ki so bili precej v uporabi in je bilo "0 errors".

BaRtMaN ::

Smart Buy?>:D

bosstjann ::

Smart Buy?

MilkyWay ::

Jaz pa do zdej nisem mel nobenih problemov s Smart Buy CD-ji, sem jih pa mel z Acer (BenQ, pravzaprav, samo Acer jih je naredu). Ko poženem Nerov ScanDisc, mi najde nekaj napak. Je mel še kdo probleme z Acer CD-ji?:D

novi ::

Stestiraj SmartBuy medij>:D >:D samo.

Medij, ki ti ga ni škoda prepogni na pol. Boš videl kakšne kvalitete je! Šel bo na 100 delov pa povrhnica se takoj odlepi. Je čist krhek kar je znak cenenosti materiala.

Če probaš to z kakšnim bolšim medijem, se ne razleti in povrhnica ostane na svojem mestu.

PS.: To sem poskušal na smartbuy mediju 40x Multispid.

Zapekel 20Cd-jev in na vseh error:( .
Moj prvi in zadnji nakul tega medija>:D .

Tok v vednost.

madonch ::

Ja prav imate, v mislih sem res imel smartbuye. Ampak ni point v tem, da bi se tudi tu prerekali ali so smartbuyi shit al so shit, temveč me zanima če kdo ve kaj pomenijo tej errorji, ki jih javi CD Quality Check od Nerota?

Dejstvo je, da se tej errorji pojavljajo tudi na drugih medijih (ne samo na smartbuyih), sicer manj pogosto, pa vendar.

bastadu ::

Mislim da so to bribližno enaka stvar kot bad sektorji na HDju...

madonch ::

Ali potem obstaja možnost za izgubo informacije kot posledica teh errorjev?

Ko poženem scandisk na CD-ju, kjer CD Quality Check najde errorje, se pojavijo tudi tu, vendar pa ponavadi ni problemov, da ne bi mogel prebrati vsebine.
Najbrž samo večkrat prebere.

bosstjann ::

testiraj še read speed pa boš vidu kako natrgano krivujo boš mev

cd rom lahko popravi nekatere napake med branjem
prvo nivojske napake lako odpravijo vsi
drugo ali nevem tretje pa samo bolši cd pogoni(TEAC)

zile ::

Za vse tiste, ki mislite, da kaj veste o zapisovanju in problemih, ki lahko nastanejo. Tukaj se lahko še malce izobražujete. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776262 (4173) pingo76
»

Kvaliteta Smartbuy CD-ev?

Oddelek: Kaj kupiti
191610 (1161) BaRtMaN
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168420 (5835) City
»

Teac in Smartbuy mediji!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131211 (938) pivmik
»

Teac cdW540E v winXP - ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
171792 (1467) TheJack

Več podobnih tem